Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε ενημέρωση για την εφαρμογή. Δεν έχω βρει κάποια αλλαγή μέχρι στιγμής.

Πιθανώς bugfixes .

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Απο καταστημα με επιπλέον αφαιρεση 0,3 σου δίνουν 120 mb ή 120' προς σταθερά. Κανονικά πρέπει να ζητήσεις ποιό από τα 2 θες,η default επιλογή που μπαίνει συνήθως είναι τα mb.
Link to comment
Share on other sites

Απο καταστημα με επιπλέον αφαιρεση 0,3 σου δίνουν 120 mb ή 120' προς σταθερά. Κανονικά πρέπει να ζητήσεις ποιό από τα 2 θες,η default επιλογή που μπαίνει συνήθως είναι τα mb.

 

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Απο καταστημα με επιπλέον αφαιρεση 0,3 σου δίνουν 120 mb ή 120' προς σταθερά. Κανονικά πρέπει να ζητήσεις ποιό από τα 2 θες,η default επιλογή που μπαίνει συνήθως είναι τα mb.

 

Πλάκα κάνεις... Μπορώ να το αλλάξω αυτό και να παίρνω data;...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις... Μπορώ να το αλλάξω αυτό και να παίρνω data;...

 

Εαν σε βολεύουν τα 120 mb... Καλό είναι να τους λες κάθε φορά τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/nea-paketa-q/summer-weekend/

Να και η προσφορά της q,ίδια με το f2g.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να εχει αναφερθεί, αλλά θυμάστε την προσφορά των 8ευρώ για 1GB ίντερνετ κάθε μήνα;

Τον Ιούνιο δεν αποδόθηκε το 1GB οπότε υποθέτω πως μάλλον έληξε γιατί δεν θυμάμαι πότε το ενεργοποίησα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το happy nights έληξε ;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ......... Edited by XP130TD
προσωπικός χαρακτηρισμός

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαν οι χρεωσεις 1.01€!

Αθανατη ελληνικη wind!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Στην Κιού εάν βγάλεις την επιλογή "περιαγωγή δεδομένων" από τις ρυθμίσεις ιντερνετ, πάλι χρεώνεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Η μονη περιπτωση να μην χρεωνεσαι σιγουρα απο την Q...ειναι να αλλαξεις εταιρια. Ολες οι "αλχημειες" εχουν καταρριφθει στο παρελθον απο τους συνφορουμιτες.
Link to comment
Share on other sites

δεν άλλαξες apn? :rolleyes: τα έχουμε πει χιλιάδες φορές.:lol:

Η απαντηση απο κατω θα σε καλυψει :lol:

Η μονη περιπτωση να μην χρεωνεσαι σιγουρα απο την Q...ειναι να αλλαξεις εταιρια. Ολες οι "αλχημειες" εχουν καταρριφθει στο παρελθον απο τους συνφορουμιτες.

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε βολεύουν τα 120 mb... Καλό είναι να τους λες κάθε φορά τι θέλεις.

 

Thanks! :) Δεν το ήξερα. Θα τους το λέω, από 'δω και πέρα.

 

Η απαντηση απο κατω θα σε καλυψει :lol:

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Εδώ και 2-3 χρόνια (δεν ξέρω αν το κάνω κι από πιο παλιά), έχω ένα κενό apn, σε συσκευές με εκδόσεις Android από 4.4 έως και 6, αλλά και σε συσκευές με wp/wm. Δεν έχω χρεωθεί cent.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος ενεργοποίησα τη προσφορά 3ημερου, τα 3gb καθώς νόμιζα ότι ήταν δώρο.. Γίνεται να ζητήσω πίσω τα χρήματα? Εννοείται δε καταναλωσα τίποτα..

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μονη περιπτωση να μην χρεωνεσαι σιγουρα απο την Q...ειναι να αλλαξεις εταιρια. Ολες οι "αλχημειες" εχουν καταρριφθει στο παρελθον απο τους συνφορουμιτες.

Εαν γνωρίζεις από σμαρτφον, δε χρεώνεσαι κατά λάθος. Ειδικά στην Q είναι πανεύκολο να αποτρέψεις ανεπιθύμητο σερφάρισμα. Απλά κλείνεις τα "δεδομένα σε περιαγωγή". Όλες οι σμαρτφον συσκευές έχουν αυτήν την επιλογή στις ρυθμίσεις ίντερνετ. Εαν λοιπόν επιλέξεις να μην επιτρέπεται το σερφάρισμα σε κατάσταση περιαγωγής και με δεδομένο ότι η Q δουλεύει ΜΟΝΙΜΑ με περιαγωγή, δεν υπάρχει περίπτωση να μπει καμμία εφαρμογή μόνη της στο ιντερνετ. Ειναι σαν να λες "εβγαλα τη μπαταρία από τη συσκευή και αυτή παίρνει μπρος".

Η σωστότερη λύση θα ήταν η Q να έχει το αντίστοιχο της Κοσμοτε το myinternet, όπου όταν πας να μπεις χωρις πακέτο δε σε αφήνει να μπεις. Άλλη λύση, οπως ηδη πρότειναν καποιοι ειναι οι εσκεμμενες λαθος ρυθμισεις. Οπως καταλαβαινεις, λυσεις υπαρχουν, αρκει να ξερεις απο σμαρτφον.

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος ενεργοποίησα τη προσφορά 3ημερου, τα 3gb καθώς νόμιζα ότι ήταν δώρο.. Γίνεται να ζητήσω πίσω τα χρήματα? Εννοείται δε καταναλωσα τίποτα..

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κανονικα γινεται,το εχω κανει σε μηνιαια πακετα ομως...οποτε η επιστροφη εγινε κατα την διαρκεια ισχυος του πακετου. Τωρα το πακετο ειναι 3ημερο και δεν ξερω τι θα γινει.Δεδομενου του οτι chat δεν υπαρχει σημερα,στο email τους παιρνει 7-15 μερες να απαντησουν,θα ελεγα να παρεις τηλεφωνο και βλεπεις...

Link to comment
Share on other sites

Εαν γνωρίζεις από σμαρτφον, δε χρεώνεσαι κατά λάθος. Ειδικά στην Q είναι πανεύκολο να αποτρέψεις ανεπιθύμητο σερφάρισμα. Απλά κλείνεις τα "δεδομένα σε περιαγωγή". Όλες οι σμαρτφον συσκευές έχουν αυτήν την επιλογή στις ρυθμίσεις ίντερνετ. Εαν λοιπόν επιλέξεις να μην επιτρέπεται το σερφάρισμα σε κατάσταση περιαγωγής και με δεδομένο ότι η Q δουλεύει ΜΟΝΙΜΑ με περιαγωγή, δεν υπάρχει περίπτωση να μπει καμμία εφαρμογή μόνη της στο ιντερνετ. Ειναι σαν να λες "εβγαλα τη μπαταρία από τη συσκευή και αυτή παίρνει μπρος".

Η σωστότερη λύση θα ήταν η Q να έχει το αντίστοιχο της Κοσμοτε το myinternet, όπου όταν πας να μπεις χωρις πακέτο δε σε αφήνει να μπεις. Άλλη λύση, οπως ηδη πρότειναν καποιοι ειναι οι εσκεμμενες λαθος ρυθμισεις. Οπως καταλαβαινεις, λυσεις υπαρχουν, αρκει να ξερεις απο σμαρτφον.

 

Συγχωρεισαι καθως φαινεσαι νεος στην Q (πιθανον και στην ηλικια). Μπορει να ξερεις απο smartphone, δεν ξερεις ομως τι σημαινει Q. Διαβασε την "ιστορια" της τοσο στο παρον thread οσο και στο αλλο περι χρεωσεων και σιγα σιγα θα καταλαβεις. Ολα αυτα που λες περι αλλαγων apn,κλεισιμο περιαγωγης, ακομα και κλειστων smartphone καθως και απλων κινητων, τα εχουν κανει αλλοι συνφορουμιτες και εχουν χρεωθει ΚΑΙ σε αυτες τις περιπτωσεις! Εδω εγω καθως και αλλοι εδω μεσα, ειχαμε χρεωθει ενω ειχαμε ενεργο πακετο δεδομενων και μαλιστα με σεβαστο αποθεμα MB και τωρα μου λεει ο νεοσσος οτι δεν χρεωνεσαι απο λαθος αλλα φταιμε εμεις.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεισαι καθως φαινεσαι νεος στην Q (πιθανον και στην ηλικια). Μπορει να ξερεις απο smartphone, δεν ξερεις ομως τι σημαινει Q. Διαβασε την "ιστορια" της τοσο στο παρον thread οσο και στο αλλο περι χρεωσεων και σιγα σιγα θα καταλαβεις. Ολα αυτα που λες περι αλλαγων apn,κλεισιμο περιαγωγης, ακομα και κλειστων smartphone καθως και απλων κινητων, τα εχουν κανει αλλοι συνφορουμιτες και εχουν χρεωθει ΚΑΙ σε αυτες τις περιπτωσεις! Εδω εγω καθως και αλλοι εδω μεσα, ειχαμε χρεωθει ενω ειχαμε ενεργο πακετο δεδομενων και μαλιστα με σεβαστο αποθεμα MB και τωρα μου λεει ο νεοσσος οτι δεν χρεωνεσαι απο λαθος αλλα φταιμε εμεις.

 

Εχω Q πριν ξεκινήσουν να πωλούνται τα σμαρτφονς. Και οταν ξεκινησαν τα σμαρτφονς παλι Q είχα. Και σπάνια έβαζα πακέτο ιντερνετ. Και μάντεψε πόσες φορές χρεώθηκα μονόευρο: καμμία... Και τώρα πάλι Q έχω σε 2καρτο σμαρτφον. Και πάλι δε βάζω πακέτο ίντερνετ. Και πάλι δεν έχω χρεωθεί ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ... Βέβαια, εαν βγάζεις συμπερασμα ηλικιας και γνώσεων του αλλου απο το πότε έγινε μέλος και πόσα μηνύματα έχει γράψει, δε χρειάζεται να πω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Q πριν ξεκινήσουν να πωλούνται τα σμαρτφονς. Και οταν ξεκινησαν τα σμαρτφονς παλι Q είχα. Και σπάνια έβαζα πακέτο ιντερνετ. Και μάντεψε πόσες φορές χρεώθηκα μονόευρο: καμμία... Και τώρα πάλι Q έχω σε 2καρτο σμαρτφον. Και πάλι δε βάζω πακέτο ίντερνετ. Και πάλι δεν έχω χρεωθεί ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ... Βέβαια, εαν βγάζεις συμπερασμα ηλικιας και γνώσεων του αλλου απο το πότε έγινε μέλος και πόσα μηνύματα έχει γράψει, δε χρειάζεται να πω κάτι άλλο.

 

Προσπαθησε να ξεφυγεις απο το μικροκοσμο σου...Δεν χρεωνομαι εγω=>αρα αυτοι που χρεωνονται , κανουν απαραιτητα αυτοι καποιο λαθος.

 

Και οχι, ουτε τα μηνυματα ουτε η ημερομηνια εγγραφης με εκαναν να πιστευω οτι εισαι νεοσσος στην Q, αλλα η αγνοια σου πανω στο θεμα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να ξεφυγεις απο το μικροκοσμο σου...Δεν χρεωνομαι εγω=>αρα αυτοι που χρεωνονται , κανουν απαραιτητα αυτοι καποιο λαθος.

 

Βασικά εσύ συνηθως στα τοπικς της βονταφο γράφεις, τι δουλειά έχεις εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...