Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Δεν μιλάμε όμως για παιχνίδι τύχης στην προκειμένη περίπτωση..

Να λες συγκεκριμένα ποιοι είναι οι ορισμένοι που ξεκινάνε το σπαμάρισμα..

Ναι σωστά το λες, δεν είναι παιχνίδι τύχης, ατυχές το παράδειγμα. Δεν παύει όμως να είναι παιχνίδι και όχι πακέτο ή προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Ναι σωστά το λες, δεν είναι παιχνίδι τύχης, ατυχές το παράδειγμα. Δεν παύει όμως να είναι παιχνίδι και όχι πακέτο ή προσφορά. 

Είναι πακέτο, είναι και προσφορά. Τώρα παιχνίδι με την έννοια του παιχνιδιού δεν το λες.. παίζεις το ίδιο ακριβώς για ένα τεταρτάκι καθε βδομάδα 🤣🤣 κανένα ενδιαφέρον!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σήμερα δε μπορώ να καλέσω απο το κινητό μου , όμως μπορούν να με καλέσουν!Μόλις ενεργοποίησα το Volte λύθηκε το πρόβλημα!Μένω Λάρισα , έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα , να υποθέσω είναι θέμα προσωρινό κάποιας κεραίας?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε πέσει εντελώς το 2G/3G και δεν έχεις ενεργοποιημένο το volte τότε δεν έχεις και καθόλου κλήσεις, εισερχόμενες ή εξερχόμενες.

Άρα μάλλον κάποιο διαφορετικό πρόβλημα υπάρχει που μπορεί να είναι της κεραίας ή του δικτύου και δεν εμφανίζεται σε καθαρό 4G (με volte). Ποιος ξέρει...

Από την άλλη δεν έχεις κάποιο όφελος να κρατάς το volte κλειστό, το αντίθετο, οπότε αφού δουλεύει ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το έχω απενεργοποιημένο,δε εκπέμπει μεγαλύτερη ακτινοβολία?Δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με το σήμα μου και γι αυτό δε το έχω ενεργό..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, εκτός αν κλείνεις το 4G και γυρνάς σε 2G. Το δίκτυο 4G μεταφέρει δεδομένα και δεν έχει ξεχωριστά κανάλια για φωνή. Το volte επιτρέπει να περνάει φωνή πάνω από τα δεδομένα (σαν voip αλλά πολύ πιο δεμένο). Η κίνηση της φωνής είναι απείρως μικρότερη από την κίνηση όταν βλέπεις ένα βιντεάκι ας πούμε, οπότε αν δεν σε ενοχλεί η ιδέα της "ακτινοβολίας" των δεδομένων 4g, δεν πρέπει να σε πειράζει για κλήσεις.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, spiliot said:

Καμία σχέση, εκτός αν κλείνεις το 4G και γυρνάς σε 2G. Το δίκτυο 4G μεταφέρει δεδομένα και δεν έχει ξεχωριστά κανάλια για φωνή. Το volte επιτρέπει να περνάει φωνή πάνω από τα δεδομένα (σαν voip αλλά πολύ πιο δεμένο). Η κίνηση της φωνής είναι απείρως μικρότερη από την κίνηση όταν βλέπεις ένα βιντεάκι ας πούμε, οπότε αν δεν σε ενοχλεί η ιδέα της "ακτινοβολίας" των δεδομένων 4g, δεν πρέπει να σε πειράζει για κλήσεις.

Κατάλαβα φίλε μου, δε το έχω ψάξει να πω την αλήθεια γι'αυτό και ρωτάω!Σήμερα πάντως το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει , θα κοιτάξω να δω μην έχει κάποιο θέμα το κινητό μου..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kouerti said:

Αυριο το επόμενο καουνταουν. Να δούμε εάν θα συνεχίσει να δίνει 15ημερα, παρολο που έφαγε πολυ κράξιμο στο φβ. 

κρίμα γιατί ήταν πολύ καλό countdown αυτό με τα 500' κ 5gb. δεκαπενθήμερο countdown δεν έχω βάλει ποτέ κ ούτε πρόκειται.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, diplo said:
Countdown Full GB
4.5 GB
€ 4.5
Διάρκεια 30 ημέρες
 
ενεργοποίηση μέχρι αύριο στις 17:00

Πριν 10 μέρες είχε 6,5GB με 4,5€.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hercoulis said:

ευρώ και γιγαμπαιτ. Ε δε τους λες κ φθηνούς.

Αφού είναι για 30 ημέρες καλά είναι.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Η πλάκα θα είναι να μην δώσουν τίποτα για το 3ημερο..

Σιγά μη δώσουν.. Η wind απο ανέκαθεν δεν έδινε δωρεάν. Πολύ σπάνια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

γιατί έδωσε πέρσι?

Γενικά το παίζουν ότι από τη στιγμή που είναι 365/24/7 απλοχέρα, δεν χρειάζεται να δίνει και σε ξεφτιλισμένα 3ημεράκια κλπ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά, δεν έδωσε το countdown και μάλιστα όχι για 3μερο αλλά για 30μέρες; Τι παραπάνω να δώσει δηλαδή;

(ειρωνικό το μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, spiliot said:

Συγνώμη ρε παιδιά, δεν έδωσε το countdown και μάλιστα όχι για 3μερο αλλά για 30μέρες; Τι παραπάνω να δώσει δηλαδή;

(ειρωνικό το μήνυμα)

μην γίνουν κ τα countdown τριήμερα σε λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φορτώνει αλλά υποθέτω το countdown με 3.5 ευρώ για 15 μέρες θα έβαλες φωτό.

Να ζήσουμε να την θυμόμαστε την q, εμείς (τα 6 νούμερα που διαχειρίζομαι) πάμε για cu (liquid) καθώς θα τελειώνει το υπόλοιπο από κάθε κάρτα (μη τους τα χαρίσω).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spiliot said:

Δε μου φορτώνει αλλά υποθέτω το countdown με 3.5 ευρώ για 15 μέρες θα έβαλες φωτό.

Να ζήσουμε να την θυμόμαστε την q, εμείς (τα 6 νούμερα που διαχειρίζομαι) πάμε για cu (liquid) καθώς θα τελειώνει το υπόλοιπο από κάθε κάρτα (μη τους τα χαρίσω).

Εάν πιστευετε οτι σας συμφέρει εκείνο, καλά κάνετε και πηγαινετε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τους υπολογισμούς μου θα δούμε από 4 ως 8 φορές μείωση.

Μερικά νούμερα που κάνουν ελάχιστη κίνηση θα την βγάζουν με 8-10 ευρώ το χρόνο κατανάλωση από 60ρα που τους βγαίνει τώρα, με την υπόθεση ότι το υπόλοιπο που περισσεύει από τις δίμηνες κάρτες θα το μετατρέπουμε σε κουπόνια σουπερμάρκετ ή σουβλάκια και δεν θα πηγαίνει στράφι σε πακέτα που δεν χρειάζονται απλά για να επεκτείνουν χρόνο και να μην χάσουν το υπόλοιπο.

Τώρα την βγάζανε με προσωπική προσφορά ή καουντντάουν 3-5 ευρώ και κάρτα οπότε τελείωνε, κάτι που πολύ συχνά δεν ισχύει πια. Είναι η τρίτη φορά που για δύο τηλέφωνα θα πρέπει να πάρω πακέτο 8.9 ή 15νθήμερο countdown (δηλαδή 7 ως 11 ευρώ το μήνα ανάλογα τον συνδυασμό) και σε άλλα να βάλω νέα κάρτα ενώ δε χρειάζεται για να περιμένω για το επόμενο countdown.

Δεν το έγραψα ότι φεύγω για να το παίξω έξυπνος. Όπως ήρθα εδώ στην q γιατί ήταν η οικονομικότερη για τον τρόπο χρήσης που κάνουμε (ειδικά με τον συνδυασμό με κονέ) μετά από μήνυμα που διάβαζα σε άλλο νήμα, έτσι το γράφω για να το έχουν υπόψη όσοι είναι στην ίδια φάση.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...