Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντα ειχε απο ανανεωση απο καταστημα!

 

Η ανανέωση έγινε μέσα από το site της Q.

Γνωρίζετε πόσο στοιχίζει η φορητότητα από Q σε Cosmote;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση των 0.30 επεκτάθηκε εσχάτως και στις online ανανεώσεις. Η φορητότητα προς κοσμοτε κοστίζει το ίδιο απο όποια εταιρεία κι αν φύγεις. Καλο είναι να ρωτήσεις στο ανάλογο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κλασικα δεν έχει καρτες η wind για φορητοτητα ενω εχει για νεους αριθμους(ψεμα πιστευω) , επιλέγω διαδικτυακά Q οποτε προσεχως τα λεμε απο εδω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κλασικα δεν έχει καρτες η wind για φορητοτητα ενω εχει για νεους αριθμους(ψεμα πιστευω) , επιλέγω διαδικτυακά Q οποτε προσεχως τα λεμε απο εδω.

 

Κι όμως, αλήθεια είναι, έχει πολύ καιρό που δεν τους στέλνουν κενές κάρτες Q !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω Q προνομιακο. Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση των 0.30 επεκτάθηκε εσχάτως και στις online ανανεώσεις.

Πότε έγινε αυτό πάλι; :wacko::mad: Δεν είδα ανακοίνωση για q; Είσαι σίγουρος; Μήπως αναφέρεσαι σε f2g?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, αλήθεια είναι, έχει πολύ καιρό που δεν τους στέλνουν κενές κάρτες Q !!! :lol:

Ουτε Wind. Αλλα ρωτησα και μου ειπε οτι καταργηθηκαν ολες οι χρεωσεις για την φορητοτητα. Ουτε καν 10 ευρω ουτε το παλιο 30αρι.

 

Μπορω να επιλεξω αριθμο στην Q αν κανω νεα συνδεση? Το εχει στις συχνες ερωτησεις,σε παραπεμπει στο κομιουνιτι και εκει δεν βρισκω κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

δωσε λινκ να δουμε απο το f.a.q.

Παλιά γινόταν αλλά δεν θυμάμαι αν ηταν και επι εποχης wind. Επι infoquest σιγουρα. Και σε συγκεκριμενα συμβολαια online στην ιστοσελίδα της wind εχει επιλογή αριθμού πλέον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε έγινε αυτό πάλι; :wacko::mad: Δεν είδα ανακοίνωση για q; Είσαι σίγουρος; Μήπως αναφέρεσαι σε f2g?

 

η ανακοινωση που ειχε βγει οταν ξεκινησε για το f2g δεν διαχωριζε f2g και q. Στην q ομως πρακτικα δεν εφαρμόστηκε αμεσα. Με βάση αναφορές εδώ αρχισαν να το εφαρμόζουν πλέον και στις online ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/

Στην κατηγορια Γενικα, η 3η ερωτηση. Μπαινω στο κομιουνιτι να δω αν εχει προταθει ως ιδεα και μηπως εχουν πει τιποτα αλλα δεν βγαζω ακρη

Link to comment
Share on other sites

πω πω οτι ναναι ειναι αυτοι τωρα με το "κομιουνιτυ"...λεει να μπεις και να την προτεινεις...δεν υπαρχει δηλαδη σαν υπηρεσια. Γενικως στις ιδεες που εχουν περασει (ακομα και σε αυτονοητες υπηρεσιες) βαζουν οριο τα 100 like για να παρουν μπροστα...αλλα η συμμετοχη και η γενικοτερη αποδοχη του εγχειρηματος της "κοινοτητας" εκτιμω οτι εχει πεσει λιγο εξω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Προσπάθησα με ένα γνωστό μου να ενεργοποιήσω το Κονέ της q., με τα 12GB ανά μήνα.

Ίσως.. έχει ξανα απαντηθεί, αυτός είναι νέος συνδρομητής και μόλις έστειλε το λινκ της ενεργοποίησης μου έγραψε πως πρέπει να είναι τουλάχιστον δύο μήνες ενεργός.

Το έχει καταφέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Πότε έγινε αυτό πάλι; :wacko::mad: Δεν είδα ανακοίνωση για q; Είσαι σίγουρος; Μήπως αναφέρεσαι σε f2g?

Το επιβεβαιώνω κι'εγώ. Ανανέωσα online με 10€ την Τρίτη 26 Μαρτίου και μου πιστώθηκαν 8,63€ αντί για 8,93€. Ίσα που μου έφτασαν για την ενεργοποίηση του προνομιακού πακέτου, έμεινε υπόλοιπο μόλις 0,06€.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, γιατι το να μενεις με 0.06 ευρω ειναι λιγο επιφοβο. Αλλα και να μην αναγκαζεσαι να χωνεις 15αρα (για το πακετο των 8,5 ευρω)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω ενεργοποιημένο το προνομιακό βάζω έναν μήνα 15€ και τους υπόλοιπους 4-5μηνες βάζω από 10€ κάθε μήνα. Έτσι έχω και ένα μικρό υπόλοιπο για τυχόν μηνύματα ή για κανένα countdown που ν' αξίζει τον κόπο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στην Q, καλό είναι να μην πέφτει το υπόλοιπο κάτω από 1€ αλλιώς σε ΚΑΘΕ κλήση που κάνεις,

θα σου υπενθυμίζει ότι το υπόλοιπο σου είναι πολύ χαμηλό.

 

Είναι αρκετά εκνευριστικό..

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.

Χτυπησα τελικα νεο αριθμο q μονο και μονο επειδη βρηκα ωραιο νουμερακι, σε μαγαζι wind, οπου ακόμα ζητάνε 30 ευρω για φορητοτητα και φυσικα δεν εχουν κι αυτοί sim για φορητοτητα. Σε κοντινο καταστημα χθεσινό δεν ζητουσαν. Οτι να ναι οι ανθρωποι. Κοστος 10ευρω τα οποία είναι η πρώτη κάρτα ανανεωσης στην ουσία και φυσικα η multisim. Δεν εχω ενεργοποιήσει την συνδεση ακομα, πόσο χρονικό περιθωριο εχω; ή η ενσωματωμενη καρτα ανανεωσης τρέχει κανονικά απο σημερα ασχετως ενεργοποιησης;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

το οριο δεν το ξερω,ενεργοποιησε την συντομα ομως να μπουν τα 10 μεσα,γιατι γνωστη μου την επαθε,που την αφησε 1,5-2 μηνες και μετα τα 10 δεν υπηρχαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι ότι στην Q, καλό είναι να μην πέφτει το υπόλοιπο κάτω από 1€ αλλιώς σε ΚΑΘΕ κλήση που κάνεις,

θα σου υπενθυμίζει ότι το υπόλοιπο σου είναι πολύ χαμηλό.

 

Είναι αρκετά εκνευριστικό..

 

στην 1η κληση της ημερας το λεει,οχι σε καθε κληση...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στην Q, καλό είναι να μην πέφτει το υπόλοιπο κάτω από 1€ αλλιώς σε ΚΑΘΕ κλήση που κάνεις,

θα σου υπενθυμίζει ότι το υπόλοιπο σου είναι πολύ χαμηλό.

 

Είναι αρκετά εκνευριστικό..

Oχι σε ΚΑΘΕ κλήση αλλά στην πρώτη κλήση της ημέρας

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω Q προνομιακο. Αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μιλάς πολύ ναι ΑΞΙΖΕΙ. Εγώ το έχω και δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ γιατί με φθάνουν οι προσφορές που βγάζει συνέχως με 3 και 4 €

Link to comment
Share on other sites

Από το πουθενά ήρθε ένα μπόνους για ένα μήνα

AΓAΠHTE ΠEΛATH, ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI ΣTA ΠΛAIΣIA KAΛHΣ ΣYNEPΓAΣIAΣ EXOYN AΠOΔOΘEI 2GB. EYXAPIΣTOYME

 

Και γω σας ευχαριστώ!!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχες κανει τιποτα παράπονα στην εξυπηρετηση,ή κάποια άλλη ενέργεια?
Link to comment
Share on other sites

Tους τα ψαλλα για τα ελληνοεγγλεζικα της εφαρμογής

Λες?το άλλο μήνα πάλι άμα είναι έτσι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε έγινε αυτό πάλι; :wacko::mad: Δεν είδα ανακοίνωση για q; Είσαι σίγουρος; Μήπως αναφέρεσαι σε f2g?

Ειναι καινούργιο χαράτσι, αλλά στην εξυπηρέτηση σου λένε οτι ισχύει εδω κι ένα χρόνο, γιατί είχε ανακοινωθεί απο παλιά.

Προσοχή στους υπολογισμούς στις ανανεώσεις, να αφαιρείτε 12% +0,30, γιατί φίλος που δεν το ήξερε βρέθηκε να μην μπορεί να πάρει το πακετο που ήθελε γιατί του έλειψαν 0,06... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tους τα ψαλλα για τα ελληνοεγγλεζικα της εφαρμογής

Λες?το άλλο μήνα πάλι άμα είναι έτσι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Και μετά σου λένε με την ευγένεια τα πετυχαίνεις όλα. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...