Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα!

Μηπως γνωριζει κανενας σας εαν υπαρχει καποια νεα αναβαθμιση για το κινητο;

Το δικο μου διαθετει την εκδοση v10_e.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει και τρώει τρελά κολλήματα το κινητο....Άρχισα να το μετανοιώνω που το αγορασα...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση , αλλα πρωτα μερικα γεγονοτα .

παιρνει μνημη microSDHC ----- ναι

παιρνει 8 GB --------------------- ναι

τωρα η ερωτηση , τι class πρεπει να ειναι 2 , 4 , η 6 ( η δεν εχει σημασια ? ) και γιατι

 

παρακληση για τεκμηριωμενη απαντηση ( θελω να αγορασω )

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερο το class (ναι μεν πιο ακριβη) τοσο πιο γρηγορη σε θεμα αντιγραφης μετακινησεις, εγγραφης (video). Με 6 παρε αν θες ποιοτητα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τον Opera-mini εχει καταφερει κανεις να τον εγκαταστησει? προσπαθησα σε ενος φιλου, αλλα χωρις επιτυχια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω βάλει στης αδερφής μου. Όλα οκ.

Το πρόβλημα που έχουμε είναι ότι μερικές φορές οι εφαρμογές δε μπορούν να συνδεθούν στο δίκτυο... Γιατί αυτό??? Για να συνδεθούν θέλουν τάμα

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση , αλλα τωρα εχω και αλλη ερωτηση

Πηρα μια Class 4 8 GB καρτα , την εβαλα και την βλεπει το cookie αλλα οταν παω να κανω διαμορφωση μου ζητα κωδικο - ΤΙ ΚΩΔΙΚΟ ΘΕΛΕΙ ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση , αλλα τωρα εχω και αλλη ερωτηση

Πηρα μια Class 4 8 GB καρτα , την εβαλα και την βλεπει το cookie αλλα οταν παω να κανω διαμορφωση μου ζητα κωδικο - ΤΙ ΚΩΔΙΚΟ ΘΕΛΕΙ ;;;;

Εμένα δεν ζήτησε.;)

Για βάλε 1234,12345 ή 0000. Αυτοί είναι οι πιο κλασικοί. Μόνο τέτοιους βάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα πριν ενα μηνα για την κορη μου και ξαφνικα δεν κανει κλισεις εξερχομενες. Εισερχομενες δεχεται. Δοκιμασα την sim σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα.Πριν το παω στο service μπορω να κανω κατι ? Update απο το pc δεχεται ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεδεμένα συνέχεια τα handsfree και θα ήθελα να ρωτήσω τί προφίλ (με ποιες ρυθμίσεις) πρέπει να επιλέξω ώστε όταν με καλούν να χτυπάει κανονικά το ηχείο και όχι να ακούγεται ο ήχος στα ακουστικά!!Το "Δυαντό" που έχει δεν έπρεπε να λειτουργεί έτσι?

Επίσης, ξεκλειδώνει πολύ εύκολα ή μου φαίνεται? Στην τσέπη μου το είχα και έκανε 9 κλήσεις στον πρώτο της λίστας!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ζήτησε.;)

Για βάλε 1234,12345 ή 0000. Αυτοί είναι οι πιο κλασικοί. Μόνο τέτοιους βάζουν.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ - για ενημερωση για οποιον αλλο ζητησει κωδικο θελει 0000

 

Αλλα εχω αλλο προβλημα - θελω ενα ονομα και παω να το " βρω " απο την αναζητηση αλλα μου κανει το εξης

 

πχ εχω μια επαφη σαν " παπαδοπουλος νικος " ενα του πω "παπ" δεν το βρισκει εαν ομως του πω "νικ" μου βρισκει ολους τους Νικους

 

Ξερει κανεις τι να κανω ;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ - για ενημερωση για οποιον αλλο ζητησει κωδικο θελει 0000

 

Αλλα εχω αλλο προβλημα - θελω ενα ονομα και παω να το " βρω " απο την αναζητηση αλλα μου κανει το εξης

 

πχ εχω μια επαφη σαν " παπαδοπουλος νικος " ενα του πω "παπ" δεν το βρισκει εαν ομως του πω "νικ" μου βρισκει ολους τους Νικους

 

Ξερει κανεις τι να κανω ;;;;;;;;

Νομίζω πως αναζητεί μόνο ονόματα.

Βάλε το Παπαδόπουλος σαν όνομα και το Νίκος σας επίθετο και ξαναπροσπάθησε να δούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεδεμένα συνέχεια τα handsfree και θα ήθελα να ρωτήσω τί προφίλ (με ποιες ρυθμίσεις) πρέπει να επιλέξω ώστε όταν με καλούν να χτυπάει κανονικά το ηχείο και όχι να ακούγεται ο ήχος στα ακουστικά!!Το "Δυαντό" που έχει δεν έπρεπε να λειτουργεί έτσι?

Επίσης, ξεκλειδώνει πολύ εύκολα ή μου φαίνεται? Στην τσέπη μου το είχα και έκανε 9 κλήσεις στον πρώτο της λίστας!

Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου δεν σου ξεκλειδωνει απο μόνο του, απλά με το παραμικρο πατημα του κουμπιου απο το hands free ειτε bluetooth hands free, καλει αμεσως τον τελευταιο αριθμό που είχες καλεσει, ακομη και οταν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο. Αυτό ειναι μεγαλη βλακεια, και ειναι ο λογος που αναγκαστικα δεν χρησιμοποιω hands free. Εβαλα και το τελευταιο firmware αλλα δε νομιζω να το διορθωσουν ποτε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πειρα της κορης μου και φενεται αρκετα καλο αλλα ειμαι ασχετως με τα lg και θελει παιχνιδια και θεματα μηπως καμια βοηθεια?
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι καινούρια στο forum ωστόσο έχω διαβάσει όλες τις σελίδες που αφορούν το lg cookie. έχω φάει κόλλημα με το συγκεκριμένο κινητό, όμως δεν το πήρα πριν λίγο καιρό όταν πήρα νέο λόγω της αυτονομίας της μπαταρίας του που μου φάνηκε πολύ λίγη για πρώτη συσκευή....

αν όλα πάνε καλά θα το πάρω το σάββατο.... κάποια tips μήπως για να κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία???

ως προς τις λειτουργίες δεν έχω απορίες,το έχω χρησιμοποιήσει σε έναν φίλο μου και το έχω ψιλομάθει....

για την πρώτη φόρτιση πριν από μερικά χρόνια μου είχε πει κάποιος γνωστός ότι το χρησιμοποιούμε πρώτα μέχρι να αποφορτιστεί η αρχική φόρτιση της μπαταρίας κ μετά το φορτίζουμε μέχρι να δείξει ότι δεν φορτίζει άλλο κ όχι 7ωρα και 12ωρα που λένε πολλοί

ποια η γνώμη σας σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Για τη διάρκεια της μπαταρίας το μόνο που έχω κάνει είναι να έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας που έχει το κινητό. Τώρα να κάνει κάτι ή το ίδιο θα κράταγε αν δε την είχα ενεργοποιήσει δε το έχω ελέγξει.

Για τη φόρτιση της μπαταρίας κάνε ότι σε βολέψει. Για τη μπαταρία το ίδιο είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

το πήρα το σάββατο το κινητάκι αυτό και είμαι καταενθουσιασμένη.... πρώτα από όλα είναι πολύ απλό στη λειτουργία του σε σχέση με αυτό που πίστευα για τα κινητά με οθόνη αφής... δεύτερον, δεν έχει τουλάχιστον η δικιά μου συσκευή πρόβλημα με τον ήχο ούτε στα τραγούδια ούτε στα βίντεο... ακούγεται κανονικά, στο 1 δλδ ίσα ίσα που ακούγεται και στο 30 είναι ικανοποιητικά δυνατά αλλά δεν παραμορφώνει ούτε τον ήχο ούτε τπτ τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα πριν μια βδομάδα.

Δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργούν οι ήχοι.

Στο profile Κανονικό έχω βάλει να έχει ένταση 1 για το ringtone, αλλά για τον ήχο μηνύματος δεν έχει να καθορίσω την έντασή του και ακούγεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΙΩΠΗΛΑ.

Επίσης, στη Σίγαση υπάρχει το πρόβλημα ότι ακούγονται κάποιοι ήχοι όπως η ειδοποίηση της μπαταρίας και ο ήχος της κάμερας. Αν ξέρετε πώς διορθώνεται, σας παρακαλώ πείτε μου. Έψαξα στο ιντερνετ και δεν το βρήκα, μόνο για κάτι hackerιές βρήκα οι οποίες δεν ξέρω ακριβώς πώς γίνονται.

 

Τέλος, στο κινητό μου λέει ότι έχω την έκδοση v410c. Πώς μπορώ να κάνω update; Έβαλα στον η/υ ένα πρόγραμμα κάπως φουξια στο χρώμα (pc synch νομίζω) και κατέβασα ό,τι χρειαζόταν, αλλά έλεγε ότι είμαι ήδη up-to-date. Έλα όμως που εγώ έχω δει μέχρι και για v410j. Οπότε κάτι λογικά δεν πάει καλά.

 

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, θα σας είμαι ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό πήρα στην κοπέλα μου ένα ΚΡ500. Ενώ δεν είχε κανένα πρόβλημα, τον τελευταίο καιρό, δεν παίρνει πολλά SMS! Ενώ μου έρχεται κανονικά αναφορά παράδοσης, το cookie δεν έχει πάρει χαμπάρι τίποτα! Κάποια τα εμφανίζει, κάποια άλλα όχι. Είναι θέμα firmware; Έχετε δει κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αλλά με άλλο κινητό το sony ericsson k800i και για αυτό το άλλαξα και πήρα αυτό... προς το παρόν είμαι πολυ ευχαριστημένη και δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής κανένα από τα προβλήματα που έχουν ειπωθεί παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...