Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλη βρετανια

Εισαι σε ευρωπαϊκή χώρα που σταμάτησε η περιαγωγή (roaming);

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν είναι να έχεις γραφτεί ( με η χωρίς την θέληση) σου σε online υπηρεσίες . Μόνο η εξυπηρέτηση πελατών μπορεί να σου απαντήσει υπεύθηνα.

π.χ http://www.gamifive.gr/ Απενεργοποιηση :WIND D & Q: Mε αποστολή μηνύματος STOP GAMES στο 54644 (χρέωση εξερχόμενου μηνύματος 0,11€ με Φ.Π.Α)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σχετικά νέος στην καθημερινή χρήση της Q, από τον περασμένο Ιούλιο για την ακρίβεια, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ένα φαινόμενο που παρατήρησα σήμερα; Είχα ανανεώσει πριν από έναν μήνα - λιγότερο από έναν μήνα για την ακρίβεια - και σήμερα μου "ρούφηξαν" 4 ευρώ και κάτι ψιλά, χωρίς να έχω πάρει κάποιο πακέτο... Ποτς γκένεν ατό, ξέρει κανείς; Είχα υπόλοιπο 6,8 και ξύπνησα και είχα 2,1 ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων... Από την εξυπηρέτηση πελατών δεν έχουν απαντήσει ακόμη.
Πάρε τηλ και πες να το δούνε. Εμένα μου έχει φάει στο παρελθόν το f2g δύο φορές χωρίς λόγο με απενεργοποιημένη συσκευή και μου τα επέστρεψαν. Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο,μαλλον των περιπτεραδων ειναι η αποφαση,καθως δεν τους αφηνει ικανοποιητική (ισως και καθόλου) προμήθεια η πώληση καρτών/κωδικών ανανεωσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι νόμος ? όπως με είπε στο περίπτερο ..

 

Μπα, δε νομίζω να ψηφίστηκε συγκεκριμένα από το κοινοβούλιο. Ούτε υπουργική απόφαση. Μάλλον είναι στο πλαίσιο ανοχής των κανονισμών του εμπορίου στον κλάδο.

Link to comment
Share on other sites

H BLACK FRIDAY HPΘE ΣTHN Q KAI ΠPOΣΦEPEI ΓIA ΛIΓEΣ HMEPEΣ TO AΠOKΛEIΣTIKO ΠAKETO 6GB (4GB KAI 2GB ΔΩPO) ME MONO 8,5€! ΠPOΛABE TO ΣE ENA KATAΣTHMA WIND MEXPI 24/11!

Μόλις ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, απαράδεκτη αντιμετώπιση από την Q να δηλώνει αδυναμία να μου καταργήσει την φραγή εξερχομένων ΔΙΕΘΝΩΝ κλήσεων.

Έχουμε ήδη δοκιμάσει τις ρυθμίσεις σε συσκευές διάφορες, πάντα αναφέρει το ίδιο σφάλμα.

Αντικατάσταση sim δεν είχε κανένα αποτελάσμα.

Τα καταστήματα σηκώνουν τα χέρια ψηλά και εγώ είμαι σε ομηρία να μην μπορώ να καλέσω στο εξωτερικό !!!

 

Ένα καθαρά τεχνικό θέμα που δεν δίνουν σημασία. Άραγε με το εξώδικο θα δώσουν ?

Link to comment
Share on other sites

Τα εξώδικα κοστίζουν και δεν θα λύσεις το πρόβλημα.

Με άλλη κάρτα sim και από το ίδιο κινητό οι κλήσεις προς το εξωτερικό πραγματοποιούνται;

Μήπως είναι τίποτα «περίεργοι» κωδικοί χωρών που θέλεις να καλείς;

Link to comment
Share on other sites

Τα εξώδικα κοστίζουν και δεν θα λύσεις το πρόβλημα.

Με άλλη κάρτα sim και από το ίδιο κινητό οι κλήσεις προς το εξωτερικό πραγματοποιούνται;

Μήπως είναι τίποτα «περίεργοι» κωδικοί χωρών που θέλεις να καλείς;

 

Τα εξώδικα για κάποιους δεν κοστίζουν τίποτα ;)

Η κάρτα sim αλλάχθηκε και μπήκε σε διάφορες συσκευές χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Δεν υπάρχει τίποτα περίεργο στους κωδικούς 0037 (εσθονία)

Η περίπτωση μου είναι πρόβλημα καθολικής φραγής εξερχόμενων ΔΙΕΘΝΩΝ κλήσεων ότι χώρα και να είναι.

 

Δοκίμασα με άλλο Q καλεί κανονικά, να αναφέρω επίσης ότι κάποιοι Εσθονικοί αριθμοί από Planet Sim που "κουμπώνουν" σε vodafon & wind, πρέπει να τα έχουν κάνει μαντάρα με τις περιαγωγές με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τους καλέσεις από κανένα δίκτυο (δοκίμασα με wind & cosmote). Όποιοι σκέφτονται να πάρουν τέτοια νούμερα να αποφεύγουν της κάρτες τύπου ClassicSim.

Για την ώρα οι sim τύπου EuroSim δείχνουν καλή συμβατότητα για την ώρα.

 

Συγνώμη για την άσχετη παραπομπή με το thread.

 

Ξαναλέω ότι η περίπτωση μου είναι πρόβλημα καθολικής φραγής σε όλα τα νούμερα εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστούμε για την επισήμανση του προβλήματος. Αν βρεις λύση ενημέρωσε έχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστούμε για την επισήμανση του προβλήματος. Αν βρεις λύση ενημέρωσε έχει ενδιαφέρον.

 

Σκέφτομαι να το εγκαταλείψω το θέμα λόγω έλλειψης χρόνου.

Όλη η ιστορία έχει να κάνει με gps trackers (για αυτό και η επιλογή των PlanetSim).

Παρακάμπτεις το πρόβλημα με Voip κλήση προς τον tracker και caller id τον εξουσιοδοτημένο αριθμό.

 

Ωστόσο είναι απαράδεκτο να έχεις τηλέφωνο και να μην μπορέσεις να καλέσεις στο εξωτερικό !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι νόμος ? όπως με είπε στο περίπτερο ..

Είναι μια απόφαση της Γενικής Γραμματείας Εμπορίου η οποία περιγράφει ότι δικαιούνται να πουλάνε με προσαύξηση εφόσον κόψουν

10 ευρώ χωρίς ΦΠΑ + την προμήθεια υποκείμενη στον Φ.Π.Α.

 

https://www.eleftheria.gr/οικονομία/item/174203-νόμιμη-η-προμήθεια-στις-κάρτες-κινητής.html

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το εγκαταλείψω το θέμα λόγω έλλειψης χρόνου.

Όλη η ιστορία έχει να κάνει με gps trackers (για αυτό και η επιλογή των PlanetSim).

Παρακάμπτεις το πρόβλημα με Voip κλήση προς τον tracker και caller id τον εξουσιοδοτημένο αριθμό.

 

Ωστόσο είναι απαράδεκτο να έχεις τηλέφωνο και να μην μπορέσεις να καλέσεις στο εξωτερικό !!!

 

Δοκίμασες να βάλεις φραγή σε όλες τις εξερχόμενες και να την βγάλεις ? Καλύτερα βρες τους κωδικούς της φραγής (dialer), όχι από το μενού του τηλεφώνου αφού ενεργοποιήσεις τη φραγή, στείλε την εντολή κατάργησης όλων των τύπων φραγής. Δεν ξέρω τι θα κάνει, αλλά ίσως βγουν όλες οι φραγές μαζί. Δυστυχώς δεν ξέρω τους κωδικούς για να στους δώσω αλλά φαντάζομαι όλο και κάποιος θα γνωρίζει εδώ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ και πες να το δούνε. Εμένα μου έχει φάει στο παρελθόν το f2g δύο φορές χωρίς λόγο με απενεργοποιημένη συσκευή και μου τα επέστρεψαν.

 

Το έκανα, τους έστειλα και όπου μπορούσα μνμ (facebook, σάιτ) και όντως μου τα επέστρεψαν. Thnks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να ρωτήσω, με 10 ευρώ και με 12 ευρώ ανανέωση στην q μέσω Εθνικής Τράπεζας, τι δώρα παίρνω αντίστοιχα? Υπάρχει κάποια χρέωση από την Εθνική η από την q για την συναλλαγή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να ρωτήσω, με 10 ευρώ και με 12 ευρώ ανανέωση στην q μέσω Εθνικής Τράπεζας, τι δώρα παίρνω αντίστοιχα? Υπάρχει κάποια χρέωση από την Εθνική η από την q για την συναλλαγή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1gb + 1000' δωρο προς Q και στις 2 περιπτώσεις. Από τράπεζες καμμια χρεωση. Μονο ο φόρος.

Link to comment
Share on other sites

H BLACK FRIDAY HPΘE ΣTHN Q KAI ΠPOΣΦEPEI ΓIA ΛIΓEΣ HMEPEΣ TO AΠOKΛEIΣTIKO ΠAKETO 6GB (4GB KAI 2GB ΔΩPO) ME MONO 8,5€! ΠPOΛABE TO ΣE ENA KATAΣTHMA WIND MEXPI 24/11! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει προφορά 2 gb με 3 ευρώ, άρα 6 gb με 9 ευρώ, τα έξοδα κι ο χαμένος χρόνος κοστίζουν παραπάνω από το μισό ευρώ της υπερπροσφορας!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χτυπάνε μύγες στα μαγαζιά, γιαυτο και το προμο.

Φως φανάρι

Όταν υπάρχει προφορά 2 gb με 3 ευρώ, άρα 6 gb με 9 ευρώ, τα έξοδα κι ο χαμένος χρόνος κοστίζουν παραπάνω από το μισό ευρώ της υπερπροσφορας!

 

Και για ποιόν λόγο σε κατάστημα; Και με σμσ θα γινόταν η δουλειά.

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χτυπάνε μύγες στα μαγαζιά, γιαυτο και το προμο.

 

Αυτοί το έφεραν στον εαυτό τους. Δεν τους λυπάμαι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χτυπάνε μύγες στα μαγαζιά, γιαυτο και το προμο.

 

Άμα δεν έχουν τι να κάνουν τα κλείνουν και δεν πληρώνουν και υπαλλήλους. Ο λόγος να σε ελκύσουν στο κατάστημα προφανώς είναι για να δοκιμάσουν να σε ελκύσουν να αγοράσεις και κάτι παραπάνω. Ή έστω η έκθεση σε επιπλέον διαφημίσεις για προσφορές, συσκευές, υπηρεσίες τηλεόρασης κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...