Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 'χα βρει πριν μερικούς μήνες. Ο ιδιοκτήτης δεν βρέθηκε ούτε μέσω του IMEI, ούτε μέσω του αριθμού της κάρτας SIM. Πόσο αξίζει τώρα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πρόβλημα με την αναβάθμιση...Δεν γίνεται η εγκατάσταση του flash loader,ενώ τον driver τον έβαλε μια χαρά.... έχω αυτά τα σφάλματα:

http://imageshack.us/photo/my-images/62/lgthema.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/19/themalg.jpg/

 

Με αποτέλεσμα όταν πάει να κάνει εγκατάσταση την νέα έκδοση να μην γίνεται.. Τί να κάνω;Ευχαριστώ :) .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Έχω το εν λόγω κινητό (παροπλισμένο) και δε φορτίζει. Αγόρασα νέο φορτιστή αλλά τίποτα. Άλλη μπαταρία, τίποτε. Μάλλον φταίει όλο το βύσμα γιατί και ακουστικά που βάζω δε πατάνε καλά και δεν ακούγονται.

Ένα καλό μαγαζί κέντρο Αθήνας ή Αμπελόκηπους για Service? Αλλιώς Service LG?

Πόσο λέτε να στοιχίσει?

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει η κοπέλα μου αυτό το cookie και εδώ και κανα μήνα η οθόνη αφής δεν κάνει τίποτα. Του έκανα update στο firmware αλλά πάλι τίποτα. Επισκευάζεται κάπως αυτό ή πάει για πέταμα? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξαναρωτάω, αλλά περάσαν 5 μέρες χωρίς καμία απάντηση. Δεν σας ξαναενοχλώ για αυτό, αλλά αν κάποιος ξέρει οτιδήποτε, ας κάνει τον κόπο να το μοιραστεί. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παρομοια ερωτηση και απο μενα

 

θελω να μεταφερω τα sms στον υπολογιστη μου.

το κινητο εχει γεμισει μηνυματα και θελω να το αδειασω.

σας παρακαλω βοηθηστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει η κοπέλα μου αυτό το cookie και εδώ και κανα μήνα η οθόνη αφής δεν κάνει τίποτα. Του έκανα update στο firmware αλλά πάλι τίποτα. Επισκευάζεται κάπως αυτό ή πάει για πέταμα? Ευχαριστώ...

δεν νομιζω να επισκευαζεται αλλα ακομα κι αν επισκευαζετε δεν νομιζω να αξιζει κι οικονομικα (μιλαω για service σε Γερμανο ή σε αντιπροσωπεια). Αν πιανουν τα χερια σου, δοκιμασε να το ανοιξεις και να καθαρισεις την επαφη της καλωδιοταινιας.

Μαλλον παει για πεταμα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

παρομοια ερωτηση και απο μενα

 

θελω να μεταφερω τα sms στον υπολογιστη μου.

το κινητο εχει γεμισει μηνυματα και θελω να το αδειασω.

σας παρακαλω βοηθηστε.

εγκατεστησε το προγραμμα που ειχε μεσα στην συσκευασια και κανε backup. Δυστηχως μετα τα μυνηματα θα μπορεις να τα διαβασεις μονο μεσα απο αυτο το προγραμμα, καθως η εξαγωγη σε οποιαδιποτε μορφη αρχειου, δεν βγαζει σωστα τα ελληνικα.

Αν δεν εχεις το προγραμμα μπορεις να το κατεβασεις απο το site της LG (http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp#p βαζοντας το μοντελο KP500) ή αναζητησε το στο google.com (http://www.lg-phones.org/lg-cookie-kp500-pc-suite-download.html το πρωτο αποτελεσμα που μου εβγαλε, δεν ξερω το site, δεν εγγυωμαι για αυτο).

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μετα τα μυνηματα θα μπορεις να τα διαβασεις μονο μεσα απο αυτο το προγραμμα, καθως η εξαγωγη σε οποιαδιποτε μορφη αρχειου, δεν βγαζει σωστα τα ελληνικα.

 

μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να επισκευαζεται αλλα ακομα κι αν επισκευαζετε δεν νομιζω να αξιζει κι οικονομικα (μιλαω για service σε Γερμανο ή σε αντιπροσωπεια). Αν πιανουν τα χερια σου, δοκιμασε να το ανοιξεις και να καθαρισεις την επαφη της καλωδιοταινιας.

Μαλλον παει για πεταμα.

 

Αυτό μου κάνει. Να μην παιδεύομαι τζάμπα. Να είσαι καλά φίλε... :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μετα τα μυνηματα θα μπορεις να τα διαβασεις μονο μεσα απο αυτο το προγραμμα, καθως η εξαγωγη σε οποιαδιποτε μορφη αρχειου, δεν βγαζει σωστα τα ελληνικα.

 

μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλυτερα;

 

εψαξα ενα παλιο backup που ειχα παρει οταν ειχα το κινητο και βλεπω ενα αρχειο με καταληξη idx (προφανως ειναι Indexed αρχειο) και διαφορους φακελους μεσα οπως Contents, vCalendar, vCard, vNote. Εκτος απο το vCard που εχει αρχεια με καταληξη vcf (και μπορεις να τα ανοιξεις με το outlook) οι υπολοιποι φακελοι δεν εχουν καποια αναγωνσιμη καταληξη αρχειων (πχ *.cts).

Aυτο δηλαδη που εννοω ειναι κανοντας backup ή εξαγωγη σε excel δεν θα βλεπεις σωστα Ελληνικα π.χ. "ΚΑ?Η??ΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ Ο Α?Ε?Η?. ΤΙ ΚΑΝΕΙ??" το οποιο μαντευω πως ειναι "καλησπερα ειμαι ο αλεξης, τι κανεις?"

:p

(τι μου θυμησες με αυτα τα μηνυματα...πανε 3 χρονια σχεδον :p )

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
δεν νομιζω να επισκευαζεται αλλα ακομα κι αν επισκευαζετε δεν νομιζω να αξιζει κι οικονομικα (μιλαω για service σε Γερμανο ή σε αντιπροσωπεια). Αν πιανουν τα χερια σου, δοκιμασε να το ανοιξεις και να καθαρισεις την επαφη της καλωδιοταινιας.

Μαλλον παει για πεταμα.

 

το ιδιο επαθε χτες και της μητερας μου. στον γερμανο ειπαν οτι φταιει η οθονη και θελει αλλαγμα 65€. σε ηλεκτρονικο μαγαζι εδω στην ελλαδα το ανταλλακτικο κανει 31€ θα ειναι ευκολο να το αλλαξω μονος μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω ενα lg Kp500.θελω να ενεργοποιησω τον τηλεφωνητη ...δηλαδη οταν δεν μπορω να απαντησω να βγαινει ηχητικο μηνυμα και να ενημερωνει οτι δεν μπορω να απαντησω λογω καποιας δραστηριοτητας..!! ξερετε αν αυτο γινεται;; και με ποιον τροπο;; αν βοηθα ..ειμαι συνδρομητης κοσμοτε whats up..!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχει η κοπέλα μου αυτό το cookie και εδώ και κανα μήνα η οθόνη αφής δεν κάνει τίποτα. Του έκανα update στο firmware αλλά πάλι τίποτα. Επισκευάζεται κάπως αυτό ή πάει για πέταμα? Ευχαριστώ...

 

δεν νομιζω να επισκευαζεται αλλα ακομα κι αν επισκευαζετε δεν νομιζω να αξιζει κι οικονομικα (μιλαω για service σε Γερμανο ή σε αντιπροσωπεια). Αν πιανουν τα χερια σου, δοκιμασε να το ανοιξεις και να καθαρισεις την επαφη της καλωδιοταινιας.

Μαλλον παει για πεταμα.

 

το ιδιο επαθε χτες και της μητερας μου. στον γερμανο ειπαν οτι φταιει η οθονη και θελει αλλαγμα 65€. σε ηλεκτρονικο μαγαζι εδω στην ελλαδα το ανταλλακτικο κανει 31€ θα ειναι ευκολο να το αλλαξω μονος μου;

 

 

Με 2.56 euro από ebay ...άλλαξα το digitizer (οθόνη αφής) και ολα ΟΚ ...

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/REPLACEMENT-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-LENS-For-LG-KP500-COOKIE-REPAIR-PARTS--TOOLS/320886915012/item?transId=914739066011

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με 2.56 euro από ebay ...άλλαξα το digitizer (οθόνη αφής) και ολα ΟΚ ...

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/REPLACEMENT-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-LENS-For-LG-KP500-COOKIE-REPAIR-PARTS--TOOLS/320886915012/item?transId=914739066011

Μια διευκρίνηση μόνο. Άλλο η οθόνη αφής και άλλο το digitizer. Εμένα είχε σπάσει η οθόνηκαι όντως πήρα μια από eBay, και με οδηγίες που βρήκα στο YouTube έκανα την αντικατάσταση και το κινητό αναστήθηκε. Μόνο ένα βήμα ήταν δύσκολο αλλά με προσοχή και υπομονή τελικά όλα καλά.

Βέβαια η οθόνη είναι ακριβότερο εξάρτημα, γι αυτό ξεκίνα με τον digitizer. Σίγουρα όμως θα σου βγει πολύ πολύ φθηνότερα από το να το πας να σου το φτιάξουν.

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ολες οι ελληνικές εκδόσεις καθως και 2 διαφορετικοί τρόποι για να επαναφέρετε η να αναβαθμίσετε το κινητό σας.

Προσοχή μέσα εχω οδηγίες Τutorial μόνο για έναν τρόπο(bin). Ο λογος που υπαρχει αυτο το ποστ ειναι σαν αρχείο για να έχουμε εδώ όλες τις ελληνικές εκδόσεις του Cookie για Flash!Τώρα όποιος κατάλαβε - κατάλαβε πιο αναλυτικές πληροφορίες δεν μπορώ να δώσω!

Flash Firmware

Αναβάθμιση Λογισμικού Συσκευής

Όσο για τον 2ο (kdz) τρόπο επειδή σταμάτησα πλέον να ασχολουμε με το φλας και όλα τα σχετικά (εδω και 3 χρονια) απλώς σας δίνω 2 βίντεο που περιγράφουν τι πρέπει να κάνετε. Αμα είχατε ξανά δουλέψει στο παρελθόν το LG-Utils με το πως βάζουμε θέμα στο Cookie η διαδικασία δεν διαφέρει και πολύ :

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...