Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
μαζι με το pro ειναι στις επιλογες μου,απλα να το δω και απο κοντα για να αποφασισω,τι ανωμαλια ειναι αυτη,οπου δω φορτηγο να κολαω:p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι ανωμαλια ειναι αυτη,οπου δω φορτηγο να κολαω:p

 

Afto den einai fortigo file Gianni... den exei kamia aisthiti diafora apo to megethos tou iphone. (Ektos ki an blepeis kai to iphone san fortigo :p )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3,5'' είναι η οθόνη του.. όχι 4

 

http://www.gsmarena.com/htc_touch_hd_breaks_loose__boasts_wvga_screen_5_mp_camera_and_all-news-588.php

System:

- 4-inch 65K TFT touchscreen with 480 x 800 pixel resolutionb

 

βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο όπως είπα αλλά θα φούμε όταν θα το ανακοινώσει η htc

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

χμμ.. ναι σωστά.. δεν έχεις άδικο :rolleyes:!!

 

Με 4αρα οθόνη θα είναι άξιος ανταγωνιστής του iPhone (όχι βέβαια ότι με 3,5 δεν θα ήταν).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με 4αρα οθόνη θα είναι άξιος ανταγωνιστής του iPhone (όχι βέβαια ότι με 3,5 δεν θα ήταν).

 

Εγώ βλέπω ότι έχουν όλοι τρελαθεί να μοιάσουν στο iphone! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι έχουν όλοι τρελαθεί να μοιάσουν στο iphone! :confused:

 

Έχει κάνει μεγάλη ζημιά το iPhone στην αγορά.. και τρέχουν τώρα οι υπόλοιποι να σωθούν!!

 

 

Μπορεί να μοιάσουν, αλλά ποτέ δε θα γίνουν iphone.http://www.laymark.com/i/m/m052.gif

 

Έτσι είναι :ninja:.

Link to comment
Share on other sites

diladi gia na katalavo iparxei kai periptosi na mn exei wi-fi gt nmz sto touch dual an thimame kala dn eixe valei .

pantos dn ksero an aksizei i polisi tou diamond gia to hd eseis ti lete ama poulithei posa tha piasei to diamanti mou

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που δεν έχει γίνει η επίσημη παρουσίαση όλα είναι πιθανά! Υπομονή λίγες μέρες...

 

300-350€ γιατί να μην τα πάρεις για το διαμάντι σου;

Link to comment
Share on other sites

diladi gia na katalavo iparxei kai periptosi na mn exei wi-fi gt nmz sto touch dual an thimame kala dn eixe valei .

 

Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να μην έχει WiFi!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει πιο πριν θα είναι παράλογο να το δώσει χωρίς wifi τη στιγμή που το λανσάρει ως iphone-killer. Κυριακή κοντή γιορτή όμως. Σε λίγες μέρες θα τα ξέρουμε όλα επισήμως λογικά. Όσο για το πόσα μπορεί να πιάσει αυτό εξαρτάται από πολλά πράγματα. Δεν υπάρχει τιμολόγηση :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να μην έχει WiFi!!!

 

Και εγώ έτσι πιστεύω αν και θα μάθουμε σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλού κακού ξεκίνησα τις πρόβες.

Έβγαλα το πληκτρολόγιο από το φορτηγό μου (Χ7500) και το δουλεύω μόνο από την οθόνη. Ούτε πλήκτρα αποδοχής/απόρριψης κλήσεων έχει, ούτε κάποιο άλλο λειτουργικό πλήκτρο, οπότε με το HD που έχει, συν το touchflo θα πετάει. Άσε που θα κάθεται καλύτερα στο χέρι γιατί το Χ7500 πολύ τετράγωνο είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα και χωρίς το πληκτρολόγιο... είναι άδικη η σύγκριση του Touch HD με το Χ7500. Το HD είναι πολύ πιο μαζεμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνω, απλά προπονούμαι με το μεγάλο για να ακολουθήσει το μικρό (τρόπος του λέγειν).

Χωρίς πλάκα, το Χ7500 είναι λειτουργικό χωρίς το πληκτρολόγιο, οπότε φαντάζομαι το HD θα είναι τέλειο (για μένα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

η HTC είναι κορυφή όταν πρόκειτε για εκπλήξεις. βγάλανε το Touch και μετά βγάλανε το Touch Dual χωρίς WIFI!!. δεν έχουν το θεό τους. τώρα βγάλανε αυτό το τηλέφωνο με 5mpixel και χωρίς FLASH! δηλαδή ο product manager είναι πραγματικά για κλωτσιές εκεί μέσα. τρομερή η οθόνη του, φανταστική θα έλεγα. αλλά ως συνήθως η HTC δεν μπορούσε να ανακοινώσει ότι θα βγεί και αυτό το τηλέφωνο, ώστε να ξέρει ο κόσμος τι να πάρει. περιμέναμε το Titanium και ΤΣΑΚ μας βγάλανε ένα άλλο. Ραδιόφωνο έχει? GSensor? ααααχχχ
Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσουν την ίδια διαδικασία με αυτή του Diamond, βλέπω να το προλαβαίνουν τα Χριστούγεννα τουλάχιστον για κάποιες χώρες και φυσικά expansys.

Πάντως παγιώθηκε. Η HTC θα βγάζει κάθε 6 μήνες κάτι καινούργιο.

Κακώς διερωτάσθε γιατί δεν έβαλε φλας, γιατί δεν έβαλε το άλλο?

Αν το κάνει τώρα, τι θα βάλει στο επόμενο?

Λογικά στο επόμενο θα σου πετάξει καμια 8mp με κανα 2 xenon και άντε πάλι από την αρχή.

Προσωπικά μάλλον θα περιμένω για την επόμενη έκδοση (δεν παίρνω όρκο, μπορεί να ζηλέψω από εσας που θα γράφατε, θα γράφετε και να το πάρω).

Ελα όμως που τα δάκτυλα μου με γαργαλάνε αναζητόντας πραγματικό πληκτρολόγιο.

Που ξέρετε το μεθεμόμενο μπορεί να σου πετά κανα πληκτρολόγιο από υλικό υψηλής τεχνολογίας πάχους 3-4 χιλιοστών.

Όσον αφορά το μέγεθος, νομίζω έχουν εξαντληθεί οι δυνατότητες, διαφορετικά θα ξαναπάμε στα μπαούλα.

Tο iphone θα κρατήσει το κοινό του. Μην νομίζετε ότι όλοι είναι μαζοχιστές να θέλουν να παιδεύονται με εφαρμογές και cooked rom.

Όσοι το ζήλεψαν αν και είχαν την ροπή προς WM θα γυρίσουν πίσω, από την άλλη όσοι δεν τα κατάφεραν ή δεν είχαν υπομονή με το diamond θα πάνε στο iphone.

Οπότε μια η άλλη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

χμμ.. ναι σωστά.. δεν έχεις άδικο !!

Με 4αρα οθόνη θα είναι άξιος ανταγωνιστής του iPhone (όχι βέβαια ότι με 3,5 δεν θα ήταν).

Καλά το iphone για εμένα είναι ηδη παρελθόν (εκτός βέβαια το ipod touch όπως και τα άλλα classic ,nano...). Τώρα όμως σχετικά με την οθόνη δεν μπορώ να πω ότι με εκπλήσσει. Αν θέλουν να είναι iphone killer τότε ας βάλουν μια multitouch οθόνη και τέλος. Μόλις πριν 2 μέρες μου έδωσε το ipod του για να του βάλω εφαρμογές και τρελάθηκα με την οθόνη του. Όχι ότι επειδή είναι 3.5 ίντζες αλλά επειδή με ένα απαλό άγγιγμα εκτελεί τις διάφορες λειτουργίες. Χωρίς γραφίδες και τέτοια.

 

Εγώ βλέπω ότι έχουν όλοι τρελαθεί να μοιάσουν στο iphone!

Κατά την γνώμη μου , πιστεύω ότι αυτό γίνετε λόγο οθόνης και ευχρηστίας. Τίποτα άλλο... Απλά επειδή αυτά τα κάνει τέλεια το iphone προσπαθούν συνεψώς (από τον καιρό που βγήκε) να βγάλουν ένα ανταγωνιστή. Δεν λεω έβγαλαν αλλά αυτά τα δυο ακόμα να τα καταφέρουν

 

diladi gia na katalavo iparxei kai periptosi na mn exei wi-fi gt nmz sto touch dual an thimame kala dn eixe valei .

pantos dn ksero an aksizei i polisi tou diamond gia to hd eseis ti lete ama poulithei posa tha piasei to diamanti mou

Δεν νομίζω σε ένα τέτοιο μοντέλο να μην έχει. Τρελή είναι η htc??? Βέβαια ας περιμένουμε λίγες μέρες (άκουσα ότι αυτή τη εβδομάδα θα ανακοινωθεί) και τότε θα ξέρουμε τα πλήρη χαρακτηρηστικά του. Εξαρτάτε αν είσαι ευχαριστημένος και δεν θέλεις ή δεν διαθέτεις τόσα λεφτά (που θα είναι σίγουρα καμια 700) τότε δεν αξίζει. Τώρα αν θες κάτι σίγουρα καλύτερο και έχει να διαθέσεις τόσα λεφτά τότε απλά πάρτο. Αξίζει κατά την γνώμη μου.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να μην έχει WiFi!!!

Μην το λες. Ποτέ δεν ξέρεις αλλά κατά 99,9% 8α έχει. Τώρα αν βγει αληθινό το 0,1% τότε δεν έχω να πω τίποτα.

 

Όσο για το πόσα μπορεί να πιάσει αυτό εξαρτάται από πολλά πράγματα. Δεν υπάρχει τιμολόγηση

 

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι γύρω στην αρχική τιμή του touch pro ή ποιο ακριβό. Περίπου 725 Ευρώ.

 

η HTC είναι κορυφή όταν πρόκειτε για εκπλήξεις. βγάλανε το Touch και μετά βγάλανε το Touch Dual χωρίς WIFI!!. δεν έχουν το θεό τους. τώρα βγάλανε αυτό το τηλέφωνο με 5mpixel και χωρίς FLASH! δηλαδή ο product manager είναι πραγματικά για κλωτσιές εκεί μέσα. τρομερή η οθόνη του, φανταστική θα έλεγα. αλλά ως συνήθως η HTC δεν μπορούσε να ανακοινώσει ότι θα βγεί και αυτό το τηλέφωνο, ώστε να ξέρει ο κόσμος τι να πάρει. περιμέναμε το Titanium και ΤΣΑΚ μας βγάλανε ένα άλλο. Ραδιόφωνο έχει? GSensor? ααααχχχ

Ναι φίλε μου συμφωνό αλλά μετά τη θα βγάλουν??? Είδες μέχρι τώρα κάνα πληρες κινητό ???? Δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει. Πάντα θα βγαίνει κάτι καλύτερο αλλά με μερικά μειονεκτήματα. Βέβαια ένα άσπρο ledακι δεν θα μας πείραζε αλλά οκ. Σύμφωνα πάντα με το gsmarena έχει και ραδιόφωνο με rds αλλά και accelerometer.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση πάντως πόσο εύκολα και γρήγορα η HTC

"σκοτώνει" τα μοντέλα της... :!:

 

ποιός θα αγοράσει το Diamond (το οποίο βγήκε σαν iPhone killer),

τώρα που είδε αυτό?

(το ίδιο βέβαια συνέβη και με το Touch Cruise)

 

αντί να εξαλείφονται τα δεκάδες σοβαρά προβλήματα και να

βγαίνουν νέα ROM updates, η HTC προτιμά να πουλάει νέα προιόντα...

(βέβαια εμπορική εταιρία είναι -αλλά χάνει την αξιοπιστία της έτσι)

 

αλλά σ'αυτό φταίμε και εμείς οι καταναλωτές...

θα γίνουν τα ppc χειρότερα από κινητά και θα χάνουν την αξία τους

σε τρείς μήνες? :O

θα πρέπει να το ξανασκεφτούν καλά αυτοί που θα πληρώσουν 600 €,

όταν απαξιώνονται έτσι γρήγορα...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

όπως πάντα, διαβάζει κανείς πολλά κουλά από τους χρήστες εδώ

 

Eφ' όσον δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση με τα χαρακτηριστικά της συσκευής ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει.

Οι όποιες απόψεις είναι πάντα σεβαστές.

Εξάλλου αυτό είναι το βαθύτερο νόημα των forums και της δημοκρατίας γενικότερα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρεις για τι πράγμα μίλησα

 

εξάλλου η... δημοκρατία πρέπει να ισχύσει και για μένα ε;

 

E,τοτε μιλα βρε Νικο ξεκαθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...