Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν αμφισβητω αυτα που λες φιλε μου.

αλλα πως γινεται και καταλαβαινουν ουι το βαζεις σε iphone?

Link to comment
Share on other sites

εδω μπαινει με i-mode ρε παιδια το iphone δεν θα μπαινει με απλο apn?

απλα τη ρυθμιση θελει

 

πλάκα πλάκα εγώ δεν κατάφερα ποτέ να έχω ιντερνετ στο iphone και στο whats up μέσω i-mode.

Στην Q μέσα σε 30 δευτερόλεπτα, όσο δηλαδή έκανα για να περάσω το myq στο APN, είχα ιντερνετ.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε δεν την έχω βάλει!

 

Απλά δεν με συνδέει!!!

 

Πήγα και σε καταστήματα της wind και κάτω από τις ρυθμίσεις υπάρχει αναφορά ότι το iPhone δεν υποστηρίζεται! :(

Όταν κάνεις αλλαγή των ρυθμίσεων πρέπει να κάνεις επανεκίνηση στην συσκευή. Έκανες;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!

 

Ούτε μετά την επανεκκινηση έπιασε!

 

Δοκίμασα και επαναφορά ρυθμίσεων και τις ξαναπερασα αλλά μάταια!

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί δεν πιάνει;

 

Έχω καθαρό iPhone 3GS (χωρίς jailbreak) στην 3.1.3 αλλά βάζοντας myq στο apn και κενά στα από κάτω δεν με συνδέει!

 

Μάλιστα διέγραψα και όλες τις ρυθμίσεις, τις ξαναπέρασα και τίποτα!

 

Ενώ τα mms δουλεύουν κανονικά (μόνο από την πόρτα 8080), το ίντερνετ όχι!

 

Πήρα και στην εξυπηρέτηση πελατών δύο φορές και μου είπαν την δεύτερη φορά ότι τους ήρθε ενημέρωση ότι τα HTC, τα iPhones και τα Blackberies δεν υποστηρίζονται!

 

Eγώ με 2g μπήκε κανονικά. Απλά έβαλα myq στο apn

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά έχει το wap internet από το σκέτο internet στο σερφάρισμα από κινητό ;

 

 

 

 

Το WAP χρησιμοποιεί proxy ,δεν συνδέεται κατευθείαν στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τη προσφορά με τα 400λεπτά προς Q με 3.9€: μες το 2009 αν θυμάμαι καλά το πακέτο είχε και απεριόριστα sms, τώρα τα έβγαλαν από τη προσφορά και άφησαν μόνο το χρόνο ομιλίας???
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τη προσφορά με τα 400λεπτά προς Q με 3.9€: μες το 2009 αν θυμάμαι καλά το πακέτο είχε και απεριόριστα sms, τώρα τα έβγαλαν από τη προσφορά και άφησαν μόνο το χρόνο ομιλίας???

 

Δεν είχε ποτέ δωρεάν μηνύματα αυτό το πακέτο. Τα δωρεάν μηνύματα ήταν μία άλλη προσφορά της Κιού, η οποία ίσχυσε ως το τέλος του 2009.

 

Εγώ είμαι περιχαρής που αυτό το πακέτο το έκαναν μόνιμο, κι όχι περιστασιακό. Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο στην αγορά για αυτό που δίνει. Και οι περισσότεροι φίλοι μου είναι Κιού.

 

Παρεμπιπτόντως, χθες έλαβα μήνυμα για διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας που θα αγοραστεί ως τις 28 Φεβρουαρίου. Το λάβατε;

 

Εννοείται ότι τα βλακόμουτρα που είναι υπεύθυνα για την διαφήμιση στην Κιού δεν το αναγράφουν ακόμη στην ιστοσελίδα της.

 

Έτσι! Κάντε καλές προσφορές...

 

...και μην τις διαφημίζετε! :wacko:

 

Έ ρε να είχα λεφτά να αγόραζα την Κιού...

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Q τα σπάει λίγο ;)

Έχω από το 2000-κάτι... και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί νομίζω ότι μου έχει σώσει άπειρα χρήματα από συνδέσεις και μαμακίες και τα 40ευρα που δίνουν φίλοιυ μου χωρίς λόγο.

Με το 50% που δίνει στις ανανεώσεις και τα 400 τσάμπα λεπτά είναι πλέον λίγο άπιαστη. Απλά ο κόσμος είναι λίγο μπεεεε και νομίζει ότι αν έχει VODAFONE ακούγεται πιό ωραία η φωνή του στο τηλέφωνο, πιάνει σε κάθε μπουρτζοχώρι της ελλάδας και είναι και πάνω απ'όλα cool!

Μας έχουν φάει οι διαφημίσεις..

Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα εγώ δεν κατάφερα ποτέ να έχω ιντερνετ στο iphone και στο whats up μέσω i-mode.

Στην Q μέσα σε 30 δευτερόλεπτα, όσο δηλαδή έκανα για να περάσω το myq στο APN, είχα ιντερνετ.

 

και εμενα κατευθειαν μετα απο επανεκκινηση

Edited by Athanasios
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ποτέ δωρεάν μηνύματα αυτό το πακέτο. Τα δωρεάν μηνύματα ήταν μία άλλη προσφορά της Κιού, η οποία ίσχυσε ως το τέλος του 2009.

 

λες?? μπορεί να μπερδεύτηκα... (κρίιμα που την απέσυραν, αυτή με τα απεριόριστα sms)

 

Παρεμπιπτόντως, χθες έλαβα μήνυμα για διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας που θα αγοραστεί ως τις 28 Φεβρουαρίου. Το λάβατε;

 

Εννοείται ότι τα βλακόμουτρα που είναι υπεύθυνα για την διαφήμιση στην Κιού δεν το αναγράφουν ακόμη στην ιστοσελίδα της.

 

φτου !! και έβαλα χτες κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Q τα σπάει λίγο ;)

Έχω από το 2000-κάτι... και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί νομίζω ότι μου έχει σώσει άπειρα χρήματα από συνδέσεις και μαμακίες και τα 40ευρα που δίνουν φίλοιυ μου χωρίς λόγο.

Με το 50% που δίνει στις ανανεώσεις και τα 400 τσάμπα λεπτά είναι πλέον λίγο άπιαστη. Απλά ο κόσμος είναι λίγο μπεεεε και νομίζει ότι αν έχει VODAFONE ακούγεται πιό ωραία η φωνή του στο τηλέφωνο, πιάνει σε κάθε μπουρτζοχώρι της ελλάδας και είναι και πάνω απ'όλα cool!

Μας έχουν φάει οι διαφημίσεις..

 

Όπως ακριβώς το είπες.

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί η Γουίντ δεν έχει καταργήσει όλες τις μπούρδες καρτοκινητά που έχει με τους υπερπολύπλοκους όρους (όχι 3λεπτη χρέωση, όχι άλλο κόστος εδώ κι άλλο εκεί, όχι νύχτα, όχι σ/κ, όχι αντιγράφω τα προγράμματα άλλων), και δεν κάνει το πιο απλό:

 

-μόνο μια καρτοκινητή, την Κιού, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο

-δύο ή τρία πακέτα ισχύος 30 ημερών επί της καρτοκινητής: ένα για χρόνο μόνο σε Κιού (αυτό που έχει τώρα, το 3,90 ευρώ για 400 λεπτά), ένα για χρόνο σε όλους, κι ένα για δεδομένα.

 

Όσοι πάροχοι κάνανε κάτι τέτοιο στο εξωτερικό, ακόμη και σε υπερκορεσμένες αγορές, αυξήσανε τους χρήστες και το μερίδιο αγοράς τους. Μπέηζ στο Βέλγιο και την Γερμανία, Βέρτζιν στον Καναδά και την Αυστραλία κ.ο.κ.

 

Ή κάποιοι στη Γουίντ είναι πολύ βλάκες, ή υπάρχει κάτι που δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

κατι σχετικο........ειναι εδω και 2 μερες που περνω τηλ στην εξηπηρετηση πελατων Q και τους λεω να μου στειλουν τις ρηθμησεις για το xperia αλλα τπτ απο την μια μετανιωσα που πηρα καρτα Q.............ευχαριστω για τον χρονο σας.
Ο Μάρξ πέθανε, ο λένιν πέθανε, ο στάλιν πέθανε, τώρα τελευταία αρχίζω και εγώ να μην νιώθω πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Δεν έχω το xperia αλλά ψάξε μήπως στο μενού υπάρχει:

Προφίλ -> Οδηγός ρυθμίσεων -> Λήψη ρυθμίσεων

που κάνει αυτόματη λήψη των ρυθμίσεων του Δικτύου για MMS-Internet

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιβεβαιώσω πόσο υπόλοιπο έχω και πότε πρέπει να ανανεώσω την Q που ενεργοποίησα στις 22/12/2009. Ήταν ένα πακέτο των 5€.

Το 1225 μου λέει ότι έχω 0,96€ (πράγματι, από χρεώσιμη χρήση έχω στείλει μόνο 2 mms όταν ήταν η προσφορά με τα 0,02€ ανά mms).

Λογικά, θα πρέπει να έχει προστεθεί άλλο 1€ στις 22/01/2010 και στις 22/02 θα μπει άλλο 1€.

Άρα, στις 23/02 θα έχω 2,96€ μεν, αλλά στο 1225 θα ακούω ακόμα 0,96€. Σωστά;

 

Και θα πρέπει να ανανεώσω ως τις 21/03, ας πούμε μία μέρα πριν συμπληρωθούν οι 3 μήνες από την ενεργοποίηση. Σωστά;

Αν δεν ανανεώσω θα μηδενιστεί το υπόλοιπό μου και δεν θα πάρω ούτε τα υπόλοιπα 2€;

 

Ποια είναι η μικρότερη ανανέωση που μπορώ να κάνω;

Μπορώ να ανανεώσω πχ με 1€ από κατάστημα wind;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι τα πράγματα στην Q. Από όσο γνωρίζω σου βάζει 1 ευρώ τον ημερολογιακό μήνα που δεν το ακούς .

Το ευρώ του Ιανουαρίου το έχασες αν δεν έκανες χρήση .Του φεβρουαρίου δεν στο λέει , κανονικα μπορείς να κάνεις 1 ευρώ σε κλήσεις ή μηνύματα χωρίς χρέωση, κάνε μια δοκιμή στέλνοντας ένα μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich
Ποια είναι η μικρότερη ανανέωση που μπορώ να κάνω;

Μπορώ να ανανεώσω πχ με 1€ από κατάστημα wind;

 

Τον Δεκέμβριο σε κατάστημα WIND μου είπαν ότι δεν υπάρχει ανανέωση χρόνου ομιλίας στην Q ηλεκτρονικά παρά μόνο με κάρτα ανανέωσης.

 

Άρα το μικρότερο ποσό που μπορείς να πληρώσεις με κάρτα είναι 5€ .

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμένο μου φαίνεται...

Οπότε, για να χρησιμοποιήσω το ιντερνετ μέχρι 31/3 θα πρέπει να κάνω μια ανανέωση των 5€ πριν τις 22/3 που συμπληρώνω τους 3 μήνες από την ενεργοποίηση;

Αλλιώς θα μου μηδενιστεί το υπόλοιπο και θα μου μπλοκάρει και το ιντερνετ;

Κι αν ανανεώσω μετά τις 23/3, τι θα γίνει, θα ξαναενεργοποιηθεί αυτός ο αριθμός Q ή τέλος;

 

Δεν τσιγγουνεύομαι τα 5€ :rolleyes:, απλώς θέλω να καταλάβω πώς λειτουργεί το σύστημα (καθώς είχα και παλιότερα Q και την παράτησα γιατί δεν ίσχυαν αυτά που πίστευα ότι θα ίσχυαν) και δεν πιστεύω ότι το cc θα ξέρει να μου εξηγήσει με σιγουριά 100% τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοει οτι αν δεν εχει υπολοιπο θα μπει φραγη και στο ιντερνετ, κατι που ακουγεται λογικο.
Link to comment
Share on other sites

σε μία κάρτα που είχα μηδενικό υπόλοιπο, μπήκε κανονικά στο internet
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

λόγο της τωρινής προσφορας θα με ενδιέφερε να συνδεσω το iphone με το laptop μου για να μπορώ να σερφάρω απο laptop. υπάρχει αυτή η δυνατότητα γιατι απο τοτε που εβαλα την καρτα q στο iphone μου απενεργοποιηθηκε η επιλογή για internet tethering.... για δώστε τα φωτα σας ρε μάγκες

έχω την εκδοση 3.1.2

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το LG Cookie?

 

Με τον default browser δουλεύει οκ το ιντερνετ αλλά με τον Opera Mini δε μπαίνει.

 

Πως ορίζω στον opera το ιντερνετ profile της Q?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...