Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, keysmith said:

νομίζω όσο υπάρχει η frog θα υπάρχει η Q (πρέπει να υπάρχει). 

Ο ισχυρισμός αυτός έχει βάση άμα υποθέσουμε ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

Αντιθέτως όμως, ενώ η Frog έχει αναδιαρθρωθεί καθώς η κοσμοτε έχει κάνει επένδυση σε αυτήν, η Q συνεχώς παραπαίει.

Link to comment
Share on other sites

Με τις ανανεώσεις των προσωπικών προσφορών πώς τα πήγαμε σήμερα σε όσους τις έπαιρναν? Εμενα μου ανανέωσαν μονο αυτή με τα sms (1,5€). Την άλλη με τα 5€ που ερχόταν σχεδόν και ανελλιπώς και την έχω ενεργή ως μεθαύριο,ως τώρα δεν την ξαναέβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Με τις ανανεώσεις των προσωπικών προσφορών πώς τα πήγαμε σήμερα σε όσους τις έπαιρναν? Εμενα μου ανανέωσαν μονο αυτή με τα sms (1,5€). Την άλλη με τα 5€ που ερχόταν σχεδόν και ανελλιπώς και την έχω ενεργή ως μεθαύριο,ως τώρα δεν την ξαναέβγαλε.

Σε μένα ανανέωσε τα απεριόριστα data και τα 1000 προς όλους με 5 ευρώ για έναν μήνα, με ενεργοποίηση ως τις 6 του Ιούνη. Βέβαια πρέπει να πω ότι δεν το έχω ενεργοποιήσει οπότε μάλλον γι'αυτό μου το ανανέωσε μπας και... Την q την έχω δεύτερο νούμερο και δεν μου χρειαστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2023 at 10:12 ΜΜ, gpapas640 said:

Ο ισχυρισμός αυτός έχει βάση άμα υποθέσουμε ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

Αντιθέτως όμως, ενώ η Frog έχει αναδιαρθρωθεί καθώς η κοσμοτε έχει κάνει επένδυση σε αυτήν, η Q συνεχώς παραπαίει.

δεν ήταν πάντα έτσι η Frog. Υπήρξε εποχή που ήταν πολύ παρατημένη (το site ήταν για γέλια.. όταν δούλευε. Δεν έλεγε τα σωστά πακέτα δεν έβρισκες SIM κτλ). Μετά την ξανα-έφτιαξαν και αφού φαινόταν ότι την είχαν για κλείσιμο. 

Δεν κλείνεις ένα asset τόσο απλά. Σε μια συγκυρία θα το χρησιμοποιήσει για κάποιους σκοπούς. 

Την Q, η NOVA δεν θα την κλείσει κατά τη γνώμη μου ποτέ. Το πολύ όπως είπα να μετατραπεί σε "εναλλακτικό" του f2g πακέτο καρτοκινητής με κοινές SIM όπως έχουν οι άλλοι (H Cosmote πχ έχει 3 cosmocarta, Whatup, frog είναι 3 διαφορετικά πακέτα που παίζει η cosmote και με τα 3, άλλοτε προσπαθώντας περισσότερο κάποιο από αυτά και παραμελώντας κάποιο άλλο). Δεν μπορεί η NOVA να παίζει με ένα πακέτο καρτοκινητής. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ανανέωσε τα απεριόριστα data και τα 1000 προς όλους με 5 ευρώ για έναν μήνα, με ενεργοποίηση ως τις 6 του Ιούνη. Βέβαια πρέπει να πω ότι δεν το έχω ενεργοποιήσει οπότε μάλλον γι'αυτό μου το ανανέωσε μπας και... Την q την έχω δεύτερο νούμερο και δεν μου χρειαστηκαν.

Το ίδιο και στους δικούς μου αριθμούς. Ανανεώθηκαν τα απεριόριστα με ενεργοποίηση έως 6/6. Βέβαια ειναι σχεδόν ένας χρόνος που έχω αυτή την προσφορά κάθε μήνα -με εξαίρεση 2-3 μήνες που είχε εξαφανιστεί το δωρακι με τις προσφορές- και τη χρησιμοποιώ κάθε φορά. Βλέπω και τα τελευταία countdown είναι όλα 30 μέρες. Βάλανε άραγε μυαλό; Είδαν ότι το 15νθημερο δεν τσουλάει;
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, keysmith said:

Την Q, η NOVA δεν θα την κλείσει κατά τη γνώμη μου ποτέ. Το πολύ όπως είπα να μετατραπεί σε "εναλλακτικό" του f2g πακέτο καρτοκινητής με κοινές SIM όπως έχουν οι άλλοι (H Cosmote πχ έχει 3 cosmocarta, Whatup, frog είναι 3 διαφορετικά πακέτα που παίζει η cosmote και με τα 3, άλλοτε προσπαθώντας περισσότερο κάποιο από αυτά και παραμελώντας κάποιο άλλο). Δεν μπορεί η NOVA να παίζει με ένα πακέτο καρτοκινητής. 

Το θέμα είναι ότι η Nova σκοτώνει κάθε μέρα την Q. Και να μη την καταργήσει, την καθιστά καθημερινά ασύμφορη. Η μεν κοσμοτε είχε τη φρογκ "αδρανή" και κάποια στιγμή επένδυσε σε αυτήν. Δεν προσπαθούσε να διώξει κόσμο.

Ως εκ τούτου προσωπικά λίγο με αφορά αν η Q καταργηθεί ή μετατραπεί σε τερατουργημα.

Link to comment
Share on other sites

Στην πεθερά μου συνεχίζει να δίνει συνέχεια το 5ε/1000'/30 μερες οπότε παραμένει. Στο κατάστημα βέβαια οταν πηγε ο πεθερός μου να της βάλει κάρτα του ειπαν ελάχιστη ανανεωση 15 ευρω ενω τους είπε ότι απο 8 ευρω θα επρεπε να δινουν...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kmpatra said:

Με τις ανανεώσεις των προσωπικών προσφορών πώς τα πήγαμε σήμερα σε όσους τις έπαιρναν? Εμενα μου ανανέωσαν μονο αυτή με τα sms (1,5€). Την άλλη με τα 5€ που ερχόταν σχεδόν και ανελλιπώς και την έχω ενεργή ως μεθαύριο,ως τώρα δεν την ξαναέβγαλε.

Η δικες μου (ιδιες με αυτες που λες) εληγαν 8/5. Απο χθες εμεινε μονη της αυτη. Τον απριλη ενεργοποιησα το πακετο αλλα απο sms και ειχε παραμεινει ως δωρακι στην εφαρμογη. Τωρα πονηρια/κολπο η οχι δε ξερω. Πρωτη φορα σε μενα ειχε εμφανιστει αυγουστο/22 που το ενεργοποιησα απο την εφαρμογη και μολις εληξε καταφερα αλλες μια ή δυο φορες μεσω sms. Για μισο χρονο δεν εμφανιζοταν ως δωρακι αλλα και δεν εμπαινε ουτε με sms στο δικο μου αριθμο.

Screenshot_2023-05-10-13-24-00-748-edit_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ανανεώσει πριν λίγες μέρες και πήρα με την ανανέωση μέσω sms που είχε έρθει 500 λεπτά και 2 giga για 30 μέρες. Υποθέτω ότι μπορεί να είναι ένας λόγος για τον οποίο δεν ανανεώθηκε η προσφορά των 5€. Άλλος "ακραίος" λόγος μπορεί να είναι ότι έχω πλέον στην κατοχή μου και ένα free to go. Δεν ξέρω αν λαμβάνουν υπόψη για τις προσφορές το πόσους αριθμούς έχεις στο όνομά σου, απλά λέω ότι έγινε και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω F2G και Q παραλληλα για 9 χρόνια και επαιρνα τα παντα απο προσφορες και στα 2 νουμερα. Φοιτητικες προσφορες  χρις να ειμαι φοιτητης και ολα τα δωρα που ακουγα να υπαρχουν...

Περισυ διαπιστωσα οτι δεν εχει νοημα να βαζω καρτες σε 2 νουμερα (και να ενεργοποιω αναλογως προσφορων καποιο πακετο σε δικαρτο τηλεφωνο) με τη μικρη χρηση που κανω και εφοσον ειχα μονιμα ικανοποιητικες προσφορες στο βασικο μου αριθμο Q οποτε αφησα το F2G να ληξει χωρις ανανεωση εδω και κανενα χρονο.

Σε ολα αυτα τα χρονια το μονο που δεν ειχα μονιμα ηταν το 5ευρο 1000+unlimited απο οκτωβρη 22 μεχρι και φετος μαρτη αγνωστο γιατι....Παντα κανω μονο μια ανανεωση χρηματων ανα διμηνο,μεταξυ 8 και 12 ευρω , δε με λες και "καλο πελατη"

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει πώς δουλεύει το σύστημα σε αυτές τις περιπτώσεις... Ειδικά τώρα που με ενεργοποίηση πακέτου επεκτείνεται και το υπόλοιπο και μπορείς να μείνεις χωρίς ανανέωση τρεις έως τέσσερις μήνες όπως το υπολογίζω, με countdown ή και με "μικρά πακέτα" από προσωπικές προσφορές

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Εγώ είχα ανανεώσει πριν λίγες μέρες και πήρα με την ανανέωση μέσω sms που είχε έρθει 500 λεπτά και 2 giga για 30 μέρες. Υποθέτω ότι μπορεί να είναι ένας λόγος για τον οποίο δεν ανανεώθηκε η προσφορά των 5€. Άλλος "ακραίος" λόγος μπορεί να είναι ότι έχω πλέον στην κατοχή μου και ένα free to go. Δεν ξέρω αν λαμβάνουν υπόψη για τις προσφορές το πόσους αριθμούς έχεις στο όνομά σου, απλά λέω ότι έγινε και αυτό...

Φίλος ήρθε στην Q πριν λίγους μήνες καθώς τον έπεισε η κοπέλα του λόγω των καλών προσωπικών προσφορών. Κατευθείαν άρχισε να βάζει ένα 20άρικο το μήνα και να ενεργοποιεί βασικά πράγματα. Δωράκι δεν του ήρθε ΠΟΤΕ. 

Ο πατέρας μου έχει αριθμό Q για otps του internet banking που διατηρεί με 1 ανανέωση το χρόνο. Έχει συνεχώς προσωπικές προσφορές που του ανανεώνονται τακτικά.

Στο δικό μου Q την έβγαζα με countdown με 1 ανανέωση το 4μηνο. Είχα πάντοτε προσωπικές προσφορές που ανανεώνονταν ενώ δεν τις ενεργοποιούσα σχεδόν ποτέ. Όταν άρχισαν τα 15νθήμερα countdown στράφηκα στα δωράκια. Γλυκάθηκα με το γνωστό 5ευρο (1000' προς όλους, απεριόριστα data) όμως έπειτα από μερικούς μήνες που το ενεργοποιούσα σερί, για πρώτη φορά μου κόπηκαν ΟΛΕΣ οι προσωπικές προσφορές.

Συμπεράσματα δικά μου:

1) Τα δωράκια είναι τυρακια για να ξοδέψεις. Αν βάζεις κάρτα τακτικά και χρησιμοποιείς βασικά πακέτα δεν θα λάβεις προσφορές.

2) Το τυράκι δεν διαρκεί για πάντα. Αν το σύστημα δει ότι τη βγάζεις συνεχώς με προσφορές, θα σου τις κόψει. Εάν αντιδράσεις ενεργοποιώντας βασικό πακέτο, γυρνάς στην περίπτωση 1).

3) Ως εκ τούτου, πρέπει να "δείχνεις" στο σύστημα ότι οι ανάγκες σου δεν είναι πάγιες ακομη και ότι δε σε χαλάει να αφήσεις τον αριθμό σου σε αδράνεια για κάποιο διάστημα. Αυτό σημαίνει αναγκαστικά ότι το Q δε μπορεί να είναι το βασικό σου νούμερο.

4) Εν τέλει, για μένα, οι προσωπικές προσφορές πρέπει να χρησιμοποιούνται ως backups όταν δε βολεύουν τα countdowns, όχι ως στάνταρ πακέτα.

Προσωπικά, αφού ξοδέψω το υπόλοιπο μου, θα συρταριάσω το Q μου μέχρι να επανέλθουν οι προσωπικές προσφορές.

ΥΓ: έχω στο όνομα μου ένα F2G το οποίο έχω δώσει σε ένα θείο μου. Βάζει τακτικα κάρτα και συγκεκριμένο πακετο. Ποτέ δεν είχα θέμα ώστε να συμπεράνω ότι παίζει αλληλεπιδραση.

1 ώρα πριν, Don_VitoCorleone said:

Η δικες μου (ιδιες με αυτες που λες) εληγαν 8/5. Απο χθες εμεινε μονη της αυτη. Τον απριλη ενεργοποιησα το πακετο αλλα απο sms και ειχε παραμεινει ως δωρακι στην εφαρμογη. Τωρα πονηρια/κολπο η οχι δε ξερω.

Σε μένα έγινε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. Η τελευταία φορά που είδα δωράκι ήταν πριν ενεργοποιήσω τη μοναδική προσφορά που είχα μείνει. Μετά, παπαλα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω προσωπική προσφορά το 1000'+ απεριόριστα/5€ εδώ και έναν χρόνο, με σμσ πάντα όχι από την εφαρμογή και αυτό τον μήνα είδα ότι η χρέωση είναι ανά 1" από το πρώτο δευτερόλεπτο. Πάμε δυνατά αν παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε λίγο πού ακριβώς στέλνουμε το σχετικό sms

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kmpatra said:

12410 κωδικός UD

Ευχαριστώ, φαντάζομαι θα πρέπει ήδη ο συνδρομητής να έχει λάβει την προσφορά με τη μορφή δώρου στην εφαρμογή, σωστά;

ή δεν παίζει ρόλο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Ευχαριστώ, φαντάζομαι θα πρέπει ήδη ο συνδρομητής να έχει λάβει την προσφορά με τη μορφή δώρου στην εφαρμογή, σωστά;

ή δεν παίζει ρόλο;

NAI πρέπει να την έχεις στην εφαρμογή και με σμσ δεν εξαφανίζεται και μπορείς να την ξαναπάρεις πριν λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Συνήθως έρχεται και το sms με το λεκτικό. Σε κάποιο πακέτο παλιότερα προσωπικής προσφοράς (3gb με 1€) δούλευε και off the record για λίγο καιρό...μια δοκιμή δεν βλάπτει. Με λιγότερο υπόλοιπο,απαντάει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί για την ενεργοποίηση του πακέτου. Αυτό σημαίνει όμως ότι είναι διαθέσιμο. Εάν βέβαια απαντήσει ότι δεν είναι διαθέσιμο το πακέτο απλά περιμένεις να εμφανιστεί

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχαν νομίζω τρία σερί 30ημερα είπα μήπως έβαζαν μυαλό.....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει. Το πιο πιθανό είναι να υπάρχουν εναλλαγές,το 15νθήμερο έχει μπει στο κάδρο για τα καλά πάντως. Απλά οι αντιδράσεις πιστεύω βοήθησαν στο να μην παγιωθεί, ίσως δούμε λίγα περισσότερα μηνιαία σε σχέση με την προηγούμενη περίοδο,που τα έψαχνες με το κυάλι...

Link to comment
Share on other sites

Σε παράφραση:

ΠAPE MONO  3,5GB ME 3,5€ ΓIA MONO 15 HMEPEΣ ΣTO MYQ APP  nvgr.gr/cd_offer  KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO COUNTDOWN OFFER  EΩΣ KAI TIΣ 12/05 ΣTIΣ 17:00.  ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ nvgr.gr/epik

 

 

On 8/5/2023 at 2:27 ΜΜ, Pppe said:

Δε καταλαβαινουν τιποτα οι "πιστοι" της: Εχουν αποδεχτει τα διαρκη παθηματα.

Και , θα δεις, οτι θα το επαναλαβει το 15νθημερο Countdown. Δε θα αλλαξει ποτε η "Wind".

 

Και "όποιος κατάλαβε, ΚΑΤΑΛΑΒΕ"!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...