Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα το κινητο δωρο στην ανηψια μου και εχω μια ερωτηση πριν της το δωσω!ελληνικα ενω γραφει δεν δειχνει τους ελληνικους χαρακτηρες?ευχαριστω και σορρυ εαν εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα πρεπει να το "παραδωσω" μεχρι το βραδυ και δεν προλαβαινω να διαβασω ολο το νημα!

EDIT ΤΟ COOKIE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πηρα το κινητο δωρο στην ανηψια μου και εχω μια ερωτηση πριν της το δωσω!ελληνικα ενω γραφει δεν δειχνει τους ελληνικους χαρακτηρες?ευχαριστω και σορρυ εαν εχει απαντηθει πολλες φορες αλλα πρεπει να το "παραδωσω" μεχρι το βραδυ και δεν προλαβαινω να διαβασω ολο το νημα!

EDIT ΤΟ COOKIE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?

 

Αυτο το "ΘΕΜΑ" ναι ειναι για το Cookie.

Οταν λες δεν εμφανιζει ελληνικα.. στο μενου εννοεις? Μηπως απλα χρειαζεται καποια αλλαγη γλωσσας στις ρθμισεις? Για κοιταξε το λιγο.

 

Παντως αν δεν ειναι καποια παραεισαγωγη η κατι τετοιο,

καί γραφει ελληνικα (μηνυματα-επαφες)

καί εχει ελληνικα σαν γλωσσα στο μενου.

Μην αγχωνεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "ΘΕΜΑ" ναι ειναι για το Cookie.

Οταν λες δεν εμφανιζει ελληνικα.. στο μενου εννοεις? Μηπως απλα χρειαζεται καποια αλλαγη γλωσσας στις ρθμισεις? Για κοιταξε το λιγο.

 

Παντως αν δεν ειναι καποια παραεισαγωγη η κατι τετοιο,

καί γραφει ελληνικα (μηνυματα-επαφες)

καί εχει ελληνικα σαν γλωσσα στο μενου.

Μην αγχωνεσαι.

 

οχι ολα το μενου ελληνικο ειναι και γραφει ελληνικα μια χαρα αλλα το ΑΛΦΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ πληκτρολογιο πχ στη συνταξη των sms ειναι στα ΑΓΓΛΙΚΑ!το ιδιο γινεται και σε 3 αλλα lg γνωστων μου απο οτι εμαθα!

Link to comment
Share on other sites

οχι ολα το μενου ελληνικο ειναι και γραφει ελληνικα μια χαρα αλλα το ΑΛΦΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ πληκτρολογιο πχ στη συνταξη των sms ειναι στα ΑΓΓΛΙΚΑ!το ιδιο γινεται και σε 3 αλλα lg γνωστων μου απο οτι εμαθα!

 

Ααα αυτο εννοεις? Οχι, δυστυχως δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο εικονικο πληκτρολογιο που σου βγαζει για να γραψεις....

Ελληνικα δειχνει μονο αν το γυρισεις οριζοντια, οπου γυριζει και το πληκτρολογιο σε qwerty.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ααα αυτο εννοεις? Οχι, δυστυχως δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο εικονικο πληκτρολογιο που σου βγαζει για να γραψεις....

Ελληνικα δειχνει μονο αν το γυρισεις οριζοντια, οπου γυριζει και το πληκτρολογιο σε qwerty.

τι βλακεια και αυτη?στην ελλαδα το πουλανε και μας εχουν γραμμενους!εαν το εγραφε εξω απο το κουτι σιγα μην το αγοραζα και εγω και αλλοι πολλοι!ευχαριστω παντως

 

ξερει κανεις την αντιπροσωπεια να τους παρω να τους χεθω λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Μώλις πήρα το κινητό και άλλαξα τον αριθμό θύρας στις ρυθμήσεις ροής. Τώρα όμως δεν μπαίνει στο Interenet. Μπορεί κάποιος να μου τον γράψει γιατί δεν το θυμάμαι?
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη και απο εμενα δν το ηξερα!!λοιπον αυτο ειναι ασχετο που σας ρωταω αλλα επειδη εγω εχω το w302 sony ericsson θελω να παω και να το ανταλλαξω με το kp500...........ομωσ εμενα μου εχει λιγο γρατσουνιστει ...γινεται να το ανταλλαξω??:worry:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω ενα προβληματακι με το cookie η οθονη αφης δεν υπακουει στις επιλογεσ μου...δηλαδη του παταω το 2 και αυτο παταει το 4 πατασ το 1 παταει το 3....καποια πατατα εχει γινει με την ρυθμισει οθονης λογικα...το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να ανοιξω το κινητο να το συνδεσω με τον υπολογιστη ωστε να του κανω καποιο update μπας κ στρωσει...γιατι δεν το αναγνωριζει ως υπολογιστης...καμια ιδεα???ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

οταν ενοεις δεν ανοιγει τι ενοεις?

δεν εχει μπαταρια η δεν ανταποκρινεται καθολου..

αμα σου ανοιγει δοκιμασε να του κανεις κανα update

ακομα και αμα δεν συνδεεται με το πσ αμα σου ανοιγει το κινητο και το εχεισ μεσα το καλοδιο και με μπαταρια θα σου συνδεθει lgmobileupdater....

 

 

ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ WINDOWS XP ΓΙΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ...

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΣ ΚΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ!!!

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω ενα προβληματακι με το cookie η οθονη αφης δεν υπακουει στις επιλογεσ μου...δηλαδη του παταω το 2 και αυτο παταει το 4 πατασ το 1 παταει το 3....καποια πατατα εχει γινει με την ρυθμισει οθονης λογικα...το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να ανοιξω το κινητο να το συνδεσω με τον υπολογιστη ωστε να του κανω καποιο update μπας κ στρωσει...γιατι δεν το αναγνωριζει ως υπολογιστης...καμια ιδεα???ευχαριστω πολυ

 

 

κ εγω θα πρότινα αναβάθμιση από το πρόγραμμα της LG, κ μετά αν είναι έλεγχος από το σερβις τους.

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε,

 

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το LG KP500, όχι απο πλευράς s/w αλλά με την οθόνη του.

 

Με το που το αγόρασα πριν κάνα 2μηνο, ξεκίνησα να χρησιμοποιώ αμέσως την γραφίδα μέχρι που παρατήρησα να έχουν σχηματιστεί μόνιμες γραμμές στο τζάμι κατα μήκος της οθόνης.

 

Σταμάτησα αμέσως να χρησιμοποιώ την γραφίδα και ...εμπρός καλά μου δάχτυλα ...αλλά και πάλι βλέπω με τον καιρό σχηματίζονται μόνιμες γραμμούλες επάνω στην οθόνη που λόγω της διάθλασης με τον πίσω φωτισμό, πέρνουν όλα τα χρώματα του φάσματος.

 

Έψαξα σχεδόν τις μισές σελίδες αυτού του θέματος (καμιά 40αριά) αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανεις το πρόβλημα? Λέω να σας ρωτήσω πριν να πάρω την LG ...αν και αμβιβάλλω αν θα το δεχτούν ως πρόβλημα καλυπτόμενο απο εγγύηση.

 

ευχαριστώ

 

Θεοδόσης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αφαιρέσει τη προστατευτική μεμβράνη;

Αν ναι, μάλλον ήταν λάθος σου.

Αν όχι, τότε οι γρατσουνιές είναι πάνω σε αυτήν και όχι στην οθόνη.

 

Αν σε ενοχλούν τόσο πολύ αφαίρεσε τη μεμβράνη και βάλε την δεύτερη/ανταλλακτική που έχει στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ Myphone ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΘΕΜΑ ΣΤΟ LG COOKIE ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.....:)
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εδω και 2 μηνες εχω παρει το Κ500 κοινος ειναι καινουριο...Εχθες το εριξε κατω ο μικρος ο αδελφος μου και η οθονη εγινε παρα πολυ χαλια εχει γεμισει γρατζουνιεσ παντου !Ξερετε αν αλλαζει?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αφαιρέσει τη προστατευτική μεμβράνη;

Αν ναι, μάλλον ήταν λάθος σου.

Αν όχι, τότε οι γρατσουνιές είναι πάνω σε αυτήν και όχι στην οθόνη.

 

Αν σε ενοχλούν τόσο πολύ αφαίρεσε τη μεμβράνη και βάλε την δεύτερη/ανταλλακτική που έχει στη συσκευασία.

 

ασφαλώς και είχα στην αρχή την προστατευτική μεμβράνη αλλά και πάλι τα ίχνη αφήνονταν. Πιστεύω οτι είχε να κάνει με την πίεση που ακούσα στην γραφίδα. Εντάξει ρε παιδιά αν είναι τόσο ευαίσθητο το τζάμι στην γραφίδα, γράψτε το ή μήν την βάζετε καθόλου. Τί να πώ? Μάλλον δεν έτυχε σε κανέναν άλλο απ ότι κατάλαβα, άρα θα πρέπει να ψάξω μάλλον μέσω LG πώς να αλλάξει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πηρα προσφατα στα χερια μου το cookie κ ειμαι σχετικα ευχαριστημενη. ομως, εχω προβλημα με το ξυπνητηρι. δε ξερω πως να το βαλω να χτυπαει ενω ειναι αθορυβο το προφιλ του κινητου. πειτε μου οτι γινεται κ πως...please. επισης, ξερετε αν εχει θεματα το κινητο; κ πως το αλλαζεις;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πηρα προσφατα στα χερια μου το cookie κ ειμαι σχετικα ευχαριστημενη. ομως, εχω προβλημα με το ξυπνητηρι. δε ξερω πως να το βαλω να χτυπαει ενω ειναι αθορυβο το προφιλ του κινητου. πειτε μου οτι γινεται κ πως...please. επισης, ξερετε αν εχει θεματα το κινητο; κ πως το αλλαζεις;

 

Καλησπέρα.

Ξυπνητήρι στο αθόρυθο ξέχνα το. Και στην τελευταία έκδοση που υπάρχει δεν μπορείς να τα έχεις και τα 2.

Θέματα κανένα LG δεν παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ LG COOKIE ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ FLASH ΣΤΟ COOKIE ΩΣ ΤΩΡΑ..

ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟ (ΣΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΒΗΜΑΤΑ)

ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ LG COOKIE ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΧΕTE Windows XP ΣΤΟ PC ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ DRIVERS ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤHΡΙΖΟΥΝ ΤΑ VISTA :)

http://i39.tinypic.com/15mye6w.jpg

http://www.lg-phones.org/wp-content/uploads/2009/06/image1.png

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι οδηγίες για το πώς να εγκαταστήσετε θέμα στο cookie!

ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΑ ΕΠΩΜΕΝΑ ΒΗΜΑΤΑ:

1)Πρώτα πρώτα να κάνετε εγκατάσταση το <<DRIVERS>> αφού τελείωση η εγκατάσταση βεβαιωθείτε ότι το κινητό συνδέεται σωστά με αυτόν τον οδηγό (PC SUITE!!)

2)Κάνε εγκατάσταση το αρχείο που λέγετε <<WinImage Setup>>

ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

1)Κλείνεται το κινητό και το γδύνεται δηλαδή βγάζεται(κάρτα μνήμη sim και μπαταρία)

2)Φτιάχνετε ένα φάκελο στο C:\ με όνομα LG δηλ. (C:\LG)

3)Αντιγράψτε εκεί το αρχείο KP500.flb στο C:\LG εννοώ !!!

4)Πηγαίνετε στο φάκελο LG-Utils-EN και άνοιξε το πρόγραμμα και πατήστε τα ακόλουθα:

D

\\.\USB1

C:\LG\KP500.flb

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΕΙ Data file ΓΡΑΨΕ :CUST

ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ (ΕΓΩ ΕΔΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΣΤΟ USB ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ENTER ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΩ )

Περιμένουμε μέχρι να τελειώσει κάνει περίπου 8-10 λεπτά αυτή η διαδικασία!!

ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΥΤΗ!!!

(Κλείνουμε το πρόγαμα όταν τελειώσει και ξεσυνδέουμε το κινητό)

5)ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΘΕΙ 2 CUST ΑΡΧΕΙΑ!!

A)Το CUST BIG δεν χρειάζεται και το διαγράφετε(ενα αρχειο πολυ μεγαλο αν σας βοηθαει ετσι..)

Β)Το άλλο όμως είναι πολύ σημαντικό γιατί είναι το ORIGINAL σύστημα του COOKIEΑυτό το κρατάμε σε τυχόν που κάτι δεν έχει πάει καλά και θέλουμε να κάνουμε το κινητό όπως ήταν πριν!!(φτιάχνουμε δηλαδή αντίγραφο)

6)Ανοίγουμε το Winimage και πατάμε τα ακόλουθα:

Open image file->ALL FILES->CUST ->OKΜετά κάνουμε κλικ στο lgapp->dmf

Εκεί κάτω κάτω έχει αυτό το αρχείο: Idle_Keylock.dmf

Το διαγράφουμε και στη θέση του βάζουμε(inject) το άλλο με το ιδιο ονομα

Το ίδιο θα κάνουμε και στο:lgapp-->dmf--> TopMenu.dmf

ΤΕΛΩΣ ΠΑΤΑΜΕ SAVE!

Περνούμε αυτό το αρχείο και το βάζουμε στο C:\LG(δηλαδή στο ίδιο μέρος που βάλαμε το KP500.flb)

 

6)Μετά ανοίγομαι πάλι το LG-Utils-EN και πατάμε :

C

\\.\USB1

C:\LG\KP500.flb

C:\LG\CUST

(Με τον ίδιο τρόπο το ξανασυνδέουμε πάλι το κινητό όπως πριν )Και περιμένουμε μέχρι να μας δείξει ότι τελείωσε. (9-12 λεπτά)

ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.....??

 

http://img704.imageshack.us/img704/188/utils.png

 

http://img163.imageshack.us/img163/3449/cust.png

 

http://img138.imageshack.us/img138/3597/winimage.png

 

http://img3.imageshack.us/img3/1104/winimage2.png

 

http://img513.imageshack.us/img513/8063/theme.png

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

http://i43.tinypic.com/mwa3hw.jpg

 

Drivers for LG KP500

 

LG-Utils-EN

 

WinImage

 

KP500.flb

Εύκολο θέμα για πρώτη φορά

 

Tutorial pdf greek

 

προσθετω και λεω ακομα οτι το κινητο για να συνδεθει σωστα,θα πρεπει πρωτα να συνδεθει σωστα με το cd που εχει μεσα δωρο το cookie οι drivers που δινω μπορει να μην αρκουν! (PC Suite 2)

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μη γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ και δεν υπάρχει και λόγος να χρησιμοποιείς τόσο μεγάλη γραμματοσειρά.Ευχαριστώ :)
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει λογος που το εκανα ειναι επειδη θελω να διξω οτι ειναι προλογος...:cool: Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...