Jump to content

Ποιο supermarket προτιμάτε;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Ποιο supermarket προτιμάτε?  

393 members have voted

  1. 1. Ποιο supermarket προτιμάτε?

    • Carrefour Μαρινόπουλος
      63
    • ΑΒ Βασιλόπουλος
      96
    • Σκλαβενίτης
      146
    • Βερόπουλος
      12
    • Ατλάντικ
      4
    • Γαλαξίας
      31
    • Dia
      12
    • Lidl
      86
    • Άλλο
      64


Recommended Posts

Ε καλά είναι γνωστή η φράση όπου φτωχός και η μοίρα του δεν είναι κάτι καινούργιο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λόγω επαγγέλματος εγώ κατά βάση στο The Mart που ουσιαστικά είναι του ομίλου Σκλαβενίτη

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

στο the mart εχω βρει τον αγαπημενο Insalatissime Mexicana σχεδον 70 λεπτα πιο φθηνο απο όλα τα σουπερ μαρκετ.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα.

2 φορές έτυχε να πάρω νεσκαφε απ' το λιντλ και ήταν χαλασμένος.

Φυσικά σφραγιστος, η ημερομηνία λήξης δεν είχε παρέλθει.

 

Μίλησα με νεσκαφε απευθείας και έγινε δωρεάν αλλαγη (ήρθε κούριερ, έφερε νέο, πήρε το χαλασμένο)

 

Και τις 2 φορές ήταν σε προσφορά ο καφές και η τελευταία φορά που έγινε ήταν ένα εξαμηνο (και βάλε) πριν.

Από τότε έκοψα να παίρνω νεσκαφε από λιντλ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα.

2 φορές έτυχε να πάρω νεσκαφε απ' το λιντλ και ήταν χαλασμένος.

Φυσικά σφραγιστος, η ημερομηνία λήξης δεν είχε παρέλθει.

 

Μίλησα με νεσκαφε απευθείας και έγινε δωρεάν αλλαγη (ήρθε κούριερ, έφερε νέο, πήρε το χαλασμένο)

 

Και τις 2 φορές ήταν σε προσφορά ο καφές και η τελευταία φορά που έγινε ήταν ένα εξαμηνο (και βάλε) πριν.

Από τότε έκοψα να παίρνω νεσκαφε από λιντλ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τι σημαίνει αυτό , ότι φταίνε τα Lidl;

Από τη στιγμή που κάποιο εμπόρευμα είναι σφραγισμένο και δεν έχει λήξει, το οποιοδήποτε πρόβλημα οφείλεται στην εταιρεία που το παράγει / συσκευάζει.

Μονή εξαίρεση αποτελούν τα τρόφιμα που απαιτούν ψύξη, όπου, αν δε τηρηθούν τα προβλεπόμενα μπορεί να υπάρξει αλλοίωση πριν την ημερομηνία λήξης.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία έχω να πω οτι χειρότερη ποιότητα από τα λιντλ δεν υπάρχει. Ειναι πρωταθλητες στη συχνότητα προβληματικων προιοντων. Και το οτι στα γερμανικά λιντλ δεν υπάρχει η αντίστοιχη συχνότητα, κάτι σημαινει για τα ελληνικά λιντλ...
Link to comment
Share on other sites

Nescafe παίρνω χρόνια απο εκεί δε μου έχει τύχει ακόμα :)

Γενικά οποιοδήποτε προϊόν μπορεί να μεταβεί σε χαλασμένο κατά τη μεταφορά και εκεί είναι επιφορτισμένοι όσοι γεμίζουν τα ράφια να κάνουν διαλογή αλλά σε αρκετά που θεωρούνται πιο ανθεκτικά δεν δίνεται τόση σημασία.

 

Πάντως απο κρεατικά ποτέ απο super market γιατί τις περισσότερες φορές "μυρίζουν"

Link to comment
Share on other sites

Fishsticks και Chicken nuggets που έπαιρνα, ποτέ χαλασμένα αλλά τα αντίστοιχα άλλου σουπερ με διαφορά 0,50-0,80 πολύ καλύτερη ποιότητα και γεύση.

Απλά η Ελλάδα ειναι ο παράδεισος για να φέρνεις τα χειρότερα προϊόντα. Το επιτρέπει η νοοτροπία της πλειοψηφίας (που να τρεχω τωρα) και η έλλειψη ελέγχου και τιμωρίας, σε σχεση με την υπόλοιπη ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, εγώ ψωνίζω από εκεί που έχει τη μικρότερη ουρά... Έχει καταντήσει να περιμένουμε έξω από τα σούπερ για να μπούμε μέσα... Οπότε δεν κοιτάζω τιμές, αλλά να κάνω τη δουλειά μου με τα λίγα πράγματα που έτσι και αλλιώς παίρνω, όσο το δυνατόν πιο γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

ολα τα σουπερμαρκετ εχουν προιοντα ιδιωτικης ετικετας. Ολοι εχουμε διαφορετικα γουστα σε ολα τα πραγματα.

πχ. εχω γουσταρω τα jaffa cakes. Του lidl και του market in(γινονται στα Σκοπια) μου αρεσουν, του Μασουτη δε μου αρεσουν. Πιο φθηνα απο Παπαδοπουλου βεβαιως.

ΕΝας γνωστος μου του αρεσει ο στιγμιαιος καφες του lidl μόνο στο ζεστο! Πολλα προιοντα ειναι πολυ καλυτερα απο τα αντιστοιχης ιδιωτικης ετικετας άλλου σουπερμαρκετ.

Εσεις νομιζετε οτι συντηρητικα/χρωστικες/κλπ εχουν μόνο του Lidl? ή κάποια προιόντα δεν ειναι απο ελληνικες εταιριες φασον πχ. το ψωμι του τοστ?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα.

2 φορές έτυχε να πάρω νεσκαφε απ' το λιντλ και ήταν χαλασμένος.

Φυσικά σφραγιστος, η ημερομηνία λήξης δεν είχε παρέλθει.

 

Μίλησα με νεσκαφε απευθείας και έγινε δωρεάν αλλαγη (ήρθε κούριερ, έφερε νέο, πήρε το χαλασμένο)

 

Και τις 2 φορές ήταν σε προσφορά ο καφές και η τελευταία φορά που έγινε ήταν ένα εξαμηνο (και βάλε) πριν.

Από τότε έκοψα να παίρνω νεσκαφε από λιντλ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ παίρνω απο τον ΑΒ Βασιλόπουλο,κανένα πρόβλημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου ελεγε φιλος χτες, οτι ενω ο Σκλαβενιτης ηταν παντα απο τα φτηνοτερα s/m, απο τοτε που απορροφησε τα carrefour,

οι τιμες του ανεβηκαν.

Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα, τον θεωρώ απ' τα φθηνότερα. Σε αντίθεση με Μασούτη και ΑΒ που όντως ανέβασαν τιμές (γενική αυξηση-εννοειται κάποια προϊόντα είναι φθηνότερα απ' τους άλλους)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλες γενικά τιμές και προσφορές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλίμονα αν πέρασαν 3 χρόνια και δεν είχαν ανέβει οι τιμές.

Το θέμα είναι αν ανέβηκαν συγκριτικά με άλλα superMarket

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά και χωρίς ανάλυση προϊόν προς προϊόν σε σύγκριση Σκλαβενίτη-ΑΒ δεν βλέπω καμία διαφορά μη σου πω ότι ο Σκλαβενίτης είναι πιο ακριβός εκεί που όταν ξεκίνησε ήταν πολύ φθηνότερος....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ο Σκλαβενίτης μου φαίνεται πιο ακριβος από τον αβ σε μερικά είδη.Παντως οφείλω να σημειώσω ότι για το κατάστημα της γειτονιάς μου του Σκλαβενίτη έχει πολύ ποιοτικά φρούτα και λαχανικά, πράγμα σπάνιο για σούπερ μάρκετ.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο σκλαβε από μαναβική δε παίζεται. Άριστος.

 

Θυμάμαι πριν 2 χρόνια πήγαινα αβ στο ΙΚΕΑ.

Έμπαινα μέσα και ήταν φουλ προσφορές. Τι 1+1, τι 50%, χωρια οι διπλοί πόντοι και οι προσφορές προϊόντων με πόντους(πχ 3 είδη στα 10€ + 50 πόντοι δώρο)

Τον τελευταίο χρόνο δε βλέπω τίποτα από αυτά. (Η μάλλον ελάχιστα προϊόντα 1+1 ή 50%

 

Σε αντίθεση με τον σκλαβε που έχει πάρα πολλά σε προσφορά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολλά καταστήματα όμως ο Γαλαξίας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προϊόντα Γαλαξίας 100% ελληνικά και είμαι σίγουρος!!!
Τι εννοείς είσαι σίγουρος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ τον Γεγο.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω και για το ότι στο efood δεν ισχύουν τα κουπόνια της Vodafone για παραγγελία στο Σκλαβενίτη ! Σε επικοινωνία που είχα με το efood μου είπαν ότι κάποια στιγμή θα ενημερώσουν τον κόσμο ότι τζάμπα πληρώνουν μήνυμα για να πάρουν έκπτωση στο efood μέσω της Vodafone !
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...