Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε καθεστώς περιαγωγής (ζώνη 1, ΕΕ) το κόστος εισερχόμενων κλήσεων στην Q είναι 0,10€ ανά λεπτό. με χρέωση ανα λεπτό αν κατάλαβα καλά.

υπάρχει άλλο καρτοκινητό ελληνικό που να έχει χαμηλότερο κόστος εισερχόμενων κλήσεων σε περιαγωγή;

 

Αυτά που πολαπλασιάζουν την κάρτα

Ολυμπιακός ΕΛΤΑ , frog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αλλαγη απο φρι του γκοου σε κιου ποιο νουμερο καλω??:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αλλαγη απο φρι του γκοου σε κιου ποιο νουμερο καλω??:)

 

Η αλλαγή από F2G σε Q δε γίνεται μέσω τηλεφώνου. Θα πρέπει να πας σ'ένα κατάστημα WIND και να κάνεις αίτηση φορητότητας σε Q.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή από F2G σε Q δε γίνεται μέσω τηλεφώνου. Θα πρέπει να πας σ'ένα κατάστημα WIND και να κάνεις αίτηση φορητότητας σε Q.
σου αλλάζουν ακόμα και την sim. Από την μία όταν κάνεις αίτημα φορτηότητας από f2g σε Q στο κάνουν σε 30 μερες (!) γιατί και καλά είναι η "ίδια εταιρία" άρα δεν υποχρεούνται να το κάνουν σε 3 εργάσιμες (το οποίο δεν ισχύει βέβαια έχουν άλλο αφμ). Από την άλλη κάνεις κανονικά αίτηση φορητότητας σαν να πας σε άλλη εταιρία και σου δείνουν νέα sim (ακριβώς σαν να πάς σε άλλη εταιρία). Και όταν πας εμφανίζεται και το R (roamming) ενώ πχ σε frog (που είναι cosmote) δεν συμβαίνει αυτό..

Οτι να είναι σε αυτό το θέμα.. αλλα οκ μικρό το κακό..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τα 240 λεπτα προς ολους δεν φτανουν για πολλους ουτε για ζητω.

 

Αν ενεργοποιήσεις παράλληλα και το 300 λεπτά προς Wind/Q με 1 € τότε τα 240 λεπτά που προαναφέραμε μένουν για κατανάλωση μόνο προς Cosmote και Vodafone...

 

Ίσως έτσι να σου φτάσουν... Για κάνε μια δοκιμή αν θες...

 

Εμένα προσωπικά μου φτάνουν και μου περισσεύουν...

 

 

:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

σου αλλάζουν ακόμα και την sim. Από την μία όταν κάνεις αίτημα φορτηότητας από f2g σε Q στο κάνουν σε 30 μερες (!) γιατί και καλά είναι η "ίδια εταιρία" άρα δεν υποχρεούνται να το κάνουν σε 3 εργάσιμες (το οποίο δεν ισχύει βέβαια έχουν άλλο αφμ). Από την άλλη κάνεις κανονικά αίτηση φορητότητας σαν να πας σε άλλη εταιρία και σου δείνουν νέα sim (ακριβώς σαν να πάς σε άλλη εταιρία). Και όταν πας εμφανίζεται και το R (roamming) ενώ πχ σε frog (που είναι cosmote) δεν συμβαίνει αυτό..

Οτι να είναι σε αυτό το θέμα.. αλλα οκ μικρό το κακό..

εαν τους πει στο καταστημα οτι μιλησε με τα κεντρικά και του ειπαν οτι παιρνει 3 εργασιμες, μια χαρά θα του το κανουν σε 3 εργασιμες

Αν ενεργοποιήσεις παράλληλα και το 300 λεπτά προς Wind/Q με 1 € τότε τα 240 λεπτά που προαναφέραμε μένουν για κατανάλωση μόνο προς Cosmote και Vodafone...

 

Ίσως έτσι να σου φτάσουν... Για κάνε μια δοκιμή αν θες...

 

Εμένα προσωπικά μου φτάνουν και μου περισσεύουν...

 

 

:D

οταν αγοραζεις το πακετο του 1 ευρου μεσω ιντερνετ, παιρνεις 400' ;)

Link to comment
Share on other sites

 

οταν αγοραζεις το πακετο του 1 ευρου μεσω ιντερνετ, παιρνεις 400' ;)

 

Ναι, το ξέρω φίλε μου... Υποθέτω πως το πρόβλημα του παλικαριού είναι οι κλήσεις προς τους υπόλοιπους γιαυτό και δεν του έγραψα λεπτομέρειες σχετικά με τα bonus μέσω ίντερνετ όσον αφορά στην επικοινωνία προς Wind/Q

 

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξέρω φίλε μου... Υποθέτω πως το πρόβλημα του παλικαριού είναι οι κλήσεις προς τους υπόλοιπους γιαυτό και δεν του έγραψα λεπτομέρειες σχετικά με τα bonus μέσω ίντερνετ όσον αφορά στην επικοινωνία προς Wind/Q

 

;)

 

εαν τους πει στο καταστημα οτι μιλησε με τα κεντρικά και του ειπαν οτι παιρνει 3 εργασιμες, μια χαρά θα του το κανουν σε 3 εργασιμες

 

οταν αγοραζεις το πακετο του 1 ευρου μεσω ιντερνετ, παιρνεις 400' ;)

ευχαριστω παιδια απλα ειμαι στην μεταβαση για πρωτη φορα απο συμβολαιο σε καρτοκινητο και ειμαι μεταξυ f2g-Q :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα σας εξιστορήσω και εγώ με τη σειρά μου ένα μικρό Γολγοθά με την q. Είμαι πελάτισσα της εταιρείας πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε τίποτα και δεν είχα παράπονο. Αγόρασα καινούρια συσκευή κινητού και όπως ήταν λογικό όπως και οι περισσότερες, ήταν με Micro sim. Έλα που όμως δεν ήξερα ότι επειδή έχω q θα ήταν αδύνατο να βρω sim. Με όποιο κατάστημα wind και αν μιλούσα ήταν καθέτως αρνητικοί ώστε να βρουν λύση. Επειδή δε η κάρτα μου ήταν παλιά δεν μπορούσε να κοπεί και έτσι έπρεπε να μου δώσουν άλλη. Τα 3 καταστήματα στη δυτική Θεσσαλονίκη που μίλησα αρνήθηκαν να το κάνουν με την πρόφαση ότι η q είναι "σπάνια" και ότι δύσκολα θα βρω και ότι να ψάξω άλλο κατάστημα. Δεν έδωσαν καν την επιλογή να παραγγείλουν μια, όταν τους το πρότεινα δε είπαν ααα αυτό δε γίνεται! Τελικά μετά από 2 μέρες ψαξίματος και χωρίς τηλέφωνο ουσιαστικά ένα κατάστημα του κέντρου επιτέλους είχε τις σπάνιες συλλεκτικές κάρτες q!! Δε ξέρω τι νοοτροπία είναι αυτή αλλά πραγματικά δεν θα ξαναπάω στα 3 αυτά καταστήματα, λόγω συμπεριφοράς και αρνητικότητας. Κρίμα γιατί χάσανε μόνιμο και πιστό πελάτη. Σας έχει συμβεί ποτέ? Ελπίζω να μη σας συμβεί και συγνώμη αν σας κούρασα...

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα σας εξιστορήσω και εγώ με τη σειρά μου ένα μικρό Γολγοθά με την q. Είμαι πελάτισσα της εταιρείας πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε τίποτα και δεν είχα παράπονο. Αγόρασα καινούρια συσκευή κινητού και όπως ήταν λογικό όπως και οι περισσότερες, ήταν με Micro sim. Έλα που όμως δεν ήξερα ότι επειδή έχω q θα ήταν αδύνατο να βρω sim. Με όποιο κατάστημα wind και αν μιλούσα ήταν καθέτως αρνητικοί ώστε να βρουν λύση. Επειδή δε η κάρτα μου ήταν παλιά δεν μπορούσε να κοπεί και έτσι έπρεπε να μου δώσουν άλλη. Τα 3 καταστήματα στη δυτική Θεσσαλονίκη που μίλησα αρνήθηκαν να το κάνουν με την πρόφαση ότι η q είναι "σπάνια" και ότι δύσκολα θα βρω και ότι να ψάξω άλλο κατάστημα. Δεν έδωσαν καν την επιλογή να παραγγείλουν μια, όταν τους το πρότεινα δε είπαν ααα αυτό δε γίνεται! Τελικά μετά από 2 μέρες ψαξίματος και χωρίς τηλέφωνο ουσιαστικά ένα κατάστημα του κέντρου επιτέλους είχε τις σπάνιες συλλεκτικές κάρτες q!! Δε ξέρω τι νοοτροπία είναι αυτή αλλά πραγματικά δεν θα ξαναπάω στα 3 αυτά καταστήματα, λόγω συμπεριφοράς και αρνητικότητας. Κρίμα γιατί χάσανε μόνιμο και πιστό πελάτη. Σας έχει συμβεί ποτέ? Ελπίζω να μη σας συμβεί και συγνώμη αν σας κούρασα...

 

Α μπα, στο Ωραιόκαστρο δεν είχαν και με πήραν τηλέφωνο όταν έφεραν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα σας εξιστορήσω και εγώ με τη σειρά μου ένα μικρό Γολγοθά με την q. Είμαι πελάτισσα της εταιρείας πάρα πολλά χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε τίποτα και δεν είχα παράπονο. Αγόρασα καινούρια συσκευή κινητού και όπως ήταν λογικό όπως και οι περισσότερες, ήταν με Micro sim. Έλα που όμως δεν ήξερα ότι επειδή έχω q θα ήταν αδύνατο να βρω sim. Με όποιο κατάστημα wind και αν μιλούσα ήταν καθέτως αρνητικοί ώστε να βρουν λύση. Επειδή δε η κάρτα μου ήταν παλιά δεν μπορούσε να κοπεί και έτσι έπρεπε να μου δώσουν άλλη. Τα 3 καταστήματα στη δυτική Θεσσαλονίκη που μίλησα αρνήθηκαν να το κάνουν με την πρόφαση ότι η q είναι "σπάνια" και ότι δύσκολα θα βρω και ότι να ψάξω άλλο κατάστημα. Δεν έδωσαν καν την επιλογή να παραγγείλουν μια, όταν τους το πρότεινα δε είπαν ααα αυτό δε γίνεται! Τελικά μετά από 2 μέρες ψαξίματος και χωρίς τηλέφωνο ουσιαστικά ένα κατάστημα του κέντρου επιτέλους είχε τις σπάνιες συλλεκτικές κάρτες q!! Δε ξέρω τι νοοτροπία είναι αυτή αλλά πραγματικά δεν θα ξαναπάω στα 3 αυτά καταστήματα, λόγω συμπεριφοράς και αρνητικότητας. Κρίμα γιατί χάσανε μόνιμο και πιστό πελάτη. Σας έχει συμβεί ποτέ? Ελπίζω να μη σας συμβεί και συγνώμη αν σας κούρασα...

είναι γεγονός ότι οι υπάλληλοι στα περισσότερα καταστήματα της wind είναι έτσι

Link to comment
Share on other sites

είναι γεγονός ότι οι υπάλληλοι στα περισσότερα καταστήματα της wind είναι έτσι

 

οι περισσοτεροι υπαλληλοι της wind κανουν οτι τους λενε τα franchise αφεντικά τους (που, δεν εξηγειται αλλιως, εχουν IQ κατω απο μηδεν). Ειναι πολυ κριμα, γιατι (προφανως) τα κεντρικά δεν εχουν ιδεα απο τα κουφά που συμβαινουν στα καταστηματα, και χανουν πολλους πελατες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Q τελικά υποστηρίζει βιντεοκλήσεις ή όχι?

 

Το cc μου λέει πως όχι, αλλά αυτοί λένε ότι δεν υπάρχουν πακέτα βιντεοκλήσεων ούτε στο f2g και ότι χρεώνονται κανονικά, ενώ αν δείτε στο myf2g λέει ξεκάθαρα ότι ο δωρεάν χρόνος ομιλίας αφορά κλήσεις ή βιντεοκλήσεις προς wind/q!!

 

Άσχετοι....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Q τελικά υποστηρίζει βιντεοκλήσεις ή όχι?

 

Το cc μου λέει πως όχι, αλλά αυτοί λένε ότι δεν υπάρχουν πακέτα βιντεοκλήσεων ούτε στο f2g και ότι χρεώνονται κανονικά, ενώ αν δείτε στο myf2g λέει ξεκάθαρα ότι ο δωρεάν χρόνος ομιλίας αφορά κλήσεις ή βιντεοκλήσεις προς wind/q!!

 

Άσχετοι....

δεν κάνει βιντεοκλήσεις η Q

Link to comment
Share on other sites

Οπως εμένα στο cc μου έλεγαν ότι δεν υποστηρίζει η Q το δίκτυο 3G, παρόλο που στη σελίδα τους είχαν χάρτη για την Q και πού έχει 2G και πού 3G!!!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Οπως εμένα στο cc μου έλεγαν ότι δεν υποστηρίζει η Q το δίκτυο 3G, παρόλο που στη σελίδα τους είχαν χάρτη για την Q και πού έχει 2G και πού 3G!!!

3G υποστηρίζει, βιντεοκλήσεις όχι. Απλά πολλοί έχουν συνδέσει το 3G με τις βιντεοκλήσεις και την μπροστινή κάμερα των κινητών από παλιά:p

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά πόσο κάνει το μήνυμα; είχα 4.04 ευρώ, έστειλα 2 μνμ και πήγε 3.85
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά πόσο κάνει το μήνυμα; είχα 4.04 ευρώ, έστειλα 2 μνμ και πήγε 3.85

 

6,44 ευρωλεπτά

Άρα χρεώθηκες 3 μηνύματα . Πιθανόν το ένα από αυτά να ήταν μεγάλο και να χρέωσε 2 μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

6,44 ευρωλεπτά

Άρα χρεώθηκες 3 μηνύματα . Πιθανόν το ένα από αυτά να ήταν μεγάλο και να χρέωσε 2 μηνύματα

 

να κοιτάξεις επίσης την κωδικοποίηση χαρακτήρων στα σμς να μην είναι unicode, γιατί αλλιώς το 1 σμς πιάνει μόνο 70 χαρακτήρες αντί για 160. Βάλτο GSM.

Link to comment
Share on other sites

να κοιτάξεις επίσης την κωδικοποίηση χαρακτήρων στα σμς να μην είναι unicode, γιατί αλλιώς το 1 σμς πιάνει μόνο 70 χαρακτήρες αντί για 160. Βάλτο GSM.

 

Θενξ φίλος αυτό ήταν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαλει πακετο δεδομένων και Δν κατεβαζει τιποτα!ολη μέρα ανοιχτό και έχει μεταφέρει 160 kb,έχει κανεις καμια ιδέα η να αλλάξω πάροχο να ξεμπερδευω.

 

--edit--

Το βρήκα,δεν είχα κατεβάσει τις ρυθμίσεις

Edited by la_tribut_de_dan
Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν ανανεώνει πλέον από 1 € για την Q Card;

 

Έδωσα χθες στην κοπέλα μου μιας και μένει πιο κοντά 5 ευρώ να μου ανανεώσει και είπε να βάλει και αυτή 2 ευρώ στη δικιά της κάρτα μιας και θα πάει και της ρίξαν άκυρο για τη δικιά της ανανέωση, της είπαν από 5 ευρώ και πάνω για ανενώση από εδώ και πέρα... :X:blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...