Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! :) Κι εμένα μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού πριν 3 - 4 μέρες περίπου, αν βάλω 5€ μέσα στις επόμενες, αλλά είχα ανανεώσει την προηγούμενη, οπότε σιγά μην ανανέωνα πάλι. :P Επίσης, μου ήρθε κι ένα μήνυμα για 60' λεπτά προς κινητά/σταθερά Ελλάδος με 3€..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Κι εμένα μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού πριν 3 - 4 μέρες περίπου, αν βάλω 5€ μέσα στις επόμενες, αλλά είχα ανανεώσει την προηγούμενη, οπότε σιγά μην ανανέωνα πάλι. :P Επίσης, μου ήρθε κι ένα μήνυμα για 60' λεπτά προς κινητά/σταθερά Ελλάδος με 3€..

Τι να πω ρε φιλε!!Ναρκ@@@@α παιρνουν;Τα 60΄δωρεαν σου λεω χωρις λεφτα αλλα μεχρι 14/2...εσενα με 3 ευρω:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε φιλε!!Ναρκ@@@@α παιρνουν;Τα 60΄δωρεαν σου λεω χωρις λεφτα αλλα μεχρι 14/2...εσενα με 3 ευρω:worry:

 

Εσένα σου τα έκαναν δώρο, ενώ το φίλο τον ενημέρωσαν για το πακέτο που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα σου τα έκαναν δώρο, ενώ το φίλο τον ενημέρωσαν για το πακέτο που υπάρχει.

Ναι αυτο λεω,με τι κριτήρια κανουν τις προσφορες;Ολοι πελατες της δεν ημαστε;Μια προσφορα για ολους της Q.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μου αρέσει που η Q στέλνει έκτακτα μηνύματα υπό μορφής ατομικής προσφοράς. Όλοι πελάτες είμαστε, αλλά όχι όλοι ίδιοι.

Εγώ ανήκω στο δίκτυο της Q από το καλοκαίρι του 2012 και μάλιστα είχα γύρω στα 22€ υπόλοιπο, μιας και είχα βάλει την προσφορά με τα 59€ κι ενώ ενεργοποιώ πακέτα κάθε μήνα και είχα αρχίσει να το παίρνω απόφαση ότι αν δεν κάτσω χωρίς υπόλοιπο δεν πρόκεται να έρθει μήνυμα, "τσουπ" εμφανίστηκε μήνυμα διπλασιασμού πριν μια εβδομάδα. Πήγα έβαλα €20 σε κατάστημα WIND και μου τα διπλασίασε αμέσως. Συν τα δωράκια (μηνύματα και χρόνος) προς το ίδιο δίκτυο

Υ.Γ. Το καλύτερο πάντως είναι πως ενώ το υπόλοιπο μου έληγε τον Ιούλιο του 2013, αγοράζοντας καινούργιο υπόλοιπο ανανέωσε όλο το υπόλοι μέχρι το Γενάρη του 2014... ;)

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα σημερα ηρθε μυνημα για δωρεαν 60΄προς σταθερα κ κινητα μεχρι τις 14/2!!Εκανα μια κληση και αφαιρεθηκαν απο το δωρεαν πακετο.Θελω να πω μηπως διαλεγουν πελατες η κατα τυχη κανουν προσφορες!Διαβαζω εδω μεσα για διαφορετικες προσφορες μεσα στην ημερα η αντε με διαφορα 2-3 μερες.

 

Και σε μένα ήρθε το ίδιο μήνυμα!

Αν και θα προτομούσα διπλασιασμό:p

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου ήρθε sms διπλασιασμού "MEΓAΛO ΔΩPO AΠO THN Q! MONO ΓIA ΣENA ΔIΠΛAΣIOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ ΣTHN EΠOMENH ANANEΩΣH ME 5€! IΣXYEI ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 3 HMEPEΣ".

έβαλα 10 ευρώ σε κατάστημα και μπήκαν ~17 ευρώ.

πριν από αυτό έπαιρνα για κανα δίμηνο σχεδόν* κάθε βδομάδα το sms με τα 5 ευρώ και τα το bonus 90 λεπτά προς όλους, αλλά δε το ενεργοποίησα.

 

*αυτό που παρατήρησα είναι ότι τα sms με τα bonus έρχονται όταν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο και όχι όταν κοντεύει να τελειώσει κάποιο πακέτο...και αυτό καθότι ως κλασσικός τσαμπατζής ήθελα να ενεργοποιήσω το bonus και να πάρω και τα δωρεάν λεπτά που δίνουν με ανανέωση από καταστημα ... ^^

Link to comment
Share on other sites

Χτες κι άλλο μήνυμα για 60 λεπτά χρόνο ομιλίας, με ανανέωση 5€ σε κατάστημα. :) Είναι ωραία να έχεις Q/F2g.. :D
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφει στο μήνυμα διπλασιασμός με 5 ευρώ εννοεί από 5 ευρώ και πάνω; Edited by JimBs
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφει στο μύνημα διπλασιαμός με 5 ευρώ εννοεί από 5 ευρώ και πάνω;

 

Ναι.

Μπορείς να πας σε κατάστημα και να βάλεις έως 50€

Link to comment
Share on other sites

όταν γράφει στο μήνυμα διπλασιασμός με 5 ευρώ εννοεί από 5 ευρώ και πάνω;

 

Και μη ρωτήσεις τον υπάλληλο γιατί θα σου πει τα 5€ μόνο διπλασιασμός :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και μη ρωτήσεις τον υπάλληλο γιατί θα σου πει τα 5€ μόνο διπλασιασμός :confused:

 

εκτος αυτου, ο υπαλληλος μπορει να πει ''πρεπει να βαλεις 11 ευρω, εχει χαλασει το πληκτρο-5'' και άλλα τετοια κουφά... και μετά την ανανεωση, θα σου πει ''τον αλλο μηνα θα διακοπούν ολα τα καρτοκινητα, δεν κανετε κανενα συμβολαιο καλυτερα απο τώρα;'' :lol:

 

μπορει να προτιμω wind/q (ειναι πραγματι η πιο οικονομικη), αλλά πρεπει να παραδεχτω οτι ο μεσος ορος IQ στα καταστηματα wind ειναι ο χαμηλοτερος σε σχεση με τον ανταγωνισμο :O

Link to comment
Share on other sites

Εμ ναι, μιας και το κατάστημα έχει το ίδιο κέρδος αν βάλεις εσύ 5€ με το να βάλεις 50€

ρε παιδιά πάτε καλά... απλά είναι επιλεκτικές προσφορές! αν κάποιος σου πει να βάλεις 50€ αλλά δεν διπλασιαστούν ποιον θα κυνηγάς μετά;!

 

Νομίζω τα παραλέτε λίγο. τραγικά άτομα υπάρχουν παντού! μακάρι να διορθωθούν κάποια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο διπλασιασμός ισχύει και οι υπάλληλοι δεν γνωρίζουν τίποτα. Ευτυχώς που υπάρχει το myphone.gr και διαβάζοντας τις προσωπικές εμπειρίες του καθενός ενημερωνόμαστε και κρίνουμε αναλόγως. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα διπλασιασμού έρχεται όταν η κατανάλωση σε έναν μήνα είναι μικρότερη από το 50% της κατανάλωσης του προηγούμενου μήνα.

 

Πρέπει να υπήρχε και μήνυμα τριπλασιασμού στο 75% το οποίο αντικαταστάθηκε από τα δωρεάν 60'. ;-)

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα διπλασιασμού έρχεται όταν η κατανάλωση σε έναν μήνα είναι μικρότερη από το 50% της κατανάλωσης του προηγούμενου μήνα.

)

γενικότερα δούλευε έτσι η τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος . Ειμαι στην q 3 μερες τωρα. Εχοντας απενεργοποιημενα τα δεδομενα μου ερχεται τη 2 μερα οτι με χρεωσε 1 ευρω για ιντερνετ. Τσεκαρω τα δεδομενα ξανα και βλεπω οτι ειναι ανενεργα (εχω το sony neo v) . Το ιδιο συνεβει και τη 2 μερα. Ψαχνω και βρισκω οτι ειναι ενεργοποιημενα τα δεδομενα κατα την περιαγωγη . Το περιεργο ειναι ομως οτι ειναι γκριζαρισμενο και δεν μπορω να το βγαλω ! Εχω αλλαξει τις ρυθμισεις (την ip) στο μενου APN για το q-wap.myq.gr . Θα ειμαι ενταξει ? Πως αλλιως απενεργοποιειται το ιντερνετ χειροκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε τα δεδομένα ξανά, ώστε να γίνει ενεργό το κουτάκι των δεδομένων περιαγωγής που είναι γκριζαρισμένο, απενεργοποίησέ το και κατόπιν απενεργοποίησε ξανά τα δεδομένα...

 

Κανονικά βέβαια δεν θα πρεπε να σε χρεώνει όταν τα δεδομένα είναι κλειστά... Εγώ όταν τα έχω κλειστά, και με τα δεδομένα περιαγωγής ανοικτά όπως κι εσύ, δε με βάζει στο ίντερνετ... Πρέπει να ανοίξω πρώτα τα δεδομένα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε τα δεδομένα ξανά, ώστε να γίνει ενεργό το κουτάκι των δεδομένων περιαγωγής που είναι γκριζαρισμένο, απενεργοποίησέ το και κατόπιν απενεργοποίησε ξανά τα δεδομένα...

 

Κανονικά βέβαια δεν θα πρεπε να σε χρεώνει όταν τα δεδομένα είναι κλειστά... Εγώ όταν τα έχω κλειστά, και με τα δεδομένα περιαγωγής ανοικτά όπως κι εσύ, δε με βάζει στο ίντερνετ... Πρέπει να ανοίξω πρώτα τα δεδομένα...

 

Καλα , μυαλο κουκουτσι . Ουτε που το σκεφτηκα να ενεργοποιησω τα δεδομενα !

Παντως ειναι κουφο που με χρεωσαν 2 μερες γιατι απο την πρωτη στιγμη τα ειχα απενεργοποησει .

Σημερα παντως δεν πηρα μηνυμα για χρεωση ιντερνετ (μαλλον επειδη ειχα πειραξει τις ρυθμισεις).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος . Ειμαι στην q 3 μερες τωρα. Εχοντας απενεργοποιημενα τα δεδομενα μου ερχεται τη 2 μερα οτι με χρεωσε 1 ευρω για ιντερνετ. Τσεκαρω τα δεδομενα ξανα και βλεπω οτι ειναι ανενεργα (εχω το sony neo v) . Το ιδιο συνεβει και τη 2 μερα. Ψαχνω και βρισκω οτι ειναι ενεργοποιημενα τα δεδομενα κατα την περιαγωγη . Το περιεργο ειναι ομως οτι ειναι γκριζαρισμενο και δεν μπορω να το βγαλω ! Εχω αλλαξει τις ρυθμισεις (την ip) στο μενου APN για το q-wap.myq.gr . Θα ειμαι ενταξει ? Πως αλλιως απενεργοποιειται το ιντερνετ χειροκινητα?

 

Καλησπέρα. Δες κιόλας κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει, μήπως έχει από default ενεργοποιημένη κάποια επιλογή, ώστε να "προσπερνάει" την απενεργοποίηση των δεδομένων και να τα ενεργοποιεί. Κάτι τέτοιο συνήθως το κάνουν οο εφαρμογές καιρού.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δες κιόλας κάποια από τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει, μήπως έχει από default ενεργοποιημένη κάποια επιλογή, ώστε να "προσπερνάει" την απενεργοποίηση των δεδομένων και να τα ενεργοποιεί. Κάτι τέτοιο συνήθως το κάνουν οο εφαρμογές καιρού.

Σωστός ο παίχτης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...