Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526318702509/

"Επιπλέον, διπλασιάζεται το Bonus ομιλίας προς Q για ανανεώσεις από €12, που προσφέρει 1500 λεπτά ομιλίας το μήνα σε 3000 λεπτά ομιλίας το μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο με διάρκεια 30 ημέρες. Το τέλος ανανέωσης του bonus , αξίας €1.7, παραμένει αμετάβλητο και θα εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση κάθε ημερολογιακού 2μήνου, αντί 4μήνου, αρχής γενομένης από τον Μάρτιο 2021."

Υποψην οτι το μπονους μεχρι στιγμης δινεται και σε ανανεωσεις 10-11 ευρω χωρις να χρεωνεται το τελος ανανεωσης.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ανανεώσεις με πάνω από 10€ σου έρχεται 2μηνιαια χρέωση 1,70 για το μπόνους ανανεωσης.

 

Εαν βάλεις 10€ θα πάρεις πάλι το μπόνους ανανεωσης, χωρίς την χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι πού έχει θεσμοθετηθεί εδώ και παραπάνω από ένα χρόνο. Ο μόνος τρόπος να το αποφύγεις είναι η ανανέωση με ποσό κάτω των 12€.

 

Έχετε και εσείς θέμα με την εφαρμογή; Μου βγάζει γενικό σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός τρόπος να βάλεις κάτω από 12€ είναι ονλαιν, οπότε και τσεπώνουν το χαράτσι και προωθούν την ονλαιν ανανέωση.

 

Οι άλλες 2 εταιρίες και αυτές προωθούν την ονλαιν ανανέωση, δίνοντας 2πλασιο μπόνους ανανεωσης από ότι στο κατάστημα. Δεν χρεώνουν χαράτσι, αυτό είναι πρωτοπορία της κιου, όπως επίσης και το 0,30 ανά οποιαδήποτε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός τρόπος να βάλεις κάτω από 12€ είναι ονλαιν, οπότε και τσεπώνουν το χαράτσι και προωθούν την ονλαιν ανανέωση.

 

Οι άλλες 2 εταιρίες και αυτές προωθούν την ονλαιν ανανέωση, δίνοντας 2πλασιο μπόνους ανανεωσης από ότι στο κατάστημα. Δεν χρεώνουν χαράτσι, αυτό είναι πρωτοπορία της κιου, όπως επίσης και το 0,30 ανά οποιαδήποτε ανανέωση.

 

Δηλαδη στην Q αν βαζεις 12ευρω καρτα καθε μηνα, μια στις δυο φορες ξεχωρα απο το 12% φορο θα σου κρατανε συν 1,70 ευρω;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στην Q αν βαζεις 12ευρω καρτα καθε μηνα, μια στις δυο φορες ξεχωρα απο το 12% φορο θα σου κρατανε συν 1,70 ευρω;

 

Ναι + χρέωση 0,30 σε κάθε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι + χρέωση 0,30 σε κάθε ανανέωση.

 

Το 0,30 γιατι το κρατανε παλι; και ολα αυτα απο 12ευρω και πανω ανανεωσεις;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το 0,30 γιατι το κρατανε παλι; και ολα αυτα απο 12ευρω και πανω ανανεωσεις;

 

Το 0,30 αφαιρείται από οποιαδήποτε ανανέωση. Και όταν βάλεις 6€ πάλι θα σου αφαιρέσει 0,30. Μπορείς να κάνεις ανανέωση 6€ όταν έχει ενεργό καουνταουν. Μη με ρωτήσεις τι είναι το καουνταουν...

Link to comment
Share on other sites

Το 0,30 αφαιρείται από οποιαδήποτε ανανέωση. Και όταν βάλεις 6€ πάλι θα σου αφαιρέσει 0,30. Μπορείς να κάνεις ανανέωση 6€ όταν έχει ενεργό καουνταουν. Μη με ρωτήσεις τι είναι το καουνταουν...

 

Σε εναν αρχαιο αριθμο Q παντως που εβαλα 10ευρω πριν κανα 20ημερο τα 30 λεπτα δε τα κρατησαν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

8,92 έπρεπε να μπουν(αν δεν κράταγε το χαράτσι των 0,30). Μήπως είχες κανένα δεκάλεπτο ήδη;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

10/1,12 = 8,92€

Επομένως μια χαρά κράτησαν τα 0,30€

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια από παλιότερο ποστ μου. Έχω αριθμό οποίος ήταν ενεργός (δεχόταν εισερχόμενες) για 13 μήνες και 5 ημέρες από την τελευταία ανανέωση. Μετά ο αριθμός ακυρώθηκε και θα χρειαστεί να κάνω αίτημα για ανακύκλωση (γίνεται μέσω του messenger chat).
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια από παλιότερο ποστ μου. Έχω αριθμό οποίος ήταν ενεργός (δεχόταν εισερχόμενες) για 13 μήνες και 5 ημέρες από την τελευταία ανανέωση. Μετά ο αριθμός ακυρώθηκε και θα χρειαστεί να κάνω αίτημα για ανακύκλωση (γίνεται μέσω του messenger chat).

 

Ναι! Οπως το γραφεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

10/1,12 = 8,92€

Επομένως μια χαρά κράτησαν τα 0,30€

 

8,62 θα ήταν αν κρατούσε και τα 0,30 ;)

Link to comment
Share on other sites

8,62 θα ήταν αν κρατούσε και τα 0,30 ;)

 

Τότε ή είχε 0,10€ υπόλοιπο, ή άλλαξε η χρέωση της Q από 0,30 σε 0,20. Το σίγουρο είναι ότι υπήρξε χρέωση, αφού δεν έχει υπόλοιπο 8,92.

Link to comment
Share on other sites

Στις προσφορες στο app μου εχει ερθει

1) 10GB/10euro,

2) 200' ολους + 20 sms σε ολους + 1 GB / 3 euro

3) 60 sms σε ολους + 60 sms σε Q / 1.5 euro

 

Oλα για για 30 ημερες και ενεργοποιηση ως 11-5-2021

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Στις προσφορες στο app μου εχει ερθει

1) 10GB/10euro,

2) 200' ολους + 20 sms σε ολους + 1 GB / 3 euro

3) 60 sms σε ολους + 60 sms σε Q / 1.5 euro

 

Oλα για για 30 ημερες και ενεργοποιηση ως 11-5-2021

Προσοχή όμως γιατί τα λεπτά από το πορτοκαλί κουτάκι έχουν ελάχιστη χρέωση 3' ενώ τα καουντντάουν ανά 1''.

Αν δεν κάνεις πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας συμφέρουν γιατί δεν εξαρτάσαι από καουντντάουν.

Επίσης με 1,5€ έχεις επέκταση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως γιατί τα λεπτά από το πορτοκαλί κουτάκι έχουν ελάχιστη χρέωση 3' ενώ τα καουντντάουν ανά 1''.

Αν δεν κάνεις πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας συμφέρουν γιατί δεν εξαρτάσαι από καουντντάουν.

Επίσης με 1,5€ έχεις επέκταση υπολοίπου.

 

Ανά δευτερόλεπτο είναι και το πορτοκαλί κουτάκι, τώρα έχω από εκεί ενεργοποιημένο το 700άρι συν 1,5 γίγα. Μόνο το 1500αρι είναι τρίλεπτο και τα 120'' από το σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η μόνη εταιρεία που δε αφήνει να μηδενιστούν τα λεφτά σου και να πας μείον ή να χάσεις τη δυνατότητα για τα υπόλοιπα που έχεις.

Μένει πάντα 0.01€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...