Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυριο πρωι θα εχει countdown,πιθανόν με χρόνο ομιλίας (επειδη το προηγούμενο ήταν με δεδομένα)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά πως ειδοποιείται κάποιος ότι υπάρχει? εκτός από το να πηγαίνει μόνος του και να ψάχνει?
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το πηγαν για Παρασκευή τελικά. Ίσως να θυμόμουν λάθος κι εγώ,σόρρυ...

Ειδοποίηση έρχεται από την εφαρμογή ή με sms κάποιες φορές,οχι πάντα όμως. Κάποιες φορές και μέσα στο newsletter για όσους είναι γραμμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Τι χαλια ειναι αυτα στο ανανεωμενο site της Q, το ειδατε? Αγγλικες λεξεις γραμμενες στα Ελληνικα, κομιουνιτυ, κιου σοπ, κανε κονε, μπλα μπλα του ολ, ντατα σκ (σκ@τά σημαινει?)..Μα σε ποιους νομιζουν πως απευθυνονται..? Ουτε να το φτυσω..

Αισθητική βλαχομπαρόκ φωστήρων! Για να μας παρηγορήσουν για τις αυξήσεις...:lol:

ναι αλλά πως ειδοποιείται κάποιος ότι υπάρχει? εκτός από το να πηγαίνει μόνος του και να ψάχνει?

Στην εφαρμογή εχει αντίστροφη μέτρηση χρόνου, βλέπεις ακριβώς σε πόσες ώρες αρχίζει.

Edited by gag
Link to comment
Share on other sites

Αισθητική βλαχομπαρόκ φωστήρων! Για να μας παρηγορήσουν για τις αυξήσεις...:lol:

 

Στην εφαρμογή εχει αντίστροφη μέτρηση χρόνου, βλέπεις ακριβώς σε πόσες ώρες αρχίζει.

 

ευχαριστω! Τελικά ειναι παρασκεύή? γιατί δεν έχω την εφαρμογή πρόχειρη

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! Τελικά ειναι παρασκεύή? γιατί δεν έχω την εφαρμογή πρόχειρη

 

Nai, paraskevi proi to neo καουντ νταουν οφερ ! :shock:

Μετά τα greeklish η Q μας έφερε τα Αγγλινικά ! Δε φιγκς, φιγκς εντ δε τρoουφ, τρoουφ !!! :lol:

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Nai, paraskevi proi to neo καουντ νταουν οφερ ! :shock:

Μετά τα greeklish η Q μας έφερε τα Αγγλινικά ! Δε φιγκς, φιγκς εντ δε τρoουφ, τρoουφ !!! :lol:

Τι άσχημα που είναι,κραξτε τους λίγο στο face μπας και φιλοτιμηθουν

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερα μου αντι να παρει καρτα ανανέωσης Q, πηρε καρτα Wind 12€. Όποιος θελει ανταλλαγη με Q 10€ ας στειλει π.μ. ευχαριστώ

 

Έγινε η ανταλλαγή, ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε για τι "μη πω" μιλάμε (υπάρχουν και τα ban αορίστου διαρκείας!! ) ,

τους έστειλα την καταγγελία που έστειλα και στην ΕΕΤΤ και Συνήγορο (κοινοποίηση τους έκανα δλδ):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7794839#post7794839

 

Και προφανώς αφού έχει καταργηθεί ο αριθμός δεν επιτρέπει η φόρμα τους να τον δηλώσω και έβαλα τηλέφωνο επικοινωνίας στη θέση του αφορόντος αριθμού (στη Vodafone ανήκει ο αριθμός)

ΚΑΙ

μου απάντησαν:

 

"Αγαπητέ κύριε............................. ,

 

Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό 37-xxxxxxxxxxx και μετά από διερεύνηση των στοιχείων σχετικά με την τηλεφωνική σύνδεση {ο αριθμός Vodafone}., σας ενημερώνουμε ότι για να σας αποδοθεί το χρηματικό ποσό από το καρτοκινητό σας θα πρέπει να προβείτε σε ενα κατάστημα μας με την ταυτότητα σας και ένα ενεργο αριθμό IBAN στα στοιχεια σας

 

Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας, με γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας http://www.WIND.gr, καλέστε μας στο 13800 (από σταθερό με χρέωση 0,26€ ανά κλήση) ή επισκεφθείτε ένα κατάστημά μας.

Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε

 

Mε εκτίμηση,

 

kkkkkkkkkkkkkk

Ομάδα Εξυπηρέτησης WIND"

 

Ενώ IBAN έχω δώσει εδώ και πάνω από 2 βδομάδες.

 

Ερωτηθείτε μόνοι σας ποιός πρέπει να "σηκώσει τα χέρια ψηλά" (ίσως και τα πόδια).

ΔΕ παίζονται....

Που θα καταλήξει δεν ξέρω!!!

Ο Κανονισμός τους δίνει περιθώριο 30 ημέρες για να επιστρέψουν το χρηματικό υπόλοιπο. Ίσως προσπαθούν να το εξαντλήσουν (το καλό σενάριο, γιατί γενικά δεν είναι εμπιστοσύνης). Ενημερωτικά, την αρχική καταγγελία την έκανες από τη φόρμα επικοινωνίας τους;

Link to comment
Share on other sites

AΓAΠHTE ΠEΛATH, ΠPIN METABEITE ΣTO KATAΣTHMA WIND ΘA ΠPEΠEI NA EXETE MAZI ΣAΣ THN TAYTOTHTA ΣAΣ KAI TO IBAN TOY TPAΠEZIKOY ΣAΣ ΛOΓAPIAΣMOY. EYXAPIΣTOYME.

 

14-03-2019 14:41:32

 

AΓAΠHTE ΠEΛATH, ΓIA AKYPΩΣH TΩN KAPTOKINHTΩN ΣAΣ KAI EΠIΣTPOΦH ΣE TPAΠEZIKO ΛOΓAPIAΣMO ΘA ΠPEΠEI NA AΠEYΘYNΘEITE ΣE KATAΣTHMA WIND. EYXAPIΣTOYME

 

14-03-2019 14:40:51

 

AΓAΠHTE ΠEΛATH, TO AITHMA ΓIA EΠIΣTPOΦH ΣE TPAΠEZIKO ΛOΓAPIAΣMO ΘA ΠPEΠEI NA ΓINEI ENTOΣ 3 MHNΩN AΠO THN ANAKOINΩΣH TΩN TIMOΛOΓIAKΩN AYΞHΣEΩN. EYXAPIΣTOYME

 

14-03-2019 14:41:08

Ανέμενα το Τέλος Εποχής προτού επισκεφτώ Ανεμομάγαζο & +έταξα επιτόπου ιδιόχειρη επιστολή καταγγελίας +δεσης 3 καρτοκινητών -απέμεινε μόνον το 0ικό +βόλαιό μου- μετ' αιτήματος επιστροφής χρηματικού τους υπολοίπου, αρξαμένου του Έαρος… ½ σχεδόν μήνα απ' την 1°μηνιά- &1 ντουζίνα μηνύματα @προαναφερθέντα 3+1 κινητά μετά- δοκιμάζοντας & άλλο κατάστημα, ξανάστειλα φωτοτυπία ταυτότητας με παρόμοιο γραπτό κείμενο αλλά πλέον & αντίτυπο βιβλιαρίου τραπέζης μαζί με πρόσθετο έγγραφο δηλωτικό του IBAN λόγω αχρηστίας της Πειραιώς@εκτύπωση των 1°τύπων της· ατυχώς, μας πρόλαβε ο αποκλεισμός & παρέμεινε η απορία “τι εννοεί ο Ποιητής;” περί παρελθόντος 3μήνου Δεκέμβρη-Μάρτη, αντιδιασταλτικώς προς το ~90ήμερο 21/12-21/3 ανακοίνωσης των εσχάτων αυξήσεών της ενδεχομένως:

Ανανέωση με 5€ σήμερα 3/3/2019 γίνεται ΜΟΝΟ με πιστωτική/χρεωστική κάρτα:

 

Voda-CU11.jpg

 

Υπόψιν, ότι λόγω του νέου Κανονισμού Γενικών Αδειών (από 1/10/2018 Στάδιο 2), ΔΕΝ δικαιούστε (καταγγελία και) επιστροφή υπολοίπου € στο καρτοκινητό, λόγω παρέλευσης 3μηνών από την ανακοίνωση ως την εφαρμογή της στη Vodafone:

 

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Instructions/about_Regulation.html

2πλάσιο ποσό περιμένει απεγκλωβισμό@Voda, κατόπιν ικανής ανανέωσης & μεταφοράς του μεγίστου από ευνοημένο CU -250' δωρεάν προς όλους σε κάθε ανανέωση, ακόμη & €1→89λ€, αγνώστου αριθμού επιτρεπτών απανωτών επαναλήψεων- σε καταργούμενο απλό πλην αρχαίο καρτοκινητό ·πάλαι ποτέ Panafon1 ως άπελπις προσωρινή απάντηση @Τετέλεσταιτ bFree μέσω ιδιοτύπου +βολαίου άνευ παγίου, μα μετά 7' προς όλους μηνιαίου Δώρου —υπόψιν, ουδέποτε έλαβα επιβεβαιωτικά αποστολής τής χαρακτηρισθείσης «εσωτερικής τους αλληλογραφίας»:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω Χριστό,προσπάθησα και το διάβασα όλο εντωμεταξύ :X
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω Χριστό,προσπάθησα και το διάβασα όλο εντωμεταξύ :X

 

και εγω τιποτα πολυ μπερδεμα ολο αυτο το κειμενο, και συμπερασμα πηγες στην cu ; . οσο για την ελαχιστη ανανεωση εχει καταργηθει η 5 ευρω καρτα και υπαρχει 10 και 12 ευρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το υπόλοιπο της κάρτας λήγει σε λίγες ημέρες. Αν αγοράσω πακέτο δεδομένων θα μπορώ να το χρησιμοποιώ μέχρι την λήξη του και ας έχει λήξει το υπόλοιπο της κάρτας ή χωρίς υπόλοιπο παύουν και τα ενεργά πακέτα? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

όπως θα σου γράφουν και στο μήνυμα που θα στειλουν μια εβδομαδα πριν, πρέπει να ανανεώσεις για να μη χαθούν τα αγορασμένα σου πακέτα και το χρηματικό σου υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το υπόλοιπο της κάρτας λήγει σε λίγες ημέρες. Αν αγοράσω πακέτο δεδομένων θα μπορώ να το χρησιμοποιώ μέχρι την λήξη του και ας έχει λήξει το υπόλοιπο της κάρτας ή χωρίς υπόλοιπο παύουν και τα ενεργά πακέτα? Ευχαριστώ.

Όλα μηδενίζονται,ένα από τα πολύ κακα που έχει η q

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω Χριστό,προσπάθησα και το διάβασα όλο εντωμεταξύ :X

 

Το πέρασες στο google translate; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω Χριστό,προσπάθησα και το διάβασα όλο εντωμεταξύ :X

 

Και εγώ τα ίδια. Η αποκρυπτογράφηση δεν είναι το δυνατό μου σημείο:lol::lol::lol:

ούτε ο χρόνος περισσεύει.

Link to comment
Share on other sites

Ανέμενα το Τέλος Εποχής προτού επισκεφτώ Ανεμομάγαζο & +έταξα επιτόπου ιδιόχειρη επιστολή καταγγελίας +δεσης 3 καρτοκινητών -απέμεινε μόνον το 0ικό +βόλαιό μου- μετ' αιτήματος επιστροφής χρηματικού τους υπολοίπου, αρξαμένου του Έαρος… ½ σχεδόν μήνα απ' την 1°μηνιά- &1 ντουζίνα μηνύματα @προαναφερθέντα 3+1 κινητά μετά- δοκιμάζοντας & άλλο κατάστημα, ξανάστειλα φωτοτυπία ταυτότητας με παρόμοιο γραπτό κείμενο αλλά πλέον & αντίτυπο βιβλιαρίου τραπέζης μαζί με πρόσθετο έγγραφο δηλωτικό του IBAN λόγω αχρηστίας της Πειραιώς@εκτύπωση των 1°τύπων της· ατυχώς, μας πρόλαβε ο αποκλεισμός & παρέμεινε η απορία “τι εννοεί ο Ποιητής;” περί παρελθόντος 3μήνου Δεκέμβρη-Μάρτη, αντιδιασταλτικώς προς το ~90ήμερο 21/12-21/3 ανακοίνωσης των εσχάτων αυξήσεών της ενδεχομένως:

 

2πλάσιο ποσό περιμένει απεγκλωβισμό@Voda, κατόπιν ικανής ανανέωσης & μεταφοράς του μεγίστου από ευνοημένο CU -250' δωρεάν προς όλους σε κάθε ανανέωση, ακόμη & €1→89λ€, αγνώστου αριθμού επιτρεπτών απανωτών επαναλήψεων- σε καταργούμενο απλό πλην αρχαίο καρτοκινητό ·πάλαι ποτέ Panafon1 ως άπελπις προσωρινή απάντηση @Τετέλεσταιτ bFree μέσω ιδιοτύπου +βολαίου άνευ παγίου, μα μετά 7' προς όλους μηνιαίου Δώρου —υπόψιν, ουδέποτε έλαβα επιβεβαιωτικά αποστολής τής χαρακτηρισθείσης «εσωτερικής τους αλληλογραφίας»:blink:

 

Είσαι καλά φίλε ?

Τι ακριβώς σου έκαναν εκεί ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

…ακόμα τίποτα… λήξη προθεσμίας 1ᵅπριλιά:rtfm:

Log'n'Win τέρμα, αναλώνω Q δεδομένα & διατηρώ τον μοναδικό εντελώς δωρεάν αριθμό μου “δεν παίρνεις κάτι, δεν δίνεις κάτι”, ήτοι "πούρο" PAUG, χρήσιμο + τοις άλλοις για +χρονισμό ημεροχρονολογίας σ' «αρχαία» κινητά με ληγμένους πυκνωτές -ή καινούργια πλην χρέπια- που τα χάνουν άμα βγει η μπαταρία @αλλαγή SIM· άλλα κόλπα η Wind:vava:

Νεότερα περί Voda, αρμοδίως@ανάλογη Υποπεριοχή, όταν αναλύσει το Τμήμα Παραπόνων την πολιτική επιστροφής χρημάτων σε περίπτωση +ολικής διακοπής καρτοκινητών της -ευλόγως προτείνεται μεταφορά υπολοίπου @έτερόν μου- ή κατ' εξαίρεσιν εξυπηρέτησή μου, ώστε τυχόν επόμενες αυξήσεις να τα βρουν φορτωμένα&έτοιμα· το μεν προς κατάργηση με τα ρέστα +€150~ του άλλου, το δ' εκλεκτό CU μου μ' όσον χρόνο ομιλίας προς όλους μού δωρίσει κατόπιν αλλεπάλληλων ανανεώσεων δι' εξαργυρώσεων 1€ μέσω σχετικής εφαρμογής επιστροφών: max25²×10'=104⅙ ώρες –ειδάλλως κάθομαι@αβγά μου ένεκα αζήμιας +τήρησής τους, εκτός αν λήξει η προσφορά -που αποφεύγω να επιλέξω την τυπική ενεργοποίηση, εφόσον βρίσκεται ούτως ή άλλως εν ισχύι, παρατείνοντάς την ενδεχομένως ¿εσαεί‽- οπότε κόβονται αμφότερα με την 1ⁿ ευκαιρία:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...