Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους μετά από μια εβδομάδα έχω τζάμπα μηνύματα,όποιος έχει ακόμα πρόβλημα ας πάρει στο 1227 χωρις χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από μια εβδομάδα έχω τζάμπα μηνύματα,όποιος έχει ακόμα πρόβλημα ας πάρει στο 1227 χωρις χρέωση.

 

και σε εμενα εφιαξε χωρις να παρω τηλεφωνο στο 1227

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα που λέει ότι θα πρέπει να πάω να δηλώσω το καρτοκινητό μου σε ένα κατάστημα Wind βάση του νέου νόμου. Έχει έρθει και σ'εσάς το εν λόγω μήνυμα?? :worry:

Καλή κίνηση!! Μπράβο, Q.

:p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα που λέει ότι θα πρέπει να πάω να δηλώσω το καρτοκινητό μου σε ένα κατάστημα Wind βάση του νέου νόμου. Έχει έρθει και σ'εσάς το εν λόγω μήνυμα?? :worry:

Καλή κίνηση!! Μπράβο, Q.

Αν κοιτάξεις μερικά μηνύματα πιο πάνω θα δεις ότι έχει έρθει και σε άλλους:

επίσης μου έστειλαν ειδοποιήση να πάω να το δηλώσω το νουμεράκι μου! σε σας?? γιατί γενικά δεν άκουσα τίποτε σχετικό για άλλους
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι νεος στη Q μπορει καποιος να μου πει ποσο καιρο εχει αυτο το online συστημα ανανεωσης με 50% δωρο? Ειναι προσφορα προσωρινή ή μονιμη υπηρεσια?

Eκανα σημερα μια ανανεωση 15 ευρω και οχι μονο φορο δεν μου κρατησε αλλα μου εβαλε 22,5 ευρω!!:shock: Οταν στο whats up αγοραζω καρτα 20 και μπαινουν 17,6 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Είναι χρόνια αυτή η υπηρεσία και είναι μόνιμη .

Για την ακρίβεια 17,85 μπαίνουν στο whats up

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι νεος στη Q μπορει καποιος να μου πει ποσο καιρο εχει αυτο το online συστημα ανανεωσης με 50% δωρο? Ειναι προσφορα προσωρινή ή μονιμη υπηρεσια?

Eκανα σημερα μια ανανεωση 15 ευρω και οχι μονο φορο δεν μου κρατησε αλλα μου εβαλε 22,5 ευρω!!:shock: Οταν στο whats up αγοραζω καρτα 20 και μπαινουν 17,6 :mad:

 

Σε μένα που μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού έβαλα 15 € μέσω απο το online σύστημα ανανέωσης και μου έβαλαν 37,5€!!!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που μου ήρθε μήνυμα διπλασιασμού έβαλα 15 € μέσω απο το online σύστημα ανανέωσης και μου έβαλαν 37,5€!!!

 

Τελειο!!

 

Να ρωτησω κατι ασχετο με το θεμα...Γιατι στους τιμοκαταλογους οι εταιριες τηλεπικοινωνιων αναφερουν σαν ξεχωριστη εταιρια την Q telecom(εφοσον δεν ειναι) στις χρεωσεις τους προς αυτην?Ας πουμε λεει χρεωση ταδε για cosmote, vodafone, wind, q-telecom. Γιατι δεν αναφερουν και το frog ή και αλλα καρτοκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο τιμοκατάλογο ισχύει κάτι τέτιο? Έχεις κάπια παραπομπή?
Link to comment
Share on other sites

Σε πιο τιμοκατάλογο ισχύει κάτι τέτιο? Έχεις κάπια παραπομπή?

 

http://www.forthnet.gr/media/Telephony/timokatalogoi/Pricelist%20%20Forthnet%20Telephony%20300909.pdf

 

http://www.hol.gr/files/pdf/hol_double-play_lite_pricelist_detailed.pdf

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1230

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=COSMOKARTA&catID=0b0f42bb8026479b&rootid=0b0f42bb80264798&pageLabel=pricelist&catName=%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82%20%CE%A7%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82

 

 

Mην παρερμηνευθεί οτι δινουν ακριβοτερες χρεωσεις προς Q(ιδιες με τις wind ειναι παντα), αλλα γιατι την αναφερουν σαν ξεχωριστη εταιρια ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το έχω καταλάβει , γιατί να γίνετε αυτό

Αλλά ψάχνοντας τους τιμοκαταλόγους ¨εφτασα και σε μια υποσημείωση της Vodafone και τρελλάθηκα...

Συγκεκριμένα στα οικονομικά προγράμματα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4803

 

Κοίτα τι λέει .....

 

Τα λεπτά ομιλίας που περιέχονται στο πάγιο αφορούν όλες τις εθνικές κλήσεις ομιλίας & video-κλήσεων που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας, δηλαδή κλήσεις από κινητό Vodafone προς συνδρομητή οποιουδήποτε εθνικού δικτύου σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας. Δεν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις προς το εξωτερικό, κλήσεις προς υπηρεσίες, κλήσεις που πραγματοποιούνται κατά τη διάρκεια περιαγωγής, καθώς και video-κλήσεις προς σταθερά δίκτυα και κινητά Q-Telecom.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το έχω καταλάβει , γιατί να γίνετε αυτό

Αλλά ψάχνοντας τους τιμοκαταλόγους ¨εφτασα και σε μια υποσημείωση της Vodafone και τρελλάθηκα...

Συγκεκριμένα στα οικονομικά προγράμματα

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4803

 

Κοίτα τι λέει .....

 

Τα λεπτά ομιλίας που περιέχονται στο πάγιο αφορούν όλες τις εθνικές κλήσεις ομιλίας & video-κλήσεων που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας, δηλαδή κλήσεις από κινητό Vodafone προς συνδρομητή οποιουδήποτε εθνικού δικτύου σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας. Δεν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις προς το εξωτερικό, κλήσεις προς υπηρεσίες, κλήσεις που πραγματοποιούνται κατά τη διάρκεια περιαγωγής, καθώς και video-κλήσεις προς σταθερά δίκτυα και κινητά Q-Telecom.

 

Καποιος να μας πει?

:wacko: Ουτε το ψωμι να τους ετρωγε, τετοιος διαχωρισμος....

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας που περιέχονται στο πάγιο αφορούν όλες τις εθνικές κλήσεις ομιλίας & video-κλήσεων που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας, δηλαδή κλήσεις από κινητό Vodafone προς συνδρομητή οποιουδήποτε εθνικού δικτύου σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας. Δεν συμπεριλαμβάνονται κλήσεις προς το εξωτερικό, κλήσεις προς υπηρεσίες, κλήσεις που πραγματοποιούνται κατά τη διάρκεια περιαγωγής, καθώς και video-κλήσεις προς σταθερά δίκτυα και κινητά Q-Telecom.

 

Αυτός είναι ένας παλιός όρος, σχεδόν από τότε που ιδρύθηκε η Q από την Quest και τότε ίσχυε και στις 3 εταιρίες.

Προφανώς ξέχασαν να τον αφαιρέσουν... χωρίς να είμαι σίγουρος βέβαια.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κανείς τις ρυθμίσεις MMS για SonyEricsson (Κ850i).Έχω δοκιμάσει τα πάντα (ρυθμίσεις Q και οτι βρήκα απο internet) και δεν δουλεύει τίποτα.Πάντως δε θυμάμαι αν εχω χρησιμοποιήσει MMS με αυτο το κινητό αλλά με το προηγούμενο κινητο (Κ510) έχω στείλει οπότε είναι σίγουρα ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Τελειο!!

 

Να ρωτησω κατι ασχετο με το θεμα...Γιατι στους τιμοκαταλογους οι εταιριες τηλεπικοινωνιων αναφερουν σαν ξεχωριστη εταιρια την Q telecom(εφοσον δεν ειναι) στις χρεωσεις τους προς αυτην?Ας πουμε λεει χρεωση ταδε για cosmote, vodafone, wind, q-telecom. Γιατι δεν αναφερουν και το frog ή και αλλα καρτοκινητα?

 

what's up, cu, frog, momad, κλπ. είναι πακέτα καρτοκινητής των εταιριών. Η Q vαι μεν έχει αγοραστεί από την wind αλλά έχει διατηρήσει το δικό της ΑΦΜ (διαφορετικό απ' αυτό της Wind) και φαίνεται σαν ξεχωριστή εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

what's up, cu, frog, momad, κλπ. είναι πακέτα καρτοκινητής των εταιριών. Η Q vαι μεν έχει αγοραστεί από την wind αλλά έχει διατηρήσει το δικό της ΑΦΜ (διαφορετικό απ' αυτό της Wind) και φαίνεται σαν ξεχωριστή εταιρία.

Η Q Telecom ΔΕΝ υφίσταται πλέον σαν εταιρεία, ούτε έχει διαφορετικό ΑΦΜ, απλά είναι Brand Name της WIND, όπως ακριβώς και η Tellas. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κανείς τις ρυθμίσεις MMS για SonyEricsson (Κ850i).Έχω δοκιμάσει τα πάντα (ρυθμίσεις Q και οτι βρήκα απο internet) και δεν δουλεύει τίποτα.Πάντως δε θυμάμαι αν εχω χρησιμοποιήσει MMS με αυτο το κινητό αλλά με το προηγούμενο κινητο (Κ510) έχω στείλει οπότε είναι σίγουρα ενεργοποιημένο.

δοκιμασε απο το site της WIND...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε απο το site της WIND...

Η ιστοσελίδα της Wind στέλνει μόνο τις ρυθμίσεις Wap και Mms της Wind. Δοκίμασε να στείλεις από'δω τις ρυθμίσεις (αφού δεν έχει το Sony Ericsson K850i, δοκίμασε τις ρυθμίσεις του K800 ή δες εδώ τις χειροκίνητες ρυθμίσεις).. :)

Link to comment
Share on other sites

Η ιστοσελίδα της Wind στέλνει μόνο τις ρυθμίσεις Wap και Mms της Wind. Δοκίμασε να στείλεις από'δω τις ρυθμίσεις (αφού δεν έχει το Sony Ericsson K850i, δοκίμασε τις ρυθμίσεις του K800 ή δες εδώ τις χειροκίνητες ρυθμίσεις).. :)

 

Λεει αυτο: Υπήρξε πρόβλημα και δεν θα γίνει η αποστολή των ρυθμίσεων που επιλέξατε.Server returned error: 403

Link to comment
Share on other sites

η προσφορά με τα 3.90€ έληξε τελικά???

επειδή λεει "Τρέξτε η προσφορά ισχύει από 22 Οκτωβρίου μέχρι και 31 Οκτωβρίου και βλέπουμε… "

Link to comment
Share on other sites

Η ιστοσελίδα της Wind στέλνει μόνο τις ρυθμίσεις Wap και Mms της Wind. Δοκίμασε να στείλεις από'δω τις ρυθμίσεις (αφού δεν έχει το Sony Ericsson K850i, δοκίμασε τις ρυθμίσεις του K800 ή δες εδώ τις χειροκίνητες ρυθμίσεις).. :)

Εννοείται οτι τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά και απο το site της sonyericsson αλλά τιποτα, πρόβλημα διακομιστή βγάζει πάντα.

Τέλοσπαντων δεν καίγομαι κιόλας για τα MMS.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά και απο το site της sonyericsson αλλά τιποτα, πρόβλημα διακομιστή βγάζει πάντα.

Τέλοσπαντων δεν καίγομαι κιόλας για τα MMS.

 

ειναι δελεαρ η τιμη του μμσ. με την εξυπηρετηση πελατων επικοινωνησες?

 

στελνω κενο μηνυμα στο 12260 για τις μονιμα μειωμενες χρεωσεις αλλα δεν μου ερχεται καποια απαντηση. ειναι λογικο αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που μου τελειώνει η κάρτα, αντί ξέρω γω να μου στείλουν ένα μήνυμα για ειδοποίηση μικρού υπολοίπου, μου στέλνουν 2-3 τέτοια. Και όχι επανωτά, όποτε το θυμούνται. Ξέρει κανείς αν γίνεται να το απενεργοποιήσω αυτό. Σε σας τόσα σας στέλνουν;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μέσα είχα διαβάσει ότι εάν πάρεις 15 ε σου βάζει 15 ε.

Αγόρασα 15 ε κάρτα (εκείνα τα χαρτάκια που βγάζουν σαν απόδειξη ταμειακής) από περίπτερο και μου έβαλε 13.39 ε. :mad:

Τι να πω...:confused::down:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...