Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σίγουρος ότι αυτά δεν τα πιστεύεις αλλά τα γράφεις απλά ..έτσι...

διαφορετικά πρέπει απλά να νομίζεις ότι όλα περιφέρονται γύρω από 20 άχρονα ζευγαράκια και τύπους που ψάχνουν το wifi (άσχετα με το πόσο χάλια είναι) (btw για τα ζευγαράκια υπάρχουν και τα walkie talkie :)....ας αφήσουμε την πλάκα τώρα)

όταν λέμε κάποια πράγματα και ειδικά σε τεχνολογικό φόρουμ, ας είμαστε τουλάχιστον σοβαροί.

Ναι, η Q έκανε βλακεία που έκοψε τα 2ευρα πακέτα, ναι, δεν έχει το σήμα (ενδεχομένως) που έχουν οι άλλοι(?), αλλά παραμένει η φθηνότερη, και όσο δεν θα γίνει whatsup θα παραμείνει, αν τώρα την δουν και καλά ότι μάζεψαν κόσμο, τότε μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα.

Μέχρι τότε είναι (δυστυχώς) μονόδρομος.

 

Ο βάτραχος έχει:

1. 2GB με 4,4€

2. 300΄ προς βάτραχο με 1€

3. 120΄προς όλους με 3€.

 

Τί άλλο θες;

Αλήθεια, το Q έκοψε τελείως τα 2€υρα πακέτα: ????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6625361#post6625361

 

Πακέτα των 2€ με online ενεργοποίηση:

400ΜΒ

60 sms προς όλους

800 sms προς Wind και Q

800' προς WIND και Q

 

 

Σαφώς καλύτερα από τα πακέτα μέσω τηλεφωνικής ενεργοποίησης:

Καλούμε τον 12200 και πατάμε 2 για «Συνδυαστικά και άλλα πακέτα».

250 MΒ. Πλήκτρο 2.

50 sms προς όλους. Πλήκτρο 3.

600 sms προς Wind και Q. Πλήκτρο 7.

600' με χρέωση ανά 1" προς Wind+Q. Πλήκτρο 1.

100'+100 sms προς Wind+Q, αλλά και 10 MB, για 7 ημέρες. Πλήκτρο 6.

 

Τα πακέτα έχουν διάρκεια 30 ημέρες.

Τυχόν υπόλοιπο δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

Η ενεργοποίηση κάθε πακέτου μπορεί να πραγματοποιηθεί έως και 4 φορές ανά 30 ημέρες.

 

 

Σκεφτόμουν να κάνω φορητότητα σε Q την Cosmokarta μου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σήμα ρε παιδιά... Σοβαρά, δεν το έχουμε παρακάνει; Πάντοτε κάποιες περιοχές έχουν καλύτερη κάλυψη από κάποιον πάροχο, ενώ άλλες έχουν χειρότερη. (Κι εγώ γνωρίζω περιοχή όπου η Wind είναι κακή, αλλά γνωρίζω και περιοχή όπου είναι η καλύτερη.) Αλλά να εμμένουμε ότι η Wind έχει κακό δίκτυο; Καραμέλα πια...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ο βάτραχος έχει:

1. 2GB με 4,4€

2. 300΄ προς βάτραχο με 1€

3. 120΄προς όλους με 3€.

 

Τί άλλο θες;

Αλήθεια, το Q έκοψε τελείως τα 2€υρα πακέτα: ????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6625361#post6625361

 

Πακέτα των 2€ με online ενεργοποίηση:

400ΜΒ

60 sms προς όλους

800 sms προς Wind και Q

800' προς WIND και Q

 

 

Σαφώς καλύτερα από τα πακέτα μέσω τηλεφωνικής ενεργοποίησης:

Καλούμε τον 12200 και πατάμε 2 για «Συνδυαστικά και άλλα πακέτα».

250 MΒ. Πλήκτρο 2.

50 sms προς όλους. Πλήκτρο 3.

600 sms προς Wind και Q. Πλήκτρο 7.

600' με χρέωση ανά 1" προς Wind+Q. Πλήκτρο 1.

100'+100 sms προς Wind+Q, αλλά και 10 MB, για 7 ημέρες. Πλήκτρο 6.

 

Τα πακέτα έχουν διάρκεια 30 ημέρες.

Τυχόν υπόλοιπο δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

Η ενεργοποίηση κάθε πακέτου μπορεί να πραγματοποιηθεί έως και 4 φορές ανά 30 ημέρες.

 

 

Σκεφτόμουν να κάνω φορητότητα σε Q την Cosmokarta μου!

(1) Το Frog, έχει (αν το έχει ακόμα) το πακέτο των 2 GB με 4,4€, επειδή έχει "ξεχάσει" να το κόψει. Δεν το διαφημίζει, ούτε σου λένε από την Cosmote ότι υπάρχει ακόμα. Επομένως, ανά πάσα στιγμή, μπορεί να το κόψει, χωρίς καμία προειδοποίηση, ανακοίνωση ή ενημέρωση. Δε μπορείς να βασίζεσαι σ'αυτό. (2) Στην Q, τα πακέτα των 2€, ενεργοποιούνται μόνο μέσω κλήσης στο 12200, προφανώς χωρίς online bonus. Κόπηκε οριστικά η online αγορά των παραπάνω πακέτων. Η γνώμη μου? Πολύ σύντομα, θα καταργήσει και τη δηνατότητα τηλεφωνικής ενεργοποίησής τους.

Link to comment
Share on other sites

(1) Το Frog, έχει (αν το έχει ακόμα) το πακέτο των 2 GB με 4,4€, επειδή έχει "ξεχάσει" να το κόψει. Δεν το διαφημίζει, ούτε σου λένε από την Cosmote ότι υπάρχει ακόμα. Επομένως, ανά πάσα στιγμή, μπορεί να το κόψει, χωρίς καμία προειδοποίηση, ανακοίνωση ή ενημέρωση. Δε μπορείς να βασίζεσαι σ'αυτό. (2) Στην Q, τα πακέτα των 2€, ενεργοποιούνται μόνο μέσω κλήσης στο 12200, προφανώς χωρίς online bonus. Κόπηκε οριστικά η online αγορά των παραπάνω πακέτων. Η γνώμη μου? Πολύ σύντομα, θα καταργήσει και τη δηνατότητα τηλεφωνικής ενεργοποίησής τους.

 

Εννοείται:

Όπως κόπηκαν στην Q, μπορούν να κοπούν οπουδήποτε αλλού.

Αν και (έχω λόγους να το πιστεύω πχ ότι τα πράσινα παιδιά που μοιράζουν καρτοκινητή στις κεντρικές πόλεις ακόμα το διαφημίζουν) δε νομίζω να κοπούν στο βάτραχο.

Κανένα από τα μπλε παιδιά δεν άκουσα να μιλάνε για 2€ πρόσφατα....

 

Όσο να'ναι, τα 1. 2. 3. που ανέφερα ισχύουν ακόμα (έστω προσωρινά) στο βάτραχο. Τα 2€υρα Q τέλος, ήδη.

Μην ξεχνάμε ότι στην πράσινη , τα ΜΒ αθροίζονται/μεταφέρονται...!

Link to comment
Share on other sites

1GB MONO ME 4,4€ & ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ, ΓIA ΞEΓNOIAΣTO ΣEPΦAPIΣMA OΠOY K AN BPIΣKEΣAI! ΣTEIΛE 60 ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO TΩPA!
Link to comment
Share on other sites

1GB MONO ME 4,4€ & ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ, ΓIA ΞEΓNOIAΣTO ΣEPΦAPIΣMA OΠOY K AN BPIΣKEΣAI! ΣTEIΛE 60 ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO TΩPA!

 

Γνωστόν:

Διαφημίζεται από τα μπλε παιδιά στις κεντρικές πόλεις όπου με 10€ έχεις 5GB (με διπλασιασμό κάρτας)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434674

 

Όσον αφορά το Q vs Frog, ας συνεχίσουμε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430366

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πού τα βρήκες;

Μόνο στην Αγγλική έκδοση; Αλλά δεν τα βγάζει: https://www.wind.gr/en/q/bundles/new-q-bundles/

 

Δεν καταλαβαίνω τη "λογική":

 

https://www.wind.gr/en/q/bundles/new-q-bundles/3-surf/

http://i63.tinypic.com/4rrsjp.jpg

 

https://www.wind.gr/en/q/bundles/other-bundles/surf-500/

http://i65.tinypic.com/i52ezk.jpg

 

Μάλλον σε "φάση" αναδιαρθρώσεων τα πακέτα της Q.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ: 150Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ + 150Λ ΠΡΟΣ W/Q ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΜΕ 3€, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ MYQ APP! ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΕΩΣ 8/5!

 

(sorry για τα κεφαλαία, έτσι ήρθε το μήνυμα)

Αυτο δηλ ασχημο ειναι για οσο κρατησει; Αν και δεν το ξερουμε, μπορει να κρατησει αρκετα. Εγω μια χαρα το βολευτηκα για 3€

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω ρυθμισεις ιντερνετ σε ενα xperia ray που εχω, με αναζητηση στο google δεν καταφερα και πολλα, χαλια η γραμμη ιντερνετ για 3g ,μπορει καποιος να μου πει ποιες ρυθμισεις να βαλω στο ονομα σημειου προσβασης; η καρτα που εχω ειναι η πορτοκαλι 4g

 

edit κατι καναμε, βρηκα κατι ρυθμισεις αλλα δεν ξερω τι να βαλω στον τυπο APN , ξερει κανεις; εμενα λεει σε αυτο το σημειο οτι δεν εχει ρυθμιστει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω ρυθμισεις ιντερνετ σε ενα xperia ray που εχω, με αναζητηση στο google δεν καταφερα και πολλα, χαλια η γραμμη ιντερνετ για 3g ,μπορει καποιος να μου πει ποιες ρυθμισεις να βαλω στο ονομα σημειου προσβασης; η καρτα που εχω ειναι η πορτοκαλι 4g

 

 

 

edit κατι καναμε, βρηκα κατι ρυθμισεις αλλα δεν ξερω τι να βαλω στον τυπο APN , ξερει κανεις; εμενα λεει σε αυτο το σημειο οτι δεν εχει ρυθμιστει

 

 

 

 

 

Ονομα: Q Internet

 

APN : myq

 

 

 

Και κάνεις αποθήκευση. Μη ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή γιατί χωρίς αυτή ίντερνετ γιοκ.

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω ρυθμισεις ιντερνετ σε ενα xperia ray που εχω, με αναζητηση στο google δεν καταφερα και πολλα, χαλια η γραμμη ιντερνετ για 3g ,μπορει καποιος να μου πει ποιες ρυθμισεις να βαλω στο ονομα σημειου προσβασης; η καρτα που εχω ειναι η πορτοκαλι 4g

 

edit κατι καναμε, βρηκα κατι ρυθμισεις αλλα δεν ξερω τι να βαλω στον τυπο APN , ξερει κανεις; εμενα λεει σε αυτο το σημειο οτι δεν εχει ρυθμιστει

Τύπος APN πρέπει να μπει "default"
Link to comment
Share on other sites

Ονομα: Q Internet

 

APN : myq

 

Και κάνεις αποθήκευση. Μη ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή γιατί χωρίς αυτή ίντερνετ γιοκ.

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

 

Τύπος APN πρέπει να μπει "default"

 

ok , σας ευχαριστω ,για δυτικη μακεδονια 3,30 download και 0,50 up κατι ειναι και αυτο :lol: , τωρα τουλαχιστον μπορουμε να δουμε κατι

Link to comment
Share on other sites

ok , σας ευχαριστω ,για δυτικη μακεδονια 3,30 download και 0,50 up κατι ειναι και αυτο :lol: , τωρα τουλαχιστον μπορουμε να δουμε κατι

 

 

 

 

 

Για κάποιο λόγο σ εμένα δείχνει αποτέλεσμα 7.57 Λήψη και 4.98 αποστολή στην κεντρική μακεδονια με 3G+

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο σ εμένα δείχνει αποτέλεσμα 7.57 Λήψη και 4.98 αποστολή στην κεντρική μακεδονια με 3G+

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

Για τον ιδιο λογο που αν μετακινηθεις 5 βηματα, θα σου δειξει κατι αλλο.

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δηλ ασχημο ειναι για οσο κρατησει; Αν και δεν το ξερουμε, μπορει να κρατησει αρκετα. Εγω μια χαρα το βολευτηκα για 3€

Άσχημο? Σούπερ είναι! Πήρε παράταση για μία εβδομάδα ακόμη, μέχρι τις 22 Μαΐου. Δυστυχώς όμως, μάλλον δεν έχουν σκοπό να το μονιμοποιήσουν, γιατί του δίνουν παράταση μόνο για μία εβδομάδα κάθε φορά, ενώ τις άλλες προσφορές, συνήθως τις ανανεώνουν για έναν ολόκληρο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πακέτο ίντερνετ όπως αυτό με τα 8€ ή το τρίμηνο, σε ισχύ αυτή τη στιγμή; ευχαριστώ.

Όχι, δυστυχώς. Μοναδικές επιλογές για internet, είναι τα πακέτα: 400 MB με 2€, 600 MB με 3€, 600 MB με 5€ (ανεκδιήγητο), 1 GB με 4,4€ και τα bonus ανανέωσης (από 10€ και άνω), 1 GB για ανανέωση online ή από κατάστημα και 500 MB για ανανέωση με κάρτα από περίπτερο. Υπάρχουν και οι εξατομικευμένες προσφορές ("μόνο για σένα"), που όμως ισχύουν, μόνο αν σου έχει έρθει το σχετικό μήνυμα και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτό αναγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δηλ ασχημο ειναι για οσο κρατησει; Αν και δεν το ξερουμε, μπορει να κρατησει αρκετα. Εγω μια χαρα το βολευτηκα για 3€

Πακετάρα είναι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Μοναδικές επιλογές για internet, είναι τα πακέτα: 400 MB με 2€, 600 MB με 3€, 600 MB με 5€ (ανεκδιήγητο), 1 GB με 4,4€ και τα bonus ανανέωσης (από 10€ και άνω), 1 GB για ανανέωση online ή από κατάστημα και 500 MB για ανανέωση με κάρτα από περίπτερο. Υπάρχουν και οι εξατομικευμένες προσφορές ("μόνο για σένα"), που όμως ισχύουν, μόνο αν σου έχει έρθει το σχετικό μήνυμα και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτό αναγράφει.

 

Νομίζω και το 1,5GB (1536MB) με "κάρτα" 20€....

Πήρα 1 από Βασιλόπουλο με 12€ προσφορά και με online τον 16ψήφιο αριθμό μου έδωσε 1,5GB.

 

 

Να ρωτήσω:

Οι "κάρτες" για Q είναι κοινές με αυτές του free2go?

Εννοώ: Και από περίπτερο, αλλά και αν βρει κανείς τις παλιές σε καρτελλάκι (της Wind) κάνουν και για Q;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το 1,5GB (1536MB) με "κάρτα" 20€....

 

 

Πήρα 1 από Βασιλόπουλο με 12€ προσφορά και με online τον 16ψήφιο αριθμό μου έδωσε 1,5GB.

 

 

 

 

 

 

 

 

Να ρωτήσω:

 

 

Οι "κάρτες" για Q είναι κοινές με αυτές του free2go?

 

 

Εννοώ: Και από περίπτερο, αλλά και αν βρει κανείς τις παλιές σε καρτελλάκι (της Wind) κάνουν και για Q;

 

 

 

Εχω καιρο να βαλω αλλα λογικα ναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το 1,5GB (1536MB) με "κάρτα" 20€....

Πήρα 1 από Βασιλόπουλο με 12€ προσφορά και με online τον 16ψήφιο αριθμό μου έδωσε 1,5GB.

 

 

Να ρωτήσω:

Οι "κάρτες" για Q είναι κοινές με αυτές του free2go?

Εννοώ: Και από περίπτερο, αλλά και αν βρει κανείς τις παλιές σε καρτελλάκι (της Wind) κάνουν και για Q;

Όχι, το 1,5 GB για ανανεώσεις από 20€ και άνω, αφορά τους χρήστες F2G (όχι Q), που είναι εγγεγραμμένοι στο παλαιό (μη εμπορικά διαθέσιμο) bonus ανανέωσης free2surf. Στην Q, δεν ανανεώνεις με κάρτες Wind, αλλά με κάρτες Q (αντιμετωπίζεται σαν να ήταν διαφορετικό δίκτυο).

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το 1,5 GB για ανανεώσεις από 20€ και άνω, αφορά τους χρήστες F2G (όχι Q), που είναι εγγεγραμμένοι στο παλαιό (μη εμπορικά διαθέσιμο) bonus ανανέωσης free2surf. Στην Q, δεν ανανεώνεις με κάρτες Wind, αλλά με κάρτες Q (αντιμετωπίζεται σαν να ήταν διαφορετικό δίκτυο).

 

Δλδ όταν πας στο περίπτερο ζητάς για Q ειδικά, και ΔΕΝ κάνει καμιά κάρτα της Wind για ανανέωση σε καρτοκινητό Q;

Link to comment
Share on other sites

πλεον δεν υπάρχουν κάρτες ανανέωσης ξυστό όπως ήταν πριν απο 10 χρόνια.

Σου δίνει ενα χαρτάκι απο θερμοεκτύπωση (όπως ειναι οι αποδείξεις απο τις ταμειακές μηχανές) πάνω στο οποίο αναγράφεται ο κωδικός ανανέωσης.

Απλά θα πεις πως θες χρόνο ομιλίας για την Q ωστε να σου βγάλει απο το μηχάνημα τον σωστό κωδικό.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...