Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγες ακόμα πληροφορίες:

We've now got further information on this puppy, and we're trying hard not to say, "HTC Diamond in an iPhone casing" at any point. Although there's no internal memory it does have a microSD card slot and there's that uprated 5 megapixel camera, bigger battery and 3.5mm jack. There's also more ROM/RAM and a tweaked screen resolution, but other than that we're getting GPS, Bluetooth A2DP, WiFi, FM Radio and we're hearing of that tilt sensor too. We're being told that you should imagine a device which is the same size as the iPhone but in black, with a larger screen and minimalistic controls. TouchFlo 3D is on board, although it has had some small tweaks due to the screen size. The WVGA screen is a stunner.

 

This will be announced some time in October, going on sale soon after that.

 

Source

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χάθηκε να βάλουν έστω 4GB μνήμη τη στιγμή μάλιστα που το iPhone 3G παίζει στα 8GB και στα 16GB...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χάθηκε να βάλουν έστω 4GB μνήμη τη στιγμή μάλιστα που το iPhone 3G παίζει στα 8GB και στα 16GB...

 

Mexri na bgei... tha einai pantou diathesimes oi 16GB microSDHC. ;)

 

(Ypothetw oti egine gia logous meiwsis tou kostous)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρουσα κίνηση

 

η έλειψη του cursor keys θα είναι θέμα για πολλούς (και πολύ software) πάντως - περισσότερο και από το WVGA (btw κ.κ. i900 users, βλέπετε πως να φτιάχνουμε wide οθόνη θύματα;...)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρήσουμε ότι δε θα υπάρξουν προβλήματα συμβατότητας, είτε λόγω WVGA, είτε λόγω cursor keys (το οποίο, ίσως, λύνεται με κάποια software λύση), τότε μάλλον είναι το απόλυτο iphone killer, αφού πλέον θα υπερτερεί παντού (με μόνη, ίσως, έλλειψη το multitouch, που δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερα σοβαρό)! Πάντως το flash στην κάμερα θα το ήθελα... Κρίμα να πάει πεταμένη μια camera 5MP έτσι...
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω εδω δεν εχει αναφερθει αν εχει Wifi.

 

http://www.engadget.com/2008/09/11/htcs-touch-hd-gets-even-more-dreamy/

WinMo fantasy. We'll know if it's all legit soon enough as MoDaCo claims a retail date by Christmas. Yes, really. Only thing missing is WiFi... and Android.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω εδω δεν εχει αναφερθει αν εχει Wifi.

 

http://www.engadget.com/2008/09/11/htcs-touch-hd-gets-even-more-dreamy/

Θα την σκοτώσουν τη συσκευή αν δεν έχει wifi. Εύχομαι να μην κάνουν καμιά τέτοια βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

Θα την σκοτώσουν τη συσκευή αν δεν έχει wifi. Εύχομαι να μην κάνουν καμιά τέτοια βλακεία.

 

πιστεύω πως είναι αδύνατον να μην έχει WIFI!!!! ούτως ή άλλως ο ένας λόγος που αγοράζει κάποιος τέτοια συσκευή είναι το ίντερνετ

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω πως είναι αδύνατον να μην έχει WIFI!!!! ούτως ή άλλως ο ένας λόγος που αγοράζει κάποιος τέτοια συσκευή είναι το ίντερνετ

Ακριβώς. Θα είναι μέγα λάθος και δε νομίζω η HTC να κάνει κάτι τόσο απαράδεκτο. Δε λέω, μας έχει συνηθήσει στο να μας δίνει τα features με το τσιγκέλι σε κάθε συσκευή (τη μια δεν έχουν tvout την άλλη card slot κλπ) αλλά για το wifi μου φαίνεται απίθανο. Ειδικά και από τη στιγμή που πλασάρετε ως Iphone-killer δεδομένου ότι το diamond σε αυτό τον τομένα χάνει λόγω της μικρότερης οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη συσκευή όπως πάει η HTC θα καταργήσει και τα πλήκτρα αποδοχής και τερματισμού κλήσεων :mad:
Link to comment
Share on other sites

Το νεο htc touch HD σύμφωνα με το gsmarena θα έχει 3,5 ίντζες οθόνη με WVGA ανάλυση(480×800 pixels. Eλπίζω αυτή τη φορά multitouch) ενώ παραμένει η τεχνολογία touchflo 3D! Ακόμα έχει τον επεξεργαστή της Qualcomm και ποιο συγκεκριμένα τον Qualcomm 7201A ο οποίος τρέχει στα 528mhz και συνεργάζεται με 256mb RAM και 512 ROM!!! Επίσης τρέχει WM 6,1 pro , έχει wι-fi , gps (a-gps) και είναι εφοδιασμένο με 5mp κάμερα (η οποία δεν διαθέτει flash…). Αξίζει να σημιωθεί ότι το πάχος του δεν ξεπερνά τα 12mm και το βάρος του (όπως και η τιμή του :P) μας είναι άγνωστο. Αναμένεται να κυκλοφορίσει τα Χριστούγεννα αυτού του έτους αν και ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.

update: Έγιναν μερικές διορθώσεις (μπορείς να το πεις και νεα χαρακτηριστικά) για το νεο htc touch HD. Λοιπόν σύμφωνα πάντα με το gsmarena θα έχει 4 ίντζες οθόνη! Ναι καλά είδατε 4 ίντζες. Μπαταρία χωρητικότητας 1350 mah, micro SD-SDHC card slot, accelerometer (σιγά που δεν θα είχε), υπoδοχή ακουστικών 3,5mm (Καλά τα σπάει απλά), mini-USB connector και τέλος η κάμερα τελικά χωρίς flash αλλά μπορεί να καταγράψει βίντεο με 30fp/s (frames per second) σε ανάλυση QVGA. Ακόμα το βάρος του μας είναι άγνωστο και ελπίζουμε ότι σε λίγες ημέρες η htc θα το ανακοινώσει επίσημα.

 

Αυτά έχω γράψει στο blog μου με βάση το gsmarena πάντα. Όπως βλέπετε αναφέρεται σε οθόνη 4 ιντζών και με wi-fi. Τίποτα όμως δεν είναι σίγουρο μέχρι να το ανακοινώσει επίσημα η htc που είναι θέμα ημερών

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

και πανω που ειχα κατασταλαξει στο pro,νασου το hd να με βαλει σε σκεψεις.

σιγουρα ολα τα λεφτα ειναι η οθονη,αλλα κατα τ'αλλα τεραστιο.

περιμενουμε πληρη χαρακτηρηστικα συσκευης,και φυσικα μια πρωτη αξιολογηση τιμης.

αν ειναι αντιπαλο δεος για omnia και iphone δεν νομιζω να ξεπερασει τα 500 ευρω,αλλα επειδη ειναι htc και με αυτες τις φωτο δεν το κοβω κατω απο 600.

για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

σιγουρα ολα τα λεφτα ειναι η οθονη,αλλα κατα τ'αλλα τεραστιο.

 

Δεν το περίμενα να το πει αυτό κάτοχος του Qtek 9000!!! :p

 

Η αλήθεια είναι ότι τέτοια οθόνη σε συσκευή μεγέθους της τάξεως του iphone δεν είναι καθόλου τεράστια... το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα!

 

600 ευρώ μιλάς για αγγλικό ή ελληνικό;

 

Αποκλείεται ελληνικό κατά τη δική μου εκτίμηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται ελληνικό κατά τη δική μου εκτίμηση.

Το diamond ξεκίνησε αγγλικό στα 550 και τώρα είναι στα 480. Κάπως έτσι φαντάζομαι και το HD.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το περίμενα να το πει αυτό κάτοχος του Qtek 9000!!! :p

 

Η αλήθεια είναι ότι τέτοια οθόνη σε συσκευή μεγέθους της τάξεως του iphone δεν είναι καθόλου τεράστια... το αντίθετο θα έλεγα μάλιστα!

 

το 9000 ειναι εκτος συναγωνισμου,αλλα θα ηθελα η δευτερη συσκευη μου να ειναι μικροτερη....τωρα αν βγει σε λογικη τιμη μπορει να το κτυπησω.ετσι και αλλιως ειμαι για το pro,αν και εδω και μια βδομαδα βλεπω θετικα και το διαμαντι αλλα δεν ξερω αν αξιζει

 

600 ευρώ μιλάς για αγγλικό ή ελληνικό;

 

αν ειναι να εχει σαν αντιπαλο το iphone και το omniia καπου εκει το κοβω

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Δεν νομίζω. Επίσης αν τελικά έχει σίγουρα 4 ίντζες οθόνη τότε είναι πολύ παράξενο που έχει το ίδιο μέγεθος με το iphone (αν και ελάχιστα ποιο παχύ και πλατύ).
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει η 4άρα οθόνη χαλάλι και πάνω από 600 να είναι! Άντε να τα γράψει επίσημα και το site της HTC να λυθούν οι απορίες!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και πανω που ειχα κατασταλαξει στο pro,νασου το hd να με βαλει σε σκεψεις.

σιγουρα ολα τα λεφτα ειναι η οθονη,αλλα κατα τ'αλλα τεραστιο.

περιμενουμε πληρη χαρακτηρηστικα συσκευης,και φυσικα μια πρωτη αξιολογηση τιμης.

αν ειναι αντιπαλο δεος για omnia και iphone δεν νομιζω να ξεπερασει τα 500 ευρω,αλλα επειδη ειναι htc και με αυτες τις φωτο δεν το κοβω κατω απο 600.

για να δουμε...

ενω το φορτηγο που εχεις ειναι μικρο:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ενω το φορτηγο που εχεις ειναι μικρο:lol::lol::lol:

 

ειναι εκτος συναγωνισμου το 9000

εγω εχω ενα τουλαχιστον

καποιοι αλλοι χτιζουν δωματια με τα 9000 που εχουν:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει η 4άρα οθόνη χαλάλι και πάνω από 600 να είναι! Άντε να τα γράψει επίσημα και το site της HTC να λυθούν οι απορίες!

 

Από ότι έχω διαβάσει κάπου στην επόμενη εβδομάδα θα το ανακοινώσει. Λίγες μέρες υπομονής αξίζουν

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν τελικά έχει σίγουρα 4 ίντζες οθόνη τότε είναι πολύ παράξενο που έχει το ίδιο μέγεθος με το iphone (αν και ελάχιστα ποιο παχύ και πλατύ).

 

3,5'' είναι η οθόνη του.. όχι 4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καποιοι αλλοι χτιζουν δωματια με τα 9000 που εχουν:lol::lol::p

 

Me ton ogko pou exoun... den xreiazontai kai polla! :p :D

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...