Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά είναι τα κρυμμένα πακέτα των 2€.

Καλούμε τον αριθμό 12200, όπου πατάμε 2 για «Συνδυαστικά και άλλα πακέτα».

Εκεί έχουμε:

-100'+100 sms προς Wind+Q, αλλά και 10 MB, για 7 ημέρες. Πλήκτρο 6.

-600' με χρέωση ανά 1" προς Wind+Q. Πλήκτρο 1.

-250 MΒ. Πλήκτρο 2.

-50 sms προς όλους. Πλήκτρο 3.

-600 sms προς Wind και Q. Πλήκτρο 7.

 

 

 

θενξ για την πληροφορλια. Χρήσιμη

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η wind σταθερη, τα 120' που σου βάζει στην κάρτα της q κάθε μήνα είναι με χρέωση δευτερολέπτου ή 3' ? Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στην wind σταθερή και να έχω και το μπόνους των 120'
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ειναι τριλεπτο βημα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για τα 120' που δίνει σε ένα καρτοκινητό f2g/Q αν έχεις double play από τη wind αναφέρει ότι :

Στα δωρεάν λεπτά δεν περιλαμβάνονται κλήσεις προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και κλήσεις κατά τη διάρκεια περιαγωγής, ενώ καταναλώνονται ανά 1’’ με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3’.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/?c=164

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανά δευτερόλεπτο απ'όσο θυμάμαι.

 

Καποιο λαθος κανεις. Ανα τριλεπτο ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κάποιος αν η wind σταθερη, τα 120' που σου βάζει στην κάρτα της q κάθε μήνα είναι με χρέωση δευτερολέπτου ή 3' ? Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στην wind σταθερή και να έχω και το μπόνους των 120'

Ειναι ανα τριλεπτο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η wind σταθερη, τα 120' που σου βάζει στην κάρτα της q κάθε μήνα είναι με χρέωση δευτερολέπτου ή 3' ? Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στην wind σταθερή και να έχω και το μπόνους των 120'

 

Την πατησα εγω φιλε μου προσφατα απο φορητοτητα με ηδη σταθερο wind, εκανα το καρτοκινητο Q, και οταν πηγα να βαλω την υπηρεσια BUY MORE, με ενημερωσαν οτι πρεπει να περιμενω να περασουν 6 μηνες για να μπορεσω να το ενταξω στην υπηρεσια.... :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η wind σταθερη, τα 120' που σου βάζει στην κάρτα της q κάθε μήνα είναι με χρέωση δευτερολέπτου ή 3' ? Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα στην wind σταθερή και να έχω και το μπόνους των 120'

Ελάχιστη 3 λεπτά κ μετά ανά δευτερόλεπτο.

Μιλάς 2 λεπτά, χρεώνει 3

Μιλάς 3μιση λεπτά, χρεώνει 3μιση.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη 3 λεπτά κ μετά ανά δευτερόλεπτο.

Μιλάς 2 λεπτά, χρεώνει 3

Μιλάς 3μιση λεπτά, χρεώνει 3μιση.

Επιβεβαιωνω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

600MB MONO ME 3€ ΓIA 30 MEPEΣ! AΠIΣTEYTH Q ΠPOΣΦOPA ΓIA THN ΠEPIOΔO TΩN EKΠTΩΣEΩN! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH EΛA ΣE ENA KATAΣTHMA WIND

Και πού βρίσκεται η προσφορά? Αυτή δεν είναι η τιμή του πακέτου "3€ surf, όταν ενεργοποιείται online?

Link to comment
Share on other sites

Και πού βρίσκεται η προσφορά? Αυτή δεν είναι η τιμή του πακέτου "3€ surf, όταν ενεργοποιείται online?

 

copy-paste εκανα το μηνυμα που μου ηρθε

Link to comment
Share on other sites

copy-paste εκανα το μηνυμα που μου ηρθε

Το γνωρίζω, αφού μου έχει έρθει και μένα καμία δεκαριά φορές. Απλά λέω, πως η συγκεκριμένη "προσφορά", είναι απάτη, αφού ούτως ή άλλως, αυτή είναι η τιμή του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω, αφού μου έχει έρθει και μένα καμία δεκαριά φορές. Απλά λέω, πως η συγκεκριμένη "προσφορά", είναι απάτη, αφού ούτως ή άλλως, αυτή είναι η τιμή του πακέτου.

 

Ακριβως για ποιον λογο να πας σε καταστημα αφου υπαρχει σαν πακετο και παιρνεις τα ιδια MB

 

http://s21.postimg.org/qfntibjw7/IMG_20160210_014914.jpg

 

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι το {παρακατω πακετο} υπαρχει με 5 euro και με τα ιδια 600 mb και οχι με παραπανω mb αφου τα λεφτα που ζητουν ειναι παραπανω...

 

http://s12.postimg.org/p3dm12owd/IMG_20160210_020643.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως για ποιον λογο να πας σε καταστημα αφου υπαρχει σαν πακετο και παιρνεις τα ιδια MB

 

http://s21.postimg.org/qfntibjw7/IMG_20160210_014914.jpg

 

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι το {παρακατω πακετο} υπαρχει με 5 euro και με τα ιδια 600 mb και οχι με παραπανω mb αφου τα λεφτα που ζητουν ειναι παρσπανω...

 

http://s12.postimg.org/p3dm12owd/IMG_20160210_020643.jpg

Κάλεσα πριν από λίγο στο 12200, για να δω αν υπάρχουν ακόμα τα πακέτα των 2 ευρώ (υπάρχουν) και άκουσα, ότι δίνει και από εκεί 600 MB (αντί για 350 MB) με 3 ευρώ, για την περίοδο των εκπτώσεων. Καλά κάνει. Η χαζομάρα όμως είναι, ότι σ'εμάς που το ενεργοποιούμε online, δε δίνει άλλα 250 MB (δηλαδή 850 συνολικά, όπως έκανε τα Χριστούγεννα). Δηλαδή, η "προσφορά", οφελεί μόνο όσους δε χρησιμοποιούν το myq.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για το πεντάευρω πακέτο (που έχει ξεμείνει από παλιά), κάτι δε μου αρέσει. Μήπως σε κάποια στιγμή, έχουν σκοπό να αυξήσουν το κόστος των πακέτων από 3 σε 5 ευρώ, όπως αυξήθηκαν διαδοχικά από 1 σε 2 και από 2 σε 3?

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα πριν από λίγο στο 12200, για να δω αν υπάρχουν ακόμα τα πακέτα των 2 ευρώ (υπάρχουν) και άκουσα, ότι δίνει και από εκεί 600 MB (αντί για 350 MB) με 3 ευρώ, για την περίοδο των εκπτώσεων. Καλά κάνει. Η χαζομάρα όμως είναι, ότι σ'εμάς που το ενεργοποιούμε online, δε δίνει άλλα 250 MB (δηλαδή 850 συνολικά, όπως έκανε τα Χριστούγεννα). Δηλαδή, η "προσφορά", οφελεί μόνο όσους δε χρησιμοποιούν το myq.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για το πεντάευρω πακέτο (που έχει ξεμείνει από παλιά), κάτι δε μου αρέσει. Μήπως σε κάποια στιγμή, έχουν σκοπό να αυξήσουν το κόστος των πακέτων από 3 σε 5 ευρώ, όπως αυξήθηκαν διαδοχικά από 1 σε 2 και από 2 σε 3?

 

 

Τοτε ποια η διαφορα...? αν το κανουν. απο το F2G στα data θα ειναι χειροτερη η Q γιατι στο F2G το Giga Surf με 5euro εχει 1GB

 

Το μονο τοτε που θα ειναι διαφορετικο . το ανα δευτερολεπτο στα πακετα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ποια η διαφορα...? αν το κανουν. απο το F2G στα data θα ειναι χειροτερη η Q γιατι στο F2G το Giga Surf με 5euro εχει 1GB

 

Το μονο τοτε που θα ειναι διαφορετικο . το ανα δευτερολεπτο στα πακετα

Σε μία τέτοια περίπτωση, πιστεύω ότι θα ενοποιούνταν τα δύο πακέτα και θα είχαμε ένα πακέτο internet των 5 ευρώ, που θα έδινε 500 MB+500 MB online bonus, δηλαδή 1 GB συνολικά, όπως το giga surf στο F2G. Τέλος πάντων, όλα αυτά είναι υποθετικά. Προσωπικά, αν η Q αυξήσει κι'άλλο τις τιμές των πακέτων της, θα την εγκαταλείψω 100%.

Link to comment
Share on other sites

Σε μία τέτοια περίπτωση, πιστεύω ότι θα ενοποιούνταν τα δύο πακέτα και θα είχαμε ένα πακέτο internet των 5 ευρώ, που θα έδινε 500 MB+500 MB online bonus, δηλαδή 1 GB συνολικά, όπως το giga surf στο F2G. Τέλος πάντων, όλα αυτά είναι υποθετικά. Προσωπικά, αν η Q αυξήσει κι'άλλο τις τιμές των πακέτων της, θα την εγκαταλείψω 100%.

Αυτο ακριβως, ειμαι ηδη στα ορια φευγω δεν φευγω.... ενα κλικ θελει.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, ο κάθε ένας με τις ανάγκες του.

Σε καμια εταιρία δεν ειχα τοσο πολυ ιντερνετ με τόσα λίγα λεφτά.

1ευρώ το μήνα για 1GB ... για 8 μήνες... δεν το συζητάω καν.

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με το 1ευρώ αύξηση που έκανε κ απο 2 το πηγε 3 ευρώ... υπομονή και στην πορεία θα βγάλει κι άλλες συμφέρουσες προσφορές!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ξενερωσα με τα 3ευρα πακέτα (τα οποία δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω), η προσφορά του 8μηνου την έσωσε την κιου! Πιο φτηνό από 1ε/1gb δεν υπάρχει. Εννοείται ότι το ενεργοποιησα...
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ξενερωσα με τα 3ευρα πακέτα (τα οποία δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω), η προσφορά του 8μηνου την έσωσε την κιου! Πιο φτηνό από 1ε/1gb δεν υπάρχει. Εννοείται ότι το ενεργοποιησα...

Ε καλά, τσάμπα είναι το πακέτο και γενικά τα πακέτα της Q

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν μια συσκευή κλειδωμένη σε αμερικάνικο δίκτυο έχει πρόβλημα με ελληνική SIM??? Συγκεκριμένα από Sprint που νομίζω δεν είναι καν GSM... Προσωπικά λειτουργώ κυρίως Q card, αλλά και γενικά και με άλλες κάρτες, μπορεί να έχει πρόβλημα;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε απόψε το εξής sms: "μόλις αποδόθηκαν 10€ ως bonus για να σας ευχαριστήσουμε που είστε 3 μήνες στο δίκτυό μας ! Το bonus έχει διάρκεια 30 ημέρες & δεν χρησιμοποιείται για αγορά πακέτων".

:confused: Τι είναι αυτό το bonus και πως επωφελούμαι εγω δηλαδή... ξέρετε κάτι εσείς; ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν μια συσκευή κλειδωμένη σε αμερικάνικο δίκτυο έχει πρόβλημα με ελληνική SIM??? Συγκεκριμένα από Sprint που νομίζω δεν είναι καν GSM... Προσωπικά λειτουργώ κυρίως Q card, αλλά και γενικά και με άλλες κάρτες, μπορεί να έχει πρόβλημα;

Με καμία ελληνική κάρτα δεν θα λειτουργήσει .

 

Μου ήρθε απόψε το εξής sms: "μόλις αποδόθηκαν 10€ ως bonus για να σας ευχαριστήσουμε που είστε 3 μήνες στο δίκτυό μας ! Το bonus έχει διάρκεια 30 ημέρες & δεν χρησιμοποιείται για αγορά πακέτων".

:confused: Τι είναι αυτό το bonus και πως επωφελούμαι εγω δηλαδή... ξέρετε κάτι εσείς; ...

μπορείς να πάρεις τηλέφωνα στο εξωτερικό ή να το χρησιμοποιήσεις για ότι δεν έχεις ( π.χ αν δεν έχεις SMS η internet per day ή λεπτά ομιλίας) Δεν μπορείς να καλέσεις αριθμούς υψηλής χρέωσης ή SMS υψηλής χρέωσης ( δηλαδή σε αριθμούς που αρχίζουν από 54 ή 19 ή 14 ή 9)

Μπορείς επίσης να καλέσεις αριθμούς από 1 ή 801 και μπορείς να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, τσάμπα είναι το πακέτο και γενικά τα πακέτα της Q

 

Δυστυχώς έπεσε στη δεύτερη θέση του φτηνοτερου καρτοκινητου (με τα 3ευρα πακετα)... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...