Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει άλλο νήμα για την κάλυψη δικτύου, δεν υπάρχει λόγος να τα γεμίζουμε όλα με το πόσο κακή είναι η wind, η υπάρχει λόγος?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164504

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως μου έκαναν δωρεάν αντικατάσταση σε SIM Q για 4G στο κατάστημα της Αργυρούπολης (Κύπρου). Ενώ στην αρχή μου είπε ότι έχει χρέωση 5€, ρώτησα γιατί δεν είναι δωρεάν όπως λένε στη wind. Μου απάντησε πως αν είναι δωρεάν θα φανεί στο σύστημα. Και ενώ στην αρχή μου είπε πως μάλλον χρεώνεται στο τελευταίο στάδιο της έβγαλε ότι δεν υπάρχει χρέωση. Επειδή το είδα μπροστά μου(σε υπολογιστή που ήταν εκτός του ταμείου), όντως φαίνεται αν έχεις αλλάξει SIM ή όχι και αν πρέπει να σε χρεώσει. Υποθέτω πως μερικά καταστήματα το εκμεταλλεύονται και χρεώνουν ότι και να γίνει... Αρκετά καλή εξυπηρέτηση πάντως από το συγκεκριμένο, και σε ώρα αιχμής με αρκετούς πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα για αλλαγή σε 4G με ρώτησαν αν μου έχει έρθει SMS. Τους το έδειξα (αν θυμάμαι καλά πρέπει να έλεγε ότι η αντικατάσταση είναι δωρεάν), μου την άλλαξαν δωρεάν και μου έδωσαν μηδενική απόδειξη (5 ευρώ το κόστος με έκπτωση στο τελικό στάδιο 5 ευρώ).
Link to comment
Share on other sites

Α, ναι. Με ρώτησε αν έχει έρθει sms. Είπα πως δεν θυμάμαι, και ότι απλά δεν πιάνει 4G ενώ άλλα νούμερα που έχουν αλλάξει κάρτα πιάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω κ μια βδομαδα περιπου δεν μπορω να κανω ονλαιν ανανεωση μεσα απ την σελιδα. Μου βγαζει μηνυμα για capital controls. Τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να στείλεις ένα screenshot ; Με πιστωτική προσπαθείς ή με paypal ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω κ μια βδομαδα περιπου δεν μπορω να κανω ονλαιν ανανεωση μεσα απ την σελιδα. Μου βγαζει μηνυμα για capital controls. Τι παιζει?

 

11 του μηνα εκανα ανανεωση μεσω paypal στην Q ...

13 του μηνα εκανα ανανεωση στο F2G ξανα μεσω paypal δεν ειχα καποιο θεμα

 

http://s18.postimg.org/thceqe549/IMG_20160316_164538.jpg

 

Αν λες αυτο το μηνυμα ειναι απο την αρχη τον capital control αλλα η ανανεωση γινεται κανονικα μεσω paypal τουλαχιστων. η φωτο ειναι απο την σελιδα του F2G αντιστοιχο υπαρχει και στην σελιδα τις Q

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου απαντησαν, μαλλον γιατι δεν θωρει κανεις αθλιο το δικτυο....

αν δεν σου κανει, υπαρχουν αλλες 2 εταιρειες....

το οτι ενα δικτυο βρισκεται σε αναπτυξη και παραλληλα σου παρεχει τις καλυτερες τιμες, ειναι λογικο, το να το θεωρεις αθλιο και να μενεις σε αυτο, δεν ειναι...

 

 

 

αυτοι ομως δεν εχουν αθλιο δικτυο ;)

 

Ναι.. Μπορεί το δίκτυο να είναι "άθλιο", αλλά έχουν τις καλύτερες προσφορές. Μην το ξεχνάμε αυτό. Ίσως και γι' αυτό να έχει άθλιο δίκτυο.

 

Οι άλλοι, όμως, έχουν και τις υψηλότερες τιμές.

 

Fun fact: Με vodafone έχω χειρότερο 3g στην περιοχή μου απ' ότι με wind (f2g). Αθήνα πάντα.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα 2,5 ευρώ διαθέσιμο χρόνο ομιλίας που έληγε στις 19/3/2016. Πριν λίγο έκανα 10 ευρώ online ανανέωση χρόνου και τώρα στο myq μου γράφει "Λήξη υπολειπόμενου χρόνου ομιλίας:14/09/2016. Τα €8,93 λήγουν στις 15/04/2016", Τι παίζει? Γιατί μόνο ένα μήνα διάρκεια τα ευρώ που μόλις έβαλα???
Link to comment
Share on other sites

To ποιο πιθανόν είναι να κέρδισες 8,93 ευρώ έξτρα που δεν χρησιμοποιούνται για αγορές πακέτων .
Link to comment
Share on other sites

To ποιο πιθανόν είναι να κέρδισες 8,93 ευρώ έξτρα που δεν χρησιμοποιούνται για αγορές πακέτων .

 

Μα στο σύνολο μου λέει ότι έχω 11,43 ευρώ. Δηλ. τα 2,5 που ήδη είχα + 8,8 που έβαλα τώρα (γιατί από τα 10 αφαιρείται το τέλος κινητής 12%) και 0,13 ευρώ που δεν ξέρω από πού προέρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Μα στο σύνολο μου λέει ότι έχω 11,43 ευρώ. Δηλ. τα 2,5 που ήδη είχα + 8,8 που έβαλα τώρα (γιατί από τα 10 αφαιρείται το τέλος κινητής 12%) και 0,13 ευρώ που δεν ξέρω από πού προέρχονται.

 

Παρε τηλ τωρα στο 8005000200 χωρις χρεωση και οτι σου πουν γραψε εδω κανονικα ολαααα τα χρηματα πρεπει να ληγουν το ιδιο μηνα με αυτα που εβαλες σημερα

 

Παρε τηλ να μαθουμε ειναι περιεργο αυτο!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα 2,5 ευρώ διαθέσιμο χρόνο ομιλίας που έληγε στις 19/3/2016. Πριν λίγο έκανα 10 ευρώ online ανανέωση χρόνου και τώρα στο myq μου γράφει "Λήξη υπολειπόμενου χρόνου ομιλίας:14/09/2016. Τα €8,93 λήγουν στις 15/04/2016", Τι παίζει? Γιατί μόνο ένα μήνα διάρκεια τα ευρώ που μόλις έβαλα???

Σου ήρθε sms προσφοράς διπλασιασμού του ποσού ανανέωσης. Δηλ. έβαλες 10 ευρώ σου δίνει 10 ευρώ πίσω (μείον το φόρο κινητής) τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα (αλλά όχι για αγορά πακέτων).

Τα 8.93 θα λήξουν στις 15/04/2016 όχι τα 11.43. Μετά τις 15/04/2016 θα έχεις κανονικά τα 11.43 απλά θα μηδενιστούν τα 8.93,

Edited by mivec_turbo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω sim για συναγερμό, δηλ. ανανέωση για να μη χαθεί το νούμερο όσο το δυνατόν αργότερα. (πχ 6 μηνο) και να μπορεί σε περίπτωση κλήσης να χρησιμοποιήσει το ποσό που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα.

Τι να προτιμήσω f2g ή q ?

Η ανανέωση στην q είναι 3 € / 6μηνο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να την ανεβασω. Οχι λεω για μετα που βαζω το e-mail στη paypal κ παταω οκ μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να ολοκληρωθει η συναλαγη με το paypal. Edited by dimitris6694
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω sim για συναγερμό, δηλ. ανανέωση για να μη χαθεί το νούμερο όσο το δυνατόν αργότερα. (πχ 6 μηνο) και να μπορεί σε περίπτωση κλήσης να χρησιμοποιήσει το ποσό που έχει συγκεντρωθεί στην κάρτα.

Τι να προτιμήσω f2g ή q ?

Η ανανέωση στην q είναι 3 € / 6μηνο;

Ευχαριστώ.

 

Η ελάχιστη ανανέωση είναι 5€ και σε q και σε wind πλέον και ισχύει για 6 μήνες προς το παρόν με φόβο να πάει στους 3 όπως οι άλλοι. Παρόλα αυτά να προτιμήσεις q καθώς έχει φτηνότερο sms (αν ο συναγερμός σου στέλνει sms) και χωρίς να θυμάμαι σίγουρα ίσως και φτηνότερη χρέωση στην ομιλία χωρίς πακέτο και ανα δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη (αν ο συναγερμός σου καλεί φωνητικά) .

 

Να σκεφτείς κάποτε μπορούσες να έχεις q με 1€ (ή 3€ δε θυμάμαι) το χρόνο..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρέπει να ήμουν κοντά στα 8-9€ όταν είχε έρθει... Είχα κάτι λίγα λεπτά μέσα και είχα ανανεώσει με 10€ κάποιες μέρες πίσω.
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

σε οσους ηρθε το σμσ με τα 120 λεπτα προς ολους για 6 μηνες, τι υπολοιπο ειχατε;

 

 

 

Εγω ειχα 1,91€ μεσα και ειχα κανει μια ανανεωση προσφατα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

σε οσους ηρθε το σμσ με τα 120 λεπτα προς ολους για 6 μηνες, τι υπολοιπο ειχατε;

 

19€. Ανανέωση με 5€ μέσω internet τελευταία αρχές Δεκέμβρη 2015.

 

Free2go.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα 2,5 ευρώ διαθέσιμο χρόνο ομιλίας που έληγε στις 19/3/2016. Πριν λίγο έκανα 10 ευρώ online ανανέωση χρόνου και τώρα στο myq μου γράφει "Λήξη υπολειπόμενου χρόνου ομιλίας:14/09/2016. Τα €8,93 λήγουν στις 15/04/2016", Τι παίζει? Γιατί μόνο ένα μήνα διάρκεια τα ευρώ που μόλις έβαλα???

 

Σου ήρθε sms προσφοράς διπλασιασμού του ποσού ανανέωσης. Δηλ. έβαλες 10 ευρώ σου δίνει 10 ευρώ πίσω (μείον το φόρο κινητής) τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα (αλλά όχι για αγορά πακέτων).

Τα 8.93 θα λήξουν στις 15/04/2016 όχι τα 11.43. Μετά τις 15/04/2016 θα έχεις κανονικά τα 11.43 απλά θα μηδενιστούν τα 8.93,

 

Έστειλα mail στη wind και μου απάντησαν το εξής:

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας με αριθμό καταχώρησης ..., θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για τον τηλεφωνικό αριθμό ... το ποσό των 11,43€ λήγει στις 14/09/2016. Ωστόσο λόγω της ανανέωσης που πραγματοποιήθηκε στις 16/03/2016 λάβατε bonus που αφορά στο διπλασιασμό του ποσού (8,93€) το οποίο ισχύει για 30 ημέρες και λήγει στις 15/04/2016. Παραμένουμε στη διάθεσή σας"

Επομένως ήταν αυτό που είπε ο φίλος mivec_turbo. Απλώς είναι περίεργο ότι δεν μου ήρθε καν sms να με ειδοποιήσει για το μπόνους, συν ότι στο myq θα έπρεπε να διευκρινίζουν ότι πρόκειται για άλλο ποσό (μπόνους) πέραν αυτών που έχω πληρώσει.

Αν το μπόνους δεν μπορεί να καταναλωθεί σε πακέτα, μάλλον άχρηστο είναι όμως.

Link to comment
Share on other sites

To ποιο πιθανόν είναι να κέρδισες 8,93 ευρώ έξτρα που δεν χρησιμοποιούνται για αγορές πακέτων .

 

Έστειλα mail στη wind και μου απάντησαν το εξής:

"Σε συνέχεια του αιτήματός σας με αριθμό καταχώρησης ..., θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για τον τηλεφωνικό αριθμό ... το ποσό των 11,43€ λήγει στις 14/09/2016. Ωστόσο λόγω της ανανέωσης που πραγματοποιήθηκε στις 16/03/2016 λάβατε bonus που αφορά στο διπλασιασμό του ποσού (8,93€) το οποίο ισχύει για 30 ημέρες και λήγει στις 15/04/2016. Παραμένουμε στη διάθεσή σας"

Επομένως ήταν αυτό που είπε ο φίλος mivec_turbo. Απλώς είναι περίεργο ότι δεν μου ήρθε καν sms να με ειδοποιήσει για το μπόνους, συν ότι στο myq θα έπρεπε να διευκρινίζουν ότι πρόκειται για άλλο ποσό (μπόνους) πέραν αυτών που έχω πληρώσει.

Αν το μπόνους δεν μπορεί να καταναλωθεί σε πακέτα, μάλλον άχρηστο είναι όμως.

 

Πλήρης επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μας το ζητήσατε, σας το προσφέρουμε ξανά.

Και αυτήν την Κυριακή 20/03, έχεις ΔΩΡΟ 1000’ προς όλους από την Q! Στείλε την ίδια μέρα δωρεάν SMS “A” στο 12410 & απόλαυσε την προσφορά.

 

* Όλοι οι συνδρομητές της Q μπορούν να επωφεληθούν της προσφοράς. Η προσφορά για τα 1000’ προς όλους ισχύει μόνο για την Κυριακή 20/3 (από 00.01 έως 23.59). Η ενεργοποίηση της προσφοράς πρέπει να γίνει την ίδια μέρα (Κυριακή 20/3). Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά, χρειάζεται ελάχιστο υπόλοιπο ίσο με 0,01€. Η κατανάλωση των δωρεάν λεπτών γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά.

 

Αντιγραφη απο το facebook

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...