Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Full Version Iphone Theme (Αγγλικό)

(απλος διαγραφετε lgapp->dmf τον φακελο και στην θεση του βαζετε αυτον..)

Άλαγμα:

Screen lock

Top-menu

Widget Screen

Radio

Bluetooth

Contacts

Gallery

Music Player

Dialer

Speed Dial

 

http://lge.at.ua/_ld/10/20368663.jpg

http://lge.at.ua/_ld/10/83860546.jpg

 

DOWNLOAD

Mirror

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Swf Themes + Converter Dmf

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρε Ισιδορε δεν περιμενα να το πεις αυτο...

 

LG Cookie: Θέματα / Flash / Unlock

 

ΤΟ LG KP500 COOKIE παιρνει θεματα ποσε φορες πρεπει να το πω εχω ανοιξει νεο θεμα γι αυτο το λογο!!

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

ctefanoc απαντηση flash θα κανεις σε αυτη την περιπτοση, τι εκδοση λογισμικου εχεις??

 

εχω σε flash εκδοσεις την 10D και 10N

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

για να το εχει το mylgcookie κατι παιζει το φλασ ομως ειναι νομιμο και δευτερον ειναι ευκολο...

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LG Cookie: Θέματα / Flash / Unlock

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αν τα strings του θέματος υπάρχουν σε .xml στο πακέτο, απλά τα κάνεις edit.

Το έχω κάνει και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν νομιζω οτι γινεται ετσι στο Cookie το Cookie δεν εχει την δυνατοτητα να αλλαζει απο μονο του θεματα ο μονος τροπος να βαλεις θεμα στο cookie ειναι ο παραπανοςκαι θυμιζω οτι η διαδικασια δεν διαφερει σε τιποτα απο το γνωστο σε ολους μας ***** στο pc ενοω απλος σβινεται ενα αρχειο και στη θεση του το αντικαθιστας με καποιο αλλο αυτη ειναι η κεντικη ουσια του cookie!

 

 

αυτο ειναι ακριβως το μαθητικο θεμα η ιδια εκδοση εδω

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει theme manager για το cookie θα τον δοκιμασω και θα σας πω

*theme manager ειναι ενα προγραμα του cookie που εχει την δυνατοτητα να αλλαζει θεματα!!

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!Άρχισα να χρησιμοποιώ τη συσκευή πρόσφατα αν κ την έχω αρκετό καιρό και έχω συναντήσει τα εξής δύο "θεματάκια":

1. Παρατήρησα ότι στα πολλαπλά μηνύματα οι χαρακτήρες μειώνονται ανά μήνυμα, δηλ. στο πρώτο μπορώ να γράψω 160, στο δεύτερο 145, στο τρίτο λιγότερους κλπ. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω;

2. αυτό μπορώ να το πω και πρόβλημα (μεγάλο): έχω σύνδεση vodafone. Δε μπορώ να λάβω μεγάλα μηνύματα από ένα συγκεκριμένο αριθμό vodafone. Δηλ. μου στέλνουν μηνύματα 160, διπλά ή τριπλά και εμένα δε μου έρχονται. Σε άλλη συσκευή τα λαμβάνω κανονικά. Από τη vodafone μου είπαν να το πάω στο σέρβις, αλλά πριν μπλέξω, μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;;;

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω εξαγωγη τα sms απο το κινητο σε ενα αρχειο πχ excell, notepad κλπ....?

Δοκιμασα με το lg suite αλλα το αρχειο που μου εβγαζε ηταν αχρηστο (δεν διαβαζετε σωστα απο το excell).

Επισης δοκιμασα με το BitPim αλλα εκει κολλησα στα βασικα, δεν βλεπει το κινητο απο το usb καλωδιο.....

Καμια ιδεα ή βοηθεια κανεις?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

σερβις κανεις και μονος σου το lg ειναι της vodafone??πρεπει να παιζει ρολο οταν ενοεις εχεις πολλα μυνηματα τι ενωει περνανε το οριο??γιατι και αυτο παιζει ρολο να διαγραψεις κανενα!!και αυτο με τα μυνηματα μου το κανει και μενα δεν ξερο του εχεις κανει αναβαθμιση....
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω κανει αλλα δοκιμασε το BitPim χρησιμοποιοντας drivers lg εδω

ευχαριστω....θα το δοκιμασω :)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

ενοεις εχεις πολλα μυνηματα τι ενωει περνανε το οριο??γιατι και αυτο παιζει ρολο να διαγραψεις κανενα!!και αυτο με τα μυνηματα μου το κανει και μενα

 

Οταν για παράδειγμα ο άλλος γράφει ένα μεγάλο μήνυμα (πάνω από 160 χαρακτήρες) τα κινητά το αναγνωρίζουν σε 2,3,4 κλπ μηνύματα όταν πατάει αποστολή. Σε μένα, από ένα μόνο συγκεκριμένο αριθμό, αυτά τα μηνύματα δεν έρχονται ποτέ - μόνο στη συγκεκριμένη συσκευη...

 

Όχι δεν του έχω κάνει αναβάθμιση...έχω κάνει σε ένα παλιότερο που έχω KS20. σε αυτή τη συσκευή δεν ξέρω τη διαδικασία. Κάθε συμβουλή δεκτή!

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

το lg kp500 ειναι σε γενικες γραμμες ενα καλο τηλεφωνο.Η πρωτη εντυπωση ειναι αναμφισβητητα θετικη με την μεγαλη οθονη 3',τη δηνατη ηχο που διαθετει,την συνδεσιμοτητα του bluetooth 2.0,τη δυνατοτητα να τρεχει πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα,το ραδιο και την καμερα 3μεγα..

Αρνητικα υπαρχουν αλλα γινονται ασημαντα απο την φοβερα ελκυστικη τιμη του:100ευρω..

1)η οθονη του γενικα δεν πολυφαινεται στον δυνατο ηλιο..και σου δινει την εντυπωση

οτι θα επρεπε να ειναι πιο γρηγορη(ισως στο μελλον να υπαρχει μια πιο γρηγορη εκδοση σαν το iphone)

2)το λειτουργικο του δεν ειναι τοσο δουλεμενο οσο π.χ. ενος sony eriscon

3)καποια παιχνιδια(που λογικα θα ευνοουνταν απο την μεγαλη οθονη)και κυριως αυτα που εχουν γρηγορη κινηση(java games) παιζουν με διακοπες (λιγα fps) κατι που δειχνει αδυναμια της cpu να διαχειριστει την μεγαλη οθονη..

4)Η μπαταρια διαρκει περιπου 2+1/2 μερες με κανονικη χρηση με μειονεκτημα οτι μετα την 2η μερα "πεφτει πολυ αποτομα"

για ο,τι νεοτερο και για οποιον ενδιαφερεται θα επανελθω..

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω εξαγωγη τα sms απο το κινητο σε ενα αρχειο πχ excell, notepad κλπ....?

Ψάχνοντας στο δίκτυο βρήκα το sms export. Το χρησιμοποίησα με το KS20 που είναι windows κινητό, αλλά έχω την εντύπωση ότι έχει έκδοση κ για κινητά χωρίς windows.

 

sms export: http://www.symbian-freeware.com/download-sms-export.html

 

Ένα άλλο που θα μπορούσα να προτείνω είναι το easyhelper contact sms backup, το οποίο όμως βγάζει .dat αρχεία.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο αλλα χρησιμο!!!

 

Πως να φτιάξετε τα παιχνίδια να παίζουν σε όλη την οθόνη του cookie με αφή(σπάνια) χωρίς τα ενοχλητικά βελάκια:

1)ανοίγετε το java game με το winrar

2)μπαίνετε σε έναν φάκελο που λέγετε <<META-INF>>

3)εκεί υπάρχει ένα αρχείο σε μορφή .mf αυτό το ανοίγετε με το σημειωματάριο του pc και γράφετε τα εξής:

 

LGE-MIDlet-Height:400

LGE-MIDlet-Width:240

 

το αποθηκευετε και οκ μετα....

 

http://i47.tinypic.com/2eckaae.png

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να περασω παιχνιδια και δεν μπορω.

Κατεβαζω αρχειο jar απο το Internet. Το κανω αντιγραφη στο φακελο Others της memorystick και οταν παω απο το κιν να την κανω install μου λεει οτι ειναι πιθανον κατεστραμμενο το αρχειο. Εχω δοκιμασει γυρω στις 10 εφαρμογες. Τι κανω λαθος?

 

"H ενδειξη ειναι μη εγκυρη η το αρχειο του περιεχομενου κατεστραμενο"

 

Αυτο ακριβως μου λεει.

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω CUST και συνδεω αμεσως το κινητο μ βγαζει: Error during the sec-pack sending: For NAND systems an EBL must be infected.None was found". Μηπως ξερεις τι δεν παει καλα? :/
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το εβγαζε καντο 2-3 φορες και προσπαθισε να συνδεεις το κιν οσο πιο γρηγορα μπορεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...