Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω το τελευταιο διαστημα,αυξησεις στα πακετα,στις τιμες.

Το Q η οικονομικη καρτοκινητη πεθανε πλεον.

Πλεον δεν μας φτανει τς 5€,θελει 10€ για ομιλια.

Δηλαδη ο βασικος ανταγωνιστης ειναι μ@@@ που κραταει χαμηλα τις τιμες;

Η Wind που εχει μικροτερο μεριδιο επρεπε να ειναι πιο ανταγωνιστικη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί και παραμένει ως προς όλους νομίζω η φθηνότερη

Για μικρής διάρκειας κλησης είναι ότι πρέπει,με χρέωση ανά δευτερόλεπτο

Τώρα προς ίδιο δίκτυο ίσως υπάρχουν καλύτερα

Σίγουρα τίποτα δεν είναι όπως πριν όσο αναφορά τις τιμές

Link to comment
Share on other sites

Και γω ξενέρωσα με την κιου

 

Πλέον δεν έχω και τα 120 λεπτά προς όλους λόγω σταθερού wind(άλλαξα σε βοντα)

 

Απλά κρατάω το νούμερο, θα ξοδέψω και ότι χρήματα έχω μέσα

Ίσως το πάω σε cu

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα countdown και οι άλλες ειδικές προσφορές είναι που την κρατάνε δελεαστική. Για μέτρια χρήση σε ομιλία και δεδομένα είναι ακόμα πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν και τα... ανανεωμένα SMS.

 

160Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO MONO ME 5,9€! ENEPΓOΠOIHΣE EYKOΛA TO MONAΔIKO ΠAKETO AΠO TO http://www.myQ.gr / myQ APP. ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de
Link to comment
Share on other sites

Και μια ώρα αργότερα μου στέλνουν το προνομιακό SMS... Δεν το έχω ζητήσει ποτέ, ούτε βέβαια κάνω τέτοια χρήση, αλλά καλοσύνη τους!
Link to comment
Share on other sites

Το προνομιακό sms είναι αυτό που έχει αναφερθεί και παλαιότερα εδώ με τα 1500' + 1,5mb?

Σε όσους έρθει το μήνυμα, σημαίνει ότι πλέον έχει μετατραπεί ο αριθμός τους σε προνομιακό;

Απαιτείται κάποια ενέργεια για τη διατήρηση της προσφοράς; (πχ μηνιαία ενεργοποίηση) ή το ενεργοποιείς μόνο όταν το χρειαστείς;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δεν μετατρέπεται το νουμερο σε κατι απλα εχεις δικαίωμα να ενεργοποιεις και το συγκεκριμένο πακέτο αν θες. Συνήθως κάποιοι ελεγαν οτι χρειάζεται κάθε 6 μηνες ενεργοποίηση ή καποιοι αλλοι ότι δεν υπάρχει χρονικό όριο. Εγω προσωπικά πρέπει να έχω πάνω απο χρόνο να το βάλω και ακόμα το στέλνουν.
Link to comment
Share on other sites

έχω ποπκορν και μπήκα για τις απαντήσεις μερικών...

Τα είπαμε αυτά... φύγετε κι αφήστε εμάς στην Q με άδειες κυψέλες να απολαμβάνουμε απροβλημάτιστη επικοινωνία κ ιντερνετ.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ήταν λίγο αναμενόμενες οι αυξήσεις. άλλωστε η είναι φανερό νομίζω πλέον πως κοιτάει στα μάτια τις "μεγάλες" καρτοκινητές και έχει αφήσει αρκετά πίσω τις "μικρότερες". άλλωστε οι τιμές θεωρώ πως είναι ακόμα λογικές και σε συνδυασμό με την χρέωση ανά δευτρερόλεπτο είναι ακόμα πολύ ανταγωνιστική! εγώ προσωπικά ένα θέμα που είχα ηταν με το bonus γιατι με βόλευε να ανανεωνω από το κατάστημα για να βάζω και το πακετάκι με τα 4giga! αλλα τώρα ανανεώνω online για να παίρνω το bonus.

*κάτι μου λεει πως θα έχει πολύ καλα countdown αυτό τον μήνα όποτε ίσως περιμένω να πάρω τίποτα από εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νούμερα στο app. Στο δικό μου όταν πατάω το καμπανάκι πάνω δεξιά μου βγάζει το summer data (10gb με 10€). Στα άλλα 2 νούμερα δεν βγάζει τίποτα. Έχει παραμείνει η προσφορά για κάποιους ή είναι κάποιο απομεινάρι-αστοχία της εφαρμογής?
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νούμερα στο app. Στο δικό μου όταν πατάω το καμπανάκι πάνω δεξιά μου βγάζει το summer data (10gb με 10€). Στα άλλα 2 νούμερα δεν βγάζει τίποτα. Έχει παραμείνει η προσφορά για κάποιους ή είναι κάποιο απομεινάρι-αστοχία της εφαρμογής?

 

Φαντάζομαι αστοχία της εφαρμογής. Νομίζω το καμπανάκι είναι μόνο για ειδοποιήσεις του στυλ "μην ξεχάσεις να το δεις", που απλά δεν έκανε reset. Εκτός αν πατήσεις και σου επιτρέπει ακόμα να ενεργοποιήσεις την προσφορά! Έχεις δοκιμάσει πού οδηγεί το κλικ στο summer data; Αν μη τι άλλο μπορεί έτσι να φύγει τουλάχιστον σαν (άχρηστη) ειδοποίηση από κει (εθεάθη).

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/jmALZK

αυτο δειχνει. Παραπερα δεν το πηγα γιατι εχω 10 και κατι ψιλα μεσα...βεβαια επειδη ειναι παραθυρο browser μαλλον μεσα στην εφαρμογη πρεπει να σε στελνει παλι...

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/jmALZK

αυτο δειχνει. Παραπερα δεν το πηγα γιατι εχω 10 και κατι ψιλα μεσα...βεβαια επειδη ειναι παραθυρο browser μαλλον μεσα στην εφαρμογη πρεπει να σε στελνει παλι...

 

Ούτε εγώ θα το πήγαινα παραπέρα, αν κινδύνευα να χρεωθώ. :p

Αν ακόμα επιμένει να εμφανίζεται στο καμπανάκι, άσ' το για καλοκαιρινό ενθύμιο τώρα που χειμωνιάζει.

Πρέπει να είχαν αναφέρει κι άλλοι, ότι επέμενε η συγκεκριμένη ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζει σημα ειδοποιησης,ειναι απλα το καμπανακι,οπως και στα υπολοιπα νουμερα,μονο που εμενα οταν το πατησω βγαζει την προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σήμερα συνδέθηκα στην Q η σιμ(GSM multisim 64K) που δίνουν είναι 4G?γιατί ενώ έκανα τις ρυθμίσεις για ίντερνετ έχω Ε και λίγες φορές Η,περιοχή Κ.Πατησια
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αρχικά δεν ήταν ενεργοποιημένο το 4G. Πάρε στην εξυπηρέτηση για να σου το ενεργοποιήσουν.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες Q κάρτες δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4G και θέλει μέσω 13700 για ενεργοποίηση μέσα σε 5 λεπτά και μία επανεκκίνηση...
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιους έχει έρθει το "προνομιακό sms", τι βήμα ανάλωσης του χρόνου έχει; Ισχύει το 1" χωρίς ελάχιστη διάρκεια;

Βρήκα έναν συγκριτικό πίνακα σε παλαιότερο post ο οποίος αναφέρει ότι και το προνομιακό Q έχει 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιους έχει έρθει το "προνομιακό sms", τι βήμα ανάλωσης του χρόνου έχει; Ισχύει το 1" χωρίς ελάχιστη διάρκεια;

Βρήκα έναν συγκριτικό πίνακα σε παλαιότερο post ο οποίος αναφέρει ότι και το προνομιακό Q έχει 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση.

Και στο f2g και στην Q ανά

 

3λεπτα είναι. Το προνομιακό

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αρχικά δεν ήταν ενεργοποιημένο το 4G. Πάρε στην εξυπηρέτηση για να σου το ενεργοποιήσουν.

 

Στις περισσότερες Q κάρτες δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4G και θέλει μέσω 13700 για ενεργοποίηση μέσα σε 5 λεπτά και μία επανεκκίνηση...

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες,τελικά μέσω επικοινωνίας στο 13700 και στο Facebook ενεργοποιηθηκε το 4G:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !

 

Χθες εβαλα 10 ευρω σε μαγαζι Wind και απο οτι βλεπω δεν μου εδωσε πλεον το 1giga data. Δεν το προσεξα αμεσως, δεν το φανταστηκα. Ξερει κανεις αν καταργηθηκε και τι ακιρβως ισχυει ; Δεν βρηκα online κατι σχετικο.

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια !

 

Χθες εβαλα 10 ευρω σε μαγαζι Wind και απο οτι βλεπω δεν μου εδωσε πλεον το 1giga data. Δεν το προσεξα αμεσως, δεν το φανταστηκα. Ξερει κανεις αν καταργηθηκε και τι ακιρβως ισχυει ; Δεν βρηκα online κατι σχετικο.

 

ευχαριστω !

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7670553#post7670553

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδη 15 πρεπει να δινω καθε μηνα για 900mb, δηλαδη παω για συμβολαιο σχεδον ....

 

Ωραια πραγματα η Q. Και να φανταστεις οτι ξεκινησα με 3 ευρω τον μηνα (χωρις data).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...