Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 06/11/2013 είχα αποκτήσει το nexus 5 και στις 15/11/2013 είχα αγοράσει την πρώτη μου Q. Μέχρι τότε χρησιμοποιούσα είτε cosmote είτε wind. Για 10 μέρες που χρησιμοποιούσα την κάρτα της Wind ήμουν σχετικά ευχαριστημένος με τα data της. Όταν έβαλα την Q, πραγματικά είχα απογοητευτεί πάρα πολύ με το σήμα της, ιδίως στα σημεία εκείνα που με την κάρτα της Wind τουλάχιστον είχα ένα αξιοπρεπές 2G. Τότε έκανα την ερώτηση εδω, αν και κατά πόσο η Q και η Wind έχουν τις ίδιες κεραίες ή τέλοσπαντων στέλνουν στους συνδρομητές τους το ίδιο σήμα. Η απάντηση ήταν θετική. Συνέχιζα μέχρι και χθες να πιστεύω ότι φταίει το radio του κινητού μου που δεν μπορώ να έχω τουλάχιστον ένα αξιοπρεπές 2G. Να αναφέρω ένα παράδειγμα, μέσα στο σπίτι μου με την Q, δεν ανοίγει όση ώρα και να περιμένω,κυριολεκτικά όση ώρα και να περιμένω, η σελίδα του myphone. Χθες λοιπόν είπα να αλλάξω την Q και να βάλω την Wind και μόλις το έκανα και άνοιξα τα data, πάλι είχα 2G άλλα όλες οι σελίδες ανοίγουν περίπου σε 6''-10''. Τώρα πείτε μου εσεις τι μπορεί να φταίει ;;; Να φταίει η σιμ της Q, να φταίει το κινητό, να φταίει η Wind και να βάζει κόφτες στην ταχύτητα των συνδρομητών της Q, πάντως η σύγκριση έγινε και έδειξε οτι κάτι φταίει !!! Δεν θα μιλήσω για τα σημεία που έχω 3G γιατί εκεί λίγο πολύ δεν καταλαβαίνεις την διαφορά της ταχύτητας ανάμεσα στην wind και στην q άλλα το πιο πάνω παράδειγμα μου αποδεικνύει με τον πιο εμφατικό τρόπο ότι κάτι φταίει. Εσεις τι λέτε, τι μπορεί να φταίει ;;;
Link to comment
Share on other sites

Στις 06/11/2013 είχα αποκτήσει το nexus 5 και στις 15/11/2013 είχα αγοράσει την πρώτη μου Q. Μέχρι τότε χρησιμοποιούσα είτε cosmote είτε wind. Για 10 μέρες που χρησιμοποιούσα την κάρτα της Wind ήμουν σχετικά ευχαριστημένος με τα data της. Όταν έβαλα την Q, πραγματικά είχα απογοητευτεί πάρα πολύ με το σήμα της, ιδίως στα σημεία εκείνα που με την κάρτα της Wind τουλάχιστον είχα ένα αξιοπρεπές 2G. Τότε έκανα την ερώτηση εδω, αν και κατά πόσο η Q και η Wind έχουν τις ίδιες κεραίες ή τέλοσπαντων στέλνουν στους συνδρομητές τους το ίδιο σήμα. Η απάντηση ήταν θετική. Συνέχιζα μέχρι και χθες να πιστεύω ότι φταίει το radio του κινητού μου που δεν μπορώ να έχω τουλάχιστον ένα αξιοπρεπές 2G. Να αναφέρω ένα παράδειγμα, μέσα στο σπίτι μου με την Q, δεν ανοίγει όση ώρα και να περιμένω,κυριολεκτικά όση ώρα και να περιμένω, η σελίδα του myphone. Χθες λοιπόν είπα να αλλάξω την Q και να βάλω την Wind και μόλις το έκανα και άνοιξα τα data, πάλι είχα 2G άλλα όλες οι σελίδες ανοίγουν περίπου σε 6''-10''. Τώρα πείτε μου εσεις τι μπορεί να φταίει ;;; Να φταίει η σιμ της Q, να φταίει το κινητό, να φταίει η Wind και να βάζει κόφτες στην ταχύτητα των συνδρομητών της Q, πάντως η σύγκριση έγινε και έδειξε οτι κάτι φταίει !!! Δεν θα μιλήσω για τα σημεία που έχω 3G γιατί εκεί λίγο πολύ δεν καταλαβαίνεις την διαφορά της ταχύτητας ανάμεσα στην wind και στην q άλλα το πιο πάνω παράδειγμα μου αποδεικνύει με τον πιο εμφατικό τρόπο ότι κάτι φταίει. Εσεις τι λέτε, τι μπορεί να φταίει ;;;

 

Η κάρτα sim. Επίσης, μπορεί να "φταίει" και η περιοχή σου. Ίσως, εκεί που κινείσαι συνήθως, ένας από τους άλλους 2 παρόχους να έχει καλύτερο σήμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η σύγκριση μόνο με την Wind γιατί αυτή έχει την Q και αφού στην ίδια ακριβώς θέση μέσα στο σπίτι μου στην Q δεν ανοίγει καμιά σελίδα και στην Wind τις ανοίγει μέσα σε 6-10 sec κάτι θα φταίει. Και το κακό είναι ότι δεν έχει microsim η Q για να μπορέσω να το συγκρίνω 100%.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η σύγκριση μόνο με την Wind γιατί αυτή έχει την Q και αφού στην ίδια ακριβώς θέση μέσα στο σπίτι μου στην Q δεν ανοίγει καμιά σελίδα και στην Wind τις ανοίγει μέσα σε 6-10 sec κάτι θα φταίει. Και το κακό είναι ότι δεν έχει microsim η Q για να μπορέσω να το συγκρίνω 100%.

 

Αν μόνο με Wind σ' ενδιαφέρει, πιστεύω η κάρτα φταίει. Όσο είχα q, δεν είχα κανένα πρόβλημα με το σήμα. Από cosmote και vodafone πάντως, καλύτερο σήμα είχα και πολύ "καθαρότερες" κλήσεις. Τώρα, το ότι δεν έχει micro sim είναι πονηρή τακτική επειδή, μαζί με τη frog, είναι οι πιο φθηνές στην αγορά, με εξαίρεση το πακέτο του 1Gb internet του F2g.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

apn : myq

Data Roaming : ON

 

το έχω ήδη συμπληρώσει αυτό αλλά και πάλι δεν φορτώνει καμία σελίδα, σου παραθετω screenshots να μου πεις αν κάνω κάτι λάθος

 

10850834_10205556975667582_1010523383_n.jpg?oh=2824a720a85567897dc115150324c767&oe=548572B1&__gda__=1418026652_0835b0d7b3108e122ba84ccfc06f2599

10836421_10205556975627581_1684567861_n.jpg?oh=e5885b3bac5354ee7e500bd6a09a79d5&oe=548554AE&__gda__=1418018179_1707e3e19252a57b3a211502981d97e1

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχεις Dual κινητό.

Κάποια κινητά αυτού του τύπου δεν δίνουν internet στην θέση 2 άρα θα πρέπει να έχεις την κάρτα στην υποδοχή 1

Επιπλέον κοίτα ξανά αν το ROAMING DATA είναι ανοικτό .

Η Q βρίσκεται σε δωρεάν ROAMING στο δίκτυο της WIND. Αυτό είναι συνήθως το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση στο iPhone για τα carrier settings της WIND παρόλο που έχω Q!

 

Πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο!

Πλέον το WIND GR εμφανίζεται ως σκέτο WIND!

 

Κάτι ετοιμάζεται!!! ;-)

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε. Μόνο στην Ελλάδα νομίζω υπάρχει τόση μιζέρια, κράζουμε για μη δωρεάν παροχές και όταν μας δίνουν κάτι δωρεάν πάλι κράζουμε.

 

Επίσης, πολλοί λένε σιγά τα kb που ξοδεύει, μην Ξεχνάτε με το Whatsapp μπορούμε να στείλουμε, βίντεο, φωτογραφίες, ήχο κλπ.

 

Μόνο θετική είναι η κίνηση της Q

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το Whatsapp, προσωπικά το χρησιμοποιώ κυρίως για την αποστολή φωτογραφιών και βίντεο, που σημαίνει ότι πραγματικά εξοικονομείς data. Τώρα αν θέλουμε να κινδυνολογήσουμε, σαφώς και μπορεί να βρει ο καθένας από εμάς να πει το μακρύ και το κοντό του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καρτα wind και θελω να το κανω Q και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Επειδη εχω καποια χρηματα στην καρτα ειπα να τα καταναλωσω πριν κανω την αλλλαγη για να μην χασω τα χρηματα. Αλλα ειδα στο site της Q οτι εχει ενα πακετο των 3 ευρω κ αναφερει οτι ισχυει μεχρι τελη Δεκεμβριου. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι οτι αυτο το πακετο θα παψει να υπαρχει μετα την ημερομηνια που αναφερει(31 Δεκεμβριου) ή αυτο το πακετο αυτοι που θα το ενεργοποιησουν μεχρι τελη δεκεμβριου θα μπορουν να εχουν τη δυνατοτητα να το ενργοποιηουν κ μετα
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Το Whatsapp, προσωπικά το χρησιμοποιώ κυρίως για την αποστολή φωτογραφιών και βίντεο, που σημαίνει ότι πραγματικά εξοικονομείς data. Τώρα αν θέλουμε να κινδυνολογήσουμε, σαφώς και μπορεί να βρει ο καθένας από εμάς να πει το μακρύ και το κοντό του.

Είναι γεγονός πως για κάποιον που αγοράζει πακέτο για internet και χρησιμοποιεί και το what's app, τότε τον βολεύει απίστευτα αυτή η κίνηση. Από εκεί και πέρα, η ένσταση η δικιά μου και αρκετών από ότι βλέπω, έχει να κάνει με τον τρόπο που προωθείται. Όταν σου λέει δωρεάν η χρήση της εφαρμογής, αφήνει την εντύπωση πως αρκεί να μπει στο what's app και δεν θα χρεωθεί τίποτα. Είναι πάρα πολύ εύκολο κάποιος που δεν αγοράζει πακέτο internet, έστω και με 2€ (όσο απίστευτο και αν ακούγεται γνωρίζω προσωπικά άτομο που επειδή έχει wi-fi στη δουλειά/σπίτι λέει γιατί να δώσω χρήματα), να την πατήσει ανοίγοντας τα δεδομένα για να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή και να χρεωθεί με 1€. Δεν νομίζω ότι είναι κινδυνολογία, αλλά απόλυτα ρεαλιστικό σενάριο.

 

Ξαναλέω πως αν είχε τρόπο να το διαχωρίσει από την κανονική σύνδεση δεδομένων(π.χ. ένα διαφορετικό apn που θα δουλεύει μόνο για την συγκεκριμένη εφαρμογή) δεν θα είχα τίποτα να πω πέρα από μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω καρτα wind και θελω να το κανω Q και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Επειδη εχω καποια χρηματα στην καρτα ειπα να τα καταναλωσω πριν κανω την αλλλαγη για να μην χασω τα χρηματα. Αλλα ειδα στο site της Q οτι εχει ενα πακετο των 3 ευρω κ αναφερει οτι ισχυει μεχρι τελη Δεκεμβριου. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι οτι αυτο το πακετο θα παψει να υπαρχει μετα την ημερομηνια που αναφερει(31 Δεκεμβριου) ή αυτο το πακετο αυτοι που θα το ενεργοποιησουν μεχρι τελη δεκεμβριου θα μπορουν να εχουν τη δυνατοτητα να το ενργοποιηουν κ μετα

Το πακέτο 3 ευρώ/60' ειναι στανταρ πακετο της q. Αυτο που αλλάζει ειναι το online bonus που γίνεται αλλες φορές +20' και άλλες +40' οπως τωρα. Αρα μάλλον η λήξη 31/12 αφορα την επιπλεον online προσφορά και οχι το αρχικο πακετο. Δες αποκατω ακριβώς,οτι η συμμετοχή σε ενα διαγωνισμο απαιτεί ενεργοποίηση του πακέτου ως 15/1 Aρα το πακέτο θα υπάρχει και μετα,με αγνωστο online bonus. Ισως και να παραταθεί όπως ειναι τώρα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εσυ πρεπει να μας πεις σε ποια περιοχη εισαι γιατι αυτα που γραφεις ειναι ακριβως αντιθετα απο αυτα που ισχυουν για τους υπολοιπους
Ποιους υπόλοιπους; Έχω τόσους γνωστούς και συγγενείς με Q, και βλέπω κ τόσους εδώ, κανείς δεν έχει πρόβλημα. Κινούμαι κυρίως σε όλα τα δυτικά προάστια της Αθήνας, καθώς και στο κέντρο και γύρω από αυτό. Πουθενά δεν έχω πρόβλημα, και δεν είναι λιγες οι κλήσεις που κάνω. Και στην Αιτωλοακαρνανία και σε άλλες περιοχές σε Ιόνιο που χω κινηθεί, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ούτε με το ίντερνετ, 8 χρόνια που μαι στην Q. Προβλήματα για dropped calls και sms που παραδίδονταν μετά από ώρες ή μέρα, μονο στο whatsup της Cosmote είχαμε, πριν 2-4 χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο ένας φίλος έβαλε 1η φορά σε smartphone την sim του της Cosmote. Φυσικά, μπήκε το κινητό στο διαδίκτυο αμέσως, αλλά η εταιρία αντί να τον χρεώσει με 1€ για το daily internet, του έστειλε ενημερωτικό μήνυμα.

Αυτό θα πρέπει να γίνει ώστε και να μην νοιώθει εξαπατημένος ο καταναλωτής, αλλά και να ενημερωθεί ώστε να μη φοβάται λανθασμένα για μεγάλες χρεώσεις αν θέλει να έχει ίντερνετ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο ένας φίλος έβαλε 1η φορά σε smartphone την sim του της Cosmote. Φυσικά, μπήκε το κινητό στο διαδίκτυο αμέσως, αλλά η εταιρία αντί να τον χρεώσει με 1€ για το daily internet, του έστειλε ενημερωτικό μήνυμα.

Αυτό θα πρέπει να γίνει ώστε και να μην νοιώθει εξαπατημένος ο καταναλωτής, αλλά και να ενημερωθεί ώστε να μη φοβάται λανθασμένα για μεγάλες χρεώσεις αν θέλει να έχει ίντερνετ.

 

Πρέπει να ήταν η πρώτη φορά που ο φίλος σου μπήκε στο ίντερνετ από το συγκεκριμένο νούμερο, είναι πολιτική της cosmote η πρώτη είσοδος στο ίντερνετ να είναι δωρεάν ,αλλά από την επόμενη, η χρέωση γίνεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Το Whatsapp, προσωπικά το χρησιμοποιώ κυρίως για την αποστολή φωτογραφιών και βίντεο, που σημαίνει ότι πραγματικά εξοικονομείς data. Τώρα αν θέλουμε να κινδυνολογήσουμε, σαφώς και μπορεί να βρει ο καθένας από εμάς να πει το μακρύ και το κοντό του.

 

Ε ναι εξοικονομεις και μπορείς ετσι να την βγαζεις πολύ οικονομικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως Q και wind έχουν το ίδιο σήμα αφού χρησιμοποιούν τις ίδιες κεραίες. Ενώ ήμουν σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο οποίο έχω hsdpa με την σιμ της wind, την έβγαλα και έβαλα την σιμ της Q στο ίδιο τηλέφωνο. Ε λοιπόν είχα μόνο gprs και έκανε ένα περίπου λεπτό να ανοίξει μια σελίδα. Πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως Q και wind έχουν το ίδιο σήμα αφού χρησιμοποιούν τις ίδιες κεραίες. Ενώ ήμουν σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο οποίο έχω hsdpa με την σιμ της wind, την έβγαλα και έβαλα την σιμ της Q στο ίδιο τηλέφωνο. Ε λοιπόν είχα μόνο gprs και έκανε ένα περίπου λεπτό να ανοίξει μια σελίδα. Πως γίνεται αυτό;

 

Αφού η Q χρησιμοποιεί τις κεραίες της Wind, πιστεύω ότι, στην "ιεραρχία" παροχής σήματος, η Q θα έρχεται 2η και η Wind 1η.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανόν να συνδέθηκες σε άλλη κεραία.

Πολλες φορές χρειάζεται να βάλω flight mode στο iphone ώστε να ξεσυνδεθεί, και μετά το επαναφέρω για να πάει σε 3G αν εχει κολήσει σε 2G

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε επαρχία και το μέρος που ήμουν είναι εκτός κατοικημένης περιοχής. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη κεραία στη περιοχή. Το δοκίμασα δύο τρεις φορές όχι μόνο μια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο σε Vodafone και λήγει το 12μηνο. Σκέφτηκα να φύγω από συμβόλαια και στάνταρ λογαριασμούς και να πάω με φορητότητα στην Q καρτοκινητή διότι θεωρώ την ελάχιστη χρέωση ανά δευτερόλεπτο την τιμιότερη επιλογή για κλήσεις ομιλίας.

Αρκεί βέβαια να μην χαλάσει και αυτή και να διατηρήσει τα θετικά της. Το ότι δίνει λιγότερο χρόνο ομιλίας στα πακέτα της είναι λογικό. Αν είχε 3λεπτο ελάχιστη χρέωση θα έδινε περισσότερα αλλά ο καθένας ξέρει καλύτερα τι να επιλέξει.

Επειδή έχω και ένα νούμερο F2G με ενοχλεί να μιλάω 20 δεύτερα ή 1 λεπτό και να αφαιρεί 3 λεπτά.

Q λοιπόν από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας

 

Ανανέωσε online τον χρόνο ομιλίας στο Q καρτοκινητό σου, εύκολα, γρήγορα και με απόλυτη ασφάλεια! Επίλεξε το ποσό που θέλεις να προστεθεί στο υπόλοιπό σου και συμπλήρωσε τα παρακάτω πεδία:

 

Και μην ξεχνάς ότι φέτος τα Χριστούγεννα κερδίζουν όλοι! Γιατί με κάθε online ανανέωση με κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη) ή Paypal από 20€ και άνω παίρνεις εντελώς δωρεάν μία συλλεκτική έκδοση του επιτραπέζιου παιχνιδιού UNO!

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο σε Vodafone και λήγει το 12μηνο. Σκέφτηκα να φύγω από συμβόλαια και στάνταρ λογαριασμούς και να πάω με φορητότητα στην Q καρτοκινητή διότι θεωρώ την ελάχιστη χρέωση ανά δευτερόλεπτο την τιμιότερη επιλογή για κλήσεις ομιλίας.

Αρκεί βέβαια να μην χαλάσει και αυτή και να διατηρήσει τα θετικά της. Το ότι δίνει λιγότερο χρόνο ομιλίας στα πακέτα της είναι λογικό. Αν είχε 3λεπτο ελάχιστη χρέωση θα έδινε περισσότερα αλλά ο καθένας ξέρει καλύτερα τι να επιλέξει.

Επειδή έχω και ένα νούμερο F2G με ενοχλεί να μιλάω 20 δεύτερα ή 1 λεπτό και να αφαιρεί 3 λεπτά.

Q λοιπόν από μένα.

 

Για λόγους πληρότητας και μόνο αναφέρεται πως δεν έχει μόνον η Q χρέωση ανα δευτερόλεπτο και χωρίς ελάχιστη χρέωση ανά κλήση. Κατά τα αλλα, όντως, η Q είναι ανάμεσα στις δυο πιο οικονομικές επιλογές καρτοκινητής που έχουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποτίθεται πως Q και wind έχουν το ίδιο σήμα αφού χρησιμοποιούν τις ίδιες κεραίες. Ενώ ήμουν σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο οποίο έχω hsdpa με την σιμ της wind, την έβγαλα και έβαλα την σιμ της Q στο ίδιο τηλέφωνο. Ε λοιπόν είχα μόνο gprs και έκανε ένα περίπου λεπτό να ανοίξει μια σελίδα. Πως γίνεται αυτό;

 

Η κατάσταση είναι πολύ σχετική...παράδειγμα αναφέρω πως με H+ στη Q sim αλλά και στη Wind sim έχω πιο αργό internet σε σύγκριση με E στη frog sim ...Υπάρχει πλήθος παραμέτρων που επηρεάζουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιους υπόλοιπους; Έχω τόσους γνωστούς και συγγενείς με Q, και βλέπω κ τόσους εδώ, κανείς δεν έχει πρόβλημα. Κινούμαι κυρίως σε όλα τα δυτικά προάστια της Αθήνας, καθώς και στο κέντρο και γύρω από αυτό. Πουθενά δεν έχω πρόβλημα, και δεν είναι λιγες οι κλήσεις που κάνω. Και στην Αιτωλοακαρνανία και σε άλλες περιοχές σε Ιόνιο που χω κινηθεί, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ούτε με το ίντερνετ, 8 χρόνια που μαι στην Q. Προβλήματα για dropped calls και sms που παραδίδονταν μετά από ώρες ή μέρα, μονο στο whatsup της Cosmote είχαμε, πριν 2-4 χρόνια

 

παιξε και ενα τζοκερ καποια στιγμη γιατι επαρχια και 3g wind ειναι σχεδον ανεκδοτο..

Link to comment
Share on other sites

Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας

 

Ανανέωσε online τον χρόνο ομιλίας στο Q καρτοκινητό σου, εύκολα, γρήγορα και με απόλυτη ασφάλεια! Επίλεξε το ποσό που θέλεις να προστεθεί στο υπόλοιπό σου και συμπλήρωσε τα παρακάτω πεδία:

 

Και μην ξεχνάς ότι φέτος τα Χριστούγεννα κερδίζουν όλοι! Γιατί με κάθε online ανανέωση με κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή προπληρωμένη) ή Paypal από 20€ και άνω παίρνεις εντελώς δωρεάν μία συλλεκτική έκδοση του επιτραπέζιου παιχνιδιού UNO!

 

γνωριζουμε παραπανω ινφο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...