Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα σπάσανε για άλλη μια φορά.

 

Είναι προφανές γιατί κάνανε τις αλλαγές. Για να τη διαφοροποιήσουν περισσότερο από το Φ2Γ (κάποια πακέτα ήταν τρομερά όμοια), και να ενισχύσουν ακόμη περισσότερο τον ρόλο της ως το εργαλείο εσωτερικής επικοινωνίας προς την Γουίντ, αν κάποιος μιλάει πολύ με Γουίντ (με 2 ευρώ 800 λεπτά προς Γουίντ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο; Δεν το κάνει κανείς άλλος.).

 

Για την προσωπική μου χρήση είμαι ίσα βάρκα ίσα νερά. 7 πλήρωνα, 7 πληρώνω, αλλά με πολύ περισσότερο διαδίκτυο, διπλάσιο χρόνο ομιλίας προς Κιού/Γουίντ (που δεν μου χρειάζεται καν!) και χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ειδικά για τα 80' προς όλους τους άλλους μου γλιτώνει μια φύρα 20%-30%, με έναν πρόχερο υπολογισμό (σύντομες κλήσεις τύπου 'κατέβα είμαι στο αμάξι' κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να περάσω στην Q από το F2G αν και είμαι από τους προνομιούχους με τα 300 λεπτά ομιλίας προς όλους με ανανέωση των 10 ευρώ. Το πακέτο των 200 λεπτών του F2G που πολλές φορές δεν το κατανάλωνα τελείως μπορώ ίσως να το έχω με τα 80 της q χωρίς ελάχιστη χρέωση καθώς ένα σημαντικός αριθμός κλήσεων ήταν διάρκειας αρκετά μικρότερης των 3 λεπτών. Στο δε internet η τιμές είναι οι ίδιες ακριβώς (χωρίς το bonus 100 λεπτά και sms προς wind) καθώς 400mb/2ευρώ είναι ακριβώς το ίδιο με 1000mb/5 ευρώ αλλά έχεις και την βασική δυνατότητα να πάρεις τα επιπλέον όταν και εφόσον τα χρειαστείς !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα με τα νέα πακέτα γιατί με αναγκάζει να βάλω 2 αντί 1 €. Ούτως ή άλλως πάνω από 100' δεν μιλάω τον μήνα. Οπότε τι 400 τι 800 το ίδιο είναι για μένα. Το ίδιο ισχύει και για τα σμσ. Το for all έμεινε ίδιο δηλ 80'. Το ιντερνετ μόνο έγινε καλύτερο αφού με 2 € έχεις πλέον 400 ΜΒ. Οπότε αντί των 8 € που ήθελα πριν δηλ 1€(oμιλία)+1€ (σμσ)+3€ (forall)+3€ (240MB internet) τώρα θέλω 2+2+3+2=9€. Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα με τα νέα πακέτα γιατί με αναγκάζει να βάλω 2 αντί 1 €. Ούτως ή άλλως πάνω από 100' δεν μιλάω τον μήνα. Οπότε τι 400 τι 800 το ίδιο είναι για μένα. Το ίδιο ισχύει και για τα σμσ. Το for all έμεινε ίδιο δηλ 80'. Το ιντερνετ μόνο έγινε καλύτερο αφού με 2 € έχεις πλέον 400 ΜΒ. Οπότε αντί των 8 € που ήθελα πριν δηλ 1€(oμιλία)+1€ (σμσ)+3€ (forall)+3€ (240MB internet) τώρα θέλω 2+2+3+2=9€.

 

Αν είχες 8 € ανάγκες το μήνα με ανανέωση 10 ευρώ πλέον έχεις 500mb άρα τα 2 ευρώ για internet τα γλιτώνεις εφόσον σου έφταναν τα 240mb. Άρα δίνοντας πλέον 1 ευρώ λιγότερο έχεις αρκετά παραπάνω λεπτά ομιλίας, sms, mb και με χωρίς ελάχιστη χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα με τα νέα πακέτα γιατί με αναγκάζει να βάλω 2 αντί 1 €. Ούτως ή άλλως πάνω από 100' δεν μιλάω τον μήνα. Οπότε τι 400 τι 800 το ίδιο είναι για μένα. Το ίδιο ισχύει και για τα σμσ. Το for all έμεινε ίδιο δηλ 80'. Το ιντερνετ μόνο έγινε καλύτερο αφού με 2 € έχεις πλέον 400 ΜΒ. Οπότε αντί των 8 € που ήθελα πριν δηλ 1€(oμιλία)+1€ (σμσ)+3€ (forall)+3€ (240MB internet) τώρα θέλω 2+2+3+2=9€.

 

Και το for all αλλαξε προς το καλυτερο καθως τωρα θα εχεις 80 πραγματικα λεπτα. Ενω πρωτα θα ειχες 60-70 (αναλογα τον αριθμο των κλησεων) αφου ειχε βημα χρεωσης το λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Και το for all αλλαξε προς το καλυτερο καθως τωρα θα εχεις 80 πραγματικα λεπτα. Ενω πρωτα θα ειχες 60-70 (αναλογα τον αριθμο των κλησεων) αφου ειχε βημα χρεωσης το λεπτο.

 

Α ναι; Δεν το πρόσεξα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν και χρησιμοποιω το φοιτητικο της wind, ειμαι χαρουμενος για τις κινησεις της Q, και επιβεβαιωνει αυτο που γραφω συνεχεια οτι με την Q, εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι θα εχεις τα πιο συμφεροντα πραματα (χρεωσεις-πακετα), με την πρωτη στραβη του φοιτητικου ξαναγυρναω Q και θα εξοικονομω ενα ευρω αφου το με ενα ευρω λιγοτερο θα εχω το διπλασιο ιντερνετ με πριν! 400ΜΒ ιντερνετ ειναι αρκετα για χρηση κινητου...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ΚΑΙ εγώ βολευόμουν με 1€, 400 μονόλεπτα. Η μέση απώλεια ήταν 30' σε σχέση με την νεά χρέωση ανα δευτερόλεπτο. Σιγά τα αυγά. Το θέμα είναι ότι τώρα μιλάς δε μιλάς σου τρώει 2 ευρώ αντί 1 ευρώ!! :mad: Στην τελική με 2€ είχα 800 λεπτά και πριν σε μονόλεπτα!!! Και αν κάποιος από τα 800 χρειάζεται στο μήνα τα 300 ή τα 600 ή τα 700 χάνει σε σχέση με το παλιό. Με το παλιό έβαζες 1€ στις 1 του μηνός και 1 στις 22 του μηνός (το άπλωνες). Τώρα 2€ για ένα μήνα και σου λέει μίλατα με το ζόρι..

 

Δεν βαριέσαι.. :ninja: Αφού την έπαιρνε το έκανε.. Πάλι καλή παραμένει.. στην τελική το 3€ 80 λεπτά προς όλους έφτιαξε (κερδίζεις κανα δεκάλεπτο, δεκαπέντε), οπότε ίσα βάρκα ίσα πανιά με βλέπω..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αν δεν κάνω λάθος

 

το παλιό πακέτο με το 1 € για ομιλία προς Wind/Q δεν το καταργήσανε, παρά μόνο αυτό με τα SMS.

 

το βλέπω κανονικά στην εφαρμογή.

 

απλώς του αλλάξανε θέση

 

το βλέπω στο μενού Προσφορές /ΤΟΡ Πακέτα

 

για ρίξτε μια ματιά να μου πείτε αν έχω δίκιο

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αν δεν κάνω λάθος

 

τα παλιά με το 1 € δεν τα καταργήσανε

 

τα βλέπω κανονικά στην εφαρμογή.

 

απλώς τους αλλάξανε θέση.

 

τα βλέπω στο μενού Προσφορές /ΤΟΡ Πακέτα

 

για ρίξτε μια ματιά να μου πείτε αν έχω δίκιο

 

Δε νομίζω εγώ μόνο με 2€ βλέπω.Έχεις σίγουρα τη τελευταία έκδοση της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω εγώ μόνο με 2€ βλέπω.Έχεις σίγουρα τη τελευταία έκδοση της εφαρμογής;

 

σίγουρα...

 

δέστε κι ένα screenshot

 

https://www.dropbox.com/s/wbk8fhaie2n7j0o/Screenshots_2014-03-06-20-51-21.png

 

 

edit

 

μόλις τσέκαρα το playstore

 

μου βγάζει αναβάθμιση της εφαρμογής

 

αλλά δεν θα την κάνω

 

όπως είμαι, μου δίνει το δικαίωμα να ενεργοποιήσω το παλιό πακέτο

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες και από μένα...να ρωτήσω...καταρχήν που λέει στο σάιτ ότι τα δώρα που σου δίνει με την πρώτη ανανέωση του μήνα είναι μέχρι τον Μάιο?? Γιατί εγώ δεν τα βρήκα πουθενά...και επίσης, αν κάνω φορητότητα από άλλο νούμερο κοσμοτέ χάνονται τα ευρά που έχω στην κάρτα??
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Για κάτσε να δοκιμάσω να βάλω το πακέτο με το 1 €

 

αν το πάρει, δεν πρόκειται να κάνω το update ποτέ

 

ενημερώνω σε λίγο

 

edit

 

ενώ ανέφερε το πακέτο με το 1 ευρώ όπως έδειξα στο screenshot, πάτησα να το ενεργοποιήσω και μου ενεργοποίησε το καινούριο με τα 2 €

 

συνεπώς

 

κάνω αναβάθμιση

Edited by spyrospatras

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Η Wind γνωριζει οτι οι περισσοτεροι δεν καταναλωνουμε τα 400λ. και μας εδωσε 800λ. να τα πληρωσουμε διπλά!!!
Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορα στην κιου με ανανέωση δέκα ευρώ αυτόματα δωρο 500mb internet και χίλια λεπτά προς κιου. Αυτο που δεν μου άρεσε στην διαφήμιση στο μεγκα με τον ζανγκλοντ από τα μαυρα μεσάνυχτα είναι στο τέλος της διαφήμισης γράφει κιου και όχι wind μην πως σταμάτησε να διαφημίζεται η wind από την κιου ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι στην ιστοσελιδα της wind διαφημιζεται η q.

Ασχετο αλλα να ηξερα το πορτοκαλί τι το θελανε;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα να ηξερα το πορτοκαλί τι το θελανε;

 

Ελα ντε; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η Wind γνωριζει οτι οι περισσοτεροι δεν καταναλωνουμε τα 400λ. και μας εδωσε 800λ. να τα πληρωσουμε διπλά!!!

 

Εντάξει και πολύ το κράτησε. Δεν βγαίνει τελικά. Ας ελπίσουμε να κρατήσει το διάστημα του χρόνου στην ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα να ηξερα το πορτοκαλί τι το θελανε;

 

παίζει να είμαι ο μόνος που του άρεσε το πορτοκαλί.... :lol: Δηλαδή προτιμάτε το ξεβαμμένο μπλε (στυλ πυτζάμα); :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...