Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο οσα μου ειπατε να κανω, εργοστασιακες ρυθμισεις, back up ,format SD card κλπ κλπ ε τα ξανα εστησα ολα λοιπον και για διαστημα 45 λεπτων που ημουνα εκτος σπιτιου Δεν μου ηρθε καποιο email δεν ανοιξα fb ,broswing και τετοια κ ειδα μεσω πλεον τις καθαρης εγκαταστασης του 3G watchdog οτι ειχα καταναλωση 1,26ΜΒ

 

Ληψη 1.15ΜΒ

Αποστολη 119,1 ΚΒ

 

Μεσα απο το market ειδα οτι το Youtube ειχε την επιλογη "Αυτοματη Ενημερωση" και το ξετικαρα ολες οι αλλες Δεν ηταν τικαρισμενες.

 

Μπές από τον web browser στο pc σου και κατέβασε όλα τα email του λογαριασμού που έχεις και στο κινητό σου.

Πιθανόν να είναι κάποιο μεγάλο mail που να μην κατεβαίνει και να δημιουργεί όλη αυτή την κίνηση.

Επίσης για να τεστάρεις αν είναι όντως αυτό μπορείς για λίγες ώρες να μην συγχρονίζεις στο κινητό κανένα λογαριασμό email.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μπές από τον web browser στο pc σου και κατέβασε όλα τα email του λογαριασμού που έχεις και στο κινητό σου.

Πιθανόν να είναι κάποιο μεγάλο mail που να μην κατεβαίνει και να δημιουργεί όλη αυτή την κίνηση.

Επίσης για να τεστάρεις αν είναι όντως αυτό μπορείς για λίγες ώρες να μην συγχρονίζεις στο κινητό κανένα λογαριασμό email.

 

Βασικα εχω ορισει μεχρι 100ΚΒ ή 1ΜΒ max να κατεβαζει κ τους λογαριασμους τους εχω φτιαξει μεσω pop3 απο εκεινο το προγραμμα το Gmail δεν το ξανα χρησιμοποιησα την εφαρμογη εννοω, υποψιαστικα αυτο με το youtube που ηταν τικαρισμενο απο το Market για τα update και το εβγαλα,.. Συνηθως σπανια να κατεβασω ή να διαβασω email ολοκληρωμενα απο το mobile

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαντικό λαμβάνετε, και δεν μιλάω για όλους, που σας είναι τόσο απαραίτητο το Internet στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαντικό λαμβάνετε, και δεν μιλάω για όλους, που σας είναι τόσο απαραίτητο το Internet στο κινητό.

 

Έλα ντε. Και εγώ αυτήν την απορία είχα. Τόσο σημαντικά είναι τα email που δεν μπορείτε να τα δείτε όταν πάτε στην δουλειά ή στο σπίτι; Εγώ θα μπώ στο internet από το κινητό αν θέλω κάποια πληροφορία και επείγει και είμαι εκτός.:D

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Και εγώ αυτήν την απορία είχα. Τόσο σημαντικά είναι τα email που δεν μπορείτε να τα δείτε όταν πάτε στην δουλειά ή στο σπίτι; Εγώ θα μπώ στο internet από το κινητό αν θέλω κάποια πληροφορία και επείγει και είμαι εκτός.:D

 

Για εμένα το να μην έχω ίντερνετ είναι σαν να σου πω εσένα να μην έχεις κινητό τηλέφωνο.

Πλέον μπηκε στην καθημερινότητα μου. Και τα mail που παίρνω αλλά και τα mail που στέλνω, εφαρμογές όπως το whatsapp για επικοινωνία με άλλους..

Αλλά δεν είναι επι του θέματος οπότε ας μην το συνεχίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη μετρηση μεσω 3GWatchdog και μεσω 1210 δεν βρηκα σημαντικη αποκληση

οποτε εχουμε και λεμε ΛΗΨΗ -> 4.7ΜΒ Αποστολη ->540,5ΚΒ Συνολο -> 5,23ΜΒ

Συμπερασματα?

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη μετρηση μεσω 3GWatchdog και μεσω 1210 δεν βρηκα σημαντικη αποκληση

οποτε εχουμε και λεμε ΛΗΨΗ -> 4.7ΜΒ Αποστολη ->540,5ΚΒ Συνολο -> 5,23ΜΒ

Συμπερασματα?

 

HTC Sense μου βρωμάει. Καιρός, widgets, και οποιοδήποτε app έχεις που τραβάει μόνο του ίντερνετ.

Όπως σου ξαναείπα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι ημερήσιες δοκιμές...

Αρχίζεις με τα πάντα κλειστά και ενεργοποιείς/εγκαθιστάς μέρα μέρα κάτι καινούριο και παράλληλα τεστάρεις τα mb (με το 1210).

 

Ξεκίνα με gmail. Προχώρα σε facebook, twitter, και ότι άλλο έχεις αλλά βάζε τα ένα ένα.

Και να έχεις το νου σου για οποιαδήποτε εφαρμογή χρειάζεται internet.

 

Ακόμα και το market έχει επιλογή να μην κοιτάει μόνο του για αναβαθμίσεις σε εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογες μεσω του Μarket τις εχω Απενεργοποιησει ολες να μην κανουν αναβαθμιση απο μονες τους.. εχω αφησει την επιλογη μονο να με ειδοποιει οταν εχω ενημερωσεις στις εφαρμογες Επισης απο το μενου Λογαριασμοι κ Συγχρονισμος ολα μα ολα τα εχω κανει Disable Εκτος του Καιρου, ειδα τις Ειδησεις εκανε update και την εκλεισα!!!
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογες μεσω του Μarket τις εχω Απενεργοποιησει ολες να μην κανουν αναβαθμιση απο μονες τους.. εχω αφησει την επιλογη μονο να με ειδοποιει οταν εχω ενημερωσεις στις εφαρμογες Επισης απο το μενου Λογαριασμοι κ Συγχρονισμος ολα μα ολα τα εχω κανει Disable Εκτος του Καιρου, ειδα τις Ειδησεις εκανε update και την εκλεισα!!!

 

Νομίζω ότι το λύσαμε το θέμα της Q και για την υπερχρέωση δεν φταίει η Q αλλά το κινητό σου και το λειτουργικό του.. αφού έχεις Wildfire (αν θυμάμαι καλά) θα σου πρότεινα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο thread

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Και εγώ αυτήν την απορία είχα. Τόσο σημαντικά είναι τα email που δεν μπορείτε να τα δείτε όταν πάτε στην δουλειά ή στο σπίτι; Εγώ θα μπώ στο internet από το κινητό αν θέλω κάποια πληροφορία και επείγει και είμαι εκτός.:D

Εγώ κάνω κάτι πιο απλό. Παίρνω τηλ και λέω μπες λιγο στο internet και δες αυτό. Σιγά μην βγάλω τα μάτια μου στην οθόνη του κινητού. Ασε που ειναι και πολύ ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

30 του μηνα σημερα..λογικα θα παιξει παραταση..η ας ελπισουμε να μας διαψευσουν με κατι καλο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

30 του μηνα σημερα..λογικα θα παιξει παραταση..η ας ελπισουμε να μας διαψευσουν με κατι καλο

 

μακαρι να συνεχιζουν τουλαχιστον την ιδια προσφορα γιατι για κατι καλυτερο το θεωρω απιθανο (βλεπε vodafone)....

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ιδια; 1 ήταν πριν. Αλλά κ πάλι συμφέρει! Με €3 με κοινές χρεώσεις μιλάς περίπου 12'.

Αν και 3πλάσια χρέωση είναι κάπως...:(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το ιντερνετ της Q με 1 ευρω ενεργοποιειται και για ποσα mb?

10MB στο 1210

10 ΜΒ για μια μέρα και καλα, αλλά σε μένα κρατάει μέχρι τα μεσάνυχτα της επόμενης μερας, δλδ άμα το ενεργοποιήσεις μετά τα μεσάνυχτα θα τα χεις για 2 μερες :p

(για να το διευκρινήσω, εγώ το έβαλα 10 η ώρα το πρωι στις 27/6 και κράτησε μέχρι τις 23:59 της 28/6)

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, καιρός να το γυρίσω σε τηλεκάρτα

 

ταχυδρομικο περιστερι...:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, καιρός να το γυρίσω σε τηλεκάρτα

Αν είμασταν ξύπνιοι, θα βάζαμε όλοι κινητό με skype και θα μιλάγαμε όλοι ΔΩΡΕΑΝ. Αλλά που μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Αν είμασταν ξύπνιοι, θα βάζαμε όλοι κινητό με skype και θα μιλάγαμε όλοι ΔΩΡΕΑΝ. Αλλά που μυαλό...

 

Κινητο με internet ωστε να εχουμε skype εννοείς μάλλον...και θα χρυσοπληρωναμε μετα το internet!!!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρειτε πιο φθηνα απο τα 3e πειτε μου και μενα....

 

Θελετε δεν θελετε , παλι φτηνοτερα ειναι.

Ασε που what'sup (reply=nothing) δεν ξαναπαω.... φυγαμε και αρχισαμε να μιλαμε σαν ανθρωποι.

Εκει ειχαμε μονιμως διακοπες στην ομιλια ... μαντευαμε τι ελεγε ο αλλος...!!:wacko:

(edit: ΟΤΑΝ καταφερναμε να βγαλουμε γραμμη!)

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρειτε πιο φθηνα απο τα 3e πειτε μου και μενα....

 

Θελετε δεν θελετε , παλι φτηνοτερα ειναι.

Ασε που what'sup (reply=nothing) δεν ξαναπαω.... φυγαμε και αρχισαμε να μιλαμε σαν ανθρωποι.

Εκει ειχαμε μονιμως διακοπες στην ομιλια ... μαντευαμε τι ελεγε ο αλλος...!!:wacko:

(edit: ΟΤΑΝ καταφερναμε να βγαλουμε γραμμη!)

 

 

Μωρε εσυ εχεις απολυτο δικιο...αλλα πεισε εσυ τους μ... Ελληνες οτι η cosmote δεν εχει σημα καμπανα, κανει τις χειροτερες προσφορες κ οτι ειναι πανευκολο να κανεις φορητοτητα!

 

Απλα και η q αρχιζει σιγα σιγα να χαλαει...

(μιλάω εχοντας 1 Q, 1 vodafone, 1 WU)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...