Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτησις!

Κάτι πάτησε η κοπέλα μου (κ φυσικά δε θυμάται τι κ πως) και πάνω αριστερά στην οθόνη, δίπλα στην ένδειξη του σήματος έχει εμφανιστεί ενα '2' κ δε μπορεί να βγάλει εξερχόμενες κλήσεις.

 

Προφανώς ενεργοποιήθηκε 2η γραμμή, αλλά όσο έψαξα δε βρήκα τρόπο να τη γυρίσω...

 

Έψαξα κι εγώ αλλά δεν ... .

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων (με το ρίσκο να πρέπει να ξανά-ρυθμίσεις από την αρχή όλες τις επιλογές) μήπως και επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτησις!

Κάτι πάτησε η κοπέλα μου (κ φυσικά δε θυμάται τι κ πως) και πάνω αριστερά στην οθόνη, δίπλα στην ένδειξη του σήματος έχει εμφανιστεί ενα '2' κ δε μπορεί να βγάλει εξερχόμενες κλήσεις.

 

Προφανώς ενεργοποιήθηκε 2η γραμμή, αλλά όσο έψαξα δε βρήκα τρόπο να τη γυρίσω...

 

Το επαθα κι εγω αυτο (δν φταιει η κοπελα σου, κ σε μενα ενεργοποιηθηκε μονη της :lol: ). Ακου τι θα κανεις. θα πας στις ρυθμισεις---->ρυθμισεις κλησεων------> κοινες ρυθμισεις--->επιλογη γραμμης. Εκει θα πατησεις γραμμη ενα. Good luck :wink:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το επαθα κι εγω αυτο (δν φταιει η κοπελα σου, κ σε μενα ενεργοποιηθηκε μονη της :lol: ). Ακου τι θα κανεις. θα πας στις ρυθμισεις---->ρυθμισεις κλησεων------> κοινες ρυθμισεις--->επιλογη γραμμης. Εκει θα πατησεις γραμμη ενα. Good luck :wink:

 

:worry: Ψάχνοντας (για να βοηθήσω τον actorius) έτσι πήγαινα κι εγώ αλλά, η τελευταία επιλογή δεν υπάρχει. :worry:

Link to comment
Share on other sites

:worry: Ψάχνοντας (για να βοηθήσω τον actorius) έτσι πήγαινα κι εγώ αλλά, η τελευταία επιλογή δεν υπάρχει. :worry:

 

:blink: :blink: :blink:

Στις κοινες ρυθμισεις πανε κατω κατω... Εμενα μ τ βγαζει , τωρα δεν ξερω... ισως εχουμε διαφορετικο firmware η κατι τετοιο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink:

Στις κοινες ρυθμισεις πανε κατω κατω... Εμενα μ τ βγαζει , τωρα δεν ξερω... ισως εχουμε διαφορετικο firmware η κατι τετοιο...

 

Πιο κάτω είναι γκρεμός :lol: .

Πιθανόν να ισχύει αυτό που έγραψες για διαφορετικό firmware. :)

Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμισεις---->ρυθμισεις κλησεων------> κοινες ρυθμισεις--->επιλογη γραμμης. Εκει θα πατησεις γραμμη ενα.

 

Καλημέρα παιδιά κ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Τελικά βρέθηκε η λύση :) Αυτό ακριβώς είναι το path. Μήπως δεν έχει να κάνει με firmware αλλά είναι μενού που εμφανίζεται ανάλογα με τις ρυθμίσεις / υπηρεσίες του εκάστοτε παρόχου;

 

Να υποθέσω οτι κ ο φίλος που το βρήκε το μενού έχει κ αυτός cosmote, ενω ο tazio οχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κ ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Τελικά βρέθηκε η λύση :) Αυτό ακριβώς είναι το path. Μήπως δεν έχει να κάνει με firmware αλλά είναι μενού που εμφανίζεται ανάλογα με τις ρυθμίσεις / υπηρεσίες του εκάστοτε παρόχου;

 

Να υποθέσω οτι κ ο φίλος που το βρήκε το μενού έχει κ αυτός cosmote, ενω ο tazio οχι;

 

Εμενα με βρηκες :lol: :lol: :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!!! Και εγω το πήρα αυτό το κινητό!Έχω όμως ένά πρόβλημα.... Πηρα αντάπτορα και βάζω την memory stick και το συνδέω στον υπολογιστή... Μετά που την βάζω στο κινητό έχει όλα τα αρχεία που πέρασα (μουσική και εικόνες) και στην memory και στην μνήμη του τηλεφώνου.... Και όταν τα σβήνω από την μνήμη του τηλεφώνου μου σβήνονται και από την memory.....Τι κάνω λάθος;Γιατί μου το κάνει αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Και εγω το πήρα αυτό το κινητό!Έχω όμως ένά πρόβλημα.... Πηρα αντάπτορα και βάζω την memory stick και το συνδέω στον υπολογιστή... Μετά που την βάζω στο κινητό έχει όλα τα αρχεία που πέρασα (μουσική και εικόνες) και στην memory και στην μνήμη του τηλεφώνου.... Και όταν τα σβήνω από την μνήμη του τηλεφώνου μου σβήνονται και από την memory.....Τι κάνω λάθος;Γιατί μου το κάνει αυτό;;

 

Δεν κάνεις τίποτα λάθος. Απλά μπερδεύεσαι.. Το ότι φαίνονται σε 2 διαφορετικά σημεία του μενού, δε σημαίνει ότι είναι περασμένα και στη μνήμη του τηλεφώνου και στην κάρτα μνήμης! Μόνο στην κάρτα μνήμης είναι, απλά τα βλέπεις με 2 διαφορετικούς τρόπους. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. ποιοι είναι οι διαφορετικοί τρόποι για να δω μόνο αυτά που έχει το τηλέφωνο ή αυτά που υπάρχουν μόνο στη κάρτα ή και τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. ποιοι είναι οι διαφορετικοί τρόποι για να δω μόνο αυτά που έχει το τηλέφωνο ή αυτά που υπάρχουν μόνο στη κάρτα ή και τα δύο;

 

Αυτά που υπάρχουν ΜΟΝΟ στην κάρτα, τα βλέπεις από [Αρχεία -> Κάρτα Μνήμης]. Από εκεί που λέει "εικόνες", "ήχοι" κ.λπ., βλέπεις τα συνολικά περιεχόμενα του τηλεφώνου (κάρτα μνήμης και τηλέφωνο). Όλα αυτά στο ψιλο-περίπου γιατί πάει ένας χρόνος από τότε που είχα το Cookie. Τώρα έχω το Viewty αλλά είναι σχεδόν ίδια τα menu τους οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, η V10F έχει ένα Social Networking Widget.

Δε ξέρω ακριβώς πώς λειτουργεί, αύριο μάλλον θα παραλάβω ένα Cookie και θα προσπαθήσω να του βάλω την V10F.

Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει το KP501 από το Παρίσι κι ενώ εκεί λειτουργούσε κανονικά με γαλλικό αριθμό, εδώ βάζοντας ελληνική sim μου, πατώντας και το σωστό Pin μου γράφει USIM μπλόκαρε!!

Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω????????

Pleaaseeeeee Help meeeeeeeee..!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ήξερα κάτι κωδικούς για ξεκλείδωμα αλλά άμα του βρω.....κατι θα γινει

*Είχα βρει κάτι κωδικούς για lg kp500 δεν ξέρω άμα σου κάνουν δοκιμαστους άμα τους βρω!!

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ SIM NA TO ΞΕΡΕΙΣ!!

 

Κοιτα λιγο αυτο:

 

CODE: 14703046

Ισχύς του τηλεφώνου με το αρχικό sim.

Τύπος 2945 # 71001 # * και πληκτρολογήστε τον κωδικό.

Έγινε!

Edited by Razorv360
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw poli gia tin voitheia alla akoma sinexizei to provlima..kai genika den exw katalavei pws tha xrisimopoiisw tis plirofories..

arxika vazw tin sim, to anoigw pataw to pin m kai eki p einai na anoixei grafei usim mplokare kai den xerw pou na patisw tous kwdikous pou mou les gia na xekleidwsei..

perimenw tin voitheia s.

einai krimaa na mn leitourgisei to cookie m.

euxariistw

Link to comment
Share on other sites

paidia ,mhpws leme 3erete kanena site etsi wste na mporoume na dikimasoume to kinhto lg kp500 ????to lew ayto gt sthn sony ericsson yparxoyn kati tetoia pou mporeis na kaneis oti 8eleis me ena kinhto pou exeis epile3ei ektos omws a steileis sms h na pareis thlefwno ktl....dld blepeis tis leitoyrgies pou exei koma kai an merikes kleidwmenes....sas pleasarw peite kati .!!::thanks:
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw poli gia tin voitheia alla akoma sinexizei to provlima..kai genika den exw katalavei pws tha xrisimopoiisw tis plirofories..

arxika vazw tin sim, to anoigw pataw to pin m kai eki p einai na anoixei grafei usim mplokare kai den xerw pou na patisw tous kwdikous pou mou les gia na xekleidwsei..

perimenw tin voitheia s.

einai krimaa na mn leitourgisei to cookie m.

euxariistw

 

paidia ,mhpws leme 3erete kanena site etsi wste na mporoume na dikimasoume to kinhto lg kp500 ????to lew ayto gt sthn sony ericsson yparxoyn kati tetoia pou mporeis na kaneis oti 8eleis me ena kinhto pou exeis epile3ei ektos omws a steileis sms h na pareis thlefwno ktl....dld blepeis tis leitoyrgies pou exei koma kai an merikes kleidwmenes....sas pleasarw peite kati .!!::thanks:

Σας παρακαλώ να γράφετε ελληνικά σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ, διότι τα greeklish έχουν απαγορευθεί.Κανονικά θα πρέπει να διαγράψω τα μηνύματά σας, αλλά θα τα αφήσω κατ' εξαίρεση γιατί είστε νέα μέλη και έχετε απορίες και θέλω να τις δούνε τα μέλη.Μετά όμως από κάποιο χρονικό διάστημα , θα τα αφαιρέσω.

Καλωσήρθατε στο myphone :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα Greek-english αλλά δεν το πρόσεξα.

Για να ξεκλειδώσεις το lg kp500 πρέπει να πατήσεις 2945#*71001#, σου εμφανίζει ξεκλείδωμα USIM, πατάς οκ και στη συνέχεια κλείδωμα δικτύου. Εκεί πρέπει να πατήσεις ένα 8ψήφιο κωδικό ο οποίος όμως είναι προσωπικός και δεν ξέρω που μπορείτε να το βρείτε.

Μήπως ξέρει κανείς να με βοηθήσει;

Please.

Ευχαριστώ πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε καπου να το βρεις αλλιως υπαρχει ενα προγραμμα που σου βρισκει αυτο τον κωδικο για το κινητο σου κοιτα αυτο το βιντεο που το κανει η κοπελια και της δινει ενα κωδικο για το κινητο της τωρα αμα κανεισ και στο δικο σου θα εισαι πολυ κολοφα αλλιως θα πρεπει να κανεις το ιδιο!!

 

 

ψαξε και στο youtube μηπως σε βοηθεισει....κατι..:)

 

 

SIM CODE: 96445952

δοκιμασε και αυτο!!

 

1. Τοποθετήστε την αρχική κάρτα sim και με τη σειρά τηλέφωνο.

2. Πληκτρολογήστε το 2945 # 71001 # *

3. Sim unlock pop τρόπος επάνω.

4. Εισάγετε τον κωδικό ξεκλειδώσετε σας και πατήστε ok

5. Το τηλέφωνο θα επανεκκινήσει στη συνέχεια και το ξεκλείδωμα είναι πλήρης

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου τι σπαει σε αυτο το φορουμ τι ΑΚΥΡΑ ΛΕΣ διαβασε γιατι μιλαμε

απαντηση στο ερωτημα σου ΜΕΤΡΑΤΑ!

: Thanks:
Link to comment
Share on other sites

αυτο μου τι σπαει σε αυτο το φορουμ τι ΑΚΥΡΑ ΛΕΣ διαβασε γιατι μιλαμε

απαντηση στο ερωτημα σου ΜΕΤΡΑΤΑ!

 

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...