Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α) χρησιμοποίησε το edit και μην κάνεις διπλά ποστ

β) Το εξηγώ ως πρόβλημα του κινητού σου. Γιατί εγώ παίρνω 20+ email την ημέρα (στο 2g/3g), έχω sync facebook/weather/twitter και ότι άλλο πρόγραμμα έχω εγκανταστήσει και πάνω από 5-10mb δεν χαλάω την μέρα.

Α ναι... έχω Q.

 

Τώρα λοιπόν που πέρασε μια μέρα και το σκέφτηκες καλά για πες μας.. σε ποιά εταιρεία θα πας που έχει φτηνότερο ίντερνετ;;

 

εχω htc wildfire εχεις καποια λυση??

θα ξανα βαλω ισως μοναδες για mobile στην Q πιο μετα εαν δεν βρω κατι αλλο σαν προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που λήγουν οι προσφορές, έχουμε κάνα νεότερο??

ποιες προσφορές λήγουν??

Link to comment
Share on other sites

εχω htc wildfire εχεις καποια λυση??

θα ξανα βαλω ισως μοναδες για mobile στην Q πιο μετα εαν δεν βρω κατι αλλο σαν προσφορα.

 

Το android έχει γενικά θέμα με το κατέβασμα δεδομένων εκεί που δεν το περιμένεις.

Πήγαινε στο αντίστοιχο topic της συσκευής σου και πες τι ρομ έχεις και τι προγράμματα και ίσως σε βοηθήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα με τα 300 με 1€ δεν λήγουν τέλος ιούνη??

ούτε η wind δν ξέρει, θα μάθουμε σε λίγες μέρες :p

Link to comment
Share on other sites

εχω htc wildfire εχεις καποια λυση??

θα ξανα βαλω ισως μοναδες για mobile στην Q πιο μετα εαν δεν βρω κατι αλλο σαν προσφορα.

 

Το android έχει γενικά θέμα με το κατέβασμα δεδομένων εκεί που δεν το περιμένεις.

Πήγαινε στο αντίστοιχο topic της συσκευής σου και πες τι ρομ έχεις και τι προγράμματα και ίσως σε βοηθήσει κάποιος.

 

Τώρα που το σκέφτομαι, νομίζω περισσότερο έχει θέμα το htc sense με το data παρά το android γενικά.

Όπως και να χει, θα πρέπει να το τεστάρεις τουλάχιστον με κάποιο 3g meter να δεις τι γίνεται και κατά πόσο είναι αληθινά τα νούμερα. Υπόψιν πως και το 3g meter πολλές φορές μπορεί να έχει αποκλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε WIND στέλνεις 1GB στο 19595 . Στην Q δεν ισχύει

 

 

Βασιλη ιχυει σε καρτοκινητα η σε συνδεση ?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ιχυει σε καρτοκινητα η σε συνδεση ?

 

Μόνο καρτοκινητά!

Link to comment
Share on other sites

βάλε το 3G Watchdog και τσέκαρε τι σου καταναλώνει....

 

Εννοειτε πως με αυτο εκανα κ πριν μετρηση κ φυσικα κ τωρα, καλα παει τα 200ΜΒ φυγανε αερα απο χθες το μεσημερι..

Link to comment
Share on other sites

Οπότε όπως καταλαβαίνεις τα mb τα κατανάλωσες κανονικά με την χρήση που κάνεις.

Τέλος συζήτησης λοιπόν αφού εδώ σχολιάζουμε την Q card και όχι την χρήση που κάνει ο καθένας μας.

Να σου προτείνω να χρησιμοποιείς τον opera και όχι τον stock browser γιατί καταναλώνει λιγότερα mb.

Τέλος αν έχεις καμιά γραμμή σε wind ίσως σε συμφέρει περισσότερο το πακέτο των 1gb με 15 ευρώ για τόσο μεγάλη χρήση που κάνεις.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το παλικαρι λεει οτι ξαφνικα αρχισε να τρωει πιο γρηγοτα τα ΜΒ ...το πιστευω γιατι οταν τελειωσε η προσφορα του 1.5 giga απο την Q κ πηγαμε στα 100 με το πακετο του ενος ευρου,μου τα τρωγε πιο γρηγορα...αισθητα πιο γρηγορα..αρα δεν ειναι κ τοσο θεμα χρησης
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εμπειρία.

Έβαλα τα 200mb και στο SGS2 το 3G watchdog. Φαινόταν στην Q ότι κατανάλωνε περισσότερα απ όσα έλεγε το 3g watchdog. Δοκίμασα και άλλο πρόγραμμα και αυτό μου έλεγε διαφορετικά mb. Μετά, βγήκε ανανέωση του 3g watchdog που λέει διόρθωνε τα stats στο sgs2 και ότι τα έβγαζε λάθος πριν.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως δυστυχώς δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με κάποιο πρόγραμμα. Παρόλα αυτά, πλέον που το έχω σε 2g only η κατανάλωση των mb κυμαίνεται σε πολύ λογικά πλαίσια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το παλικαρι λεει οτι ξαφνικα αρχισε να τρωει πιο γρηγοτα τα ΜΒ ...το πιστευω γιατι οταν τελειωσε η προσφορα του 1.5 giga απο την Q κ πηγαμε στα 100 με το πακετο του ενος ευρου,μου τα τρωγε πιο γρηγορα...αισθητα πιο γρηγορα..αρα δεν ειναι κ τοσο θεμα χρησης

Μόνο αν ο μετρητής σου λέει ότι κατανάλωσες 500 Και η Q σου πει 600 τότε μόνο ύπάρχει πρόβλημα .

Επειδή η Q δεν ελέγχει τον μετρητή του δικού σου τηλεφώνου .

Είναι σαν να σου λέει ο μετρητής του τηλεφώνου σου ότι μίλησες 256 λεπτά , και να ισχυρίζεσαι ότι δεν μίλησες αλλά κατα ένα περίεργο τρόπο σου έφαγε πιό γρήγορα τα λεφτά ομιλιας.

Αυτά τα πράγματα απλά δεν γίνονται .

Το παλικάρι λέει ότι χρησιμοποίησε μετρητή , και ο μετρητής του τα κατέγραψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να δει κάποιος αν καταγράφονται σωστά τα δεδομένα στην συσκευή του.

Εγκαθιστά το 3g watchdog όπως είπατε και το τσεκάρει και με sms στο 1210 με την λέξη ΥΠ.

Δοκιμάστε και έτσι να δείτε τι καταναλώνετε και μετά κατηγορήστε όποια εταιρία σας τρώει γρηγορότερα τα mb.

Εμένα πάντως όλα αυτά μου ακούγονται σαν παράπονο που τελείωσε το όλη μέρα σερφάρω και κάνω tethering τσάμπα παρά κάτι άλλο.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνο με τα λεγομενα σας..αλλωστε οποιος εχει τη μυγα...

 

εγω βαση προσωπικης εμπειριας,με την ιδια χρηση ετρωγα απλα πολυ περισσοτερο...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις τωρα τσεκαρα το wathdog.μου λεει οτι εχω χρησιμοποιησει 147 μβ απο τα 200 που ενερφοποιησα.και οταν εστειλα ΥΠ μου λεει οτι εχω ακομα 34...ρε παιδια μιλαμε για 30μβ διαφορα!!τι στο καλο??να φταιει το watchdog η η Q? Ξερω οτι θα πειτε το watchdog....

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με την μαμίσια rom και το 3g watchdog από το market κατεβασμένο,όχι κάποια σπασμένη έκδοσή του.

Η διαφορά που λες είναι αρκετά σημαντική,ξανατσέκαρε λοιπόν και αν αντιληφθείς πάλι το ίδιο...σκίσε τους.

Εγώ πάντως σε έλεγχο μέσω 3g watchdog και του υπολοίπου που μου δίνει το 1210 έχω μια διαφορά της τάξης του 0,1mb δηλαδή πραγματικά αμελητέα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με την μαμίσια rom και το 3g watchdog από το market κατεβασμένο,όχι κάποια σπασμένη έκδοσή του.

Η διαφορά που λες είναι αρκετά σημαντική,ξανατσέκαρε λοιπόν και αν αντιληφθείς πάλι το ίδιο...σκίσε τους.

Εγώ πάντως σε έλεγχο μέσω 3g watchdog και του υπολοίπου που μου δίνει το 1210 έχω μια διαφορά της τάξης του 0,1mb δηλαδή πραγματικά αμελητέα

 

μα και γω για +-10 δεν θα χα προβλημα..πες οτι ειναι λιγο δυσκολα μετρησιμο μεγεθος.αλλα μιλαμε για 30...

το wathcdog απο το μαρκετ το χω.τωρα λες να φταιει οτι εχει καστομ ρομ??λιγο τραβηγμενο μου φαινεται..

αμα ειναι να γυρισω στην παλια ρομ μονο και μονο για το ιντερνετ στο κινητο (που απο βδομαδα που θα συνδεθει στο σπιτι δεν θα το πολυχρησιμοποιω) δεν αξιζει..

κανα αλλο προγραμμα παιζει?αξιοπιστο ομως.θα μου πεις το γουοτσντογκ το πιο αξιοπιστο ειναι και υπαρχει διαφορα τοσων mb...

μακαρι να φταιει το προγραμμα και οχι η κιου..το θεμα ειναι πως το αποδεικνυεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να φταιει το προγραμμα και οχι η κιου..το θεμα ειναι πως το αποδεικνυεις?

 

Με την ίδια κάρτα sim σε άλλη συσκευή...

Και συσκευή που να έχει από μόνη της μετρητή δεδομένων (iPhone, Nokia κτλ)

 

Δεν νομίζω πως μπορείς να στηρίξεις και πολλά από μια free εφαρμογή του market

Link to comment
Share on other sites

Κ φυσικα εκανα κ τις ενεργειες και μηνυμα στο 1210 και εκανα κ ελεγχο απο το 3G watchdog πριν φτασει καποιος να κραξει το ποσταρισμα που κανω η καποιος αλλος που ποσταρει μπορει να ακουσει? Εγω αναφερω οτι με mini opera ΚΑΙ Διχως fb και τις αλλες υπηρεσιες παρα μονο τον Καιρο να κανει ενημερωσει και βλεποντας τις Κεφαλιδες απο τα email μου τα εφαγε πιο γρηγορα απο οταν ειχα τα 500ΜΒ κ εμπαινα απο δω κ απο κει κ χαζο σερφαριζα,Απλα τα τρωει πιο γρηγορα αυτο αναφερω ,δεν μπορει Τριτη στις 20.30 να βαζω την υπηρεσια και παρασκευη 14.00 να εχουν τελειωσει 200ΜΒ και ενδιαμεσα στο σπιτι με χρηση wifi δηλ κλεισμενο το mobile, για σκεφτειτε λιγακι πιο καθαρα οτι αναφερω.

 

Είναι πολύ εύκολο να δει κάποιος αν καταγράφονται σωστά τα δεδομένα στην συσκευή του.

Εγκαθιστά το 3g watchdog όπως είπατε και το τσεκάρει και με sms στο 1210 με την λέξη ΥΠ.

Δοκιμάστε και έτσι να δείτε τι καταναλώνετε και μετά κατηγορήστε όποια εταιρία σας τρώει γρηγορότερα τα mb.

Εμένα πάντως όλα αυτά μου ακούγονται σαν παράπονο που τελείωσε το όλη μέρα σερφάρω και κάνω tethering τσάμπα παρά κάτι άλλο.

 

Μονο που παντα πληρωνα Δεν εμπαινα μεσα τζαμπατζιδικα αν αναφερεσε σε μενα στην τελευταια σου προταση.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις τωρα τσεκαρα το wathdog.μου λεει οτι εχω χρησιμοποιησει 147 μβ απο τα 200 που ενερφοποιησα.και οταν εστειλα ΥΠ μου λεει οτι εχω ακομα 34...ρε παιδια μιλαμε για 30μβ διαφορα!!τι στο καλο??να φταιει το watchdog η η Q? Ξερω οτι θα πειτε το watchdog....

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

147+34 =181

Άρα μιλάμε για 19 ΜΒ διαφορά και όχι για 30 .

Link to comment
Share on other sites

147+34 =181

Άρα μιλάμε για 19 ΜΒ διαφορά και όχι για 30 .

 

Δηλαδη τα 20 μβ σου φαινονται λιγα?ειναι το 1/3 υης προσφορας με τα 60 μβ...

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα 20 μβ σου φαινονται λιγα?ειναι το 1/3 υης προσφορας με τα 60 μβ...

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Δεν αναφέρθηκα καθόλου στο αν 19ΜΒ είναι λίγα ή πολλά. Μακριά από εμένα οι αξιολογικές κρίσεις. Αναφέρθηκα όμως στο γεγονός ότι τα 19 ΜΒ εσένα σου φαίνονται άλλοτε σαν 30 και άλλοτε 20.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...