Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, elephant said:

Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν...

Άλλαξα το ΑΡΝ επίσης και έκανα επανεκκίνηση.

Το παράξενο είναι ότι σε αριθμό Q με μηδενικό υπόλοιπο που όμως είχε πρόσφατη ανανέωση χρόνου προ τριμήνου δεν πήρε την προσφορά ποτέ ενώ στα δύο νούμερα που είχα και τα οποία δεν έχουν κάνει ανανέωση σχεδόν από πέρυσι, την πήρε αλλά χωρίς το ίντερνετ. Όλα τα νούμερα με μηδενικό υπόλοιπο. 

Περίεργο.

Σε 2 δικά μου, το ένα χωρίς υπόλοιπο από ΜΑΡ 23 και το άλλο με ανανέωση πριν 1 μήνα αλλά χωρίς πακέτο, πήραν την προσφορά με απεριόριστα data, τα 10000 sms, και απεριόριστα προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Για να δουλέψει το ίντερνετ χρειάζεται υπόλοιπο 0,01.

Σε εμένα δουλεύει κανονικά σε 3 νούμερα με μηδενικό υπόλοιπο. Παλιές σιμ που δουλεύουν με το roaming ενεργοποιημένο. Γενικά το λογισμικό τους πρέπει να έχει θέματα.

Screenshot_20231215-174015_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimitroula10 said:

Σε εμένα δουλεύει κανονικά σε 3 νούμερα με μηδενικό υπόλοιπο. Παλιές σιμ που δουλεύουν με το roaming ενεργοποιημένο. Γενικά το λογισμικό τους πρέπει να έχει θέματα.

Screenshot_20231215-174015_myQ.jpg

Στο δικό μου ενώ εμφανίζονται τα data στη εφαρμογή όπως στο δικό σου, Δεν ενεργοποιούνται. Δουλεύουν μόνο τα λεπτά ομιλίας και τα sms. Πάντα για μηδενικό υπόλοιπο μιλάμε ...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Andrgry said:

Στο δικό μου ενώ εμφανίζονται τα data στη εφαρμογή όπως στο δικό σου, Δεν ενεργοποιούνται. Δουλεύουν μόνο τα λεπτά ομιλίας και τα sms. Πάντα για μηδενικό υπόλοιπο μιλάμε ...

Μήπως είχε λήξει το υπόλοιπό σου;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μήπως είχε λήξει το υπόλοιπό σου;

Είχε λήξει, φαντάζομαι όμως από τη στιγμή που δουλεύουν τα άλλα δύο θα έπρεπε να λειτουργούν και τα data. Λέω εγώ τώρα.....

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Andrgry said:

Είχε λήξει, φαντάζομαι όμως από τη στιγμή που δουλεύουν τα άλλα δύο θα έπρεπε να λειτουργούν και τα data. Λέω εγώ τώρα.....

Στης @dimitroula10 πάντως δεν είχε λήξει. Ίσως να παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Στης @dimitroula10 πάντως δεν είχε λήξει. Ίσως να παίζει ρόλο.

Είχε λήξει το υπόλοιπο πριν μήνες.

Απλώς με το πακέτο έγινε επέκταση υπολοίπου μέχρι την λήξη του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Είχε λήξει το υπόλοιπο πριν μήνες.

Απλώς με το πακέτο έγινε επέκταση υπολοίπου μέχρι την λήξη του πακέτου.

Επομένως, το ίδιο πράγμα έγινε και στη δική μου περίπτωση. Να όμως που τα data δεν λειτουργούν. Είναι δοκιμασμένο σε τρεις διαφορετικές συσκευές. Τι να πω..... άβυσσος.....

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κι εγώ για 7 μέρες 

 

Για την ώρα χάθηκαν τα λεπτά που έληγαν Ιανουάριο 

 

Ελπίζω όταν λήξουν να τα εμφανίσει πάλι 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι με θέμα εκτροπής διότιι πρώτη φορά το κάνω .

Αν κάνω εκτροπή του νούμερο που έχω Q σε τηλεφωνο καρτοκινητο  της Cosmote  θα χρεωθω απο την Q ?

Αν έχω ενεργή την εκτροπή και τελειώσουν τα χρήματα -λεπτά ομιλίας στο νουμερο Q και αργήσω να ανανεώσω  κτλ, η εκτροπή θα λειτουργεί , αν με καλούν στο νούμερο της Q ?

Eυχαριστω 

 

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

1) ναι

2) υποθετω ναι αλλά σίγουρα θα κλείνει αν το σηκώσεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kmpatra said:

υποθετω ναι αλλά σίγουρα θα κλείνει αν το σηκώσεις.

Νομίζω ότι όπως όταν δεν έχεις επαρκές υπόλοιπο δεν γίνεται καν η κλήση, δεν θα φτάσει σε σημείο να χτυπήσει καν. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, kmpatra said:

1) ναι

2) υποθετω ναι αλλά σίγουρα θα κλείνει αν το σηκώσεις.

το έκανα μόλις εκτροπή .

Η κάρτα είχε μέσα 2 λεπτά δεν χρεώθηκα κάτι από την εκτροπή .

Πήρα 2 τηλέφωνα δοκιμαστικά από ένα άλλο νούμερο στο νούμερο της Q που εκανα εκτροπη και το σηκωσα κανονικα απο το τηλ της Cosmote .

Εκεί δεν ξέρω αν χρεώθηκα την κλήση διότι πήρα τις 7 ημέρες το απεριόριστο της Q  .

Πάντως για την εκτροπή δεν μειώθηκε το ποσό , είχα 2 λεπτά , 2 έμειναν 

Ευχαριστώ 

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gatokefalo said:

το έκανα μόλις εκτροπή .

Η κάρτα είχε μέσα 2 λεπτά δεν χρεώθηκα κάτι από την εκτροπή .

Πήρα 2 τηλέφωνα δοκιμαστικά από ένα άλλο νούμερο στο νούμερο της Q που εκανα εκτροπη και το σηκωσα κανονικα απο το τηλ της Cosmote .

Εκεί δεν ξέρω αν χρεώθηκα την κλήση διότι πήρα τις 7 ημέρες το απεριόριστο της Q  .

Πάντως για την εκτροπή δεν μειώθηκε το ποσό , είχα 2 λεπτά , 2 έμειναν 

Ευχαριστώ 

Μα, η κλήση είναι το θέμα αν χρεώνεται. Η εκτροπή είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Μα, η κλήση είναι το θέμα αν χρεώνεται. Η εκτροπή είναι δωρεάν.

ok sorry επειδη εγραψες πιο πανω οτι θα χρεωθω την εκτροπη(εγραψες στο 1 .Ναι ) γι αυτο το ανεφερα οτι δεν υπαρχει χρεωση .

Για την κλήση θα το δω σε λίγες μέρες που θα τελειώσουν τα δωρεάν λεπτά .

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gatokefalo said:

ok sorry επειδη εγραψες πιο πανω οτι θα χρεωθω την εκτροπη(εγραψες στο 1 .Ναι ) γι αυτο το ανεφερα οτι δεν υπαρχει χρεωση .

Για την κλήση θα το δω σε λίγες μέρες που θα τελειώσουν τα δωρεάν λεπτά .

 

Έχεις δίκιο ότι είναι λιγάκι ασαφές απλώς είναι γνωστό ότι όταν μιλάμε για χρέωση, μιλάμε για την κλήση. Η φραγή, η προώθηση κλπ είναι δωρεάν σαν υπηρεσίες από όλες τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Παιδιά αν κάποιος έχει την παλιά σιμ της Q με το roaming, μπορεί να την αλλάξει δωρεάν ή μόνο με 5€;

Δωρεάν. Αλλά μην ξεχάσεις να πεις ότι έχεις πρόβλημα και πήρες στο 13700 και σου είπαν να αλλάξεις σιμ δωρεάν.

Είναι μερικοί που ψάχνουν να πάρουν έστω και 1€.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δωρεάν. Αλλά μην ξεχάσεις να πεις ότι έχεις πρόβλημα και πήρες στο 13700 και σου είπαν να αλλάξεις σιμ δωρεάν.

Είναι μερικοί που ψάχνουν να πάρουν έστω και 1€.

Για να αλλάξουμε τη σιμ πρέπει να πάμε με την παλιά ή μόνο αναφέρουμε το πρόβλημα και  δίνουν την καινούργια;

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Andrgry said:

Για να αλλάξουμε τη σιμ πρέπει να πάμε με την παλιά ή μόνο αναφέρουμε το πρόβλημα και  δίνουν την καινούργια;

Πρέπει να πας κανονικά με το τηλέφωνο σου εν λειτουργία γιατί θα δεχτεί σμς και με την ταυτότητα σου για να γίνει ταυτοποίηση. Δεν ξέρω αν ισχύει εξουσιοδότηση σε 3ο πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών για χρέωση υπηρεσίας χωρίς την έγκριση μου σταμάτησαν να έρχονται προσφορές στο νούμερο. Τι προτείνεται να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται απαραίτητα το ένα με το άλλο, κατά καιρούς σε όλους κόβονται οι προσφορές και σε κάποιους ξαναέρχονται τον επόμενο μήνα σε άλλους μετά από πολλούς. Όμως θες να μας πεις περισσότερα για το τι ακριβώς έγινε; Σου εξαφανίστηκαν προσφορές που δεν είχαν λήξει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

Δεν συνδέεται απαραίτητα το ένα με το άλλο, κατά καιρούς σε όλους κόβονται οι προσφορές και σε κάποιους ξαναέρχονται τον επόμενο μήνα σε άλλους μετά από πολλούς. Όμως θες να μας πεις περισσότερα για το τι ακριβώς έγινε; Σου εξαφανίστηκαν προσφορές που δεν είχαν λήξει ακόμα;

Με χρέωσαν 2 ευρώ για έξτρα δεδομένα επειδή έληξε πακέτο που είχα κι ενώ βρισκόμουν σε wifi .

Διαμαρτυρήθηκα και μου επέστρεψαν τα χρήματα αλλά από τότε δεν έλαβα ξανά καμμιά προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...