Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Εγώ προτιμώ τον Γεγο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

που είναι αυτός;τοπικό μικρό;δεν τον έχω ξανακουσει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Γέγο είχα βρεί στην Λούτσα . Νομίζω δραστηριοπιοίτε εκεί γύρω.
Link to comment
Share on other sites

προτιμω να ψωνιζω απο μινι μαρκετ

 

 

Τα πάντα απο μίνι μάρκετ; Συμφέρει;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία έχω να πω οτι χειρότερη ποιότητα από τα λιντλ δεν υπάρχει. Ειναι πρωταθλητες στη συχνότητα προβληματικων προιοντων. Και το οτι στα γερμανικά λιντλ δεν υπάρχει η αντίστοιχη συχνότητα, κάτι σημαινει για τα ελληνικά λιντλ...
θα συμφωνήσω σε όλα όσα λές, παράξενες γεύσεις,κτλ,άσε δε από θέμα εξυπηρέτησης το χειρότερο με διάφορα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τρόφιμα πάντα Σκλαβενίτη, κρασιά, αναψυκτικά κτλπ από Βασιλόπουλο.

Στα άλλα σουπερμάρκετ δεν πατάω ποτέ. (ειδικά lidl)

Link to comment
Share on other sites

Ο Βασιλόπουλος έχει τέλεια κάβα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως Γαλαξία γιατί σε οποιο σπίτι κι αν εμένα,ήταν το πιο κοντινό μου Σ/Μ.

Για τα 1 φορά το δίμηνο πάμε Σκλαβενίτη στην Καλλιθέα.Κι αυτό μου την σπάει γιατί γίνεται ο χαμός.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως Γαλαξία γιατί σε οποιο σπίτι κι αν εμένα,ήταν το πιο κοντινό μου Σ/Μ.

Για τα 1 φορά το δίμηνο πάμε Σκλαβενίτη στην Καλλιθέα.Κι αυτό μου την σπάει γιατί γίνεται ο χαμός.

 

Ο Σκλαβενιτης στην Καλλιθεα ειναι τεραστιος, εχει ολα μα ολα τα προιοντα ενας αλλος λογος που εχει πολυ κοσμο ειναι γιατι εξυπηρετει παρα πολλες περιοχες και οχι μονο τις "κοντινες" του. Βεβαια δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα γιατι εχει και πολλα ταμεια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα του Σκλαβενίτη να σέβεται τους υπαλλήλους περισσότερο από τους άλλους δε ξέρω εάν ισχύει ή εάν είναι τρικ για να το προτιμούν οι ηλικιωμένοι. Εγώ έχω παρατηρήσει πολλές φορές αγένεια από υπαλλήλους Σκλαβενίτη. Αντιθέτως, από υπαλλήλους λιντλ (που δεν το προτιμώ) πάντα θυμάμαι επαγγελματική συμπεριφορά. Μπορεί βέβαια να ισχύει ότι ο Σκλαβενίτης είναι σωστός και απλά μερικοί υπάλληλοι να το διαχειρίζονται λανθασμένα.
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ολοι εχουν κατι που δεν εχει ο αλλος και ολοι εχουν τις δικες τους προσφορες σε καποια προιοντα .κανεις δλδ. για μενα δεν ειναι φθηνος η΄ακριβος.

εγω ας πουμε βρισκω καποια γαλακτομικα που δεν βρισκω ουτε μασουτη,ουτε βασιλοπουλο.απο την αλλη χαρτικα εχει πολυ μεγαλυτερη ποικιλια οπ μασουτης ενω ο βασιλοπουλος στα ψυγεια αναλωσιμων που εχουν και του πουλιου το γαλα.ο αβ εχει επισης πολυ καλα κρεατα σε αντιθεση με τους αλλους 2.ο γαλαξιας καλο σουπερ αλλα πλεον στην θεσσ/νικη δεν εχει πολλα και δεν βολευει/λιντλ..απορω γιατι παει ο κοσμος ακομα,αν εξαιρεσω καποια εποχικα κυριως κηπου,εργαλεια,ρουχα κ.λ.π.

 

σε θεματα συμπεριφορας ολοι εχουν θεματα.αναλογα τον διευθυντη παρατηρησα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Mπήκα σήμερα στο eshop του ΑΒ και είδα κάτι τιμές τρελές και με προσφορές, μπούτι κοτόπουλο 5,5€ το κιλό περίπου, σαμπουάν με 40% εκπτωση 5,5€ περίπου που τόσο εκανε και πριν την εκπτωση. το παρατήρησε άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Μασουτης και ΑΒ έχουν πολύ καλή ποιότητα τροφίμων.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λόγω και της καραντίνας και έχοντας άπλετο χρόνο, μπήκα στην διαδικασία να συγκρίνω τιμές από Μασούρη και Σκλαβενίτη. Κατέβασα την εφαρμογή του Μασούρη έκανα την λίστα με τα ψώνια, και την άφησα στο καλάθι. Πήγα στον Σκλαβενίτη και ψώνισα ακριβώς τα ίδια πράγματα, και τις ίδιες ποσότητες. Του Μασούρη η απόδειξη ήταν 82€ και του Σκλαβενίτη 74€. Η επιλογή των δυο έγινε λόγω το ότι είναι κοντά στο σπίτι μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση μόνο: είναι Μασούτης, όχι Μασούρης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λόγω και της καραντίνας και έχοντας άπλετο χρόνο, μπήκα στην διαδικασία να συγκρίνω τιμές από Μασούρη και Σκλαβενίτη. Κατέβασα την εφαρμογή του Μασούρη έκανα την λίστα με τα ψώνια, και την άφησα στο καλάθι. Πήγα στον Σκλαβενίτη και ψώνισα ακριβώς τα ίδια πράγματα, και τις ίδιες ποσότητες. Του Μασούρη η απόδειξη ήταν 82€ και του Σκλαβενίτη 74€. Η επιλογή των δυο έγινε λόγω το ότι είναι κοντά στο σπίτι μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορείς να συγκρίνεις αν έχεις ακόμα στο καλάθι σου πράγματα στον Σκλαβενίτη με το my market?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λόγω και της καραντίνας και έχοντας άπλετο χρόνο, μπήκα στην διαδικασία να συγκρίνω τιμές από Μασούρη και Σκλαβενίτη. Κατέβασα την εφαρμογή του Μασούρη έκανα την λίστα με τα ψώνια, και την άφησα στο καλάθι. Πήγα στον Σκλαβενίτη και ψώνισα ακριβώς τα ίδια πράγματα, και τις ίδιες ποσότητες. Του Μασούρη η απόδειξη ήταν 82€ και του Σκλαβενίτη 74€. Η επιλογή των δυο έγινε λόγω το ότι είναι κοντά στο σπίτι μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επαιξες και με δικα τους προιοντα ή ολα ηταν επωνυμα;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν σας φανει περιεργο ή αστειο, όμως εγω εχω υπολογιστικο φυλλο στο gdrive μου! :lol:

εχω τα προιοντα που ψωνιζω συνηθως και δίπλα γράφω τις τιμες απο μασουτη/αβ/σκλαβενιτη/lidl/αλλο.

Οποτε καποιες φορες κανω ενα τσεκ οταν παω στο s/m για αυξηση/μειωση των τιμων. Δεν υπολογιζω αυτα που ειναι σε προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν σας φανει περιεργο ή αστειο, όμως εγω εχω υπολογιστικο φυλλο στο gdrive μου! :lol:

εχω τα προιοντα που ψωνιζω συνηθως και δίπλα γράφω τις τιμες απο μασουτη/αβ/σκλαβενιτη/lidl/αλλο.

Οποτε καποιες φορες κανω ενα τσεκ οταν παω στο s/m για αυξηση/μειωση των τιμων. Δεν υπολογιζω αυτα που ειναι σε προσφορες.

Ωραία και έξυπνη η τακτική αυτή, κάνεις οικονομία επιλέγοντας σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν σας φανει περιεργο ή αστειο, όμως εγω εχω υπολογιστικο φυλλο στο gdrive μου! :lol:

εχω τα προιοντα που ψωνιζω συνηθως και δίπλα γράφω τις τιμες απο μασουτη/αβ/σκλαβενιτη/lidl/αλλο.

Οποτε καποιες φορες κανω ενα τσεκ οταν παω στο s/m για αυξηση/μειωση των τιμων. Δεν υπολογιζω αυτα που ειναι σε προσφορες.

 

Εχεις σύγκριση ανάμεσα σε my market + Σκλαβενίτη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν λένε τίποτα οι συγκρίσεις αν δεν δεις ένα ένα τα προϊόντα.

Τα Super market δεν έχουν την ίδια προσφορά την ίδια εβδομάδα.

Ας πούμε ένα παράδεειγμα . Ο νες Καφέ είχε 40% έκπτωση στο mymarket.

Μία εβδομάδα μετά την ίδια προσφορά είχαν ταυτόχρονα ο Σκλαβενίτης και ο ΑΒ.

Ίσως την επόμενη βδομάδα να την είχε Ο Μασούτης και ο Κρητικός.

Άρα συγκρίσεις με λίστες αν αγοράζεις Νες καφέ την μια φορά θα βγει φτηνώτερο το mymarket και την άλλη ο Σκλαβενίτης .

αλλά εφόσον υπάρχει λίστα είναι εύκολο να δούμε τις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...