Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, Bas said:

 

Υπάρχει τρόπος ενεργοποίησης προσωπικής προσφοράς "250GB + 1000"" - με SMS η άλλος -, ώστε η πρόσφορα να παραμένει διαθέσιμη για 2. ενεργοποίηση αργότερα (όπως στο Free2Go);
 

ScreenQ1.jpg

A) δεν ειναι σιγουρο οτι με αποστολη sms δεν χανετε η προσωπικη διαφορα (υπαρχη μελος που σβηστικε η  προσωπικη διαφορα στελνοντας sms.) Μπορουν να το επιβεβαιωσουν αλλα μελη ? (Μιλαμε για προσφατη ανανεωση (1-2 βδομαδων)

Β) Επιβεβαιωμενα με την προσφορα UD με 7€   δεν επεκτηνεται ο χρονος ομιλιας 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, powerup said:

A) δεν ειναι σιγουρο οτι με αποστολη sms δεν χανετε η προσωπικη διαφορα (υπαρχη μελος που σβηστικε η  προσωπικη διαφορα στελνοντας sms.) Μπορουν να το επιβεβαιωσουν αλλα μελη ? (Μιλαμε για προσφατη ανανεωση (1-2 βδομαδων)

Β) Επιβεβαιωμενα με την προσφορα UD με 7€   δεν επεκτηνεται ο χρονος ομιλιας 

 

Α) Εγω πριν 2 μηνες περιπου σε f2g ενεργοποιησα το 7αρι με σμσ και το κουτακι της προσφοράς εξαφανίστηκε.

Β) κακό οτι δεν επεκτείνει τον χρπνο ομιλίας, αλλά καλό σημαδι οτι το κρατανε, αρκει να βάζετε καρτα καθε 2 μηνες.

ΥΓ. Μου ξαναηρθε η προσφορά πριν 2 μερες.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Β) κακό οτι δεν επεκτείνει τον χρπνο ομιλίας, αλλά καλό σημαδι οτι το κρατανε, αρκει να βάζετε καρτα καθε 2 μηνες.

Εγώ έχω πολύ περισσότερο καιρό να βάλω και μου τη δίνει την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Teiresias_ said:

Εγώ έχω πολύ περισσότερο καιρό να βάλω και μου τη δίνει την προσφορά.

Οχι, εννοώ οτι αφηνουν να υπάρχει, αλλά δεν αφήνουν να παρατείνει την ημερομηνία ληξης του χρηματικού υπολοιπου, με αποτέλεσμα να αναγκαστει καποιος να βάλει καρτα.

Εμένα προσωπικά η αβεβαιοτητα δεν με ικανοποιεί, αλλά δεν θα το παρκάρω στο συρταρι ωστε να το εχω διαθεσιμο σε ωρα αναγκης.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VIPdriver said:

Εμένα προσωπικά η αβεβαιοτητα δεν με ικανοποιεί, αλλά δεν θα το παρκάρω στο συρταρι ωστε να το εχω διαθεσιμο σε ωρα αναγκης.

Καλά προφανώς.. εγώ που τα θέλω σταθερά τα GB επειδή δεν έχω σταθερό, έχω 3 Q και μία Vodafone.

Αν δεν μου δώσει καμία τα 250, θα πάρω από Vodafone τα 200 μέσω BB.

Κατά τα άλλα forg και τα μυαλά στα κάγκελα! 😉

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Καλά προφανώς.. εγώ που τα θέλω σταθερά τα GB επειδή δεν έχω σταθερό, έχω 3 Q και μία Vodafone.

Αν δεν μου δώσει καμία τα 250, θα πάρω από Vodafone τα 200 μέσω BB.

Κατά τα άλλα forg και τα μυαλά στα κάγκελα! 😉

Κάνεις την πιό οικονομική λύση. Εγώ θα ξεκινήσω και να κάνω καβατζα σε μπονους γκολ του Ολυμπιακού με το γνωστό κόλπο που μάθαμε. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι εμφανές πώς έκλεισαν 3 φορές τα δεδομένα το 13700 και να μήν ανησυχώ 😂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

Εδώ είναι εμφανές πώς έκλεισαν 3 φορές τα δεδομένα το 13700 και να μήν ανησυχώ 😂

Αν δεν έχουν κόψει τα δεδομένα παρόλο που σου λένε το αντίθετο είναι λογικό να χρεώνεσαι. Η συσκευή αυτή είναι η ίδια με την οποία χρεώνεσαι όλο αυτό τον καιρό;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, spiliot said:

Αν δεν έχουν κόψει τα δεδομένα παρόλο που σου λένε το αντίθετο είναι λογικό να χρεώνεσαι. Η συσκευή αυτή είναι η ίδια με την οποία χρεώνεσαι όλο αυτό τον καιρό;

Ναι με κλειστά δεδομένα χρεώθηκαν 3 φορές....

Κλειστά από το κινητό σαν συσκευή και κλειστά από το 13700 συστημικά υποτίθεται....

Μόνο σήμερα άνοιξα πρώτη φορά τα δεδομένα για την επαλήθευση και ιδού το αποτέλεσμα...😋

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, damianos said:

Ναι με κλειστά δεδομένα χρεώθηκαν 3 φορές....

Κλειστά από το κινητό σαν συσκευή και κλειστά από το 13700 συστημικά υποτίθεται....

Μόνο σήμερα άνοιξα πρώτη φορά τα δεδομένα για την επαλήθευση και ιδού το αποτέλεσμα...😋

Θαύμα..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, damianos said:

Ναι με κλειστά δεδομένα χρεώθηκαν 3 φορές....

Κλειστά από το κινητό σαν συσκευή και κλειστά από το 13700 συστημικά υποτίθεται....

Μόνο σήμερα άνοιξα πρώτη φορά τα δεδομένα για την επαλήθευση και ιδού το αποτέλεσμα...😋

Ναι αλλά στην αρχή μας είπες ότι το κινητό είναι από το 1997, είχες 4G smartphone δεκαπέντε χρόνια πριν κυκλοφορήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, spiliot said:

Ναι αλλά στην αρχή μας είπες ότι το κινητό είναι από το 1997, είχες 4G smartphone δεκαπέντε χρόνια πριν κυκλοφορήσουν;

Έχω κινητό, δηλαδή είμαι χρήστης.... Από το 1997, όχι η συσκευή από το 1997....

 

Έχω αλλάξει 50 κινητά από τότε τουλάχιστον...

Εννοούσα ΔΕΝ είμαι κανένας νέος χρήστης να πέφτω τόσο πολλή έξω...

Υστερόγραφο: οι φωτογραφίες είναι σημερινές και είναι τα παλιότερα μοντέλα που έχουν διασωθεί...

IMG_20240820_173448.jpg

IMG_20240820_173508.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Jimakos43 said:

Υπάρχει τρόπος να παρω αριθμό Q φθηνά ώστε να μην πάρω από το σαιτ με 15€ ;

Αν θες νέο αριθμό υπάρχουν σε διάφορα σάιτ με 5€. Η φορητότητα από κατάστημα είναι δωρεάν πάντως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Αν θες νέο αριθμό υπάρχουν σε διάφορα σάιτ με 5€. Η φορητότητα από κατάστημα είναι δωρεάν πάντως

Θα ήθελα νέο νούμερο. Ξέρεις κάποιο σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Θα ήθελα νέο νούμερο. Ξέρεις κάποιο σάιτ;

Στα site έχει εύκολους αριθμούς και τους πληρώνεις ακριβά.

Αφού έτσι κι αλλιώς τα 15€ μπαίνουν στην κάρτα και σου βγαίνει δωρεάν το νούμερο, γιατί να πάρεις από αλλού; 

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις θα πληρώσεις και αυτόν που την πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι η Κιού συμφέρει περισσότερο από νέο f2g. Και επίσης τι μειονεκτηματα έχει 

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Jimakos43 said:

Πιστεύετε ότι η Κιού συμφέρει περισσότερο από νέο f2g. Και επίσης τι μειονεκτηματα έχει 

Κάτι που για εμένα μπορεί να είναι πλεονέκτημα, για εσένα μπορεί να είναι μειονέκτημα.

Για να δούμε αν σε συμφέρει και τι, πρέπει να μας πεις τι ζητάς εσύ.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, VIPdriver said:

Α) Εγω πριν 2 μηνες περιπου σε f2g ενεργοποιησα το 7αρι με σμσ και το κουτακι της προσφοράς εξαφανίστηκε.

Πες πες εδώ πέρα, το πήρανε χαμπάρι και το έκλεισαν το "παραθυράκι". 😨

16 ώρες πριν, VIPdriver said:

Κάνεις την πιό οικονομική λύση. Εγώ θα ξεκινήσω και να κάνω καβατζα σε μπονους γκολ του Ολυμπιακού με το γνωστό κόλπο που μάθαμε. 

Σσστ! Μη τα λέτε ρε! 😄

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Κάτι που για εμένα μπορεί να είναι πλεονέκτημα, για εσένα μπορεί να είναι μειονέκτημα.

Για να δούμε αν σε συμφέρει και τι, πρέπει να μας πεις τι ζητάς εσύ.

Κυρίως την προσφορά με τα 7 ευρώ αναζηταω και επειδή άκουσα κάτι για καουντ νταουν ότι σε αφήνει 8 ευρώ ανανέωση ονλαιν κάτι άλλο δεν ξέρω. Περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας για κάποιο μειονέκτημα που θεωρείτε 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jimakos43 said:

Περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας για κάποιο μειονέκτημα που θεωρείτε 

Σημα/καλυψη/εξυπηρέτηση/καταστήματα/χρεωση ημερήσιου ίντερνετ. Προσωπική μου εμπειρία.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Jimakos43 said:

Κυρίως την προσφορά με τα 7 ευρώ αναζηταω και επειδή άκουσα κάτι για καουντ νταουν ότι σε αφήνει 8 ευρώ ανανέωση ονλαιν κάτι άλλο δεν ξέρω. Περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας για κάποιο μειονέκτημα που θεωρείτε 

Η προσφορά των 7€ δεν είναι δεδομένη.. σου δίνεται υπό κάποιες συνθήκες και είναι προσωπική. Αν δεν είναι ο κύριος αριθμός σου, είναι πιο εύκολο να την αποκτήσεις αφήνοντάς το απλώς ατάιστο για κάποιο χρονικό διάστημα.

Όσον αφορά το δίκτυο, αν σε καλύπτει το δίκτυο της Nova, είσαι μια χαρά.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Κυρίως την προσφορά με τα 7 ευρώ αναζηταω και επειδή άκουσα κάτι για καουντ νταουν ότι σε αφήνει 8 ευρώ ανανέωση ονλαιν κάτι άλλο δεν ξέρω. Περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας για κάποιο μειονέκτημα που θεωρείτε 

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να βασιστείς στη συγκεκριμένη προσφορά διότι όπως είπε και ο φίλος προηγουμένως δεν είναι σίγουρα αν θα σου τη δώσουν (και αν σου τη δώσουν είναι βέβαιο ότι κάποια στιγμή θα στην κόψουν αν την ενεργοποιείς) αλλά και επειδή τον τελευταίο χρόνο η συγκεκριμένη προσφορά έχει ακριβυνει 2 φορές (από 5€ σε 6€ και μετά σε 7€) και τα απεριόριστα δεδομένα έγιναν 250GB, οπότε δεν αποκλείεται είτε να καταργηθεί είτε να ακριβυνει κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...