Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δώσει κάνα πασχαλινο δώρο η κιου; Οι άλλοι 2 ζητούν 4,90ε

 

Δεν είναι δώρο. Πληρώνεις !

ΥΓ. Πιστεύω αύριο να δώσει ένα καλό countdown και να ρεφαρει.

Link to comment
Share on other sites

Η Q δεν θέλει τζαμπατζήδες.:lol: Ένα καουντντάουν κανονικό θα είναι που θα κρατήσει περισσότερες μέρες. Πρόβλεψη είναι όχι πληροφορία αυτό που είπα.
Link to comment
Share on other sites

Η Q δεν θέλει τζαμπατζήδες.:lol: Ένα καουντντάουν κανονικό θα είναι που θα κρατήσει περισσότερες μέρες. Πρόβλεψη είναι όχι πληροφορία αυτό που είπα.

 

Τι εννοείς κανονικο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν το βρίσκω, αν και έχω ψάξει πολλές φορές τις Ρυθμίσεις. Έχω το Xiaomi RN7 και μάλλον θα απευθυνθώ στο νήμα του.

 

Το κατάστημα της Wind είναι στην Καλογρέζα (Βυζαντίου) και το περίεργο είναι ότι ο υπάλληλος που απαιτούσε τα 5€ ήταν δίπλα και δεν συμμετείχε στη διαδικασία. Πρέπει να πω βέβαια ότι έψαξε πολύ για να βρει την κάρτα που μου έδωσε!!!

Δεν ξέρω τι miui έχεις για δες Ρυθμίσεις------Κωδικοί και ασφάλεια .----- Απόρρητο ----- Κλείδωμα κάρτας sim

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλει την σιμ σε απλή συσκευή, οχι σμαρτφον, και θα αλλάξει ευκολα το pin.

 

Έχει ο φίλος απόδειξη χρέωσης των 5 ευρώ και εάν ναι, τι αιτιολογία γράφει;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Έχει ο φίλος απόδειξη χρέωσης των 5 ευρώ και εάν ναι, τι αιτιολογία γράφει;

 

Ο φίλος είπε ότι ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕ τίποτα. Τι απόδειξη να του δώσουν? Ανέξοδα. Μπέρδεψες τα νήματα.:lol:

Τρέξτε όλοι σε αυτό το μαγαζί πριν αλλάξει πολιτική. Θα είναι καινούργιος στο κόλπο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

@pavlitakis1

 

Δυστυχώς, δεν το βρίσκω, αν και έχω ψάξει πολλές φορές τις Ρυθμίσεις. Έχω το Xiaomi RN7 και μάλλον θα απευθυνθώ στο νήμα του.

Το κατάστημα της Wind είναι στην Καλογρέζα (Βυζαντίου) και το περίεργο είναι ότι ο υπάλληλος που απαιτούσε τα 5€ ήταν δίπλα και δεν συμμετείχε στη διαδικασία. Πρέπει να πω βέβαια ότι έψαξε πολύ για να βρει την κάρτα που μου έδωσε!!!

Link to comment
Share on other sites

@pavlitakis1

 

Ξαναδιαβασε το. Ο υπάλληλος που ζητούσε 5 € δεν συμμετείχε στην διαδικασία. Άρα ήταν ανέξοδη η μετατροπή όπως είπε και όπως διαφημίζει η Q.

2d731bb99c3cd300defa5d02c63c0d82.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Τότε τι γράφει οτι ο υπάλληλος του ζήτησε 5 ευρώ;
Δεν έγραψε κάτι τέτοιο. Μην απαντάς, διάβασε μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Από την μία γράφει ανέξοδα και από την άλλη γράφει οτι του ζήτησαν 5 ευρώ. Δεν γράφει τι έγινε στο τέλος. Εάν έδωσε ή όχι τα 5 ευρώ. Δηλαδή ο υπάλληλος του είπε "κοστίζει 5 ευρώ" και μετά είπε "λάθος αδελφέ, είναι δωρεάν"; Ας απαντήσει ο ίδιος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit:

ή μήπως ο άλλος υπάλληλος ακυρωσε τον συνάδελφο του και του είπε "μην ακους τον άλλο, δωρεάν ειναι";

Link to comment
Share on other sites

εγω καταλαβα οτι πηγε 2η φορα στο καταστημα,και ο υπαλληλος με τον οποιο μιλησε την πρωτη φορα απαιτουσε 5 ευρω. Την δευτερη εξυπηρετηθηκε απο τον διπλανό του ο οποίος δεν ζητησε τιποτα. Προφανώς εχει ξαναγράψει πιο πίσω για το θέμα ο φίλος.

Δυστυχώς, δεν το βρίσκω, αν και έχω ψάξει πολλές φορές τις Ρυθμίσεις. Έχω το Xiaomi RN7 και μάλλον θα απευθυνθώ στο νήμα του.

Το κατάστημα της Wind είναι στην Καλογρέζα (Βυζαντίου) και το περίεργο είναι ότι ο υπάλληλος που απαιτούσε τα 5€ ήταν δίπλα και δεν συμμετείχε στη διαδικασία. Πρέπει να πω βέβαια ότι έψαξε πολύ για να βρει την κάρτα που μου έδωσε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι miui έχεις για δες Ρυθμίσεις------Κωδικοί και ασφάλεια .----- Απόρρητο ----- Κλείδωμα κάρτας sim

 

 

Ευχαριστώ γι τη βοήθειά σου, έχω MIUI 12, και στο Απόρρητο δεν υπάρχει το "Κλείδωμα κάρτας sim".

Μετά από προσπάθειες, κατάφερα να αλλάξω τον κωδικό της sim με δικό μου με τη μέθοδο που προτείνει η Q.

 

Το κινητό λειτουργεί μια χαρά, και το μόνο που παρατηρώ είναι ότι δεν εμφανίζεται το R, ενώ σε όλη την ώρα που βρισκόμουν στο κατάστημα και γινόταν η διαδικασία ενεργοποίησης της κάρτας το R φαινόταν. Τσεκάρισα και με το κινητό της συζύγου και σ' αυτό φάινεται. Φυσικά, έχω ενεργοποιήσει την περιαγωγή.

 

Στο διάστημα που δεν συμμετείχα χθες στο νήμα γράφτηκε μια ολόκληρη σελίδα σχολίων με αφορμή την παρανόηση του Monae99 σχετικά με το θέμα του καταστήματος και τα 5€. Αυτό το μαγαζί χρησιμοποιώ για όλα τα καρτοκινητά μου και σ' αυτό είχα πάει πριν 1-1,5 μήνα περίπου για να ρωτήσω τη σχετική διαικασία και ο υπάλληλος την εξήγησε αλλά ζητούσε επίμονα τα 5€, παρά τις αντιρρήσεις μου. Πέρασε το διάστημα κατανάλωσης του υπολοίπου με τη μέθοδο More και τις παρατάσεις (ευχαριστώ για άλλη μια φορά τον pavlitakis1 που τη βρήκε) και χθες που έληγε το υπόλοιπο (1,61€) πήγα πάλι στο ίδιο και περίμενα με τελειώσει ο ίδιος υπάλληλος που με γνωρίζει. Επειδή καθυστερούσε με τον πελάτη που εξυπηρετούσε και απ' έξω είχαν μαζευτεί άλλοι, άλλος υπάλληλος προσφέρθηκε να με εξυπηρετήσει, έψαξε πολύ να βρει κάρτα, είπε ότι δεν έχει και τελευταία στιγμή βρήκε μια που δεν ήταν σε φάκελο, όπως πρέπει να είναι, και προχώρησε τη διαδικασία. Σε όλη αυτή την ώρα που ήμουν εκεί, ο άλλος υπάλληλος ήταν δίπλα και δεν μίλησε ακόμη και όταν ρώτησα στο τέλος αν χρωστάω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το pin της κάρτας sim η και το αντίθετο

πας ρυθμίσεις γράφεις pin στην μπάρα αναζήτησης και θα σου εμφανίσεις την επιλογή ,δεν έχω ιδέα πως είναι στα Ελληνικά

έτσι κάθε φορά που θα κάνεις reboot η κλείνεις το τηλέφωνό δεν θα σου ζητάει το pin

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να απενεργοποιήσεις το pin της κάρτας sim η και το αντίθετο

πας ρυθμίσεις γράφεις pin στην μπάρα αναζήτησης και θα σου εμφανίσεις την επιλογή ,δεν έχω ιδέα πως είναι στα Ελληνικά

έτσι κάθε φορά που θα κάνεις reboot η κλείνεις το τηλέφωνό δεν θα σου ζητάει το pin

 

 

Ναι, μ' αυτή τη διαδικασία, εκτός από το Κλείδωμα της κάρτας, έχει και την αλλαγή του pin, αλλά αν δεν την ξέρεις δεν μπορείς να τη βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μ' αυτή τη διαδικασία, εκτός από το Κλείδωμα της κάρτας, έχει και την αλλαγή του pin, αλλά αν δεν την ξέρεις δεν μπορείς να τη βρεις.
εννοείς την επιλογή στις ρυθμίσεις ?

ότι ψάχνουμε το βρίσκουμε από κει,διότι εκτός των προφανων ρυθμίσεων υπάρχουν και άλλες που δεν είναι τόσο εμφανείς αν δεν ξέρεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γι τη βοήθειά σου, έχω MIUI 12, και στο Απόρρητο δεν υπάρχει το "Κλείδωμα κάρτας sim".

 

Μετά από προσπάθειες, κατάφερα να αλλάξω τον κωδικό της sim με δικό μου με τη μέθοδο που προτείνει η Q.

 

 

 

Το κινητό λειτουργεί μια χαρά, και το μόνο που παρατηρώ είναι ότι δεν εμφανίζεται το R, ενώ σε όλη την ώρα που βρισκόμουν στο κατάστημα και γινόταν η διαδικασία ενεργοποίησης της κάρτας το R φαινόταν. Τσεκάρισα και με το κινητό της συζύγου και σ' αυτό φάινεται. Φυσικά, έχω ενεργοποιήσει την περιαγωγή.

 

 

 

Στο διάστημα που δεν συμμετείχα χθες στο νήμα γράφτηκε μια ολόκληρη σελίδα σχολίων με αφορμή την παρανόηση του Monae99 σχετικά με το θέμα του καταστήματος και τα 5€. Αυτό το μαγαζί χρησιμοποιώ για όλα τα καρτοκινητά μου και σ' αυτό είχα πάει πριν 1-1,5 μήνα περίπου για να ρωτήσω τη σχετική διαικασία και ο υπάλληλος την εξήγησε αλλά ζητούσε επίμονα τα 5€, παρά τις αντιρρήσεις μου. Πέρασε το διάστημα κατανάλωσης του υπολοίπου με τη μέθοδο More και τις παρατάσεις (ευχαριστώ για άλλη μια φορά τον pavlitakis1 που τη βρήκε) και χθες που έληγε το υπόλοιπο (1,61€) πήγα πάλι στο ίδιο και περίμενα με τελειώσει ο ίδιος υπάλληλος που με γνωρίζει. Επειδή καθυστερούσε με τον πελάτη που εξυπηρετούσε και απ' έξω είχαν μαζευτεί άλλοι, άλλος υπάλληλος προσφέρθηκε να με εξυπηρετήσει, έψαξε πολύ να βρει κάρτα, είπε ότι δεν έχει και τελευταία στιγμή βρήκε μια που δεν ήταν σε φάκελο, όπως πρέπει να είναι, και προχώρησε τη διαδικασία. Σε όλη αυτή την ώρα που ήμουν εκεί, ο άλλος υπάλληλος ήταν δίπλα και δεν μίλησε ακόμη και όταν ρώτησα στο τέλος αν χρωστάω κάτι.

Πολυ περίεργο και εγω εχω miui 12 εχωd17fa09a70479dcd57e81de39cd2d4c6.jpgf3a856f493f243bc048d4010af966d7c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3€ Countdown to all & MB

300προς όλους

3 GB

€ 3

για 6 μερες και κατι

 

Αυτά είναι γούστα !

Και το κάνεις επι δυο... θέλω 6 γιγα για την κόρη μου... στην καλύτερη ώρα ήρθε...

κιμάς ο ανταγωνισμός, θα κάνουν και ταμείο, μπράβο τους !

Link to comment
Share on other sites

Από το πακέτο προσφορά 3€/200'+60ΣΜΣ+1GB που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για ταξίδι στην ΕΕ. Στέλνετε ΥΠ για να ξέρετε τι ακριβώς έχετε. Υπόψιν δεν ισχύει για Ντουμπάι.:lol:ca1e9bce034d9ef3388213c45f7636bc.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολυ περίεργο και εγω εχω miui 12 εχω

 

 

Ναι, στο απόρρητο, πατώντας την 1η επιλογή "Κλείδωμα sim" βγάζει την αλλαγή αριθμού Pin.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας λιγο.....

 

Φιλη μου θελει να ερθει απο F2GO στην KIOY διατηρωντας το νουμερο της ......

 

Τι επιλογες εχει....οσον αφορα το χαμηλοτερο δυνατο κοστος???

 

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας λιγο.....

 

Φιλη μου θελει να ερθει απο F2GO στην KIOY διατηρωντας το νουμερο της ......

 

Τι επιλογες εχει....οσον αφορα το χαμηλοτερο δυνατο κοστος???

 

:):):):)

 

Το έκανα προχθές ΔΕ 26/4 και έγραψα τη διαδικασία. Διάβασε λίγα προηγούμενα posts.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας λιγο.....

 

 

 

Φιλη μου θελει να ερθει απο F2GO στην KIOY διατηρωντας το νουμερο της ......

 

 

 

Τι επιλογες εχει....οσον αφορα το χαμηλοτερο δυνατο κοστος???

 

 

 

:):):):)

https://www.myq.gr/gr/support/xekinontas-stin-q/pos-mporo-na-gino-q25e227578d3706d7963f5289c6fcdae8.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...