Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο μου μολις μηδενιζει το υπολοπο μηδενιζουν τα mb.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

πότε λήγει η προσφορά που δινει 1GB κάθε μήνα για ενα 8μηνο; Δεν θυμάμαι ποτε την ενεργοποιήσαμε...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μολις μηδενιζει το υπολοπο μηδενιζουν τα mb.

 

Δεν είναι το ίδιο το δικό σου με της mary.

Εσένα μηδένισε τα ΜΒ εντός χρονικής διάρκειας πακέτου και έπειτα άρχισε να αφαιρεί € με 0,1€/ΜΒ όσπου σου έφαγε όλα τα € υπολοίπου χωρίς να έχει λήξει το 3μηνο.

Της mary έληξε το 3μηνο (άρα μηδένισε 0€ το υπόλοιπο) και αυτόματα μηδένισε και το πακέτο ΜΒ (πχ είχε 382ΜΒ τη μέρα λήξης 3μήνου και τα μηδένισε μόλις έληξε το 3μηνο).

 

Εσύ Radioactive είσαι εντός 3μηνου ισχύος κάρτας και ΑΝ είσαι και την 1/2 θα σου βάλει το 1GB, ακόμα και με 0€ υπόλοιπο, απλά δε θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις γιατί είναι <0,01€

Της mary είναι μετά το 3μηνο ισχύος κάρτας και ΑΝ δεν έβαζε κάρτα ως την 1/2 δε θα της έβαζε το 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Τον προηγουμενο μηνα σας πληροφορώ ειχα 0€ υπολοιπο και δεν μου εδωσε το 1gb την 1/1. Μου το εδωσε οταν το ταισα με 5 ευρω.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Τον προηγουμενο μηνα σας πληροφορώ ειχα 0€ υπολοιπο και δεν μου εδωσε το 1gb την 1/1. Μου το εδωσε οταν το ταισα με 5 ευρω.

 

Πότε είχες ανανεώσει/κάρτα (5 ή 10€) τελευταία φορά ΠΡΙΝ την 1/1?

 

Γιατί, ΑΝ είχες βάλει κάρτα 5 ή 10€ πριν την 1/10/2016 (ή στο μηδένισε η Wind στον αυθαίρετο μηδενισμό υπολοίπου που έκανε γύρω στα μέσα Δεκέμβρη 2016) είναι φυσιολογικό ότι είχε λήξει το 3μηνο διάρκειάς σου, και όπως είπαμε:

 

Λήξη 3μηνου ----> no πακέτα {Ακόμα και να τα έχεις προπληρώσει} : Αυτό ισχύει για τη Wind (Κάτι που ΔΕΝ ισχύει στις άλλες 2 εταιρίες).

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

23/12 με 5€

 

OK. Όταν σου μηδένισε (σου εξήγησα για ποιό λόγο)....Πιό πριν;

 

Και τοτε πώς κατάλαβες ότι δεν έβαλε το 1GB την 1/1;

Από 23/12 έως 1/1 στο ξαναμηδένισε;

ΟΚ: Δεν το συνεχίζω...Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως το είπες στο τέλος, από 23/12 έως 1/1 μηδένισε το υπόλοιπο (δεν λέω ότι δεν υπήρξε κατανάλωση π.χ. σε κλήσεις τηλεφωνικές χωρίς δωρεάν λεπτά και που σωστά χρεώθηκαν).

Μετά βλέπω ότι μεχρι 1/1 δεν είχε μπει τίποτα (βασικά έκανα 27/10 την προωθητική προσφορά) και περίμενα 27/12 να μπει το 1GB. Δεν μπήκε όμως ούτε και μπήκε ξημερώματα 1/1. Γι' αυτό και έβαλα τα 5 €. Μετά από αυτό ήρθε μύνημα.

Τέλος πάντων, αυτό που έχω καταλάβει από την Q μπορεί να έχει καλά και οικονομικότερα πακετάκια σε MB σε σχέση με τους άλλους, αλλά θέλει πολύ προσοχή να μην μείνεις με 0 € γιατί τότε τα χάνεις ότι έχεις από προσφορές, κάτι που δεν ισχύει στo CU που χρησιμοποιώ κυρίως.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, αυτό που έχω καταλάβει από την Q μπορεί να έχει καλά και οικονομικότερα πακετάκια σε MB σε σχέση με τους άλλους, αλλά θέλει πολύ προσοχή να μην μείνεις με 0 € γιατί τότε τα χάνεις ότι έχεις από προσφορές, κάτι που δεν ισχύει στo CU που χρησιμοποιώ κυρίως.

Δεν είναι και τόσο δύσκολο να τα παρακολουθείς μέσω του app. Λίγη προσοχή θέλει μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι ικανοποιημένος από την Q, όσον αφορά τις χρεώσεις (συγκριτικά με τον ανταγωνισμό), αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος με το δίκτυο και τις ταχύτητες στο internet.

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε f2g που είναι η αμέσως φθηνότερη λύση μετά την Q.

 

Υπάρχει τρόπος να εξετάσω ποια εταιρεία έχει καλύτερο δίκτυο, πχ κάποιο app?

 

Σημ: Μου είπαν ότι η αλλαγή γίνεται δωρεάν.

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι ικανοποιημένος από την Q, όσον αφορά τις χρεώσεις (συγκριτικά με τον ανταγωνισμό), αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος με το δίκτυο και τις ταχύτητες στο internet.

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε f2g που είναι η αμέσως φθηνότερη λύση μετά την Q.

 

Υπάρχει τρόπος να εξετάσω ποια εταιρεία έχει καλύτερο δίκτυο, πχ κάποιο app?

 

Σημ: Μου είπαν ότι η αλλαγή γίνεται δωρεάν.

Είναι το ίδιο δίκτυο οπότε δεν εχει νοημα.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι ικανοποιημένος από την Q, όσον αφορά τις χρεώσεις (συγκριτικά με τον ανταγωνισμό), αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος με το δίκτυο και τις ταχύτητες στο internet.

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε f2g που είναι η αμέσως φθηνότερη λύση μετά την Q.

 

Υπάρχει τρόπος να εξετάσω ποια εταιρεία έχει καλύτερο δίκτυο, πχ κάποιο app?

 

Σημ: Μου είπαν ότι η αλλαγή γίνεται δωρεάν.

 

Αφού είναι το ίδιο δίκτυο φίλε μου!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι ικανοποιημένος από την Q, όσον αφορά τις χρεώσεις (συγκριτικά με τον ανταγωνισμό), αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος με το δίκτυο και τις ταχύτητες στο internet.

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε f2g που είναι η αμέσως φθηνότερη λύση μετά την Q.

 

Υπάρχει τρόπος να εξετάσω ποια εταιρεία έχει καλύτερο δίκτυο, πχ κάποιο app?

 

Σημ: Μου είπαν ότι η αλλαγή γίνεται δωρεάν.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς όπως σου απάντησαν και τα άλλα 2 παιδιά είναι το ίδιο δίκτυο άρα δεν θα δεις βελτίωση..

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί φίλοι λένε ότι επειδή η Q είναι roaming, η WIND δίνει προτεραιότητα στους πελάτες WIND.

Και έτσι σκέφτηκα να το δοκιμάσω....

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί φίλοι λένε ότι επειδή η Q είναι roaming, η WIND δίνει προτεραιότητα στους πελάτες WIND.

Και έτσι σκέφτηκα να το δοκιμάσω....

 

Καταρχάς δε γνωρίζω αν είναι τεχνικά εφικτό κάτι τέτοιο. Αν υποθέσουμε ότι είναι όμως (λογικό), αυτό ίσως να το έκανε σε κάποια άλλη εταιρία, αλλά σίγουρα όχι στην Q. Η Q είναι δική της εταιρία, οπότε δεν έχει κανένα νόημα μια τέτοια κίνηση. Εκτός αυτού, είναι πάρα πολύ εύκολο να το αντιληφθούμε, κάτι που δε συμβαίνει, εκτός μεμονωμένων περιπτώσεων φυσικά. Εγώ που έχω και Q και f2g, άλλες φορές υπερέχει λίγο το ένα, άλλες το άλλο, αλλά σε γενικές γραμμές τα ίδια είναι.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

το bandwidth prioritization γίνεται στα κινητά και δεν χρειάζεται καν να έχουν άλλο όνομα (πχ q σε mode roaming, wind native). Το κάνει και η cosmote στα συμβόλαια με τις κάρτες (δίνοντας περισσότερο εύρος στα συμβόλαια). Από την εποχή της ακμής του watchup που δεν έπιανες γραμμή τα απογεύματα (ενώ τα συμβόλαια έπιαναν) μας είναι γνωστό. Στην cosmote έχουν αν θυμάμαι καλά άλλο subnet code οι κάρτες οπότε και με βάση αυτό απολάμβαναν άλλο bandwith.

 

Τώρα στο ζήτημά μας. Έχω και f2g και Q (κάρτες) στο ίδιο κινητό (δίκαρτο) και δεν έχω δει ΚΑΜΙΑ (αισθητή/παρατηρήσιμη χωρίς λογισμικό) διαφορά στο bandwith. Τυχαία να έχει "καλύτερο σήμα" η μία ή η άλλη κάρτα έχει να κάνει με την διαχείριση κυψελών του δικτύου (το να είσαι στην ίδια θέση δεν σημαίνει μιλάνε και οι δύο αριθμοί με την ίδια κυψέλη). Και δύο wind f2g να είχα το ίδιο θα συνέβαινε.

 

Λέγοντας αυτό τονίζω ότι είναι δικιά μου εμπειρία που βασίζεται στην παρατήρηση και τίποτα παραπάνω. Τώρα αν θεωρητικά έχουν διαφορές αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω λίγο πρέπει να με απασχολεί. Ισως σε άλλες περιοχές/πόλεις να υπάρχει άλλη εμπειρία και παρατήρηση στο θέμα. Επίσης δεν γνωρίζω τι γίνεται μεταξύ συμβολαίου wind και κάρτας q καθώς δεν κατέχω συμβόλαιο (και ποιος αλήθεια έχει σήμερα συμβόλαιο wind?).

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

το bandwidth prioritization γίνεται στα κινητά και δεν χρειάζεται καν να έχουν άλλο όνομα (πχ q σε mode roaming, wind native). Το κάνει και η cosmote στα συμβόλαια με τις κάρτες (δίνοντας περισσότερο εύρος στα συμβόλαια). Από την εποχή της ακμής του watchup που δεν έπιανες γραμμή τα απογεύματα (ενώ τα συμβόλαια έπιαναν) μας είναι γνωστό. Στην cosmote έχουν αν θυμάμαι καλά άλλο subnet code οι κάρτες οπότε και με βάση αυτό απολάμβαναν άλλο bandwith.

 

Τώρα στο ζήτημά μας. Έχω και f2g και Q (κάρτες) στο ίδιο κινητό (δίκαρτο) και δεν έχω δει ΚΑΜΙΑ (αισθητή/παρατηρήσιμη χωρίς λογισμικό) διαφορά στο bandwith. Τυχαία να έχει "καλύτερο σήμα" η μία ή η άλλη κάρτα έχει να κάνει με την διαχείριση κυψελών του δικτύου (το να είσαι στην ίδια θέση δεν σημαίνει μιλάνε και οι δύο αριθμοί με την ίδια κυψέλη). Και δύο wind f2g να είχα το ίδιο θα συνέβαινε.

 

Λέγοντας αυτό τονίζω ότι είναι δικιά μου εμπειρία που βασίζεται στην παρατήρηση και τίποτα παραπάνω. Τώρα αν θεωρητικά έχουν διαφορές αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω λίγο πρέπει να με απασχολεί. Ισως σε άλλες περιοχές/πόλεις να υπάρχει άλλη εμπειρία και παρατήρηση στο θέμα. Επίσης δεν γνωρίζω τι γίνεται μεταξύ συμβολαίου wind και κάρτας q καθώς δεν κατέχω συμβόλαιο (και ποιος αλήθεια έχει σήμερα συμβόλαιο wind?).

 

Μα τόοοσααα τηλέφωνα από Wind για "προσφορά μόνο για σας" καρτοσυμβόλαιο,

λες να μην έχουν τσιμπήσει (και πολλούς , μάλιστα, αδαείς κυρίως) να το μετατρέψουν;

2 φίλους ξέρω που το κάναν τελευταία και το θεωρούν "πολύ καλό".....:lol:

Τσάμπα λες να τις βάζει η Wind να συνεχίζουν;

 

Δε νομίζω.....

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Θελω να ρωτησω στην q ποιο ειναι το ποιο φθηνο πακετο για ιντερνετ που μπορει να αγοραση κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Θελω να ρωτησω στην q ποιο ειναι το ποιο φθηνο πακετο για ιντερνετ που μπορει να αγοραση κανεις;

 

700 Mb με 4 €

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Θελω να ρωτησω στην q ποιο ειναι το ποιο φθηνο πακετο για ιντερνετ που μπορει να αγοραση κανεις;

 

 

Αυτό στο Countdown

http://i68.tinypic.com/34sjvhu.jpg

 

AN και όοοτταν το βάζει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτοι εκει στην Q / Wind δεν εχουν σωτηρια.

 

Σημερα ελαβα ενα μηνυμα οτι χρεωθηκα 1 ευρω για χρηση Internet. Που δεν εκανα. Δεν εχω καν ενεργοποιημενα τα πακετα ever (ουτε roaming σε πακετα, αλλιως δεν λειτουργει το Internet). Εχει ξανασυμβει στο παρελθον και σε μερικες περιπτωσεις μου γυρισαν το 1 ευρω πισω.

 

Αυτην την φορα ομως εχει ενα ιδιαιτερο ενδιαφερον η χρεωση, γιατι ΔΕΝ ΕΙΧΑ ενα ευρω στον λογαριασμο μου (ειχα 0.47 ευρω).

 

Πως αραγε με χρεωσαν 1 ευρω αν δεν ειχα 1 ευρω ; Φυσικα πηραν τα 0.47. Αλλα πως χρεωνεις καποιον οταν δεν εχει καβα στο λογαριασμο ; Δεν νομιζω οτι γινεται.

 

Τους εχω ειλικρινα βαρεθει οσο δεν λεγεται. Επισης βαριεμαι να αρχισω καταγγελιες κλπ κλπ.

 

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε νιώθω.. Τις τελευταίες 2 βδομάδες μου έχουν στείλει σε 10 μέρες 6 σμσ που χρεώθηκα για Internet. Κάθε φορά να μιλαω με τη Q να της λεω οτι δεν χρησιμοποιω το νετ (επειδη έβαζα κάρτα ειχα δωρεαν 1γβ το οποιο και δεν καταναλωνα ποτε όλο), ειχα νευριασει και ειχα κλεισει τα δεδομενα & APN κενό. Συνεχίζουν ακόμα και με χρεώνουν παρόλα αυτά. Από αυτές τις φορές ουτε τα μισα δε μου πιστώθηκαν γιατί μου λένε ότι ήδη είχαν πιστωθεί των άλλων ημερών. Σήμερα τους λεω ειστε απαραδεκτοι & ήδη έκανα φορητοτητα σε άλλο πάροχο. Περιττό να πω ******** γιατί δεν έχω πάρει απάντηση στο τελευταίο μου μήνυμα που τους ανέφερα ότι φεύγω από τη γελοία (δε το είπα αλλά θα έπρεπε με τέτοια τακτική) τους εταιρεία.

Κρίμα απλά, την είχα από τότε που βγήκε η Q και έκανα και τους φίλους και τους συγγενείς να αλλάξουν. Το μόνο εύκολο είναι πλεον να πανε όλοι σε άλλο πάροχο όπως έκανα και τότε. Αυτοί χάνουν..

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε νιώθω.. Τις τελευταίες 2 βδομάδες μου έχουν στείλει σε 10 μέρες 6 σμσ που χρεώθηκα για Internet. Κάθε φορά να μιλαω με τη Q να της λεω οτι δεν χρησιμοποιω το νετ (επειδη έβαζα κάρτα ειχα δωρεαν 1γβ το οποιο και δεν καταναλωνα ποτε όλο), ειχα νευριασει και ειχα κλεισει τα δεδομενα & APN κενό. Συνεχίζουν ακόμα και με χρεώνουν παρόλα αυτά. Από αυτές τις φορές ουτε τα μισα δε μου πιστώθηκαν γιατί μου λένε ότι ήδη είχαν πιστωθεί των άλλων ημερών. Σήμερα τους λεω ειστε απαραδεκτοι & ήδη έκανα φορητοτητα σε άλλο πάροχο. Περιττό να πω ******** γιατί δεν έχω πάρει απάντηση στο τελευταίο μου μήνυμα που τους ανέφερα ότι φεύγω από τη γελοία (δε το είπα αλλά θα έπρεπε με τέτοια τακτική) τους εταιρεία.

Κρίμα απλά, την είχα από τότε που βγήκε η Q και έκανα και τους φίλους και τους συγγενείς να αλλάξουν. Το μόνο εύκολο είναι πλεον να πανε όλοι σε άλλο πάροχο όπως έκανα και τότε. Αυτοί χάνουν..

 

Καταγγελία στην εεττ να τελειώνεις.

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...