Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τηλέφωνο εξυπηρέτησης Q χωρίς χρέωση;

800 500 0200, για παράπονα και βλάβες για κινητή (χωρίς χρέωση από οποιοδήποτε δίκτυο)

693 560 1260, το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης, μπορείς να το καλέσεις από άλλο πάροχο κινητής ή σταθερής χρησιμοποιώντας τα δωρεάν λεπτά προς όλους ή προς κινητά αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα σημερα μια παλια καρτα σε 4g.

Μου εδωσαν μουλτι και με χρεωσαν 5ευρω λεγοντας μου οτι το δωρεαν ηταν μεχρι 31/3.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε βλαμμένους. Εγώ την περασμένη βδομάδα έκανα το ίδιο, στην αρχή μου είπαν ότι μάλλον έχει χρέωση 5€, και τελικά τους έβγαλε το σύστημα ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω. Και φυσικά μου το είπαν και όλα καλά. Σε αυτό το σημείο, υποθέτω πως αν θέλει ο υπάλληλος δεν στο λέει και σου παίρνει τα χρήματα. Επικοινώνησε με την q και ζήτα τα πίσω. (Με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις αλλάξει ξανά στο παρελθόν δωρεάν για τον ίδιο λόγο).
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε βλαμμένους. Εγώ την περασμένη βδομάδα έκανα το ίδιο, στην αρχή μου είπαν ότι μάλλον έχει χρέωση 5€, και τελικά τους έβγαλε το σύστημα ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω. Και φυσικά μου το είπαν και όλα καλά. Σε αυτό το σημείο, υποθέτω πως αν θέλει ο υπάλληλος δεν στο λέει και σου παίρνει τα χρήματα. Επικοινώνησε με την q και ζήτα τα πίσω. (Με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις αλλάξει ξανά στο παρελθόν δωρεάν για τον ίδιο λόγο).

 

Οχι δεν εχω αλλαξει. Θα κανω αυτο που λες και θα ενημερωσω. Οι καιροι ειναι δυσκολοι.....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα σημερα μια παλια καρτα σε 4g.

Μου εδωσαν μουλτι και με χρεωσαν 5ευρω λεγοντας μου οτι το δωρεαν ηταν μεχρι 31/3.

Πάντως απ το site δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Ουτε καμία ημερομηνία λέει ούτε το έχουν αφαιρέσει (σήμερα 2/4 υπάρχει)..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

800 500 0200, για παράπονα και βλάβες για κινητή (χωρίς χρέωση από οποιοδήποτε δίκτυο)

693 560 1260, το τηλέφωνο της εξυπηρέτησης, μπορείς να το καλέσεις από άλλο πάροχο κινητής ή σταθερής χρησιμοποιώντας τα δωρεάν λεπτά προς όλους ή προς κινητά αν έχεις.

Από τις 14 Μαΐου του 2015, ο αριθμός

6935601260

δε λειτουργεί (ή ακριβέστερα, λειτουργεί μόνο για κλήσεις από δίκτυα του εξωτερικού), αλλά σε προτρέπει να καλέσεις στο 1260 από κινητό Wind, ή στο 13833 από σταθερό Wind, ή άλλο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Από q καλείς το 1222 που είναι η εξ/τηση πελατών (ουσιαστικά το 1260 της wind. Οι ίδιοι απαντάνε). Άπαξ χρέωση, νομίζω 0,24/τηλεφώνημα. Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Από τις 14 Μαΐου του 2015, ο αριθμός

6935601260

δε λειτουργεί (ή ακριβέστερα, λειτουργεί μόνο για κλήσεις από δίκτυα του εξωτερικού), αλλά σε προτρέπει να καλέσεις στο 1260 από κινητό Wind, ή στο 13833 από σταθερό Wind, ή άλλο πάροχο.

 

και τώρα άμα καλέσεις το 6935601260 από κινητό Vodafone σε παραπέμπει να καλέσεις το 13833 το ίδιο και από σταθερό οτε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όχι το 1220, το 1222. Υπάρχει και το 1227 (βλάβες Q), όπου αν σταθείς τυχερός σε εξυπηρετούν, αν όχι σου λένε "καλέστε το 1222, εμείς εξυπηρετούμε μόνο βλάβες".
Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαβασα ενα κειμενο στην σελιδα της Q στο facebook. Το αντιγραφω οπως ειναι:

 

Q Κινητή, έχετε ένα τόσο καλό προϊόν και το χαντακώνετε. Πότε θα φύγει η Q από το σύστημα εθνικής περιαγωγής για να μη χρεωνόμαστε σε υπόλοιπο από χρήση δεδομένων όταν βρισκόμαστε στην παραμεθόριο ή στο εξωτερικό; Πότε θα μπορεί να γίνεται ξανά ανανέωση υπολοίπου με κλήση από αλλο δίκτυο κινητής (6995551229); Πότε θα μπορεί να γίνεται κλήση του τηλεφωνητή Q από άλλο δίκτυο κινητής (6995551333); Πότε θα αποκτήσει κοινούς αριθμούς κλήσης υπηρεσιών η Q με τα υπόλοιπα καρτοκινητά της WIND; Πότε θα μπορεί να δέχεται μήνυμα ο συνδρομητής Q (όντας συνδρομητής wind) από τους f2g αριθμούς μέσω του ring me now; Πότε θα έχει η Q κρυφό μήνυμα στην ειδοποίηση κλήσεων; Πότε θα αποκτήσει twin sim η Q και γενικά η καρτοκινητή; Πότε θα αποκτήσει η Q υπηρεσία με sms για να μαθαίνεις "who is Q"; Υπάρχει το f2g id που είναι άχρηστο γιατί δεν υπάρχει πακέτο μόνο προς f2g και δεν υπάρχει wind id και Q id που υπάρχουν πακέτα προς αυτούς τους προορισμούς! Πότε θα αποκτήσει η καρτοκινητή σας πακέτα με αυτόματη ενεργοποίηση; Πότε θα μπορείς να πηγαίνεις από Q σε f2g και αντίστροφα με μία κλήση σε 4ψηφιο; Πότε θα μπορεί η Q να αναγνωρίζει στην ειδοποίηση κλήσεων (λήψη sms) και στην αναφορά παράδοσης sms (λήψη sms) τον αριθμό με το όνομα της επαφής από το κινητό του χρήστη; Πότε θα απλοποιηθεί ο τρόπος ενεργοποίησης της ειδοποίησης κλήσεων στην Q; Πότε θα έχει ο συνδρομητής Q πρόσβαση στο 1231 που είναι υπηρεσία της εταιρείας που ανήκει και η Q, της WIND; Γιατί δεν διορθώνετε άμεσα αυτά τα κακώς κείμενα; Γιατί έχετε τόσο αργά αντανακλαστικά παρεμβάσεων σε αυτές τις εύλογες παρατηρήσεις (που τις έχετε ξανακούσε) και το ρίχνετε μόνο στο να παρέχετε φθηνές τιμές;

 

Εδω και 8 χρονια που εγινε η εξαγορα της Q απο την Wind δεν εγινε τιποτα απο αυτα.Αυτα επρεπε να ειχαν γινει απο τοτε.

 

Πρεπει να κανει κατι η Wind για αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το παιδί τα έγραψε όλα, το post της χρονιάς, μην πω της δεκαετίας στο topic !!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα σημερα μια παλια καρτα σε 4g.

Μου εδωσαν μουλτι και με χρεωσαν 5ευρω λεγοντας μου οτι το δωρεαν ηταν μεχρι 31/3.

 

Ενημερωνω οτι μετα απο μαιλ που τους εστειλα μου απαντησαν οτι μου πιστωνουν στο υπολοιπο τα 5 ευρω, διοτι η αλλαγη την πρωτη φορα ειναι δωρεαν.

Αυριο θα περασω απο το καταστημα για ... δουλεμα! :rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαβασα ενα κειμενο στην σελιδα της Q στο facebook. Το αντιγραφω οπως ειναι:

 

Q Κινητή, έχετε ένα τόσο καλό προϊόν και το χαντακώνετε. Πότε θα φύγει η Q από το σύστημα εθνικής περιαγωγής για να μη χρεωνόμαστε σε υπόλοιπο από χρήση δεδομένων όταν βρισκόμαστε στην παραμεθόριο ή στο εξωτερικό; Πότε θα μπορεί να γίνεται ξανά ανανέωση υπολοίπου με κλήση από αλλο δίκτυο κινητής (6995551229); Πότε θα μπορεί να γίνεται κλήση του τηλεφωνητή Q από άλλο δίκτυο κινητής (6995551333); Πότε θα αποκτήσει κοινούς αριθμούς κλήσης υπηρεσιών η Q με τα υπόλοιπα καρτοκινητά της WIND; Πότε θα μπορεί να δέχεται μήνυμα ο συνδρομητής Q (όντας συνδρομητής wind) από τους f2g αριθμούς μέσω του ring me now; Πότε θα έχει η Q κρυφό μήνυμα στην ειδοποίηση κλήσεων; Πότε θα αποκτήσει twin sim η Q και γενικά η καρτοκινητή; Πότε θα αποκτήσει η Q υπηρεσία με sms για να μαθαίνεις "who is Q"; Υπάρχει το f2g id που είναι άχρηστο γιατί δεν υπάρχει πακέτο μόνο προς f2g και δεν υπάρχει wind id και Q id που υπάρχουν πακέτα προς αυτούς τους προορισμούς! Πότε θα αποκτήσει η καρτοκινητή σας πακέτα με αυτόματη ενεργοποίηση; Πότε θα μπορείς να πηγαίνεις από Q σε f2g και αντίστροφα με μία κλήση σε 4ψηφιο; Πότε θα μπορεί η Q να αναγνωρίζει στην ειδοποίηση κλήσεων (λήψη sms) και στην αναφορά παράδοσης sms (λήψη sms) τον αριθμό με το όνομα της επαφής από το κινητό του χρήστη; Πότε θα απλοποιηθεί ο τρόπος ενεργοποίησης της ειδοποίησης κλήσεων στην Q; Πότε θα έχει ο συνδρομητής Q πρόσβαση στο 1231 που είναι υπηρεσία της εταιρείας που ανήκει και η Q, της WIND; Γιατί δεν διορθώνετε άμεσα αυτά τα κακώς κείμενα; Γιατί έχετε τόσο αργά αντανακλαστικά παρεμβάσεων σε αυτές τις εύλογες παρατηρήσεις (που τις έχετε ξανακούσε) και το ρίχνετε μόνο στο να παρέχετε φθηνές τιμές;

 

Εδω και 8 χρονια που εγινε η εξαγορα της Q απο την Wind δεν εγινε τιποτα απο αυτα.Αυτα επρεπε να ειχαν γινει απο τοτε.

 

Πρεπει να κανει κατι η Wind για αυτο.

1) Το 6995551229 λειτουργεί κανονικά, μολις το δοκιμασα από περιέργεια από σταθερό

2) Το 6995551333 για τον τηλεφωνητή επίσης λειτουργεί κανονικά, το καλώ κάθε μέρα από το σταθερό μου με τα δωρεάν λεπτά προς κινητά

3) Τα μηνύματα της ειδοποίησης κλήσεων εδώ και καιρό έρχονται με αποστολέα τον αριθμό του καλούντος, όχι το 1265, άρα το μήνυμα το βλεπεις ως απεσταλμένο απ την επαφή του κινητού σου όπως και στους άλλους παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαβασα ενα κειμενο στην σελιδα της Q στο facebook. Το αντιγραφω οπως ειναι:

 

Q Κινητή, έχετε ένα τόσο καλό προϊόν και το χαντακώνετε. Πότε θα φύγει η Q από το σύστημα εθνικής περιαγωγής για να μη χρεωνόμαστε σε υπόλοιπο από χρήση δεδομένων όταν βρισκόμαστε στην παραμεθόριο ή στο εξωτερικό; Πότε θα μπορεί να γίνεται ξανά ανανέωση υπολοίπου με κλήση από αλλο δίκτυο κινητής (6995551229); Πότε θα μπορεί να γίνεται κλήση του τηλεφωνητή Q από άλλο δίκτυο κινητής (6995551333); Πότε θα αποκτήσει κοινούς αριθμούς κλήσης υπηρεσιών η Q με τα υπόλοιπα καρτοκινητά της WIND; Πότε θα μπορεί να δέχεται μήνυμα ο συνδρομητής Q (όντας συνδρομητής wind) από τους f2g αριθμούς μέσω του ring me now; Πότε θα έχει η Q κρυφό μήνυμα στην ειδοποίηση κλήσεων; Πότε θα αποκτήσει twin sim η Q και γενικά η καρτοκινητή; Πότε θα αποκτήσει η Q υπηρεσία με sms για να μαθαίνεις "who is Q"; Υπάρχει το f2g id που είναι άχρηστο γιατί δεν υπάρχει πακέτο μόνο προς f2g και δεν υπάρχει wind id και Q id που υπάρχουν πακέτα προς αυτούς τους προορισμούς! Πότε θα αποκτήσει η καρτοκινητή σας πακέτα με αυτόματη ενεργοποίηση; Πότε θα μπορείς να πηγαίνεις από Q σε f2g και αντίστροφα με μία κλήση σε 4ψηφιο; Πότε θα μπορεί η Q να αναγνωρίζει στην ειδοποίηση κλήσεων (λήψη sms) και στην αναφορά παράδοσης sms (λήψη sms) τον αριθμό με το όνομα της επαφής από το κινητό του χρήστη; Πότε θα απλοποιηθεί ο τρόπος ενεργοποίησης της ειδοποίησης κλήσεων στην Q; Πότε θα έχει ο συνδρομητής Q πρόσβαση στο 1231 που είναι υπηρεσία της εταιρείας που ανήκει και η Q, της WIND; Γιατί δεν διορθώνετε άμεσα αυτά τα κακώς κείμενα; Γιατί έχετε τόσο αργά αντανακλαστικά παρεμβάσεων σε αυτές τις εύλογες παρατηρήσεις (που τις έχετε ξανακούσε) και το ρίχνετε μόνο στο να παρέχετε φθηνές τιμές;

 

Εδω και 8 χρονια που εγινε η εξαγορα της Q απο την Wind δεν εγινε τιποτα απο αυτα.Αυτα επρεπε να ειχαν γινει απο τοτε.

 

Πρεπει να κανει κατι η Wind για αυτο.

φοβάμαι οτι δεν θσ ιδρωσει και πολύ το αυτί τους...μακάρι όμως να αλλάξει κάτι. Βέβαια για πολλά από αυτά υπάρχουν κάποιες λύσεις "εξωτερικες" (που μπορεί να βοηθηθεί ο χρήστης όχι από το ίδιο το δίκτυο όμως)

-το πρωτο με την περιαγωγή πρώτη φορά το ακούω. Ξέρω οτι γενικώς μπαινεις σε περιαγωγή σε ξενα δικτυα οταν είσαι κοντά στα σύνορα,και μπορεί να χρεωθείς,αυτό όμως συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες. Στην q υπάρχει κάτι διαφορετικό?

-οι κοινοι αριθμοί κλησεις υπηρεσιων (προφανως εννοούμε εξυπηρετηση κλπ) προφανως δεν υλοποιούνται γιατι κάποιο νομικό θέμα υπάρχει που κρατάει τυπικά την wind και την q να φαίνονται διαφορετικες εταιρίες. Από αυτό μάλλον εξαρτάται και το θέμα της περιαγωγής

-το ποιος ειναι wind βρίσκεται εύκολα τώρα πια (foritotita.gr). Βεβαια το who is q δεν το βλεπεις ακομα απο πουθενα

-για τα sms που δεν εμφανιζουν την επαφη μπορει να βρεις λυση απο software (π.χ. chomp sms σε android)

-το 1231 δεν λειτουργεί,μπορεις για τα ιδια θεματα βεβαιως να εξυπηρετηθείς στο 8005000200

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Το 6995551229 λειτουργεί κανονικά, μολις το δοκιμασα από περιέργεια από σταθερό

2) Το 6995551333 για τον τηλεφωνητή επίσης λειτουργεί κανονικά, το καλώ κάθε μέρα από το σταθερό μου με τα δωρεάν λεπτά προς κινητά

3) Τα μηνύματα της ειδοποίησης κλήσεων εδώ και καιρό έρχονται με αποστολέα τον αριθμό του καλούντος, όχι το 1265, άρα το μήνυμα το βλεπεις ως απεσταλμένο απ την επαφή του κινητού σου όπως και στους άλλους παρόχους.

 

το 1229 εμενα μια φορα παντως που το ειχα δοκιμασει δεν δουλευε με τιποτα (δεν δεχοταν τον κωδικο της καρτας,τον περασα κανονικα απο το ιντερνετ τελικα). Το θέμα ειναι οχι αν καλουνται οι αριθμοι αλλα αν δουλευουν οι υπηρεσιες.

Για το μήνυμα της ειδοποιησης,ισως παιζει ρολο το κινητο. Στο δικο μου (η στοκ εφαρμογη) δεν δειχνει ονομα επαφης αλλα μονο αριθμο,εστω και αν αυτος ειναι στον καταλογο. Το ιδιο και σε τηλ. αλκατελ παλαιου τυπου. Με το chompsms αναγνωριζεται (προφανως το κανει η εφαρμογη)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

το 1229 εμενα μια φορα παντως που το ειχα δοκιμασει δεν δουλευε με τιποτα (δεν δεχοταν τον κωδικο της καρτας,τον περασα κανονικα απο το ιντερνετ τελικα). Το θέμα ειναι οχι αν καλουνται οι αριθμοι αλλα αν δουλευουν οι υπηρεσιες.

Για το μήνυμα της ειδοποιησης,ισως παιζει ρολο το κινητο. Στο δικο μου (η στοκ εφαρμογη) δεν δειχνει ονομα επαφης αλλα μονο αριθμο,εστω και αν αυτος ειναι στον καταλογο. Το ιδιο και σε τηλ. αλκατελ παλαιου τυπου. Με το chompsms αναγνωριζεται (προφανως το κανει η εφαρμογη)

Δε ξέρω για το 6995551229 αλλά το 6995551333 το χρησιμοποιώ καθημερινά κι ακούω τα μηνύματά μου στον τηλεφωνητή από σταθερό. Για το μήνυμα ειδοποίησης απ τη στιγμή που το sms έρχεται από το νούμερο του καλούντως πλέον (παλιά ερχοταν από το 1265), όλα τα κινητά πρέπε να το αναγνωρίζουν και να σου δείχνουν την επαφή σου. Αν όχι, το πρόβλημα είναι στη συσκευή , όχι της Q. (πολλές συσκευές θεωρούν διαφορετικό τον αριθμό με ή χωρίς κωδικό χώρας, κυρίως Lenovo και Huawei, οπότε βαλε σ όλες τις επαφές τον κωδικό χώρας, +30 για ελλάδα, με εφαρμογή όπως το numberfix). Η Q σωστά στέλνει το μήνυμα και δεν έχει ευθύνη σ αυτό το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα ειναι η περιαγωγη.Στα συνορα μπορεις ανετα να χρεωθεις αμα γυρισει σε ξενο δικτυο,γιατι εχουμε ανοιχτη περιαγωγη δεδομενων.Πρεπει να κανουν κατι εκει στην Wind.Επισης οταν εχει μεγαλη κινηση το δικτυο πρωτοι που θα εχουν θεματα με κλησεις,δεδομενα θα ειμαστε εμεις της Q λογω περιαγωγης.Μετα το F2G και τα συμβολαια. Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για τα προνομια απο το 12007?

 

Αν είσαι παλιόφιλος Q (πριν από 30/01/2007) και θέλεις να απολαμβάνεις επιπλέον προνόμια, στείλε απλώς χωρίς χρέωση SMS στο 12007.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για τα προνομια απο το 12007?

 

Αν είσαι παλιόφιλος Q (πριν από 30/01/2007) και θέλεις να απολαμβάνεις επιπλέον προνόμια, στείλε απλώς χωρίς χρέωση SMS στο 12007.

Αυτό ειν άλλης εποχής. Δεν υπάρχει πλέον

Παιδια το θεμα ειναι η περιαγωγη.Στα συνορα μπορεις ανετα να χρεωθεις αμα γυρισει σε ξενο δικτυο,γιατι εχουμε ανοιχτη περιαγωγη δεδομενων.Πρεπει να κανουν κατι εκει στην Wind.Επισης οταν εχει μεγαλη κινηση το δικτυο πρωτοι που θα εχουν θεματα με κλησεις,δεδομενα θα ειμαστε εμεις της Q λογω περιαγωγης.Μετα το F2G και τα συμβολαια.

Όλα τα τηλέφωνα έχουν την επιλογή να επιλέγεις σε ποιο δίκτυο θα συνδέεται κι όχι να επιλέγει αυτόματα. Το να ενσωματώσει την Q στο δίκτυό της η Wind απαιτεί υψηλό κόστος, κι αφού δεν το κανε πριν 10 χρόνια, δεν πρόκειται να το κάνει τώρα που η οικονομική κατάσταση ειν πολύ χειρότερη και τα έσοδα των εταιριών τηλεπικοινωνιών μειώνονται συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν αλλάζει τίποτα με την Q στο θέμα της περιαγωγής επειδή κρατάνε στην άκρη του μυαλού τους μια μελλοντική πώληση ή αυτονόμηση;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις για τα προνομια απο το 12007?

 

Αν είσαι παλιόφιλος Q (πριν από 30/01/2007) και θέλεις να απολαμβάνεις επιπλέον προνόμια, στείλε απλώς χωρίς χρέωση SMS στο 12007.

 

Αυτό ειν άλλης εποχής. Δεν υπάρχει πλέον

 

ειναι σιγουρο γιατι υπαρχει στο site τους και μου κανει εντυπωση

 

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο γιατι υπαρχει στο site τους και μου κανει εντυπωση

 

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

 

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιηθεί πριν από 30/01/2007 πρέπει να στείλουν δωρεάν SMS στο 12007 για να απολαμβάνουν τις νέες προνομιακές χρεώσεις. Διαφορετικά, οι χρεώσεις είναι 0,0071€/δευτ προς όλα τα εθνικά δίκτυα, 007€/SMS προς όλα τα εθνικά και διεθνή δίκτυα και 0,42€/ΜΜS προς όλα τα εθνικά δίκτυα. Διεθνής ζώνη 1: 0,0084€/λεπτό/Διεθνής ζώνη 2: 0,0091€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 3: 0,106€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 4: 0,113€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 5: 0,0127€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 6: 0,0141€/λεπτό/Διεθνής ζώνη 7: 0,1204€/λεπτό/Διεθνής ζώνη 8: 0,0072€/λεπτό. Επίσης 0,0103€/λεπτό προς σταθερά Ρουμανίας και 0,0103€/λεπτό προς κινητά Ρουμανίας, 0,0103€/λεπτό προς κινητά και σταθερά Αλβανίας, Ρουμανίας, Γεωργίας, Ουκρανίας, Ρωσίας

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιηθεί πριν από 30/01/2007 πρέπει να στείλουν δωρεάν SMS στο 12007 για να απολαμβάνουν τις νέες προνομιακές χρεώσεις. Διαφορετικά, οι χρεώσεις είναι 0,0071€/δευτ προς όλα τα εθνικά δίκτυα, 007€/SMS προς όλα τα εθνικά και διεθνή δίκτυα και 0,42€/ΜΜS προς όλα τα εθνικά δίκτυα. Διεθνής ζώνη 1: 0,0084€/λεπτό/Διεθνής ζώνη 2: 0,0091€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 3: 0,106€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 4: 0,113€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 5: 0,0127€/λεπτό/ Διεθνής ζώνη 6: 0,0141€/λεπτό/Διεθνής ζώνη 7: 0,1204€/λεπτό/Διεθνής ζώνη 8: 0,0072€/λεπτό. Επίσης 0,0103€/λεπτό προς σταθερά Ρουμανίας και 0,0103€/λεπτό προς κινητά Ρουμανίας, 0,0103€/λεπτό προς κινητά και σταθερά Αλβανίας, Ρουμανίας, Γεωργίας, Ουκρανίας, Ρωσίας

Έλα όμως που οι "προνομιακές" χρεώσεις, είναι ακριβότερες (εθνικές κλήσεις 0,0080€/δευτ, εθνικά και διεθνή SMS 0,10€ και MMS 0,49€) από τις αντίστοιχες "μη προνομιακές".

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτά τα 2 που ανέφερε ο τύπος στο fb;

Πότε θα έχει η Q κρυφό μήνυμα στην ειδοποίηση κλήσεων;

Πότε θα αποκτήσει η καρτοκινητή σας πακέτα με αυτόματη ενεργοποίηση;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα περίεργο πρόβλημα με το tablet Alcatel Onetouch Pixie 3 (8).

Με cosmoκάρτα sim 4G συνδέεται κανονικά στο ιντερνετ.

Όποτε βάζω κάρτα της Q δεν μπορεί να συνδεθεί στο ιντερνετ επ ουδενί!

Αν κι έχει περασμένες τις ρυθμίσεις απο την κάρτα sim, εκανα νεο APN με myq και με το roaming ανοιχτό αλλά ουτε καν το σήμα R δεν εμφανίζει στην κεραία δίπλα. Μονο κλήσεις μπορώ να κάνω.

Το δοκίμασα κ με άλλο καρτοκινητό Q και συμβαίνει το ίδιο κι εκεί.

 

Τι στο καλό φταίει;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...