Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Mymarket ...
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

AB αλλά επειδή ο Σκλαβενίτης ακολουθεί μια πολιτική ενδιαφέρουσα προσπαθώ να στηρίζω όταν βολεύει
Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζω συνήθως από τα Lidl, λιγότερο από τον Μασούτη λόγο υψηλών τιμών, αλλά μου αρέσει πολύ ο ΑΒ και ο Σκλαβενίτης. Το κακό με τον ΑΒ είναι ότι με λιγότερο από €100 δεν γλυτώνω γιατί έχει πολλά προϊόντα που όταν τα βλέπω δεν μπορω να κρατηθώ, θελω κι αυτό θέλω και εκείνο, ενω στα Lidl με χίλια ζορια ο λογαριασμός να φτάσει τα €50 μίας και όσο και να γυρίζω μεσα δεν βρίσκω κάτι επιπλέον να αγοράσω εκτός από τα απαραίτητα.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ψωνίζω από market in ηλεκτρονικά ! Πολύ καλές τιμές και πολλές προσφορές .

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έκανε ωραίο ηλεκτρονικό κατάστημα ο Σκλαβενίτης σε περίπτωση π δεν το έχετε δει

επιτελους εβαλαν το domain τους στο caremarket.

τοσα χρονια μπαινω και βλεπω τις τιμες του online ενω αλλοι γκρινιαζαν οτι δεν εχει eshop :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Γενικά τα έχουμε σχεδόν όλα κοντά μας οπότε ψωνίζουμε αναλόγως με το τι προσφέρει το εκάστοτε κατάστημα σε καλή τιμή. Γενικά πάντως ο Σκλαβενίτης είναι ένα κλίκ πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ανοιγουν ξανα τα καταστηματα λιανικης,

θα επανελθουν και τα ειδη ρουχισμου/ιματισμου στα σουπερ μαρκετ;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ανοιγουν ξανα τα καταστηματα λιανικης,

θα επανελθουν και τα ειδη ρουχισμου/ιματισμου στα σουπερ μαρκετ;

 

ναι κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως, αλλα τι ρούχα μπορεί να αγοράσει καποιος απο σουπερ μάρκετ?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανως, αλλα τι ρούχα μπορεί να αγοράσει καποιος απο σουπερ μάρκετ?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

νομιζω τρολαρεις με αυτη την ερωτηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καθολου. αληθεια το εχω απορια.

δεν υπαρχουν καταστήματα που πουλανε ρουχα? ποιος ο λογος να παρει καποιος απ το σουπερ μαρκετ?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα μεγάλα σκλαβενιτη έχει μεγάλη ποικιλια ρουχων κ παπουτσιων. Πηγαίνεις που πηγαινεις σουπερμάρκετ, αγοράζεις και ρουχο. Ουτε click away ουτε το άλλο που κλείνεις ραντεβού για να μπεις στο μαγαζι. Αλλά και χωρίς αυτά, γλιτώνεις μια ακόμη έξοδο και έναν ακόμη κλειστό χώρο.

 

Αυτό που έγινε με τα σουπερμάρκετ να μην αφήνουν να αγοράσεις ουτε ενα μαρκαδόρο ζωγραφικής και ουτε ενα παιχνιδακι για παιδακια, μέσα στα Χριστουγεννα που τα κούριερ δεν έφεραν εγκαίρως τα παιχνίδια στα παιδακια, ήταν άκρως φάουλ. Κακοψυχία στο μεγαλείο της... Λες και τα σουπερμάρκετ έφταιγαν που η κυβέρνηση έκλεισε τα άλλα μαγαζιά...

Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδιά, εγω ξερω οτι πηγαινω στο σουπερ μάρκετ κυριως για τρόφιμα και απορρυπαντικά.

οσες φορες ετυχε να περασω απ τα "ρουχα", ειδα κατι πλαστικουρες/κινεζιες σε ας πουμε φυσιολογικες τιμες.

χιλιες φορές απο μαγαζί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρουχα;

Εχω παρει φορμα απο admiral.

Και εχω παρει φορμα και απο τα lidl.

Τιμες χαμηλες και στα δυο.

Μαντεψτε ποια ηταν καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Στα μεγάλα σκλαβενιτη έχει μεγάλη ποικιλια ρουχων κ παπουτσιων. Πηγαίνεις που πηγαινεις σουπερμάρκετ, αγοράζεις και ρουχο. Ουτε click away ουτε το άλλο που κλείνεις ραντεβού για να μπεις στο μαγαζι. Αλλά και χωρίς αυτά, γλιτώνεις μια ακόμη έξοδο και έναν ακόμη κλειστό χώρο.

 

Αυτό που έγινε με τα σουπερμάρκετ να μην αφήνουν να αγοράσεις ουτε ενα μαρκαδόρο ζωγραφικής και ουτε ενα παιχνιδακι για παιδακια, μέσα στα Χριστουγεννα που τα κούριερ δεν έφεραν εγκαίρως τα παιχνίδια στα παιδακια, ήταν άκρως φάουλ. Κακοψυχία στο μεγαλείο της... Λες και τα σουπερμάρκετ έφταιγαν που η κυβέρνηση έκλεισε τα άλλα μαγαζιά...

Δηλαδή θεωρείς πως είναι θέμα κακοψυχιάς; Δεν θα ήταν αθέμιτος ανταγωνισμός να πωλούν τα super-market είδη που οι άλλες επιχειρήσεις δεν μπορούν να πουλήσουν με τους ίδιους όρους; Εγώ παρέλαβα παιχνίδια από τον Σκλαβενίτη στις 31/12/2020 19:45 με click-away.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείς πως είναι θέμα κακοψυχιάς; Δεν θα ήταν αθέμιτος ανταγωνισμός να πωλούν τα super-market είδη που οι άλλες επιχειρήσεις δεν μπορούν να πουλήσουν με τους ίδιους όρους; Εγώ παρέλαβα παιχνίδια από τον Σκλαβενίτη στις 31/12/2020 19:45 με click-away.

 

Οταν καποιοι ζητησαν και κατάφεραν να μην επιτρέπουν στα σουπερμάρκετ να δίνουν ξυλομπογιες και μαρκαδορους για να ζωγραφίζουν τα παιδακια και παιχνιδια, ειδικά την περιοδο που ήταν τόσο καιρο κλειστά τα σχολεία, το θεωρώ χειρότερο από κακοψυχία!

Έτσι και αλλιώς σε σουπερμαρκετ μπορείς να αγοράσεις πραγματα που έχουν και άλλες επιχειρήσεις. Το ότι έκλεισαν οι άλλες επιχειρήσεις ήταν εκτακτη απόφαση της κυβέρνησης λόγω υγειονομικού κινδυνου. Από Δευτέρα που ανοίγουν όλα, μόνο από σουπερμάρκετ θα συνεχίσω να ψωνίζω. Όπως επίσης θα αγοράζω ονλαιν από εταιρίες που έχουν δικό τους κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...