Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά, σα κινητό είναι αρκετά αξιόλογο. Είναι πολύ στιβαρό και δύσκολα θα προκληθεί ζημιά από πτώση και το λέω εμπεριστατωμένα αυτό, καθώς 2 cookie, κολλητής φίλης και αδερφής μου είναι χιλιοχτυπημένα και ακόμα δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα. Θα πρότεινα, βέβαια, να του αγοράσεις κάποια θήκη, είτε από το internet καμιά hard case, ή κανένα pouch και να έχει κάποια ζελατίνα στην οθόνη γιατί φθείρεται εύκολα και, αν το κρατήσεις για πούλημα, θα πιάσει καλά λεφτά, λόγω της άριστης κατάστασής του.

Τα μηνύματα είναι, όντως, λίγο δύσκολα, αλλά μετά από λίγο καιρό, συνηθίζεις μια χαρά.

Tώρα, όσον αφορά τη σύγκριση αυτών των 2 συσκευών, θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα θέμα στους "Διαξιφισμούς", για να πάρεις και άλλες γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να πω για της επανακινισεις που αναφερανε τα παιδια σε προηγουμενα ποστς ,για τα προβλιματα ,συχνα σερβις και τα λιπα..γτ εχω φρικαρει....θα ξαναπαρω κινητο σε 1-2 χρονια οποτε θελω κατι που να κραταει
Link to comment
Share on other sites

Guys εχω ενα προβλημα, δεν μπορω να κανω καμια κληση. Καθε φορα που κανω κληση, ακουγονται τεσσερα τουτ και μετα μου βγαζει στην οθονη ΤΕΛΟΣ ΚΛΗΣΗΣ. Πρεπει να το παω για service η μπορω να κανω κατι μονος μ( διαβασα σε προηγουμενα ποστ κατι για update και τετοια...)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει σήμα εκεί που είσαι; Έχεις μονάδες στον αριθμό; Αν ναι, δοκίμασε με μια άλλη SIM να τηλεφωνήσεις.

Αν συνεχίσεις να έχεις πάλι το πρόβλημα κάνε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, εβγαλα και ξαναεβαλα την καρτα σιμ, και τςρα παιρνει μια χαρα, μαλλον δεν εκανε καλη επαφη... thanks anyway :D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, cookie λέμε αυτό εδώ το κινητό η άλλο μοντέλο;

Αυτό το κινητό. Στο σωστό θέμα είσαι αλλά καιρός να αλλάξεις την υπογραφή σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα...

Χθες αγόρασα το cookie. Σύμφωνα με το LG Software Updater Application αλλά και το service menu της συσκευής (1809#*500#) έχω την έκδοση V10a.

 

Από ότι διάβασα έχουν βγεί και νεώτερες εκδόσεις π.χ. V10e, V10d κτλ. Προσπαθώ να κάνω update με το LG Software Updater Application αλλά μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση και άρα δεν χρειάζεται να κάνωαναβάθμιση!!! Ξέρει κανείς τι παίζει???

Ευχαριστώ!!!

 

Υ.Γ. Ποια είναι η τελευταία έκδοση αυτή την στιγμή?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι το κινητο στις 12:00 το βραδυ με την αλλαγη της ημερας ειτε ανοιγει η οθονη του (αν ειναι off) και εμφανιζει το σημα της LG οπως κατα την εκκινηση χωρις ομως να κανει εκκινηση, ειτε φωτιζεται η οθονη του (αν ειναι σε standby) οπως οταν πατας καποιο κουμπι οταν ειναι κλειδωμενο . H εκδοση του firmware ειναι η V10e (μαλλον η πιο προσφατη). Η συμπεριφορα αυτη, χωρις να ειναι ενοχλητικη, μου φανηκε αξιοπεριεργη, . Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;;; Εχω κανει καποια ρυθμιση και συμπεριφερεται ετσι ή ειναι καποιο bug;; Δεν το ειχα παρατηρησει με τις προηγουμενες versions του firmware.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι το κινητο στις 12:00 το βραδυ με την αλλαγη της ημερας ειτε ανοιγει η οθονη του (αν ειναι off) και εμφανιζει το σημα της LG οπως κατα την εκκινηση χωρις ομως να κανει εκκινηση, ειτε φωτιζεται η οθονη του (αν ειναι σε standby) οπως οταν πατας καποιο κουμπι οταν ειναι κλειδωμενο . H εκδοση του firmware ειναι η V10e (μαλλον η πιο προσφατη). Η συμπεριφορα αυτη, χωρις να ειναι ενοχλητικη, μου φανηκε αξιοπεριεργη, . Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;;; Εχω κανει καποια ρυθμιση και συμπεριφερεται ετσι ή ειναι καποιο bug;; Δεν το ειχα παρατηρησει με τις προηγουμενες versions του firmware.

 

Δεν είναι πρόβλημα και στο δικό μου τα ίδια κάνει και μάλιστα όχι μόνο στην αλλαγή της ημέρας. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παιχνιδακι που εχει μεσα το κινητο το pipe game μπορουμε να το βρουμε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα...

Χθες αγόρασα το cookie. Σύμφωνα με το LG Software Updater Application αλλά και το service menu της συσκευής (1809#*500#) έχω την έκδοση V10a.

 

Από ότι διάβασα έχουν βγεί και νεώτερες εκδόσεις π.χ. V10e, V10d κτλ. Προσπαθώ να κάνω update με το LG Software Updater Application αλλά μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση και άρα δεν χρειάζεται να κάνωαναβάθμιση!!! Ξέρει κανείς τι παίζει???

Ευχαριστώ!!!

 

Υ.Γ. Ποια είναι η τελευταία έκδοση αυτή την στιγμή?

 

Κάποια ιδέα κανείς??Δεν έχει τύχει σε κανέναν??

Link to comment
Share on other sites

παιδια το παιχνιδακι που εχει μεσα το κινητο το pipe game μπορουμε να το βρουμε?

Πουθενά. Της LG είναι, μόνο για τα κινητά της.

Κάποια ιδέα κανείς??Δεν έχει τύχει σε κανέναν??

Αφού δεν πήρες απάντηση... :rolleyes:

Στείλε το στον Γερμανό.

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα και στο δικό μου τα ίδια κάνει και μάλιστα όχι μόνο στην αλλαγή της ημέρας. :)

 

einai kako avto...???ce enoxlei???gt 9elw na t parw to kinito...!!!!

Link to comment
Share on other sites

9elw k egw na to parw avto to kinito.....alla exw akoucei oti an m pecei paei tcakictike........ti lete?????

 

einai kako avto...???ce enoxlei???gt 9elw na t parw to kinito...!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=5&a=90

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας!

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Lg COOKIE k500 και θα ήθελα να μου πείτε, όποιος γνωρίζει, πως μπορω να βρω το παιχίδι "δες τις διαφορές" για να το κατεβάσω και πως γίνεται η διαδικασία! Στο iphone το παιχνίδι αυτό λέγεται και images αν θυμάμαι καλα!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ τη ζελατίνη που μπαίνει μπροστά στην οθόνη;

 

Κάποτε είχαν και για το Cookie. Πιστεύω πως θα ξαναφέρουν αλλά πιθανόν να ταιριάζουν κι αυτές:

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006164

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σημαντική. Πήρε η κοπέλα μου αυτό το κινητο, εγώ εχω iphone με τα inear ακουστικα των 80 ευρώ που ειναι και hands free και τα σπάνε.

Δεν υπάρχουν για το lg αυτό τίποτα τέτοια ακουστικά; Ελεος! μονο τα δικά του υπάρχουν; τιποτα καλύτερης ποιότητας handsfree?

Η τίποτα stereo bluetooth θα δουλευουν κανονικα;

Οποιος ξέρει ας πει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σημαντική. Πήρε η κοπέλα μου αυτό το κινητο, εγώ εχω iphone με τα inear ακουστικα των 80 ευρώ που ειναι και hands free και τα σπάνε.

Δεν υπάρχουν για το lg αυτό τίποτα τέτοια ακουστικά; Ελεος! μονο τα δικά του υπάρχουν; τιποτα καλύτερης ποιότητας handsfree?

Η τίποτα stereo bluetooth θα δουλευουν κανονικα;

Οποιος ξέρει ας πει παρακαλώ.

 

Δυστυχώς το πρωτόκολλο A2DP δεν υποστηρίζεται από το Cookie... Δε γνωρίζω αν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο σε ενσύρματο αλλά γενικά μην περιμένεις και πολλά από την LG... Η εταιρία είναι δηλωμένη Value For Money και το φωνάζει... :cool:

Link to comment
Share on other sites

H LG μόνο για τα κινητά της ενδιαφέρεται. Τα υπόλοιπα είναι χάλια. Τα παρελκομενα. Παρά παρά πολύ φθηνά, ίσα-ίσα να λέει πως έχει μέσα στην συσκευασία. Για αυτό είναι τόσο φθηνά τα κινητά της. Μείνε με αυτά που έχεις. Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ τη ζελατίνη που μπαίνει μπροστά στην οθόνη;

 

Ψάξε στο ebay έχει πολλές και πάμφθηνες.

Αν θες μπορείς να το συνδυάσεις μαζί με θήκη και να σου δώσουν δώρο την προστασία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω θεματα ;;;;; ή κανενα προγραμματακι για να φτιαχνω ;;;

Δεν μπορείς να βάλεις θέματα στα LG.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...