Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eλάχιστη ανανέωση κανονικά 10€ αλλά 2 φορές συνήθως την εβδομάδα που τρέχει το countdown σε αφήνει να βάλεις 6€ που με αφαίρεση των φόρων κτλ μένουν μέσα 5.05€ και το υπόλοιπο κρατάει 2 μήνες. Επισης εφαρμόζεται ανα ημερολογιακό 6μηνο για την ώρα, επιπλέον τέλος 1.7€ για να σου δίνει το bonus 1500 προς q και 1gb με κάθε κάρτα ανανέωσης. Τip που δουλεύει για την ώρα πάντα, ειναι οτι το τέλος θα στο αφαιρέσει αν βάλεις 12€ κάρτα, ενω βάλεις 10€ θα πάρεις το bonus και δε θα πάρει τα 1.7€/6μηνο. Mε την 6€ ανανέωση δεν έχεις το bonus

Υπόλοιπα μεταφέρει μόνο σε συγκεκριμένα πακέτα που γράφουν rollover πχ q star.

Σε σχέση με άλλες καρτοκινητές

1. Δεν μεταφέρει στον επόμενο μήνα bonus ανανέωσης των mb/λεπτών ομιλίας

2. Χρειάζεται υπόλοιπο 0.01€ για να λειτουργήσει το αγορασμένο πακέτο δεδομένων σου

3. Στον 3ο μήνα χρήσης εφόσον λήξει το υπόλοιπο των χρημάτων σου, λήγουν και τα όποια πακέτα σου σε αντίθεση με τους άλλους 2 που μέχρι να μπει φραγή στο 3μηνο χρησιμοποιεις κανονικά το όποιο πακέτο σου

Ατυπα δεν εφαρμόζει φραγή εισερχομένων στο 3μηνο όπως οι άλλοι 2. H q βασικά συμφέρει αν σε συμφέρουν τα countdown που βγάζει και οι λεγόμενες προσωπικές προσφορές αν και όταν έρχονται αυτές που θες για τις ανάγκες σου

Αν εισαι ηδη σε άλλο δίκτυο και έχεις μαζεμένα mb/λεπτα ομιλίας κτλ απο τα bonus συν πακέτα, δε νομίζω προσωπικα οτι αξιζει να τα αφήσεις για να κυνηγάς τα countdown..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη ανανέωση όταν έχει countdown, δηλαδή 2 φορές την εβδομάδα είναι 6€ με διάρκεια δύο μήνες και 10€ τις υπόλοιπες ημέρες.

Τα πακέτα έχουν διάρκεια 30 ημέρες και προστίθενται μονο τα Q star.

Τα υπόλοιπα χάνονται αν δεν καταναλωθούν.

Το μπόνους φορητότητας είναι 12 GB με διάρκεια 1 έτος αλλά αν μηδενιστεί το υπόλοιπο, χάνεται.

fff5203e583a9687f78a2ec04e38578e.jpgbf31bd3b8dbcf90150b616564e87abde.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω δει κάποια μηνύματα στο fb τους ότι το κονε τελικά δεν αποδόθηκε. Τελος να πουμε ότι αυτόν τον καιρό έχουν βγάλει και ένα προμο που με νέο αριθμό παίρνεις διπλασιασμο χρόνου ομιλίας για 3 μήνες και 2gb για 12 μηνες με ανανέωση όμως κάθε μήνα απο 10€ και άνω. Αλλά αυτό ειναι για νέο αριθμό και επίσης δεν ειναι το κονέ.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το bonus φορητότητας δεν ειναι 12gb αν απλά φύγεις απο άλλη εταιρεία και έρθεις q. Αλλά μόνο αν έρθεις μέσω του κονε στην q... Αν και έχω δει κάποια μηνύματα στο fb τους ότι το κονε τελικά δεν αποδόθηκε. Τελος να πουμε ότι αυτόν τον καιρό έχουν βγάλει και ένα προμο που με νέο αριθμό παίρνεις διπλασιασμο χρόνου ομιλίας για 3 μήνες και 12gb το χρόνο. Αλλά αυτό ειναι για νέο αριθμό και επίσης δεν ειναι το κονέ..
Πρέπει να ενεργοποιηθεί πρόσκληση σε15 μέρες μετά την ενεργοποίηση.

Λεπτομέρειες υπάρχουν στο σάιτ.

Επίσης πρέπει να έχει βάλει και ο προσκαλούμενος και ο προσκαλών 10 € τον τελευταίο μήνα.

Όλες οι πληροφορίες στο σάιτ της Q.

 

myq.gr

 

Επίσης δεν ξέρω αν γίνεται να ενεργοποιηθούν και τα 2 μπόνους ταυτόχρονα.

 

Λεπτομέρειες εδώ.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D482903&share_tid=482903&share_fid=4676&share_type=t&link_source=app

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Το διόρθωσα γιατί βλέπω ότι λέει ότι λειτουργεί και με φορητότητα το κονέ αν πατήσεις στο λινκ του άλλου κονεδάκια..
Link to comment
Share on other sites

για να λειτουργήσει το κονέ πρέπει πρώτα να βρεις κάρτα Q

 

Εγώ πάλευα 2 μήνες να βρω και εννοείται τίποτα δεν έγινε.

Ένα σκασμό μηνύματα στο twitter, 100 επιβεβαιώσεις ότι τις έστειλαν και ότι το κουριερ έχει πρόβλημα και τελικά τα παράτησα...

 

έχουν σοβαρό πρόβλημα με την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

για να λειτουργήσει το κονέ πρέπει πρώτα να βρεις κάρτα Q

 

Εγώ πάλευα 2 μήνες να βρω και εννοείται τίποτα δεν έγινε.

Ένα σκασμό μηνύματα στο twitter, 100 επιβεβαιώσεις ότι τις έστειλαν και ότι το κουριερ έχει πρόβλημα και τελικά τα παράτησα...

 

έχουν σοβαρό πρόβλημα με την εξυπηρέτηση πελατών

Έχει ακουστεί όντως ότι με τον κορωνοϊό και την μεταφορά στο καινούργιο κτίριο, υπάρχουν καθυστερήσεις.

Δοκίμασε να επαναλάβεις την διαδικασία από την αρχή χωρίς να αναφέρεις τίποτα.

Αν είσαι Αθήνα και θέλεις άμεση εξυπηρέτηση σε πλανόδιους.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

προ κορονοιού άρχισε το σκηνικό και τράβηξε μεχρι την καραντίνα...

φορητότητα απο f2go ήταν, δεν ηθελα νεο αριθμο

ίσως γι'αυτό να έγινε χαμούλης...βραχυκύκλωσαν και δε μπορούσαν να συνεννοηθούν μεταξύ τους

 

τα περι καθυστέρησης λόγω μετακόμισης μόνο ως αστείο μπορώ να το λάβω... τις SIM δηλαδή τις είχαν σε άλλο κιβωτιο και ο τάκης με το φορτηγό δεν έβρισκε να παρκάρει το έστειλε σε άλλη διεύθυνση;

Link to comment
Share on other sites

 

τα περι καθυστέρησης λόγω μετακόμισης μόνο ως αστείο μπορώ να το λάβω... τις SIM δηλαδή τις είχαν σε άλλο κιβωτιο και ο τάκης με το φορτηγό δεν έβρισκε να παρκάρει το έστειλε σε άλλη διεύθυνση;

 

Όταν γίνονται τέτοιες μετακομίσεις οι εταιρείες παντού έχουν πρόβλημα.

Φαντάσου εδώ που είναι χύμα.

Άσε που δεν είναι όφελος οι εσωτερικές μεταφορές.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αν γνωρίζει κανείς το τηλέφωνο κάποιου από τα παιδιά που στέλνουν προνομιακά νούμερα F2G/Q, παρακαλώ να μου στείλει pm, γιατί αυτός που γνώριζα εγώ έχει σταματήσει από αυτή τη δουλειά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλουν να κάνουν τον κόσμο να τσιμπήσει την προσφορά

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλουν να κάνουν τον κόσμο να τσιμπήσει την προσφορά

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

 

Αφού την Παρασκευή τσιμπησαν ιντερνετ ηδη, αδιάφορο το συγκεκριμένο. Συνήθως στο καουνταουν της Δευτέρας εδινε ομιλία. Όλο αλλάζουν τα δεδομένα και βεβαιώνει την έλλειψη οργάνωσης και σταθερότητας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικό που είναι προς πώληση και επίσης λογικό που κανένας δεν την αγοράζει...

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή/ Σάββατο έδωσε 120' με 3€.:lol::lol:

Λογικό το επόμενο να είναι Δεδομένα.

Το ίδιο 120'/3€ είχε δώσει πριν 30 ημέρες και πριν 60 ημέρες.

Μία ανάγνωση στα παλιά μηνύματα το αποδεικνύει.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή/ Σάββατο έδωσε 120' με 3€.:lol::lol:

Λογικό το επόμενο να είναι Δεδομένα.

Το ίδιο 120'/3€ είχε δώσει πριν 30 ημέρες και πριν 60 ημέρες.

Μία ανάγνωση στα παλιά μηνύματα το αποδεικνύει.:lol:

Μια ιδέα.... Να φτιαχτε ένας πίνακας με το τι δίνει και πότε και να δείτε εάν ακολουθεί ένα μοτίβο

 

 

Αν τελικά ισχύει θα ξέρετε περίπου τι είναι να δώσει την επόμενη φορά

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα.... Να φτιαχτε ένας πίνακας με το τι δίνει και πότε και να δείτε εάν ακολουθεί ένα μοτίβο

 

 

Αν τελικά ισχύει θα ξέρετε περίπου τι είναι να δώσει την επόμενη φορά

Όσοι αγοράζουν πακέτα το γνωρίζουν ότι υπάρχει μία κυκλική επανάληψη.

Την Παρασκευή νομίζω έχω γράψει σχόλιο με σκρινσοτς για την λήξη του προηγούμενου πακέτου και πριν 30 ημέρες πάλι.

Ο καθένας αγοράζει ότι χρειάζεται και αν είναι συμφέρον το αγοράζει δύο, τρεις κλπ φορές.

Υπάρχουν προσφορές για όλους.

Link to comment
Share on other sites

παντως σε 4 νουμερα wind/Q που κοιταω σταματησαν εδω και 10 μερες να ερχονται οι ατομικες προσφορες μεσω της εφαρμογης. οταν εληγαν παντα μου ερχοταν την επομενη νεες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως σε 4 νουμερα wind/Q που κοιταω σταματησαν εδω και 10 μερες να ερχονται οι ατομικες προσφορες μεσω της εφαρμογης. οταν εληγαν παντα μου ερχοταν την επομενη νεες.

 

Κανονικά συνεχίζουν εδώ, ακόμα κι αν δεν ενεργοποιώ καμία από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Και έρχονται και ΣΜΣ ταυτόχρονα.

 

400Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5€! ΣTEIΛE 47 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYQ https://tinyurl.com/ybgojyqq EΩΣ KAI 9/6! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-epikoinonia

 

Μήπως έχεις ζητήσει απενεργοποίηση?

Ρίξε μία ματιά στην εφαρμογή.

Αν όλα είναι εντάξει μάλλον κάτι έχει γίνει.

Μου είχε συμβεί παλιά σε ένα νούμερο και επανήλθαν μόνα τους μετά τη λήξη της περιόδου προσφορών και έναρξης της καινούργιας.

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPO 20GB KAI 1000Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME ΔIAPKEIA 15 HMEPEΣ (AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA). ΣTEIΛE 20G ΣTO 12410 MEXPI KAI 25/5 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO ΔΩPEAN. ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-epikoinonia

 

Τι επαθε η Q ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζει κανένας πακέτα.

Δεν μπορεί να επιβιώσει με 6€ το ελάχιστο άσε που πολλοί δεν βάζουν τίποτα αφού μπορούν να δέχονται εισερχόμενες και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο.

Έτσι και κλείσει την βάψαμε.

 

Και άλλες προσωπικές προσφορές.:lol:

 

Όσο δεν πληρώνουν, τόσο σκάνε προσφορές ώστε αν χρειαστεί κάτι έξτρα να έχουμε καβάτζα γι καμμιά εκδρομή.:lol:

 

Η Q δείχνει το δρόμο που αναγκαστικά θα ακολουθήσουν όλοι.f458372972b9142dc8c80f9cc0b58e94.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...