Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η υπηρεσία 120 λεπτων που εχω δε θ ενεργοποιηθεί οταν βαλω καρτα???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω από αυτά που γράφει στο site της Wind, περί της παροχής των δωρεάν 120' προς όλους στο καρτοκινητό λόγω σταθερού Wind, μάλλον για να τα πάρεις πρέπει να έχεις μέσα υπόλοιπο, και αυτό γίνεται την 1η κάθε μήνα. Αν δεν έχεις υπόλοιπο δεν τα δίνει για τον συγκεκριμένο μήνα. Δεν διευκρινίζει κάτι παραπάνω περί διακοπής της παροχής αν σου λήξει το χρηματικό υπόλοιπο, άρα το λογικό συμπέρασμα είναι αν πραγματοποιήσεις ανανέωση στο καρτοκινητό, την 1η του επόμενου μήνα θα σου ξαναδώσει 120'.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/?c=164(τελευταία ερώτηση/απάντηση)

  • Συνδύασε το καρτοκινητό σου με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με ένα πρόγραμμα Σταθερής & Internet και κέρδισε 120 λεπτά δωρεάν προς σταθερά και κινητά στο καρτοκινητό σου για όσο χρονικό διάστημα είναι ενεργή η γραμμή της σταθερής.
  • Τα δωρεάν λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο καρτοκινητό σου εφόσον πληρούνται οι βασικοί όροι καρτοκινητής και αποδίδονται κάθε 1η του μήνα. Λαμβάνεις σχετικό SMS επιβεβαίωσης, όπως και κατά την κατανάλωση ή τη λήξη τους.
  • Στην περίπτωση που δεν έχει το καρτοκινητό σου επαρκές διαθέσιμο υπόλοιπο από 0,01€ και άνω η προσφορά δεν αποδίδεται εκείνο το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ομως εχει αναφερθει εδω οτι μετα την ληξη του υπολοιπου χρειαστηκε να ξαναδηλωθει ο συνδυασμος. Οπως και να ενεργοποιηθει παλι και η ειδοποιηση κλησης. Αλλο μηδενισμος λογω χρησης και αλλο μηδενισμος λογω ληξης του τριμηνου δηλαδη. Ολα αυτα με επιφυλαξη βεβαια. Αν ο mol εχει νεοτερα για αυτο να μας κατατοπισει τι γινεται. Στο καταστημα θα φαινεται αν οντως ειναι ενεργος πλεον ο συνδυασμος ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει πλέον οποιαδήποτε αμφιβολία πως το νήμα παρακολουθείται από τη Wind.

Τα links που αναρτήθηκαν σε προηγούμενο post με τα πακέτα των 2 και 3ευ βγάζουν "Page not found".

:shoot:ω ναι.. :mad: :rocket::chair::whip:

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Βαζω κάρτα σε λιγο και σας ενημερώνω αυριο....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Οκ ήρθαν κανονικά τα μπόνους 120 λεπτά προς ολους

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου λίγο πότε βάλαμε την προσφορά με τα 8 € για 1GB κάθε μήνα και πότε λήγει...?

Γιατί ακόμα δεν έχει πιστωθεί το 1 GB.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά πιστώνεται κάθε μήνα την ώρα που το είχες ενεργοποίησει την πρώτη φορά. Τέλος οκτωβρίου είχε ενεργοποιηθεί
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο γιγα που μου πιστώθηκε λήγει σήμερα το βράδυ μου λέει. Αρα σήμερα δεν θα έπρεπε να πιστωθεί το επόμενο; Καλή χρονιά.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εδωσε 1 γιγα οκτωβρη και αλλο ενα νοεμβρη.Αρα μαλλον Μάιο θα τελειωσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φεύγει μεθαύριο η αδερφή μου για 4 μέρες Πράγα και με ρώτησε τι παίζει με την περιαγωγή.

 

Ψαχουλεψα λίγο το site της Q, από ότι κατάλαβα την συμφέρει αυτό το Q No Limits με τα 12,10 ευρώ και τα 200' για να έχει το κεφάλι της ήσυχο, 2 διευκρινίσεις μόνο από κάποιον που τυχόν το έχει χρησιμοποιήσει.

 

1. Τα 200 λεπτά που θα αγοράσει εφόσον γυρίσει Ελλάδα και της έχει μείνει περισσευμα της μένουν για χρήση εδώ μέσα στην Ελλάδα; Γιατί κάτι τέτοιο καταλαβαίνω από τους όρους. Ή μήπως τα χάνει;

 

2. Αν την καλέσει κάποιος από Ελλάδα, και συγκεκριμένα εμείς, ισχύει αυτό που ίσχυε παλιά για την διπλή χρέωση, δηλαδή και εμείς που την καλούμε αλλά και αυτή που απαντάει; Αυτή από ότι κατάλαβα καταναλώνει από τα 200' του Q No limits. Εμείς από εδώ τι ακριβώς θα χρεωθούμε; Και επίσης, εγώ πχ που είμαι Vodafone και έχω δωρεάν λεπτά προς όλους ισχύουν και για αυτήν την περίπτωση; Ή είναι μόνο για χρεώσεις εντός Ελλάδας αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φεύγει μεθαύριο η αδερφή μου για 4 μέρες Πράγα και με ρώτησε τι παίζει με την περιαγωγή.

 

Ψαχουλεψα λίγο το site της Q, από ότι κατάλαβα την συμφέρει αυτό το Q No Limits με τα 12,10 ευρώ και τα 200' για να έχει το κεφάλι της ήσυχο, 2 διευκρινίσεις μόνο από κάποιον που τυχόν το έχει χρησιμοποιήσει.

 

1. Τα 200 λεπτά που θα αγοράσει εφόσον γυρίσει Ελλάδα και της έχει μείνει περισσευμα της μένουν για χρήση εδώ μέσα στην Ελλάδα; Γιατί κάτι τέτοιο καταλαβαίνω από τους όρους. Ή μήπως τα χάνει;

 

2. Αν την καλέσει κάποιος από Ελλάδα, και συγκεκριμένα εμείς, ισχύει αυτό που ίσχυε παλιά για την διπλή χρέωση, δηλαδή και εμείς που την καλούμε αλλά και αυτή που απαντάει; Αυτή από ότι κατάλαβα καταναλώνει από τα 200' του Q No limits. Εμείς από εδώ τι ακριβώς θα χρεωθούμε; Και επίσης, εγώ πχ που είμαι Vodafone και έχω δωρεάν λεπτά προς όλους ισχύουν και για αυτήν την περίπτωση; Ή είναι μόνο για χρεώσεις εντός Ελλάδας αυτό;

ENTOΣ EE: KATANAΛΩNETE THN ENΣΩMATΩMENH XPHΣH ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO BONUS K ΠAKETA ME EΠIΠΛEON XPEΩΣH 0,062E/Λ (EΛAX. ΔIAPKEIA 30 ΔEYT), 0,0248E/SMS & 0,062E/MB (XPEΩΣH/KB). EAN ΔEN EXETE ΠAKETO H META TH ΔΩPEAN XPHΣH IΣXYOYN EΘNIKEΣ XPEΩΣEIΣ. EIΣEPXOMENEΣ 0,0142E/Λ (XPEΩΣH/ΔEYT). YΠ. EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ: 112 K ΠΛ. XPEΩΣEΩN: 00306935601266 (ΔΩPEAN)

 

Αυτο το μηνυμα θα παρει μολις μπει στην χωρα.

Για οποιον την καλει, δεν αλλαζει τιποτα απολυτως.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Αυτό που μου παραπέμπεις το είδα, αλλά δεν νομίζω ότι συμφέρει. Γιατί και θα τους φάει τα δωρεάν λεπτά που έχουν αγοράσει από εδώ έχει και επιπλέον χρέωση θα έχουν. Ενώ με αυτό το πακέτο θα έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

 

Σε αυτά που ρωτάω όμως δεν πήρα απάντηση. Αν πάρουν τα 200' και όταν γυρίσουν έχουν μείνει λεπτά θα τα χάσει; Ή θα ισχύουν για κλήσεις εντός Ελλάδος; Και τι ισχύει για την χρέωση για εμάς που θα την καλούμε από Ελλάδα; Τι εννοείς δεν αλλάζει τίποτα για αυτόν που την καλεί; Πληρώνει όσο πληρωνε και όταν την έπαιρνε όταν ήταν Ελλάδα; Γιατί μου ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. Και δηλαδή εγώ που μέσω Vodafone έχω λεπτά δωρεάν προς όλους δεν θα χρεωθω τίποτα αν την καλέσω όσο είναι στην Πράγα;

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Αυτό που μου παραπέμπεις το είδα, αλλά δεν νομίζω ότι συμφέρει. Γιατί και θα τους φάει τα δωρεάν λεπτά που έχουν αγοράσει από εδώ έχει και επιπλέον χρέωση θα έχουν. Ενώ με αυτό το πακέτο θα έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

 

Σε αυτά που ρωτάω όμως δεν πήρα απάντηση. Αν πάρουν τα 200' και όταν γυρίσουν έχουν μείνει λεπτά θα τα χάσει; Ή θα ισχύουν για κλήσεις εντός Ελλάδος; Και τι ισχύει για την χρέωση για εμάς που θα την καλούμε από Ελλάδα; Τι εννοείς δεν αλλάζει τίποτα για αυτόν που την καλεί; Πληρώνει όσο πληρωνε και όταν την έπαιρνε όταν ήταν Ελλάδα; Γιατί μου ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. Και δηλαδή εγώ που μέσω Vodafone έχω λεπτά δωρεάν προς όλους δεν θα χρεωθω τίποτα αν την καλέσω όσο είναι στην Πράγα;

Τα προσφερόμενα λεπτά ομιλίας καταναλώνονται προς διεθνείς προορισμούς, προς την Ελλάδα και κατά την περιαγωγή στην ΕΕ (εξερχόμενες και εισερχόμενες κλήσεις). Έχουν κατανάλωση ανά *δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρεςΚατά την περιαγωγή, τα διαθέσιμα λεπτά μπορούν να καταναλωθούν προς κινητά και σταθερά στην χώρα της ΕΕ που βρίσκεσαι και προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.Για κλήσεις από Ελλάδα ,τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα Ελλάδας και των αναγραφόμενων διεθνών προορισμών. Οι διεθνείς προορισμοί είναι οι εξής: Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Κύπρος, Γαλλία, Γερμανία, Ουγγαρία, Ιρλανδία, Ιταλία, Λετονία, Μάλτα, Ολλανδία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Ισπανία, Σουηδία, Νορβηγία, Δανία, Ηνωμένο Βασίλειο, ΗΠΑ, Καναδάς, Αυστραλία.Το πακέτο*Q*no*border*no*limits*κατά την περιαγωγή ισχύει στα δίκτυα των παρακάτω χωρών:*Αζόρες, Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ην. Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κανάριες Νήσοι, Κύπρος, Λετονία, Λουξεμβούργο, Μαδέρες, Μάλτα, Νήσοι Άλαντ, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σουηδία, Τσεχία, Φινλανδία.Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων του πακέτου είναι 4 φορές εντός 30 ημερών.Μεταξύ περισσοτέρων της μίας προσφοράς/πακέτου/δωρεάν λεπτών/ SMS προς τους ίδιους προορισμούς, θα καταναλώνεται πρώτη αυτή η οποία έχει τη νωρίτερη ημερομηνία λήξης.Μετά την κατανάλωση ή τη λήξη των δωρεάν λεπτών, η χρέωση προς τους διεθνείς προορισμούς γίνεται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις του πακέτου καρτοκινητής που έχει ο κάθε συνδρομητής.Ενημερώσου για το διαθέσιμο υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών μέσω του myQ.gr ή με μία δωρεάν κλήση στο 1225.Όταν βρίσκεσαι σε περιαγωγή μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο στέλνοντας δωρεάν*SMS*τη λέξη ‘85’ στο 1285 και να ενημερωθείς για το υπόλοιπό στο στέλνοντας δωρεάν μήνυμα τη λέξη ‘ ΥΡ85’ στο 1285.Κατά την Περιαγωγή το πακέτο Q NO LIMITS καταναλώνεται με προτεραιότητα χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

 

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/paketa-no-borders/q-no-limits/

 

Για να δεις τα προθέματα που*εξαιρούνται, πάτησε* εδω

 

https://www.wind.gr/gr/q/exairoudai-oi-kliseis/

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Αυτό που μου παραπέμπεις το είδα, αλλά δεν νομίζω ότι συμφέρει. Γιατί και θα τους φάει τα δωρεάν λεπτά που έχουν αγοράσει από εδώ έχει και επιπλέον χρέωση θα έχουν. Ενώ με αυτό το πακέτο θα έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

 

Σε αυτά που ρωτάω όμως δεν πήρα απάντηση. Αν πάρουν τα 200' και όταν γυρίσουν έχουν μείνει λεπτά θα τα χάσει; Ή θα ισχύουν για κλήσεις εντός Ελλάδος; Και τι ισχύει για την χρέωση για εμάς που θα την καλούμε από Ελλάδα; Τι εννοείς δεν αλλάζει τίποτα για αυτόν που την καλεί; Πληρώνει όσο πληρωνε και όταν την έπαιρνε όταν ήταν Ελλάδα; Γιατί μου ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. Και δηλαδή εγώ που μέσω Vodafone έχω λεπτά δωρεάν προς όλους δεν θα χρεωθω τίποτα αν την καλέσω όσο είναι στην Πράγα;

 

το πακετο με τα 200' ΔΕΝ συμφερει.

και σου εξηγώ: τα 200' ξοδευονται και οταν παιρνεις και οταν σε παιρνουν.

Οταν ομως σε παιρνουν η περιαγωγη που πληρωνεις ειναι ελαχιστη (0,012 €?Λ) ενω οταν εχεις πληρωμενο το πακετο πληρωνεις 0,062€/Λ ακομα και οταν σε παιρνουν.

Για οσους παιρνετε απο Ελλαδα δεν εχει καμια διαφορα στη χρεωση

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν αλλάζει τίποτα για αυτόν που την καλεί; Πληρώνει όσο πληρωνε και όταν την έπαιρνε όταν ήταν Ελλάδα; Γιατί μου ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. Και δηλαδή εγώ που μέσω Vodafone έχω λεπτά δωρεάν προς όλους δεν θα χρεωθω τίποτα αν την καλέσω όσο είναι στην Πράγα;

 

Eίναι τόσο απλό, δεν είσαι υποχρεωμένος, ουτε καν έχεις την δυνατότητα να γνωρίζεις που βρίσκεται ο καθένας που τον παίρνεις τηλέφωνο.

Μπορεί να είναι Αμερική,Αυστραλία και οπουδήποτε στον πλανήτη, δεν θα χρεωθείς εσυ αλλά αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.... μια ερώτηση μόνο... μένω στην Καρδία περιοχή έξω από Θεσσαλονίκη και έχω πρόβλημα με το τηλεφωνικό σήμα. Έχω καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι έχει γενικά πρόβλημα στην περιοχή μου αλλά και στις περιοχές της Επανωμής, Περαίας, Τριλόφου, Σχολάρι, κλπ κλπ. Μου είπαν ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι σαν αίτηση/παράπονο στο site της Wind αλλά δεν το βρίσκω πουθενά την συγκεκριμένη επιλογή. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό ή τζάμπα κόπος που ρωτάω εδώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.... μια ερώτηση μόνο... μένω στην Καρδία περιοχή έξω από Θεσσαλονίκη και έχω πρόβλημα με το τηλεφωνικό σήμα. Έχω καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι έχει γενικά πρόβλημα στην περιοχή μου αλλά και στις περιοχές της Επανωμής, Περαίας, Τριλόφου, Σχολάρι, κλπ κλπ. Μου είπαν ότι θα μπορούσα να κάνω κάτι σαν αίτηση/παράπονο στο site της Wind αλλά δεν το βρίσκω πουθενά την συγκεκριμένη επιλογή. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό ή τζάμπα κόπος που ρωτάω εδώ?

800 500 0200 για παράπονα και βλάβες για κινητή (χωρίς χρέωση). Θα καλέσεις αρκετές φορές μέχρι να βεβαιωθείς πως καταχώρισαν την βλάβη (δωρεάν είναι άλλωστε η κλήση)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, φεύγει μεθαύριο η αδερφή μου για 4 μέρες Πράγα και με ρώτησε τι παίζει με την περιαγωγή.

 

Ψαχουλεψα λίγο το site της Q, από ότι κατάλαβα την συμφέρει αυτό το Q No Limits με τα 12,10 ευρώ και τα 200' για να έχει το κεφάλι της ήσυχο, 2 διευκρινίσεις μόνο από κάποιον που τυχόν το έχει χρησιμοποιήσει.

 

1. Τα 200 λεπτά που θα αγοράσει εφόσον γυρίσει Ελλάδα και της έχει μείνει περισσευμα της μένουν για χρήση εδώ μέσα στην Ελλάδα; Γιατί κάτι τέτοιο καταλαβαίνω από τους όρους. Ή μήπως τα χάνει;

 

2. Αν την καλέσει κάποιος από Ελλάδα, και συγκεκριμένα εμείς, ισχύει αυτό που ίσχυε παλιά για την διπλή χρέωση, δηλαδή και εμείς που την καλούμε αλλά και αυτή που απαντάει; Αυτή από ότι κατάλαβα καταναλώνει από τα 200' του Q No limits. Εμείς από εδώ τι ακριβώς θα χρεωθούμε; Και επίσης, εγώ πχ που είμαι Vodafone και έχω δωρεάν λεπτά προς όλους ισχύουν και για αυτήν την περίπτωση; Ή είναι μόνο για χρεώσεις εντός Ελλάδας αυτό;

Ταπεινή μου άποψη: Για 4 μέρες στο εξωτερικό δεν χρειάζεται να αγοράσεις το πακέτο με τα 12€. Συμφέρει να έχεις το απλό πακέτο για κλήσεις προς εσωτερικό (των 4€ ή 3,5€) εάν λάβεις υπόψη και το τέλος περιαγωγής. Οι 4 μέρες είναι λίγες και με 12€ θα έχεις περισσότερη επικοινωνία. Οι επιλογές που έχεις με μια ιεράρχηση κατά τη γνώμη μου είναι:

1.Μην αγοράσεις πακέτο ή αγοράζεις απλό πακέτο ομιλίας +τέλη περιαγωγής.

2. Αγοράζεις prepaid sim δικτύου της χώρας που πας (ιδεατή λύση εάν έχει δίκαρτο κινητό και μοναδική λύση εάν θες δεδομένα στο εξωτερικό).

3. Αγοράζεις το πακέτο που προανέφερες.

 

 

Εάν υπάρχουν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας αφού επιστρέψει από την Πράγα, φυσικά και μπορεί να τα χρησιμοποιήσει προς εθνικά νούμερα, είτε κινητά είτε σταθερά, δεν χάνονται, όση είναι η διάρκεια του πακέτου βέβαια.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει λάβει κάπιος τέτοιο μήνυμα για 1500 λεπτά προς όλους κάθε μήνα με 8.07 ευρώ τον μήνα ;

 

Γιατί ένας γνωστός μου μου είπε ότι ήρθε πριν λίγο καιρό.

 

Send by Doogee Y6 Max 6.5" using Tapatalk.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει λάβει κάπιος τέτοιο μήνυμα για 1500 λεπτά προς όλους κάθε μήνα με 8.07 ευρώ τον μήνα ;

 

Γιατί ένας γνωστός μου μου είπε ότι ήρθε πριν λίγο καιρό.

 

Send by Doogee Y6 Max 6.5" using Tapatalk.

Μου έχει έρθει και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...