Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Offtopic.

Νούμερα σε φραγή δεν μπορούν να λάβουν χρήματα από επέκταση ή easy transfer και για να στείλουν πρέπει να υπάρχει συνολικά ανανέωση 20 ευρώ στους τελευταίους τέσσερις μήνες

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαστε στην αλλη εταιρεία απο την οποία προσπαθεί να φέρει τα νούμερα ο φίλος στην q αλλά έχουν φραγή οπότε πρέπει να ανανεώσει ώστε να μπορούν να μεταφερθούν τελικά
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαστε στην αλλη εταιρεία απο την οποία προσπαθεί να φέρει τα νούμερα ο φίλος στην q αλλά έχουν φραγή οπότε πρέπει να ανανεώσει ώστε να μπορούν να μεταφερθούν τελικά

 

Α οκ. Η φραγή είναι 3μηνου ή 12μηνου;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έρθω Q από φορητότητα (Vodafone).

Βλέπω ότι δεν στοιχίζει τίποτα, παρά μόνο 10€ που μένουν στην κάρτα η όχι ?

Θέλω να ρωτήσω για το κονέ: η γυναίκα μου έχει ήδη Q. Τι πρέπει να κάνουμε για να το πάρει ?

Link to comment
Share on other sites

θα σου στείλει η γυναίκα σου το λινκ και μέσα από αυτο εσύ θα κάνεις την παραγγελία αυστηρα...θα πάρετε και οι δύο από 12gb για ένα χρόνο

επίσης τα χρήματα θα μείνουν στην κάρτα συν 3€ που θα μπουν όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή σου και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι τώρα συν ότι μπόνους διακαιουσαι στην πρώτη ανανέωση του μήνα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θα σου στείλει η γυναίκα σου το λινκ και μέσα από αυτά εσύ θα κάνεις την παραγγελία αυστηρα...θα πάρετε και οι δύο από 12gb για ένα χρόνο

επίσης τα χρήματα θα μείνουν στην κάρτα συν 3€ που θα μπουν όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή σου και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι τώρα συν ότι μπόνους διακαιουσαι στην πρώτη ανανέωση του μήνα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Άρα, ξεκινάμε από το να κάνει κονέ η γυναίκα μου και τα πράγματα θα κυλήσουν μόνα τους (φορητότητα από Vodafone κτλ) ?

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι γιατί όχι θα έλθει κούριερ δεν ξέρω τώρα να έχεις φωτοτυπία ταυτότητας μαζί σου η θα σου πουν να την στείλεις κάπου,μπορεί να άλλαξε αυτό

αν δεν υπάρξει πρόβλημα από voda σε μια βδομάδα και λιγότερο θα είσαι q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια είναι άπαξ για ένα χρόνο απλά να διατηρείς το νούμερο ενεργό,αν μπει φραγή τα χάνεις νομίζω

edit:https://www.myq.gr/gr/support/paketa-ipiresies/ti-ine-to-q-kone-ke-pos-to-energopio

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια είναι άπαξ για ένα χρόνο απλά να διατηρείς το νούμερο ενεργό,αν μπει φραγή τα χάνεις νομίζω

edit:https://www.myq.gr/gr/support/paketa-ipiresies/ti-ine-to-q-kone-ke-pos-to-energopio

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Βλέπω τώρα ότι αφού το πάρεις, αρκεί να έχεις υπόλοιπο συνεχώς τουλάχιστον 0.01€.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Η φραγή είναι 3μηνου ή 12μηνου;

Καλησπερα.Δε ξερω...τη φραγή την εχουν εδω και 1 μηνα περιπου.Θα βαλουν καρτες,θα τις δουλεψουν κανονικα και στο τελος του μηνα κανω τις μεταβιβάσεις και των 2 στη Q

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Δε ξερω...τη φραγή την εχουν εδω και 1 μηνα περιπου.Θα βαλουν καρτες,θα τις δουλεψουν κανονικα και στο τελος του μηνα κανω τις μεταβιβάσεις και των 2 στη Q
η φραγή είναι απεριόριστη μέχρι 12 μήνες συν ένα μήνα όπου λένε ότι σταματάς να δέχεσαι και κλήσεις ,όσο δεν ανανεώνεις,αυτό ισχύει για q,στις άλλες η φραγή είναι στο δίμηνο εκτός και έχεις αγορασμενα πακέτα που δεν έχουν λήξει

λοιπόν θα έχει φραγή,απλά είναι τα πράγματα

έχω βάλει πιο πάνω τις προϋποθέσεις για κονε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλλά ενημερωτικά στους άλλους η φραγή είναι 3μηνο είτε έχεις, είτε δεν έχεις πακέτο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλλά ενημερωτικά στους άλλους η φραγή είναι 3μηνο είτε έχεις, είτε δεν έχεις πακέτο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

α ναι ? δεν το ήξερα μόνο η wind πρωτοτύπησε πάλι ...

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το μπερδευτηκα και ψάχνω τόση ώρα να βρω το ποστ εδώ και δε το βρίσκω εάν λήγει το υπόλοιπο π.χ 27/4 τα 8 ευρώ ξέρω γω και βάλω ένα πακέτο μπλα μπλα 3 ευρώ στις 19/4 θα παρατείνει τη λήξη του υπολοίπου μέχρι τις 19/5 ή μπαρουφες λέω ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια ως 18/5,ναι αν βαλεις πακετο απο countdown ή προσωπική προσφορα θα στο ανανεωσει καλως εχοντων των πραγματων. Η μονη προσφορα που δεν ανανεωνει ειναι το 400' και 1 γιγα με 5 ευρω.Αν ενεργοποιησεις καποιο απο τα μονιμα πακετα δεν ξερω αν θα παρεις παραταση,στις αρχες που ειχε ισχυσει,σε μια περιπτωση που ειχα βαλει το πακετο προς wind,δεν ειχε γινει επεκταση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλέ τώρα έβαλα με 3 ευρώ αλλά δε το επεκτείνε το υπόλοιπο πέρασαν 24 ώρες και το επεκτείνε θα κόλλησε η εφαρμογή ίσως ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα συμβόλαιο στη Wind που λήγει τον άλλο μήνα, και θέλω να το μετατρέψω σε Q. Στο κατάστημα μου είπαν ότι κοστίζει 30Euro και θα πάρει 1 μήνα να γίνει η μεταφορά. Ισχύει ή είναι "πίεση" για να μην αλλάξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα συμβόλαιο στη Wind που λήγει τον άλλο μήνα, και θέλω να το μετατρέψω σε Q. Στο κατάστημα μου είπαν ότι κοστίζει 30Euro και θα πάρει 1 μήνα να γίνει η μεταφορά. Ισχύει ή είναι "πίεση" για να μην αλλάξω;
Ναι ισχύει από την άποψη ότι κάνουν ότι θέλουν. Δοκίμασε και σε άλλο κατάστημα και ονλαιν. Αν δεν δουλέψει, φορητότητα στην vodafone και αμέσως στην Q.

Βέβαια στο τέλος ίδια λεφτά θα στοιχίσει. Δοκίμασε ονλαιν και ακολούθησε αυτό που θα σου πούνε.

Link to comment
Share on other sites

Ας επικοινωνήσει ηλεκτρονικά με την εταιρία και πιστεύω οτι δεν θα χρεωθεί. Αλλιώς σε άλλη εταιρία που θα δωσει 10ε και θα του μεινουν τα λεφτα στην καρτα να τα καταναλωσει.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξαναπεί, τα 30 είναι τέλος μετατροπής που μπορεί να χρεώνει η wind για τις "υπηρεσίες" της νόμιμα. Ο ένας μήνας όμως για την αλλαγή, απ'όσο θυμάμαι είναι παράνομος αν έχει τελειώσει το συμβόλαιο, είναι υποχρεωμένοι να το διακόψουν/μετατρέψουν άμεσα την μέρα που θα τους πεις εσύ.

 

Κάποιος πριν δύο μήνες εδώ έγραψε ότι ακόμα και αφού τους είπε ότι θα φύγει αλλού, πάλι δεν ίδρωσε το αυτί τους. Και έφυγε.

 

Η λύση δυστυχώς είναι να πας σε άλλο δίκτυο με φορητότητα και να επιστρέψεις πίσω όταν τελειώνει η κάρτα που θα βάλεις εκεί, αν βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Στον έναν αριθμό μου έδωσε 200 λεπτά και 1 γίγα τον προηγούμενο μήνα και τώρα που έληξαν μου έδωσε άλλα 200 και 1 giga χωρίς να κάνω κάτι και επέκταση υπολοίπου.

 

Στον άλλο αριθμό μου έδωσε 2 GB για τρεις μήνες κάθε μήνα, δηλαδή έξι γιγα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...