Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ φυσικα εκανα κ τις ενεργειες και μηνυμα στο 1210 και εκανα κ ελεγχο απο το 3G watchdog πριν φτασει καποιος να κραξει το ποσταρισμα που κανω η καποιος αλλος που ποσταρει μπορει να ακουσει? Εγω αναφερω οτι με mini opera ΚΑΙ Διχως fb και τις αλλες υπηρεσιες παρα μονο τον Καιρο να κανει ενημερωσει και βλεποντας τις Κεφαλιδες απο τα email μου τα εφαγε πιο γρηγορα απο οταν ειχα τα 500ΜΒ κ εμπαινα απο δω κ απο κει κ χαζο σερφαριζα,Απλα τα τρωει πιο γρηγορα αυτο αναφερω ,δεν μπορει Τριτη στις 20.30 να βαζω την υπηρεσια και παρασκευη 14.00 να εχουν τελειωσει 200ΜΒ και ενδιαμεσα στο σπιτι με χρηση wifi δηλ κλεισμενο το mobile, για σκεφτειτε λιγακι πιο καθαρα οτι αναφερω.

Αυτό που δεν μας έχεις πει ξεκάθαρα είναι αν ο μετρητής σου στο 3g watchdog και το υπόλοιπο που σου δίνει το 1210 είναι σε αντιστοιχία ή έχουν κάποια διαφορά.Από προηγούμενο μήνυμά σου εγώ πάντως κατάλαβα ότι η Q σε έχει χρεώσει για όσα mb δείχνει και το 3g watchdog

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μας έχεις πει ξεκάθαρα είναι αν ο μετρητής σου στο 3g watchdog και το υπόλοιπο που σου δίνει το 1210 είναι σε αντιστοιχία ή έχουν κάποια διαφορά.Από προηγούμενο μήνυμά σου εγώ πάντως κατάλαβα ότι η Q σε έχει χρεώσει για όσα mb δείχνει και το 3g watchdog

 

Να σου πω την αληθεια δεν εχω κατσει να τα συγκρινω Εαν εχουν διαφορες μεταξυ τους Αν κ πιστευω θα εχουν μικρο αποκλεισμο μεταξυ τους ,με καθε επιφυλαξει το αναφερω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μα κάθεσε και σκοτίζεσαι εδώ και τόσες μέρες και είσαι με την αμφιβολία ότι η εταιρία "σε κλέβει" και δεν το ελέγχεις;

Αν πάντως όπως λες 3g watchdog και 1210 λένε ότι έχεις την ίδια κατανάλωση,απλά έτσι θα είναι.Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει συνομοσία μεταξύ του μετρητή της συσκευής σου και της Q.

Πάντως πολλοί από εμάς πιστεύω, θα θέλαμε να το ελέγξεις για να ξέρουμε τι γίνεται

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μα κάθεσε και σκοτίζεσαι εδώ και τόσες μέρες και είσαι με την αμφιβολία ότι η εταιρία "σε κλέβει" και δεν το ελέγχεις;

Αν πάντως όπως λες 3g watchdog και 1210 λένε ότι έχεις την ίδια κατανάλωση,απλά έτσι θα είναι.Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει συνομοσία μεταξύ του μετρητή της συσκευής σου και της Q.

Πάντως πολλοί από εμάς πιστεύω, θα θέλαμε να το ελέγξεις για να ξέρουμε τι γίνεται

 

Δυστηχως δεν μπορω να το δω γιατι απο την Παρασκευη το μεσημερι το mobile τελειωσε και δεν ξανα ενεργοποιησα την υπηρεσια..

Εγω ουσιαστικα Αγανακτησα με το ποσο γρηγορα εφυγαν τα ΜΒ απο την στιγμη που δεν εκανα καποια τρελη χρηση Ουτε καν τυπικη χρηση παρα μονο βλεποντας τις κεφαλιδες τον 5-8 email μου αυτο και την ενημερωση του καιρου, εκει Εσκασα κ τα πηρα γιατι τοσο γρηγορα να γινουν καπνος εντος 4 ημερων και με χρηση wifi τις ωρες που ημουν σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Με την χρήση που έχεις γράψει πιο πρίν δεν είναι φυσιολογικό να έχεις καταναλώσει ούτε 50 mb.

Εγώ φοβάμαι ότι κάτι άλλο είναι που τρέχει στην συσκευή σου και χρησιμοποιεί το internet.

Βάλε το πακετάκι των 3 ευρώ και τσέκαρέ το πάντως.Αν δεν δεις διαφορά στους μετρητές και στο 1210 σημαίνει ότι σωστά σε χρεώνει η Q και τότε καλύτερο θα ήταν να κάνεις hard reset στην συσκευή σου και να δοκιμάσεις να δεις την κατανάλωση των mb

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Με την χρήση που έχεις γράψει πιο πρίν δεν είναι φυσιολογικό να έχεις καταναλώσει ούτε 50 mb.

Εγώ φοβάμαι ότι κάτι άλλο είναι που τρέχει στην συσκευή σου και χρησιμοποιεί το internet.

Βάλε το πακετάκι των 3 ευρώ και τσέκαρέ το πάντως.Αν δεν δεις διαφορά στους μετρητές και στο 1210 σημαίνει ότι σωστά σε χρεώνει η Q και τότε καλύτερο θα ήταν να κάνεις hard reset στην συσκευή σου και να δοκιμάσεις να δεις την κατανάλωση των mb

 

Επισης ειδα την καταναλωση να γινετε Πιο εντονη οταν ειχα τα 500ΜΒ κ λιγο πριν ληξουν σαν προσφορα κ βγει με τα 60-100 κλπ ειδα να φευγουν νερο ετρεχαν σαν παλαβα αλλα κ παλι αυτο πρωτη φορα το βλεπω... :O

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει απόκλιση το YΠ από το 3G Watchdog. Αρκετή κι όλας αλλά φοβάμαι ότι είναι θέμα συσκευής/εφαρμογής.

 

Όπως είπα και πριν, το 3G Watchdog έβγαλε update που διορθώνει/βελτιώνει λανθασμένες μετρήσεις. Δηλαδή, υπάρχει περίπτωση να κάνει λάθος μέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει απόκλιση το YΠ από το 3G Watchdog. Αρκετή κι όλας αλλά φοβάμαι ότι είναι θέμα συσκευής/εφαρμογής.

 

Όπως είπα και πριν, το 3G Watchdog έβγαλε update που διορθώνει/βελτιώνει λανθασμένες μετρήσεις. Δηλαδή, υπάρχει περίπτωση να κάνει λάθος μέτρηση.

 

Νομιζω μονο σε ενα συγκεκριμενο samsung

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιησω το 60+60 να δουμε τι διαφορα θα εχουμε παλι...

 

cannibal, φοβάμαι θα έχεις το ίδιο πρόβλημα. Καλή ήταν η πρόταση να κάνεις hard reset ή να κρατήσεις ένα nandroid και να περάσεις κάποια άλλη ρομ. Κατά προτίμηση (για εμένα) χωρίς sense. Έστω για λίγες δοκιμές και μετά κάνε restore.

Link to comment
Share on other sites

cannibal, φοβάμαι θα έχεις το ίδιο πρόβλημα. Καλή ήταν η πρόταση να κάνεις hard reset ή να κρατήσεις ένα nandroid και να περάσεις κάποια άλλη ρομ. Κατά προτίμηση (για εμένα) χωρίς sense. Έστω για λίγες δοκιμές και μετά κάνε restore.

 

 

Ο υπαλληλος τις Wind με ρωτησε το εξης, Εαν ειχα στο Market πολλες εφαρμογες που ζητουσαν να κανουν update Και λογω τις μικρης χωριτικοτητας του space του κινητου δεν προχωρουσαν παρολα αυτα ελευθερωσα λιγο χωρο εκανα ολα τα update που ειχα κ τωρα δεν εχω κατι αλλο, θα το τεσταρω Μηπως οφειλοταν σε κατι τετοιο, τωρα οσον αφορα για nandroid ή αλλη rom δεν το εχω και τοσο πολυ ωστε να το κανω ξεθαρα κ για να μην χαλασω κανα κινητο δεν το ρισκαρω...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset και πέρασε μόνο το 3g watchdog και σέρφαρε μόνο με αυτό να δεις τι σου δίνει σαν νούμερα.

Κάποια εφαρμογή που έχεις περασμένη σου κάνει την ζημιά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Και για να πω την αληθεια σε 45 λεπτα απο τοτε που το ενεργοποιησα εχει φαει με την αναβαθμισμενη εφαρμογη του 3G watchdog 9,45MB
Link to comment
Share on other sites

Και για να πω την αληθεια σε 45 λεπτα απο τοτε που το ενεργοποιησα εχει φαει με την αναβαθμισμενη εφαρμογη του 3G watchdog 9,45MB

 

Πες μας αν έχεις κάνει hard reset όπως σου είπαμε και τι υπόλοιπα σου δίνει το 1210;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν έχεις κάνει hard reset όπως σου είπαμε και τι υπόλοιπα σου δίνει το 1210;

 

Οχι αδερφε δεν εχω κανει hard reset κ το 1210 μ εστειλε οτι εχω 110,61ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Οχι αδερφε δεν εχω κανει hard reset κ το 1210 μ εστειλε οτι εχω 110,61ΜΒ

LoL, δοκίμασε την κάρτα sim σε άλλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αρα μετρά σωστά.

 

120 ενεργοποίησες, έφαγες 9,5 σου έμειναν 110 και κάτι.:)

 

Το πρόβλημα του φίλου απ ότι έχω καταλάβει εδώ και αρκετά μηνήματα δεν είναι ότι η Q τον χρεώνει για mb που δεν έχει κάνει χρήση...

Το πρόβλημα είναι ότι τα mb καταναλώνονται πολύ γρήγορα γιατί έχει κάποια εφαρμογή που "ρουφάει" πολλά mb χωρίς να το καταλαβαίνει...και γι αυτό το λόγο του ζήτησα να κάνει hard reset και να συνεχίσει μετά να σερφάρει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του φίλου απ ότι έχω καταλάβει εδώ και αρκετά μηνήματα δεν είναι ότι η Q τον χρεώνει για mb που δεν έχει κάνει χρήση...

Το πρόβλημα είναι ότι τα mb καταναλώνονται πολύ γρήγορα γιατί έχει κάποια εφαρμογή που "ρουφάει" πολλά mb χωρίς να το καταλαβαίνει...και γι αυτό το λόγο του ζήτησα να κάνει hard reset και να συνεχίσει μετά να σερφάρει

βασικά άμα σέρφαρε χωρίς browser με συμπίεση (oper turbo klp) φυσιολογικά είναι τα 10ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

στο αμαξι ημουνα μεσα κ μου ηρθαν 4 email και αυτα οχι μεσω mini opera μεσω του exchange τα ειδα.. εβγαλα ενα προγραμμα για να δουμε..

 

Σας αφησα στα 9.45 και τωρα που γυρισα μου γραφει 32,05ΜΒ χαχαχαχαχα τελεια ε??????/!!!!!!!!!!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα.. πάντως cannibal, πραγματικά μάλλον έχεις κάποια εφαρμογή που σου τρώει mb και ίσως έχεις πρόβλημα είτε είναι vodafone είτε cosmote κοκ.

 

Δεν ξέρω κάποιο πρόγραμμα που να σου λέει ποιό πρόγραμμα σου "τρώει" το ίντερνετ αλλά αν αποφασίσεις ποτέ να πάρεις δραστικά μέτρα, τότε η λύση θα ήταν hard reset και να μην κάνεις κανένα λογαριασμό sync. Να δεις πως πάει με απλό Browsing.

 

Μετά σιγά σιγά, βάζεις το μέιλ σου για 1-2 μέρες, μέτα facebook κ.ο.κ.

 

edit: Firewall που απαιτεί root με το οποίο επιλέγεις ποιές εφαρμογές έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ.

https://market.android.com/details?id=com.googlecode.droidwall.free&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα.. πάντως cannibal, πραγματικά μάλλον έχεις κάποια εφαρμογή που σου τρώει mb και ίσως έχεις πρόβλημα είτε είναι vodafone είτε cosmote κοκ.

 

Δεν ξέρω κάποιο πρόγραμμα που να σου λέει ποιό πρόγραμμα σου "τρώει" το ίντερνετ αλλά αν αποφασίσεις ποτέ να πάρεις δραστικά μέτρα, τότε η λύση θα ήταν hard reset και να μην κάνεις κανένα λογαριασμό sync. Να δεις πως πάει με απλό Browsing.

 

Μετά σιγά σιγά, βάζεις το μέιλ σου για 1-2 μέρες, μέτα facebook κ.ο.κ.

 

edit: Firewall που απαιτεί root με το οποίο επιλέγεις ποιές εφαρμογές έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ.

https://market.android.com/details?id=com.googlecode.droidwall.free&feature=search_result

 

Αυτο που εκανα τωρα ηταν να περασω την εφαρμογη sync για να αναγνωριστει το κινητο και μεσω Myphone Explorer εκανα back up τωρα λεω να κανω σε εργοστασιακες ρυθμισεις να δουμε τι παιζει... και την SD εκανα για καλου κακου κ θα το ξανα στησω απο το 0 παλι..

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο οσα μου ειπατε να κανω, εργοστασιακες ρυθμισεις, back up ,format SD card κλπ κλπ ε τα ξανα εστησα ολα λοιπον και για διαστημα 45 λεπτων που ημουνα εκτος σπιτιου Δεν μου ηρθε καποιο email δεν ανοιξα fb ,broswing και τετοια κ ειδα μεσω πλεον τις καθαρης εγκαταστασης του 3G watchdog οτι ειχα καταναλωση 1,26ΜΒ

 

Ληψη 1.15ΜΒ

Αποστολη 119,1 ΚΒ

 

Μεσα απο το market ειδα οτι το Youtube ειχε την επιλογη "Αυτοματη Ενημερωση" και το ξετικαρα ολες οι αλλες Δεν ηταν τικαρισμενες.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα:)

άκουσε κανείς μήπως τι προσφορές θα ισχύουν μετά τις 30/6 αφού οι υπάρχουσες θα πάψουν να ισχύουν από τον Ιούλη;;;

θα ισχύουν τα 300σμσ/300λεπτά με 1€ ή θα μας τα κόψουν και αυτά; οεο;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...