Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ που ξέρεις όλα φωτεινέ παντογνώστη εξήγησέ μου πως μια κάρτα που πήρα χθες το απόγευμα και στην Αθήνα έπιανε 4g, σήμερα δεν είναι. Και από πότε πρέπει να πάρω την άδειά σου για το οτιδήποτε;
Link to comment
Share on other sites

Εσύ που ξέρεις όλα φωτεινέ παντογνώστη εξήγησέ μου πως μια κάρτα που πήρα χθες το απόγευμα και στην Αθήνα έπιανε 4g, σήμερα δεν είναι. Και από πότε πρέπει να πάρω την άδειά σου για το οτιδήποτε;

Πρόσεχε πως μιλάς, εδώ είμαστε για να σε βοηθήσουμε, αν δεν θέλεις να ακούς συμβουλές είναι απλό, μην Ρωτάς.

Αλλά για να βοηθήσουμε πρέπει να ξέρεις τι έχεις και τι Όχι, είπες ότι δεν έχεις νανο σιμ, οπότε το συμπέρασμα είναι ότι δεν έχεις νέα κάρτα άρα δεν έχεις 4g, τώρα λες ότι στην Αθήνα έπιανε 4g, άρα πρέπει να έχεις νέα κάρτα.

Αποφάσισε λοιπόν τι έχεις και μετά ζητά συμβουλές, αν πάλι μπήκες απλά για να κραξεις, δικαίωμα σου, απλά να ξέρεις ότι όλοι μας ξέρουμε τι έχουμε και γιατί, γραφικά μνμτ όπως "με κοροϊδεύει η q, κοσμοτε, βοντα" όταν τα διαβάζουμε γελάμε, γιατί απλά κάνεις δεν σε υποχρέωσε να πάρεις την κάρτα με το έτσι θέλω.

Και επειδή βλέπω ότι είσαι νέος στο φόρουμ, μάθε τρόπο συμπεριφοράς γιατί σύντομα θα γίνεις ανεπιθύμητος, εδώ είμαστε μια παρέα με κοινό χόμπυ, δεν είμαστε ούτε για κάνουμε τους έξυπνους ούτε για κάνουμε υποδείξεις, όσο πιο γρήγορα τα καταλάβεις αυτά τόσο πιο γρήγορα θα μπορέσεις να βρεις τρόπο να βοηθηθείς.

Όλα αυτά στα λέω με καλή διάθεση, σε αντίθεση με τον δικό σου επιθετικό τόνο.

Εννοείται ότι δεν θα ασχοληθώ μαζί σου ξανά αν συνεχίσεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση:

Στο www.wind.gr/gr/q/ βγάζει ερωτηματολόγιο. Στην ερώτηση βελτίωσης, πείτε -αν θέλετε, φυσικά- να κάνουν το app της Q και για Windows phone όπως έχει το F2G.

Αν το ζητήσουν πολλοί, ίσως το κάνουν.

Α, κληρώνουν και ένα κινητό Huawei ;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση:

Στο www.wind.gr/gr/q/ βγάζει ερωτηματολόγιο. Στην ερώτηση βελτίωσης, πείτε -αν θέλετε, φυσικά- να κάνουν το app της Q και για Windows phone όπως έχει το F2G.

Αν το ζητήσουν πολλοί, ίσως το κάνουν.

Α, κληρώνουν και ένα κινητό Huawei ;)

Αν και δεν εχω WP μπηκα για να στηριξω οσους θελουν εφαρμογη για το λειτουργικο τους, δεν βρηκα ομως το ερωτηματολογιο....

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε πως μιλάς, εδώ είμαστε για να σε βοηθήσουμε, αν δεν θέλεις να ακούς συμβουλές είναι απλό, μην Ρωτάς.

Αλλά για να βοηθήσουμε πρέπει να ξέρεις τι έχεις και τι Όχι, είπες ότι δεν έχεις νανο σιμ, οπότε το συμπέρασμα είναι ότι δεν έχεις νέα κάρτα άρα δεν έχεις 4g, τώρα λες ότι στην Αθήνα έπιανε 4g, άρα πρέπει να έχεις νέα κάρτα.

Αποφάσισε λοιπόν τι έχεις και μετά ζητά συμβουλές, αν πάλι μπήκες απλά για να κραξεις, δικαίωμα σου, απλά να ξέρεις ότι όλοι μας ξέρουμε τι έχουμε και γιατί, γραφικά μνμτ όπως "με κοροϊδεύει η q, κοσμοτε, βοντα" όταν τα διαβάζουμε γελάμε, γιατί απλά κάνεις δεν σε υποχρέωσε να πάρεις την κάρτα με το έτσι θέλω.

Και επειδή βλέπω ότι είσαι νέος στο φόρουμ, μάθε τρόπο συμπεριφοράς γιατί σύντομα θα γίνεις ανεπιθύμητος, εδώ είμαστε μια παρέα με κοινό χόμπυ, δεν είμαστε ούτε για κάνουμε τους έξυπνους ούτε για κάνουμε υποδείξεις, όσο πιο γρήγορα τα καταλάβεις αυτά τόσο πιο γρήγορα θα μπορέσεις να βρεις τρόπο να βοηθηθείς.

Όλα αυτά στα λέω με καλή διάθεση, σε αντίθεση με τον δικό σου επιθετικό τόνο.

Εννοείται ότι δεν θα ασχοληθώ μαζί σου ξανά αν συνεχίσεις έτσι.

 

 

 

Πες τα,εδω περα συζηταμε και βοηθαμε οσους δεν γνωριζουν να μαθουν.Δεν σημαινει οτι επειδη δεν πιανει η Q καλο σημα στο σπιτι σου ειναι για τα μπαζα.Και μενα δεν πιανει η Vodafone αλλα δεν σημαινει οτι ειναι χαλια και πεταμενα λεφτα.Πρεπει λιγο να καταλαβουμε ΟΛΟΙ οτι ΚΑΜΙΑ απο τις τρεις εταιριες ΔΕΝ καλυπτει ΠΑΝΤΟΥ με τελειο σημα.

 

(Τα κεφαλαια ηταν για να τονισω καποια πραγματα,ωστε να γινει κατανοητο).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανείς μπορεί να μην καλύπτει παντού με τέλειο σήμα. Όμως η wind/q είναι αυτή που στατιστικά θα βρεις περισσότερα σημεία που έχει πρόβλημα. Ακόμα. Μην αποκλείεις το ενδεχόμενο για κάποιους να είναι όντως για τα μπάζα για τις υπηρεσίες που προσφέρει. Εγώ προσωπικά μπορώ να σκεφτώ μερικούς λόγους που δικαιολογούν αυτόν τον χαρακτηρισμό...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανείς μπορεί να μην καλύπτει παντού με τέλειο σήμα. Όμως η wind/q είναι αυτή που στατιστικά θα βρεις περισσότερα σημεία που έχει πρόβλημα. Ακόμα. Μην αποκλείεις το ενδεχόμενο για κάποιους να είναι όντως για τα μπάζα για τις υπηρεσίες που προσφέρει. Εγώ προσωπικά μπορώ να σκεφτώ μερικούς λόγους που δικαιολογούν αυτόν τον χαρακτηρισμό...

το ότι γι'αυτόν τον λίγο είναι και η φθηνότερη τι σκέφτηκες καθόλου;

Από εκεί και πέρα, ο καθένας παίρνει ότι τον βολεύει....

Κάνεις δεν σε αναγκάζει να πάρεις q, κοσμοτε ή βονταφον με το ζόρι.

Αλλά είναι τουλάχιστον χαζό μετά την επιλογή σου, να αισθάνεσαι ότι κάποιος σε κορόιδεψε.... Και το χειρότερο, να "την λες" σε άτομα που δεν γνωρίζεις και που προσπαθούν να σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανείς μπορεί να μην καλύπτει παντού με τέλειο σήμα. Όμως η wind/q είναι αυτή που στατιστικά θα βρεις περισσότερα σημεία που έχει πρόβλημα. Ακόμα. Μην αποκλείεις το ενδεχόμενο για κάποιους να είναι όντως για τα μπάζα για τις υπηρεσίες που προσφέρει. Εγώ προσωπικά μπορώ να σκεφτώ μερικούς λόγους που δικαιολογούν αυτόν τον χαρακτηρισμό...

 

 

 

Η Wind ειναι τελευταια το ξερουμε.Αλλα εχει και σημεια που η Vodafone δεν πιανει με τιποτα.Σπιτι μου εχω Cosmote>Wind>Vodafone.

 

Στο εξοχικο ομως εχω Vodafone>Cosmote>Wind.

 

Ομως δεν σημαινει οτι η Wind ειναι για τα μπαζα.Οι τιμες και τα πακετα ειναι καλυτερα απο What's Up και CU.Επισης οι προσφορες που κανει η CU καθε τρεις και λιγο ειναι τα ιδια τα πακετα στο F2G/Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μην τα παραλέμε. Έβαλα φοιτητικό Vodafone σε δεύτερη sim και αισθάνομαι ότι πήγα χρόνια πίσω σε σχέση με την Q
Link to comment
Share on other sites

Μην τα παραλέμε. Έβαλα φοιτητικό Vodafone σε δεύτερη sim και αισθάνομαι ότι πήγα χρόνια πίσω σε σχέση με την Q

 

 

Χαχα,δωσε ενα speedtestνα δουμε ποσο χρονια πισω πηγες.Γιατι οπως τα λες,θα εχει 3G με 1Mbps ή πλασματικο και γυρισμα σε Gprs(η Vodafone δεν εχει παντου Edge σε αντιθεση με την πρασινη).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα θα σας πω κάτι.

Για κάποιο λόγο έχετε μια νοοτροπία λες και όλοι όσοι μπαίνουν στο Myphone είναι εν δυνάμει συνδρομητές της Wind και έχετε χρέος σε κάθε μήνυμα να κάνετε και μια προτροπή για το πόσο καλά θα είναι αν έρθει στο f2g ή στην Q. Ακόμα και να έχετε μετοχές στη Wind ή να δουλεύει κάποιος δικός εκεί, δύσκολο μου φαίνεται να καταλάβω γιατί τέτοια επιμονή. Ίσως βέβαια δικαιολογείται εν μέρει από το νεαρό της ηλικίας, που ο ενθουσιασμός κυριαρχεί, αλλά ρε γμτ τόσο πολύ μεγάλη πόρωση με τη Wind; Γιατί βρε παιδιά;

 

Όσο και να θέλετε να πιστεύετε ότι σε σήμα και ταχύτητες η Wind είναι εφάμιλλη/καλύτερη με τη Vodafone και λίγο πίσω από την Cosmote, αυτή η άποψη στειρείται ρεαλισμού. Και είναι τουλάχιστον αστείο όταν προσπαθείτε να το υποστηρίξετε με βάση δικές σας εμεπιρίες που η αγαπητή σας πιάνει τόσο, και η τόσο μισητή κόκκινη ή πράσινη σε εκείνο το στενάκι, στο παρακάτω λαγκάδι σε πετάει σε edge. Επαναλαμβάνω, αν επιμένετε τόσο πολύ στον "προσηλυτισμό", κάνετέ το, αλλά χτυπήστε μόνο στις τιμές, και όχι στο σήμα.

 

Που και στις τιμές να επικεντρέωσετε τον "αγώνα" σας, έχει σημασία να καταλάβει κανείς ότι δεν είναι το παν οι "άχρηστες" παροχές. Τι εννοώ; Μπορεί για κάποιον που μιλάει τόσο να έχουν νόημα τα χιλιάδες λεπτά και MB(έστω και με ψιλόάθλιο σήμα, αλλά οκ). Για πολύ κόσμο δεν κάνει διαφορά αν δεν χρειάζεται πανω από 300-500. Και ειδικά σε περιπτώσεις όπου η "εταιρεία σας" δεν καλύπτει τον άλλον(σήμα) δεν θα το σκεφτεί και πολύ για να γλυτώσει 5€.

 

Έβγαλε η αγαπημένη σας φοιτητικό, και κάνει μπαμ από την αρχή ότι ο στόχος δεν ήταν να βοηθήσει μια μερίδα του αγοραστικού κοινού που παραδοσιακά δεν έχει αρκετά χρήματα(φοιτητές), αλλά καθαρά εισπρακτικός με τις 10€ κάρτες που αγοράζεις αναγκαστικά. Και το πακετάκι των 5€ σε λίγο καιρό πάει 8,5 έστω και με παραπάνω λεπτά και MB(λες και χρειάζονται όλοι τόσα πολλά). Να θυμίσω πως οι μισητοί σας κόκκινοι και πράσινοι το πακέτο τους των 5€ το δίνουν με 4€ για να μπορείς να το ενεργοποιήσεις και με ανανέωση των 5€ που σου αφήνει 4,46 καθαρά.

 

Ανανέωση των 5€; Άλλο ανέκδοτο. Είχα βρει μια πολύ καλή χρήση για την Q. Ένα άτομο που είχε ανάγκη να μιλάει με Βουλγαρία, είχε πάρει το νουμεράκι και είχε ωραιότατο πακέτο με 4,4€ που δίνει 120' σε τηλέφωνα της χώρας. Αμ δε, πλέον έχουμε και το bonus καταστημάτων, που βάζοντας 5€ σου αφήνει 4,10 και δε σου φτάνει για το πακέτο. Και πριν μου πει κάποιος ότι τι έγινε, ας βάλει 6€, θα πω ότι δεν είναι το θέμα το 1 επιπλέον €, αλλό το γεγονός ότι το δίνει τσάμπα για κάτι που δεν χρειάζεται. Ούτε το θέμα της On line ανανέωσης, γιατί το άτομο δεν έχει επαφή με internet και smartphone, ούτε έχει e-banking κλπ.

 

Και μετά σου λέει ο ένας πως έβγαλε φοιτητικό Vodafone και του φαίνεται πολύ πίσω σε σχέση με την Q, και ο άλλος κατευθείαν έβγαλε πόρισμα ότι έχει συγκριτικά χάλια ταχύτητα.

Ευχαριστούμε για τη διασκέδαση.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το χετε πηδήξει το θέμα εντελώς. Θα πω κάτι απλό. Στο χωριό μου όπου πάω διακοπές, στο 3G internet η σειρά είναι η εξής: Wind>Cosmote>Vodafone. Η Voda ίσως ειναι τελευταία γιατί όλοι εκεί έχουν Voda, που κάποτε είχε το καλύτερο σήμα αλλά τελευταια φορά σερνοταν που πήγα. Επομένως για μένα που πάω διακοπές εκεί και μένω Αθήνα, η Wind είναι η καλύτερη εταιρία. Τα πάντα λοιπόν είναι υποκειμενικά
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα λοιπόν είναι υποκειμενικά

 

Μόνο σε αυτο συμφωνω.

Δεν θα μπω στην συζητηση .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το χετε πηδήξει το θέμα εντελώς.

 

Κάποιος επρεπε να το πει αυτο....Συμφωνώ απόλυτα.Έχω Cosmote εδώ και 10 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα και με Full σήμα...Α ναι ξέχασα είναι ακριβή.Ας διαφωνήσουμε λοιπόν και ας εξετάσουμε το ενδεχόμενο να πληρώσω λιγότερα στη Wind που έχω σαν 2ο εδώ και 3 χρόνια και με έχει σκάσει με το Gprs....α ναι ξέχασα,εδώ δεν είναι Αθήνα,είναι χωριό των Τρικάλων.Παρολαυτα αφού είναι φθηνότερη μήπως να καταργησω το Mobile Internet?Η θα μιλάμε αντινειμενικα η Όχι και θα διαφωνούμε!!Και ο φίλος Cmvr που ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα μπορεί να μας το επιβεβαιωσει τι γίνεται... Ούτε εγώ από τα Τρίκαλα ούτε εσείς από Αθήνα.Αλλο πληρώνω λίγα και έχω πιο πολλά και άλλο πληρώνω λίγα και δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω..εχει διαφορα.Επισης εκεί που μένει ο καθένας κοιτάει με πια εταιρία κάνει τη δουλειά του απροβληματιστα πρώτα από όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση:

Στο www.wind.gr/gr/q/ βγάζει ερωτηματολόγιο. Στην ερώτηση βελτίωσης, πείτε -αν θέλετε, φυσικά- να κάνουν το app της Q και για Windows phone όπως έχει το F2G.

Αν το ζητήσουν πολλοί, ίσως το κάνουν.

Α, κληρώνουν και ένα κινητό Huawei ;)

Αν και δεν εχω WP μπηκα για να στηριξω οσους θελουν εφαρμογη για το λειτουργικο τους, δεν βρηκα ομως το ερωτηματολογιο....

Μάλλον το εμφανίζει σε τυχαία διαστήματα. Σήμερα δεν μου το εμφανίζει, ενώ εχθές το εμφάνιζε κάθε φορά.

Όπως και να 'χει, σε ευχαριστώ πολύ για την διάθεση να βοηθήσεις :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμια ενημερωση για την δωρεαν χρηση του whatsapp;

31/3/2016 ληγει η προσφορα

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/q-whatsapp/

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link που το λένε;

 

Έκανα λάθος στη διατύπωση και τα μπέρδεψα λίγο, συγνώμη. Τι συνέβη λοιπόν, ενώ δικαιούμαι τα 500mb για ένα 6μηνο σε κάθε ανανέωση όπως λένε, δεν μου τα έδωσαν ως έπρεπε, το είπα στο live chat που έχουν, η κοπέλα απλά μου είπε οτι θα το προωθήσει. Δεν χάθηκαν τα € της ανανέωσης, αλλά mb δεν είδα εν τέλει. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το χετε πηδήξει το θέμα εντελώς. Θα πω κάτι απλό. Στο χωριό μου όπου πάω διακοπές, στο 3G internet η σειρά είναι η εξής: Wind>Cosmote>Vodafone. Η Voda ίσως ειναι τελευταία γιατί όλοι εκεί έχουν Voda, που κάποτε είχε το καλύτερο σήμα αλλά τελευταια φορά σερνοταν που πήγα. Επομένως για μένα που πάω διακοπές εκεί και μένω Αθήνα, η Wind είναι η καλύτερη εταιρία. Τα πάντα λοιπόν είναι υποκειμενικά

 

+1 Ακριβώς.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, σε λιγότερο από μία ώρα, εκπνέει ο Μάρτιος και η Q, δεν έχει ανακοινώσει παράταση, για καμία από τις προσφορές που λήγουν σήμερα: (1) Bonus ανανέωσης, (2) πακέτο 100' προς όλους με 3 ευρώ και (3) δωρεάν whatsapp. Συνήθως, μέχρι το μεσημέρι της τελευταίας ημέρας ισχύος των προσφορών, ανακοίνωναν την παράτασή τους, για ακόμη ένα μήνα. Τι λέτε να γίνει? Λέτε να τις κόψουν? Αν ναι, πολύ φοβάμαι, μήπως έχουν αποφασίσει να βάλουν λουκέτο στην Q, οπότε τίποτα δε θα μπορεί να τους σταματήσει.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, σε λιγότερο από μία ώρα, εκπνέει ο Μάρτιος και η Q, δεν έχει ανακοινώσει παράταση, για καμία από τις προσφορές που λήγουν σήμερα: (1) Bonus ανανέωσης, (2) πακέτο 100' προς όλους με 3 ευρώ και (3) δωρεάν whatsapp. Συνήθως, μέχρι το μεσημέρι της τελευταίας ημέρας ισχύος των προσφορών, ανακοίνωναν την παράτασή τους, για ακόμη ένα μήνα. Τι λέτε να γίνει? Λέτε να τις κόψουν? Αν ναι, πολύ φοβάμαι, μήπως έχουν αποφασίσει να βάλουν λουκέτο στην Q, οπότε τίποτα δε θα μπορεί να τους σταματήσει.

 

φορητότητα προς φρογκ και εχεις και τα μονόευρα πακέτα προς την ίδια εταιρία, που η κιου μετέτρεψε σε τρίευρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...