Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά από μένα. Επειδή το thread είναι τεράστιο θα μου επιτρέψετε να κάνω 3-4 απλές ερωτήσεις στους κατοχους μιας και σκέφτομαι να αγοράσω το hd. Αυτή την στιγμή είμαι κάτοχος ενός KU990 VIEWTY.

 

1)Πως είναι οι χρόνοι απόκρισης της συσκευής για τις απλές εφαρμογές και κυρίως οι χρόνοι απόκρισης στα μενού; Δείχνει να υπάρχει κάποια καθυστέρησει απο το κλικ μέχρι την εκτέλεση όπως υπάρχει στο viewty μου ή είναι πολύ πιο γρήγορη όπως στο iphone? (για να μην παρεξηγηθώ καταλαβαίνω οτι PPC και απλό τηλέφωνο έχουν θεμελιώδεις διαφορές αλλά επειδή δεν σκοπεύω να κουβαλάω 2 συσκευές θέλω να ξέρω και το τηλεφωνικό κομμάτι).

 

2) Εχω μεγάλο πρόβλημα με συγκεκριμένες υφές στα κινητά ποθ είχα στο πααρελθόν. Για να είμαι πιο ακριβής υπάρχουν υλικά ποθ με ανατριχιάζουν και με κάνουν να μην θέλω να πιάσω το τηλέφωνο.Αυτό συμβαίνει με τις τραχείς επιφάνειες σε σκληρό πλαστικό ή μέταλλο (αυτό που λέμε σαγρέ) αλλά όχι πχ σε λάστιχο. Παρατήρησα λοιπόν ότι το hd από την πίσω πλευρά έχει μια τέτοια επιφάνεια αλλά δεν μπορώ από τις πηότο να καταλάβω το υλικό.Θα είμουν ιδιαίτερα υποχρεωμένος αν μπορούσε κάποιοσ να μου το περιγράψει.

 

3)Είδα οτι υπάρχουν άπειρα posts για το gps και τα διάφορα προγράμματα που το εκμεταλλεύονται. Το gps λειτοθργεί χωρίς την ανάγκη 3g ή άλλης συνδεσής; Τα προγράμματα αυτά κυκλοφορούν (μην μου πείτε που) στο διαδίκτυο;

 

4) Ξέρει κανείς αν θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω μια μεγάλη επιδότηση της wind που έχω για να το πάρω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις ;)

 

1. Δεν ξέρω το χρόνο απόκρισης του Viewty και του iPhone αλλά το HD έχει cpu και ram ώστε να τρέχει ικανοποιητικά. Βέβαια δεν είναι σαν τους επεξεργαστές που έχουμε συνηθίσει σε επιτραπέζια συστήματα.

 

2. Είναι λεία, ματ όχι γυαλιστερή

 

3. Ναι, Ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια παω τη δευτερα να το χτυπησω με επιδοτηση vodafone+τη διαφορα απο εμενα. καταρχην το εχει η voda ετσι? γιατι στο site λεει ακομα coming soon. κιαν ναι ξερει κανεις σε ποιο καταστημα να παω που να το εχουν να μου το δωσουν την ιδια στιγμη χωρις vodafone live κ λογοτυπα κ βλακειες?
Link to comment
Share on other sites

Πως τα εγκαθιστάς; δοκίμασα να τα κάνω extract στο pc, ώστε μετά copy στο ppc αλλά τπτ έβγαζε σφάλμα, δοκίμασα να τα κάνω extract στο windows folder στο ppc αλλά πάλι τπτ, δοκίμασα να τα ανοίξω με το ZIP στο ppc και ψιλοκόλλησε. Καμιά βοήθεια;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω.

Κατέβασα απο το link που έδωσα. Με δεξί κλικ εκανα το αρχείο extract σε φάκελο με το ίδιο όνομα.

Μετέφερα τον φάκελο στην storage card, τον ανοιξα/edit/select all/copy μετά άνοιξα τον φάκελο των windows και τα έριξα μέσα/ overwrite.

Softreset και ολα μια χαρά.

 

Δοκίμασε κι αυτό http://rapidshare.com/files/181848582/Tesalat_official_colory.rar

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σας ειπα οτι οταν το παρω θα εχετε εντυπωσεις...

 

λοιπον ενα εχω καταλαβει μονο και δεν μου αρεσει καθολου..

 

υπαρχει πολυ φανατισμος με τα κινητα και τα γκατζετ γενικα και ο κοσμος που μπαινει εδω μεσα απλα για να ενημερωθει για να ξερει αν αξιζει πριν προβει σε καποια αγορα,οχι μονο παραπληροφορειται....αλλα και εξαπαταται...

 

σε πολλα φορουμς βλεπω μια αντιπαραθεση των κατοχων ομνια και hd...

 

δεν ηθελα κανω τωρα αναλυση των τηλεφωνων και που υστερει η υπερτερει το ενα απεναντι στο αλλο...δεν θελω να γινει vs..

 

αλλα επειδη δουλεψα και το ομνια (καλα) αλλα και εχω πλεον το hd..

 

παιδες δεν εχετε το ποτηρι καλα γεματο..η μισοαδειο θα το βλεπετε η μισογεματο....

 

ειναι πολυ καλες συσκευες και οι δυο αλλα οπου η μια ποναει η αλλη απλα ροκαρει...

και μοιραζονται και οι 2 καλα στοιχεια...που θα τα θελαμε ολα σε ενα ....

 

χαρειτε τα τηλεφωνα σας και οι μεν αλλα και οι δε και βαλτε λιγο νερο στο κρασι σας....

 

κανενας δεν εχει αναφερει εδω μεσα καποια απο τα αρνητικα του hd...

 

η δεν τα βλεπετε...η δεν τα φωναζετε για να μην σας πουν ...οπως λετε εσεις τους ομνιακηδες...

 

το hd εχει τρομερη οθονη και παρα πολυ καλη αισθηση touch..

ειναι htc

εχει τους xda...αν και η μαμα ρομ ειναι ,ως εκ θαυματος παρα πολυ καλη για γνησια ρομ..

εχει ακομη (οπως ολα τα htc) μια αχρηστη τελειως καμερα που πρεπει να εισαι αγαλμα και εσυ αλλα και το αντικειμενο που εστιαζεις,για να τραβηξεις μια φωτο και να βγει καλη...

δεν μπορω να καταλαβω πως φωναζανε καποιοι εδω μεσα οτι εβγαζε πολυ πιο καλες φωτο απο το ομνια....εχει πιασει κανεις απο αυτους ομνια στα χερια τους???

μην τρελαθουμε...

 

το gps ειναι εφαμιλο και στις 2 συσκευες με αυτο του hdνα υπερεχει καθαρα μονο λογω οθονης...

και κανενας μας δεν ειναι επαγγελματιας και περιμενει να βγαλει μεροκαματο με τετοιες συσκευες για gps...οποιος το εχει αναγκη θα παρει μονο gps...

 

η αυτονομια του hd ειναι τραγικη μπροστα στου ομνια.....

μετα το τελος της μερας με την ιδια χρηση των 2 τηλεφωνων,το ομνια επαιζε καπου στο 80 με 70 % την στιγμη που το hdμου ειχε περασει ""μια βολτα "' απο τον φορτιστη να παρει ανασες για να συνεχισει...

 

μιλαω για 2 συσκευες στημενες με αλλες ρομ και ραδιος και οχι για oem καταστασεις...

μιας και το ομνια ειχε με την 1η ρομ που κυκλοφορησε δραματικο προβλημα με την αυτονομια του...

 

οπως και το hd ειχε σοβαρα screen lags...

 

δεν ειναι τυχαιο που για 1η φορα η htc εδωσε 3 patches για να λυσει προβλημα σε συσκευη της μεσα σε μια βδομαδα;)

 

επισης δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι λενε οτι περνανε με τα pda τους 2 και 3 και 4 παιδια...μερες με μια φορτιση :blink:

μου αρεσει που καποιοι κατοχοι hd σε καποιο γνωστο φορουμ ...κραζουν και χλευαζονται την αυτονομια του ομνια :lol::lol:

 

η εγω τους πινω το αιμα η αυτοι δεν το χρησιμοποιουν καθολου...

 

εμενα καθε βραδυ τα htc μου θα ειναι στην πριζα,αντιθετα με το ομνια που δεν το εβαζα (για 1η φορα ) την νυχτα να φορτιζει...δεν ειχε προβλημα...εβγαζα και 2η μερα με την χρηση που ΕΓΩ κανω....

 

δεν παω να το κανω vs ...αλλα δεν μου αρεσουν οι παρωπιδες ...

 

και για να λυθουν οποιες αποριες σε οποιους νομισουν (που θα ειναι πολλοι αυτοι ) οτι γραφω για να μειωσω το HD....

 

εδωσα το ομνια μου και θα κρατησω το hd...

 

και ξερετε γιατι ?

 

απλα γιατι το γουσταρω πιο πολυ...

 

γιατι ειναι htc και εχει τους xda και εγω θελω να φλασαρω και να πειραματιζομαι συνεχως,μιας και εκει ειναι ολο το παιχνιδι για μενα με τα wm...

 

γιατι καθε φορα που το φλασαρω δεν ειμαι με την καρδια στο στομα μην κολησει (οπως το ομνια) και μου μεινει τουβλο....

 

γιατι εχει οθοναρα

 

γιατι μπορω να φλασαρω(οπως εκανα παντα) απο την sd, οπου και ναμαι και δεν ειναι αναγκη να εχω pc μαζι μου...

 

γιατι μου εχει γινει συνηθεια καθε βραδυ πριν πεσω για υπνο να ψαχνω τον φορτιστη του να το βαλω στην μπριζα...

 

γιατι εχει καλυτερο σημα απο το ομνια...

 

αλλα παραλληλα το σιχαινομαι

γιατι καθε φορα που θελω να βγαλω μια φωτογραφια η να τραβηξω ενα βιντεο και δεν μπορω....γιατι αυτο που θελω να βγαλω δεν ειναι....αγαλμα.....

γιατι δεν μπορω να ειμαι μακρια απο μπριζα.....για ολη την μερα....

γιατι αντιπροσωπευεται απο την ACE....

 

εχω πολλα ακομη να πω αλλα οχι ακομη...

 

αλλα ενα φωναζω παντα....δεν εχω αναγκη κανεναν κατασκευαστη να τον υποστηριξω..και κανενα ψευτο εγωισμο να ταισω...

τους πληρωνω και απαιτω....οπου ειναι ενταξει θα το πω ..

οπως και οπου δεν ειναι...:!:

 

φιλικα παντα Δημητρης

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat το έλυσα τελικά. Δεν ξέρω για ποιό λόγο αλλά το winrar ενώ τα έβλεπε τα αρχεία δεν μπορούσε να τα κάνει extract, ούτε η εφαρμογή των windows (στο pc). Τελικά κατέβασα την τελευταία έκδοση του winzip και τα έκανα extract και copy στο HD. Εσύ μπορούσες να τα κάνεις extract μέσα από το HD;

 

Τέσπα μου αρέσει πολύ που έδωσες χρώμα στα orignal εικονίδια (εντάξει με 2 εξαιρέσεις), όσα έχω βρει, που άλλαζαν τελείως, δεν μου πολυαρέσαν. Thanks. Και βλέπω έβαλες μάυρο background σε όλα τα tabs.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

σας ειπα οτι οταν το παρω θα εχετε εντυπωσεις...

 

λοιπον ενα εχω καταλαβει μονο και δεν μου αρεσει καθολου..

 

υπαρχει πολυ φανατισμος με τα κινητα και τα γκατζετ γενικα και ο κοσμος που μπαινει εδω μεσα απλα για να ενημερωθει για να ξερει αν αξιζει πριν προβει σε καποια αγορα,οχι μονο παραπληροφορειται....αλλα και εξαπαταται...

 

Δημήτρη, έχεις δίκιο σε πολλά, πιθανών και σε όλα, αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ΤΙ ή ΠΟΙΟ από αυτά που αναφέρεις δεν έχει ΧΙΛΙΟΕΙΠΩΘΕΙ μέσα σ' αυτό το thread και μάλιστα εδώ και καιρό. Τα προβλήματα ή για να είμαστε ακριβείς τα μείων του HD είναι λίγο-πολύ γνωστά.

 

Εκεί που θα διαφωνήσω κάθετα, και πιστεύω ότι σ' αυτό θα βρω πολλούς συμμάχους, είναι η αυτονομία του. Είχα ΚΑΙ το OMNIA αλλά και πολλά άλλα WM τηλέφωνα ... ίσως όλα όσα έχουν κυκλοφορήσει ... και αν και δεν το περίμενα το HD είναι το καλύτερο σ' αυτό τον τομέα ... Εμένα μου βγάζει περίπου 2 24ωρα, χωρίς να το κλείνω τη νύχτα και με:

 

- Oficial Ελληνική ROM (από ACE)

- 3G ενεργοποιημένο

- Bluetooth συνεχώς ενεργοποιημένο (χρήση με HandsFree)

- Wifi γενικά απενεργοποιημένο αλλά ενεργό για περίπου 15-20 mins ανά ημέρα

- Ομιλία περίπου 1 ώρα εξερχόμενες ανά ημέρα και πολλές περισσότερες εισερχόμενες

- Πολύ λίγα λεπτά Video κλήσεων

- GPS κυρίως με iGo αλλά και λίγο Dest7 περίπου 20 mins ανά ημέρα

- και γενικά πολύ παιχνίδι μια και είναι ... το καινούριο κοσκινάκι μου ...

 

δε νομίζω ότι είναι λίγο ... εγώ τουλάχιστον δεν είχα κανένα καλύτερο ... τουλάχιστον με τέτοια οθόνη !

 

Όσον αφορά το OMNIA, με ίδια περίπου χρήση (μιας και αυτό καινούριο παιχνίδι ήταν) το βράδυ ήθελε φόρτιση ... και είχα Αγγλική ROM με το ... καλό το Radio (δυστυχώς δε θυμάμαι πλέον versions κλπ) ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα μου με το Bluetooth δε λύθηκε, οπότε once more ζητάω τη βοήθεια σας ...

 

Έχω το HD μαζί με το Wep-200 της Samsung.

 

Δοκίμασα το BH-902 της Nokia και επειδή δε μου δούλευε σωστά αποφάσισα να εγκαταστήσω το JETware Hands-free Extension. Τελικά ούτε έτσι μου δούλεψε σωστά, οπότε το απεγκατέστησα (και ξαναγύρισα στο Samsung μου).

 

Το πρόβλημα είναι ότι πλέον όταν κάποιος με καλεί χτυπάει ΜΟΝΟ το Bluetooth και όχι η συσκευή μου ...

 

Ψάχνοντας είδα ότι το JETware Hands-free Extension μάλλον μου έκανε μπάχαλο τη Registry στο HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\ ... πιθανότερα στο AudioGateway ...

 

Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ? Κάποια λύση ?

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει ΟΛΟ το συγκεκριμένο key από ένα Ελληνικό (κατά προτίμηση) HD ? Μαζί και τα 2-3 .dll που χρησιμοποιεί ?

 

Γιατί δεν θα το αντέξω το Hard Reset ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα διαφωνησω στo θεμα αυτονομια...

Ο οποιοσδηποτε υποστηριξει οτι το HD,εχει χειροτερη αυτονομια απο το ΟΜΝΙΑ,η λεει ψεμματα,η εχει προβλημα η συγκεριμενη συσκευη και πρεπει να παει για αντικατασταση...

Και επειδη ο φιλος zaharakis το τελευταιο που θα εκανε θα ητανε να μας πουλησει φουμαρα....Μαλλον πρεπει να παει τη συσκευη του πισω για αντικατασταση...Εχει ΣΙΓΟΥΡΑ προβλημα...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

πραγμάτικα από την πρώτη στιγμή που διάβασα το μύνημα του zaharaki έχω να πω ότι..είτε κάτι δεν πάει καλά με την συσκευή ή κάτι άλλο τρέχει...(αυτονομία)

 

όσον αφορά τώρα την κάμερα συμφωνώ...αλλά κάτι άλλο που θα ήθελα να πω είναι ότι αν και χωρίς flash βγάζει "καλες" φώτο τη νύκτα..

Link to comment
Share on other sites

 

Please, τόσοι χρήστες HD είμαστε ... και σίγουρα οι περισσότεροι αν όχι όλοι έχουμε το Resco Registry Editor. Ας κάνει κάποιος ένα παρατεταμένο click πάνω στο key:

HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\

ας επιλέξει export και ας το ανεβάσει κάπου ... μαζί και τα 2-3 .dlls που χρησιμοποιούνται ... είναι όλα μέσα στο φάκελο των Windows.

 

Το HD μου είναι Ελληνικό, αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια διαφορά εδώ από το Αγγλικό ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

@zografos

για δοκιμασε το, μονο 1 dll βρηκα στο folder των windows. καλη τυχη :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως τις εντυπώσεις σου, μάλιστα ελεγα πως το μετάνιωσες και δεν το πήρες.

Λοιπόν για την κάμερα έχεις δίκιο, παρόλο που είναι πολύ καλύτερη από του Diamond στο ζήτημα της ακινησίας:), δεν είναι NOKIA η Erickson. Δεν λέω samsung γιατί αυτό που έχω D880 3.2 mp, είναι τα ίδια "κακα" με το diamond και χειρότερο από το HD.

Για φωτογραφίες όποιες συγκρίσεις έκανα τουλάχιστον εγώ, αφορουσαν στημένα πλάνα που έδιναν κάτοχοι του ενος και του άλλου.

Δεν εχω βγάλει ο ίδιος φωτο με OMNIA.

Ομως το περασμένο Οκτώβρη από τις 26 μέρες που εμεινα Ελλάδα αρκετές τις πέρασα στα καταστήματα και περιεργαζόμουν το ΟΜΝΙΑ.

Τα είχα πάρει που η HTC εκανε ενημέρωση για το HD μόλις 2 μήνες πριν την κυκλοφορία του. Ψαχνόμουν για να φύγω.

Ετσι όπως το είδα το ΟΜΝΙΑ δεν με κάλυψε, είχα διαβάσει και τα πρώτα review του HD οπότε δεν τολμούσα να αποφασίσω. Δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχε κάποια άλλη ρομ και περισσότερα θετικά σχόλια.

Επειτα δεν μου γέμιζε το μάτι από εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής.

Και το κυριότερο? όταν είχε ανακοινωθει το ΟΜΝΙΑ είχα διαβάσει πολλά ειρωνικά σχόλια από πολλούς στα γνωστά φόρα. Κάποιοι βέβαια το αγόρασαν αργότερα αλλα δεν έχει σημασία.

Λοιπόν για να ολοκληρώνουμε με την φωτογραφία, τα καταφέρνει καλά μόνο σε εξωτερικούς χώρους και σε στατικά πλάνα, η έστω σε νορμαλα καταστάσεις που κάποιος θα κινηθεί ελαφρά. Μεσα χρειάζεται πολύ δυνατός φωτισμός.

 

Για την μπαταρία δεν έχεις δίκιο.

Η μεγαλύτερη κατανάλωση παρατηρείται οταν "πειράζεις" την συσκευή. Ενα soft reset μπορεί να της πάρει και 3%. Λογικό είναι να σου φαίνεται ανεπαρκής γιατί ειναι οι πρώτες σου μέρες με το HD και σίγουρα δεν το αφήνεις ήσυχο ούτε λεπτό.

Σήμερα 4 τα ξημερώματα που πήγα για ύπνο ήταν 100%, ξύπνησα στις 10 εκανα κανα 2-3 τηλέφωνα πήρα τα mail μου και έγραψα ενα μικρό μήνυμα στο navimania ακουσα κανα 20 λεπτο μουσική. Μετά βγήκαμε για φαγητό πάλι κανα 2-3 τηλεφωνήματα και στις 7 το απόγευμα που εκατσα στο pc και το σύνδεσα όχι για να φορτώσει, αλλά γιατί γουστάρω να βλέπω την οθόνη του ήταν στο 82%.

Αμα πω να ασχοληθώ μαζί του ναι πέφτει γρήγορα αλλά μιλάμε για υπερβολικές καταστάσεις.

Δεν θέλω να λέω υπερβολές αλλά έχω τις ίδιες δυνατότητες που είχα στο Ε51 με την αναλογη χρήση.

Ναι αν βρεθώ χωρίς laptop, χωρίς αυτοκίνητο θα αγχωθώ με την μπαταρία. Αλλά σε μια τέτοια περίπτωση δεν θα του κάνω PDA χρηση, οπότε θα είναι το ίδιο με ενα συμβατικό κινητό με καλή μπαταρία.

 

Τελειώνοντας θέλω να πω δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο και ούτε με απασχολεί. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σύμφωνα με όσα μπορώ να απαιτήσω εγώ.

 

Είμαι σίγουρος ότι μέρα με την μέρα θα αισθάνεσαι καλύτερα με την επιλογή σου.

 

ΥΓ. Η δευτερη φωτο είναι τραβηγμένη με ζουμ. Προσωπικά για τέτοιες καταστάσεις θέλω την καμερα του κινητού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σας ειπα οτι οταν το παρω θα εχετε εντυπωσεις...

...

φιλικα παντα Δημητρης

 

φίλε μου ο καθένας ζυγίζει τι θέλει και διαλέγει το αντίστοιχο.. προσωπικα αδιαφορώ για τισ φωτογραφίες που βγάζει ή για το βίντεο.. γιατι όποιο κινητό και να παρεις δεν θα βγάλεις καλύτερες φώτο απο μια φωτογραφική μηχανή, την οποία την έχω κάθε φορά μαζί μου..

 

To omnia έχει και μεγαλύτερη μπαταρία αλλά και μικρότερη οθόνη, όποτε φυσιολογικό έιναι νομίζω να έχει μεγαλύτερη αυτονομία, ΞΕΚΙΝΑΕΙ δηλ απο καλύτερες βάσεις για να έχει καλύτερη αυτονομία.. :X

Είσαι σίγουρος πάντως ότι κάνεις την ίδια χρήση?

 

Και στο κάτω κάτω χαλάρωσε.. δεν κάνουμε ανταγωνισμό εδώ μέσα.. ένα εργαλείο είναι για να κάνουμε την δουλειά μας.. όχι για να την λέμε στους δίπλα μας.. :shifty:

 

Όπως είπα ο καθένας κρίνει τις ανάγκες του και αγοράζει ανάλογα.. με τα παιδάκια που απλά βρήκαν παιχνίδι για να παίζουν δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχολήσε..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

@zografos

για δοκιμασε το, μονο 1 dll βρηκα στο folder των windows. καλη τυχη :cool:

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

 

Problem solved (θέλω να πιστεύω) ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Και στο κάτω κάτω χαλάρωσε.. δεν κάνουμε ανταγωνισμό εδώ μέσα.. ένα εργαλείο είναι για να κάνουμε την δουλειά μας.. όχι για να την λέμε στους δίπλα μας.. :shifty:

 

Όπως είπα ο καθένας κρίνει τις ανάγκες του και αγοράζει ανάλογα.. με τα παιδάκια που απλά βρήκαν παιχνίδι για να παίζουν δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχολήσε..

 

μα νομίζω το είπε...δεν κάνει αντιπαράθεση, απλά είπε τι του άρεσε και τι όχι κατά την προσωπική του γνώμη...δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα...:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

σας ειπα οτι οταν το παρω θα εχετε εντυπωσεις...

 

λοιπον ενα εχω καταλαβει μονο και δεν μου αρεσει καθολου..

 

υπαρχει πολυ φανατισμος με τα κινητα και τα γκατζετ γενικα και ο κοσμος που μπαινει εδω μεσα απλα για να ενημερωθει για να ξερει αν αξιζει πριν προβει σε καποια αγορα,οχι μονο παραπληροφορειται....αλλα και εξαπαταται...

 

σε πολλα φορουμς βλεπω μια αντιπαραθεση των κατοχων ομνια και hd...

 

δεν ηθελα κανω τωρα αναλυση των τηλεφωνων και που υστερει η υπερτερει το ενα απεναντι στο αλλο...δεν θελω να γινει vs..

 

αλλα επειδη δουλεψα και το ομνια (καλα) αλλα και εχω πλεον το hd..

 

παιδες δεν εχετε το ποτηρι καλα γεματο..η μισοαδειο θα το βλεπετε η μισογεματο....

 

ειναι πολυ καλες συσκευες και οι δυο αλλα οπου η μια ποναει η αλλη απλα ροκαρει...

και μοιραζονται και οι 2 καλα στοιχεια...που θα τα θελαμε ολα σε ενα ....

 

χαρειτε τα τηλεφωνα σας και οι μεν αλλα και οι δε και βαλτε λιγο νερο στο κρασι σας....

 

κανενας δεν εχει αναφερει εδω μεσα καποια απο τα αρνητικα του hd...

 

η δεν τα βλεπετε...η δεν τα φωναζετε για να μην σας πουν ...οπως λετε εσεις τους ομνιακηδες...

 

Δημήτρη καλημέρα κι από μένα.

 

Ομολογώ ότι όταν διάβασα το μήνυμά σου ταράχτηκα λίγο γιατί όταν μιλήσαμε και ζήτησες την άποψή μου για το κινητό σου είπα να το πάρεις με κλειστά τα μάτια. Κοιτώντας λοιπόν όλα αυτά που έγραψες προσπαθούσα να καταλάβω αν κάτι από αυτά που σου είπα δεν ήταν σωστό.

 

Δεν θα πάρω τα θετικά που αναφέρεις κι εσύ (οθόνη, xda, μαμίσια ρομ κλπ) αλλά τα αρνητικά.

 

εχει ακομη (οπως ολα τα htc) μια αχρηστη τελειως καμερα που πρεπει να εισαι αγαλμα και εσυ αλλα και το αντικειμενο που εστιαζεις,για να τραβηξεις μια φωτο και να βγει καλη...

δεν μπορω να καταλαβω πως φωναζανε καποιοι εδω μεσα οτι εβγαζε πολυ πιο καλες φωτο απο το ομνια....εχει πιασει κανεις απο αυτους ομνια στα χερια τους???

μην τρελαθουμε...

Δε νομίζω ότι κανείς διαφωνεί σε αυτό. Η διαφωνία όταν μπαίνανε φωτογραφίες κ από τις δύο συσκευές είχε να κάνει με λήψη σε μέρα. Σίγουρα η έλλειψη του φλας κάνει την κάμερα του HD σαφέστατα υποδεέστερη σε σχέση με του ΟΜΝΙΑ και όποιος πει το αντίθετο λέει χαζομάρες. Στη συζήτηση που κάναμε δε με ρώτησες για την κάμερα και εγώ δεν εξέφρασα την άποψή μου γιατί αν δεις τη συσκευή μου θα καταλάβεις ότι γενικά δεν την χρησιμοποιώ γιατί έχω και ψηφιακή. Μέσα σε 3 βδομάδες που έχω τη συσκευή έχω τραβήξει 3 φωτογραφίες και κανένα βίντεο (ούτε για να το τεστάρω) γιατί πολύ απλά δε με απασχολεί.

 

το gps ειναι εφαμιλο και στις 2 συσκευες με αυτο του hdνα υπερεχει καθαρα μονο λογω οθονης...

και κανενας μας δεν ειναι επαγγελματιας και περιμενει να βγαλει μεροκαματο με τετοιες συσκευες για gps...οποιος το εχει αναγκη θα παρει μονο gps...

Δεν ξέρω αν η λήψη είναι εφάμιλη γιατί το ΟΜΝΙΑ δεν το είχα ποτέ και δεν θα κάνω συγκρίσεις με συσκευές που δεν έχω. Όσο για την πλοήγηση όμως το HD δεν υπερέχει απλά λόγω οθόνης. Το HD καθιστά για μένα άχρηστη την ύπαρξη ενός PNA. Στήσε το IGO σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ μέσα, βάλ' το σε landscape και μετά θέλω να μου πεις σε περίπτωση που είχες κρατήσει και το ΟΜΝΙΑ αν θα ξαναδεχόσουν να το βάλεις μπροστά σου.

 

η αυτονομια του hd ειναι τραγικη μπροστα στου ομνια.....

μετα το τελος της μερας με την ιδια χρηση των 2 τηλεφωνων,το ομνια επαιζε καπου στο 80 με 70 % την στιγμη που το hdμου ειχε περασει ""μια βολτα "' απο τον φορτιστη να παρει ανασες για να συνεχισει...

 

μιλαω για 2 συσκευες στημενες με αλλες ρομ και ραδιος και οχι για oem καταστασεις...

μιας και το ομνια ειχε με την 1η ρομ που κυκλοφορησε δραματικο προβλημα με την αυτονομια του...

επισης δεν μπορω να καταλαβω πως μερικοι λενε οτι περνανε με τα pda τους 2 και 3 και 4 παιδια...μερες με μια φορτιση :blink:

μου αρεσει που καποιοι κατοχοι hd σε καποιο γνωστο φορουμ ...κραζουν και χλευαζονται την αυτονομια του ομνια :lol::lol:

 

η εγω τους πινω το αιμα η αυτοι δεν το χρησιμοποιουν καθολου...

 

εμενα καθε βραδυ τα htc μου θα ειναι στην πριζα,αντιθετα με το ομνια που δεν το εβαζα (για 1η φορα ) την νυχτα να φορτιζει...δεν ειχε προβλημα...εβγαζα και 2η μερα με την χρηση που ΕΓΩ κανω....

Εδώ διαφωνώ. Κάτι δεν πάει καλά. Αυτό ήταν το σημείο που επέμεινα περισσότερο από όλα όταν μιλήσαμε. Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις στις συσκευές σου. Σου είπα και στο τηλέφωνο ότι με 8 ώρες ανοιχτό bluetooth η μπαταρία έχανε 5-6% και τίποτα παραπάνω. Επίσης, με 1 ώρα streaming itnernet radio η μπαταρία μου δεν έχει χάσει ποτέ πάνω από 8-9%. Δεν έχω λόγο να σου πω ψέματα, ειδικά μετά από αυτά που είδα (και έχω πει) για το diamond. Ας κάνουμε και μια δοκιμή για να δούμε... Φόρτισε τη συσκευή σου και άνοιξε wifi. Κάνε browsing για μισή ώρα και πες μου πόση μπαταρία σου έφαγε. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λες ότι είναι τόσο χάλια η μπαταρία. Σημειώνω εδώ ότι εγώ αυτά που αναφέρω αφορούν τη συσκευή στημένη με την εργοστασιακή ρομ και ραδιο.

 

οπως και το hd ειχε σοβαρα screen lags...

 

δεν ειναι τυχαιο που για 1η φορα η htc εδωσε 3 patches για να λυσει προβλημα σε συσκευη της μεσα σε μια βδομαδα;)

Δεν ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένο shipment με πρόβλημα. Λογικά και υπήρχε γι' αυτό και το hot fix. Εμένα η συσκευή δεν έχει κανένα τέτοια πρόβλημα. Μπορώ να τραβήξω και ένα βίντεο και να το ανεβάσω για να δεις πολύ απλά ότι εγώ όχι μόνο δεν έχω συναντήσει κανένα screen lag αλλά πόσο γρήγορο είναι το touch.

 

δεν παω να το κανω vs ...αλλα δεν μου αρεσουν οι παρωπιδες ...

 

και για να λυθουν οποιες αποριες σε οποιους νομισουν (που θα ειναι πολλοι αυτοι ) οτι γραφω για να μειωσω το HD....

 

εδωσα το ομνια μου και θα κρατησω το hd...

 

και ξερετε γιατι ?

 

απλα γιατι το γουσταρω πιο πολυ...

 

γιατι ειναι htc και εχει τους xda και εγω θελω να φλασαρω και να πειραματιζομαι συνεχως,μιας και εκει ειναι ολο το παιχνιδι για μενα με τα wm...

 

γιατι καθε φορα που το φλασαρω δεν ειμαι με την καρδια στο στομα μην κολησει (οπως το ομνια) και μου μεινει τουβλο....

 

γιατι εχει οθοναρα

 

γιατι μπορω να φλασαρω(οπως εκανα παντα) απο την sd, οπου και ναμαι και δεν ειναι αναγκη να εχω pc μαζι μου...

 

γιατι μου εχει γινει συνηθεια καθε βραδυ πριν πεσω για υπνο να ψαχνω τον φορτιστη του να το βαλω στην μπριζα...

 

γιατι εχει καλυτερο σημα απο το ομνια...

Σε αυτά που λες δεν θα προσθέσω τίποτα.

 

αλλα παραλληλα το σιχαινομαι

γιατι καθε φορα που θελω να βγαλω μια φωτογραφια η να τραβηξω ενα βιντεο και δεν μπορω....γιατι αυτο που θελω να βγαλω δεν ειναι....αγαλμα.....

γιατι δεν μπορω να ειμαι μακρια απο μπριζα.....για ολη την μερα....

γιατι αντιπροσωπευεται απο την ACE....

Για την κάμερα και τη μπαταρία τα είπα. Όσο για την ACE, επειδή έχω μια εμπειρία με τα αντίστοιχα service σε άλλες δύο χώρες της Ευρώπης θα σου πω ένα πράγμα το οποίο ήθελα να πω και σε όλους αυτούς που βρίζουν την ACE στο φόρουμ της αλλά φοβάμαι ότι θα με θεωρήσουν εγκάθετο και θα με αποκαλέσουν μέχρι και πράκτορα πληρωμένο από την ACE.

 

Λοιπόν... έχουμε μάθει να γκρινιάζουμε πολύ και μέχρι ενός σημείου κάνουμε πολύ καλά γιατί απαιτούμε καλύτερες υπηρεσίες. Μην καταλήγει σε ασυδοσία όμως. Η ACE είναι από τα λίγα service στην Ευρώπη που θα δεχτεί να ασχοληθεί απευθείας μαζί σου χωρίς να σου πεί να τα βρεις με τον retailer πρώτα. Η ACE έχει ένα δικό της φόρουμ όπου και μπορεί ο καθένας να λύσει ένα μικρό πρόβλημα πριν στείλει τη συσκευή. Δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να σου έχει δημιουργήσει η ACE μέχρι τώρα αλλά εγώ θα σου πω ότι το diamond το πήρα από το Βέλγιο αλλά το HD από την Ελλάδα προτιμώντας να δώσω 80 ευρώ παραπάνω για δύο λόγους. Για να μπορώ να το πουλήσω στο μέλλον ευκολότερα επειδή είναι ελληνικό και επειδή με την ACE μπορώ να συνεννοηθώ καλύτερα από το service εδώ μετά από μια εμπειρία που απέκτησα σε πρόβλημα που δημιουργήθηκε στο diamond. Ξέρω ότι κάποιος θα μου πει ότι ακόμα και αν είχα αγοράσει από το Βελγιο και το HD θα μπορούσα να το στείλω στην ACE στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής εγγύησης που έχει αλλά θα απαντήσω ότι έχω την εντύπωση (και τίποτα παραπάνω) ότι αλλιώς θα ασχοληθούν με τις δικές τους συσκευές (καλώς ή κακώς).

 

EDIT... Και κάτι άλλο. Θυμήθηκα ότι σου ανέφερα και κάτι άλλο στη συζήτησή μας και θέλω να μου πεις την άποψή σου γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει πολύ να την ακούσω σεβόμενος πάνω από όλα την εμπειρία σου. Τι έχεις διαπιστώσει για το browsing και τι διαπιστώνεις για το wifi του; Όταν είχαμε μιλήσει σου είχα πει ότι για μένα το browsing στο HD είναι εκπληκτικό και σχετικά με το wifi αν περαστεί το cab που υπάρχει εδώ βλέπει πολλά περισσότερα δίκτυα. Σε τεστ που έκανα προσωπικά εγώ λίγο πριν μιλήσουμε στο τηλέφωνο εκείνη τη μέρα έχοντας ένα iphone δίπλα στο HD μου, το iphone έβρισκε 3 δίκτυα τη στιγμή που το HD έβλεπε 8.

 

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλημέρα κι από μένα.

 

Ομολογώ ότι όταν διάβασα το μήνυμά σου ταράχτηκα λίγο γιατί όταν μιλήσαμε και ζήτησες την άποψή μου για το κινητό σου είπα να το πάρεις με κλειστά τα μάτια. Κοιτώντας λοιπόν όλα αυτά που έγραψες προσπαθούσα να καταλάβω αν κάτι από αυτά που σου είπα δεν ήταν σωστό.

 

 

Νικολα ξερεις πολυ καλα οτι σεβομαι την γνωμη σου οπως και πολλων εμπειρων χρηστων εδω μεσα,αλλα η δικη μου επαφη με οποια συσκευη θα μου δωσει και την ολη αληθεια.

 

Δε νομίζω ότι κανείς διαφωνεί σε αυτό. Η διαφωνία όταν μπαίνανε φωτογραφίες κ από τις δύο συσκευές είχε να κάνει με λήψη σε μέρα. Σίγουρα η έλλειψη του φλας κάνει την κάμερα του HD σαφέστατα υποδεέστερη σε σχέση με του ΟΜΝΙΑ και όποιος πει το αντίθετο λέει χαζομάρες. Στη συζήτηση που κάναμε δε με ρώτησες για την κάμερα και εγώ δεν εξέφρασα την άποψή μου γιατί αν δεις τη συσκευή μου θα καταλάβεις ότι γενικά δεν την χρησιμοποιώ γιατί έχω και ψηφιακή. Μέσα σε 3 βδομάδες που έχω τη συσκευή έχω τραβήξει 3 φωτογραφίες και κανένα βίντεο (ούτε για να το τεστάρω) γιατί πολύ απλά δε με απασχολεί.

 

δεν τιθεται καν θεμα ημερα η νυχτας,υπαρξης φλας και οχι...

 

στο ομνια τραβας ακομη και κινουμενα πραγματα....ενω στο hd οτι ειναι νεκρο μονο....

η καμερα του hd ειναι αθλια παντου.....

 

Δεν ξέρω αν η λήψη είναι εφάμιλη γιατί το ΟΜΝΙΑ δεν το είχα ποτέ και δεν θα κάνω συγκρίσεις με συσκευές που δεν έχω. Όσο για την πλοήγηση όμως το HD δεν υπερέχει απλά λόγω οθόνης. Το HD καθιστά για μένα άχρηστη την ύπαρξη ενός PNA. Στήσε το IGO σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ μέσα, βάλ' το σε landscape και μετά θέλω να μου πεις σε περίπτωση που είχες κρατήσει και το ΟΜΝΙΑ αν θα ξαναδεχόσουν να το βάλεις μπροστά σου.

 

εχω παντα το κινητο μου ορθιο στην πλοηγηση οποτε δεν θα κολησω αν δεν δουλευει σωστα σε landscape ;)

 

ειναι πολυ καλη η αποδοση και των 2 κινητων στην πλοηγηση απλα το hd παιζει μονο του λογω οθονης !!

 

Εδώ διαφωνώ. Κάτι δεν πάει καλά. Αυτό ήταν το σημείο που επέμεινα περισσότερο από όλα όταν μιλήσαμε. Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις στις συσκευές σου. Σου είπα και στο τηλέφωνο ότι με 8 ώρες ανοιχτό bluetooth η μπαταρία έχανε 5-6% και τίποτα παραπάνω. Επίσης, με 1 ώρα streaming itnernet radio η μπαταρία μου δεν έχει χάσει ποτέ πάνω από 8-9%. Δεν έχω λόγο να σου πω ψέματα, ειδικά μετά από αυτά που είδα (και έχω πει) για το diamond. Ας κάνουμε και μια δοκιμή για να δούμε... Φόρτισε τη συσκευή σου και άνοιξε wifi. Κάνε browsing για μισή ώρα και πες μου πόση μπαταρία σου έφαγε. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λες ότι είναι τόσο χάλια η μπαταρία. Σημειώνω εδώ ότι εγώ αυτά που αναφέρω αφορούν τη συσκευή στημένη με την εργοστασιακή ρομ και ραδιο.

 

ξερω πως χρησιμοποιω τα κινητα μου και καταλαβαινω αν ειναι καλο κατι η οχι...

μπροστα στο ομνια μου με cooked αγγλικη ρομ και το DXHL2 ραδιο που ειχα, η αυτονομια του hd ειναι λιγη....(cooked rom και ραδιο 1.10.25.25)

 

Δεν ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένο shipment με πρόβλημα. Λογικά και υπήρχε γι' αυτό και το hot fix. Εμένα η συσκευή δεν έχει κανένα τέτοια πρόβλημα. Μπορώ να τραβήξω και ένα βίντεο και να το ανεβάσω για να δεις πολύ απλά ότι εγώ όχι μόνο δεν έχω συναντήσει κανένα screen lag αλλά πόσο γρήγορο είναι το touch.

 

το touch ειναι αψογο και δεν το συγκρινω με του ομνια,ουτε και η δικη μου εχει ,πλεον...

 

Σε αυτά που λες δεν θα προσθέσω τίποτα.

 

:lol::lol:

 

Για την κάμερα και τη μπαταρία τα είπα. Όσο για την ACE, επειδή έχω μια εμπειρία με τα αντίστοιχα service σε άλλες δύο χώρες της Ευρώπης θα σου πω ένα πράγμα το οποίο ήθελα να πω και σε όλους αυτούς που βρίζουν την ACE στο φόρουμ της αλλά φοβάμαι ότι θα με θεωρήσουν εγκάθετο και θα με αποκαλέσουν μέχρι και πράκτορα πληρωμένο από την ACE.

 

Λοιπόν... έχουμε μάθει να γκρινιάζουμε πολύ και μέχρι ενός σημείου κάνουμε πολύ καλά γιατί απαιτούμε καλύτερες υπηρεσίες. Μην καταλήγει σε ασυδοσία όμως. Η ACE είναι από τα λίγα service στην Ευρώπη που θα δεχτεί να ασχοληθεί απευθείας μαζί σου χωρίς να σου πεί να τα βρεις με τον retailer πρώτα. Η ACE έχει ένα δικό της φόρουμ όπου και μπορεί ο καθένας να λύσει ένα μικρό πρόβλημα πριν στείλει τη συσκευή. Δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να σου έχει δημιουργήσει η ACE μέχρι τώρα αλλά εγώ θα σου πω ότι το diamond το πήρα από το Βέλγιο αλλά το HD από την Ελλάδα προτιμώντας να δώσω 80 ευρώ παραπάνω για δύο λόγους. Για να μπορώ να το πουλήσω στο μέλλον ευκολότερα επειδή είναι ελληνικό και επειδή με την ACE μπορώ να συνεννοηθώ καλύτερα από το service εδώ μετά από μια εμπειρία που απέκτησα σε πρόβλημα που δημιουργήθηκε στο diamond. Ξέρω ότι κάποιος θα μου πει ότι ακόμα και αν είχα αγοράσει από το Βελγιο και το HD θα μπορούσα να το στείλω στην ACE στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής εγγύησης που έχει αλλά θα απαντήσω ότι έχω την εντύπωση (και τίποτα παραπάνω) ότι αλλιώς θα ασχοληθούν με τις δικές τους συσκευές (καλώς ή κακώς).

 

δεν εχω κατι προσωπικα με την ACE αλλα δεν μου εχει κατσει καλα....

αναφερεται συνεχως καχυποψια απο πολλους χρηστες σε οποιες μεταβασεις τους για χρηση της εγγυησης και του servis..

 

εγω προσωπικα μια φορα τους χρειαστηκα (με το htc tytn) και δεν με καλυψαν...

το συζητησαμε στο φορουμ και τελικα το εφτιαξα μονος μου,οπως και καποιες αλλες συσκευες απο παιδια εδω μεσα...που ειχαν το ιδιο προβλημα...(διακοπη ρευματος την στιγμη της αναβαθμισης....και το τηλ τουβλο...

 

δεν το αναγνωρισαν και ζητησαν αντικατασταση mother board...με χρεωση δικη μας 478ε + 30ε εργασια...

οποτε και δεν ξανασχοληθηκα..

 

EDIT... Και κάτι άλλο. Θυμήθηκα ότι σου ανέφερα και κάτι άλλο στη συζήτησή μας και θέλω να μου πεις την άποψή σου γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει πολύ να την ακούσω σεβόμενος πάνω από όλα την εμπειρία σου. Τι έχεις διαπιστώσει για το browsing και τι διαπιστώνεις για το wifi του; Όταν είχαμε μιλήσει σου είχα πει ότι για μένα το browsing στο HD είναι εκπληκτικό και σχετικά με το wifi αν περαστεί το cab που υπάρχει εδώ βλέπει πολλά περισσότερα δίκτυα. Σε τεστ που έκανα προσωπικά εγώ λίγο πριν μιλήσουμε στο τηλέφωνο εκείνη τη μέρα έχοντας ένα iphone δίπλα στο HD μου, το iphone έβρισκε 3 δίκτυα τη στιγμή που το HD έβλεπε 8.

 

εφαμιλλα πολυ καλο σημα με του omnia to hd !

σε συγκριση με το καιζερ μου ειναι κλασεις ανωτερα και τα δυο κινητα απο το καιζερ.

 

το browsing στο hd ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλυτερο απο του ομνια ( και μαλιστα χωρις το cab που αναφερεις ) οχι μονο λογω μεγαλυτερης οθονης αλλα και καλυτερης αισθησης στο touch.

ειλικρινα το ευχαριστιεμαι!!

 

εκει που ειναι η μεγαλη διαφορα στο hd και μου ελειπε απο ολα τα προηγουμενα τηλεφωνα μου,ειναι το browsing μεσω 3g/gprs:blink:

 

εκει πραγματικα ροκαρει το τηλεφωνο!

 

οσο για αυτο που λετε για τυχον προβληματικη συσκευη (στην περιπτωση μου) για το θεμα της αυτονομιας που αναφερω,δεν το συζητω!

οχι γιατι δεν δεχομαι αλλη γνωμη φυσικα :)

 

απλα γιατι εχω τεσταρει το τηλ και σε flight mode σε πολυωρη αναμονη (πολλοι θα καταλαβαινουν τι ενοω )και εκει ειναι ολα μια χαρα...αρα δεν ειναι θεμα hardware..

 

να τονισω οτι εχω τον αισθητηρα φωτος στο αυτοματο οσες μερες το τεσταρω.

 

αυτα απο μενα για τωρα..

 

edit

 

μια φιλικη συμβουλη προς ολους

 

οταν δινετε λινκ για οποια λυση-προταση σε καποιο προβλημα παρακαλω δωστε direct link στο γνησιο thread του developer της εφαρμογης -λυσης και οχι σε 2α-3α λινκ...

ειναι κριμα να χαραμιζεται μεσα στην ανωνυμια και τον εγωισμο καποιων ο κοπος αυτων των ανθρωπων που παιδευονται να δωσουν λυσεις και το κανουν δωρεαν ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2557620&postcount=1

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για το λινκ έχεις δίκιο. Λάθος μου.

 

Από κει και πέρα... Θεωρώ ότι δε διαφωνούμε τελικά πουθενά πέραν της μπαταρίας. Καταλαβαίνω προφανώς τι λες για το flight mode οπότε και δεν τίθεται θέμα προβλήματος. Εσύ είσαι αυτός που είχε και το ΟΜΝΙΑ και ξέρεις τη μπαταρία του. Για να θεωρείς του hd χειρότερη έχεις βάση. Εγώ επιμένω σε αυτό που είπα. Για μένα η μπαταρία του hd είναι πολύ καλή και απ' ό,τι φαίνεται δεν κάνουμε την ίδια χρήση.

 

Τελικά μάλλον εσύ της πίνεις το αίμα :p

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και στα mediamarkt ξερεις κανεις αν ειναι ace hellas ή οχι?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά το έχει βάλει κάποιος από σας αυτό http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13076?

 

Είναι ένα cabaki για το wifi. Κάνει δουλειά? Δε πιστεύω να το βάλω και να τρέχω μετά?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ειδα και στα mediamarkt ξερεις κανεις αν ειναι ace hellas ή οχι?

 

Θα σου το ξεκαθαρίσουν οι ίδιοι. Το κουτί πρέπει να έχει τη σφραγίδα της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδειά το έχει βάλει κάποιος από σας αυτό http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13076?

 

Είναι ένα cabaki για το wifi. Κάνει δουλειά? Δε πιστεύω να το βάλω και να τρέχω μετά?

δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις αν παρεις πριν ενα backup οποτε αν κατι δεν παει καλα επιστρεφεις στην κατασταση που εισουνα σε 3'
Link to comment
Share on other sites

Επ Athanaso77... Καιρό να σε δούμε στο φόρουμ. Όπως είπα και πιο πριν την συσκευή την πήρε φίλος (aelaraole , μέλος εδώ) και όταν ξεκλειδώνει την οθόνη, δηλ. την κλειδώνει και μετα την ξεκλειδώνει του ζητά κωδικό. Βρήκα στα settings το Lock αλλά δεν βρήκα τρόπο να φύγει! Ξέρεις πως μπορεί να φύγει?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά το έχει βάλει κάποιος από σας αυτό http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13076?

 

Είναι ένα cabaki για το wifi. Κάνει δουλειά? Δε πιστεύω να το βάλω και να τρέχω μετά?

 

μα ουτε ενα ποστ παραπανω δεν μπορειτε να διαβασετε ρε παιδια??:O

 

 

μια φιλικη συμβουλη προς ολους

 

οταν δινετε λινκ για οποια λυση-προταση σε καποιο προβλημα παρακαλω δωστε direct link στο γνησιο thread του developer της εφαρμογης -λυσης και οχι σε 2α-3α λινκ...

ειναι κριμα να χαραμιζεται μεσα στην ανωνυμια και τον εγωισμο καποιων ο κοπος αυτων των ανθρωπων που παιδευονται να δωσουν λυσεις και το κανουν δωρεαν ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2557620&postcount=1

 

το κειμενο δεν ειναι για σενα αλλα τελειως γενικο οποτε μην το λαβεις υποψιν ..

 

ενω διαβασες το ποστ του Νικολα (caprenoctum) δεν διαβασες ουτε εκει που πηρες το cab,αλλα ουτε καν στο οριτζιναλ λινκ που εδωσα στο μηνυμα που σου παραθετω :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...