Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστος δεν το σκεφτηκα μπορει αυτη που εχει οριστει για δεδομενα να δουλευει 4g και η αλλη 3g ή 2g.
Link to comment
Share on other sites

Παραθετω λινκ απο την εμπειρία μου σχετικά με τη διαδικασία επιστροφής των χρηματων της καρτας μου λογω τιμολογιακων αλλαγων.

 

Καλη δυναμη σε οσους το επιχειρήσουν.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7938606#post7938606

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με τα 6 ευρώ δεν ισχύει. Βάζεις 6, σου μένουν 5, οπότε με 5 ευρώ το δίμηνο τι κάνεις;

 

Έχεις 15 λεπτά ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, οπότε φτάνουν και περισσεύουν για έκτακτες ανάγκες.

Πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας για κάποιον φτωχό.

Αν κάποιος έχει λεφτά κινείται αλλιώς.

Ειδικά για επαρχία ή για μικρά παιδιά και ηλικιωμένους είναι ιδανική λύση.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις 15 λεπτά ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, οπότε φτάνουν και περισσεύουν για έκτακτες ανάγκες.

Πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας για κάποιον φτωχό.

Αν κάποιος έχει λεφτά κινείται αλλιώς.

 

Γειά χαρά τακηηηη

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλει να λέγεται "η οικονομικότερη καρτοκινητη" θα έπρεπε να δωσει περισσότερα απο τον ανταγωνισμό και δωρεάν... Ουτε δωρεάν, ούτε περισσοτερα έδωσαν...
Link to comment
Share on other sites

με το μειονέκτημα οτι δεν εχεις ειδοποιηση κλησεων και αυτος που σε καλει δεν ακουει τιποτα. κλεινει η γραμμη αμέσως

 

αν ισχύει με συμφέρει. γιατί σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία. γιατί το κρατώ μόνο για να με βρίσκουν, αφού μένω εκτός χώρας και το θέλω για τις διακοπές μου κυρίως.

 

ll5UjJ1.jpg

 

αυτά από την επίσημη Q.

 

Τις ωρες που τρέχει countdown η online ανανέωση ξεκινά από 6€.

 

αυτό κι αν είναι βολικό.

Edited by notisjunior
αλλαγή δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας, κρίνει αν μια εταιρία ειναι η οικονομικότερη ή οχι.

 

Εχοντας τη διαχείριση 5 αριθμών Q τα τελευταία χρόνια, εχω να πω οτι σίγουρα δεν ειναι τοσο οικονομική όσο παλιά, αλλά είναι η οικονομικότερη απο τις 6 εταιρίες που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα.

 

Καθώς όλο και περισσότεροι μεταφέρουν τον αριθμό τους σε Q, γλυτώνεις πολλά λεπτα ομιλίας, αφού ουσιαστικα τα 1000 δεν τελειώνουν.

 

Με το 1GB/μηνα για 8 μηνες με 8€ ήμασταν βασιλιάδες. Τωρα που το διέκοψαν πρέπει να εχεις το νου σου στα καουντ νταουν.

 

Με 10€ το μηνα μπορείς να εχεις πολύ ιντερνετ (4GB) και 2-3 ωρες ομιλίας, ή περισσότερο χρόνο ομιλίας και λιγότερο ιντερνετ (1,5 GB).

Παρατηρώντας το ιστορικό των λογαριασμών μου, ειδα οτι ανα 2-3 μηνες γλυτώνουμε και εναν, άρα το κάθε νουμερο κοστίζει 80-100€/έτος.

Εντάξει, είπαμε οικονομία οικονομία, αλλά νομίζω οτι κάποιοι θέλουν τζάμπα.

 

Αν το δίκτυο της Q ειναι ικανοποιητικό για κάποιον, δεν υπάρχει αντίπαλος στο οικονομικό.

 

Αν κάποιος θέλει μεγάλους όγκους δεδομένων και πολλά λεπτα ομιλίας σε συνεχη βάση, τοτε ίσως θα ηταν πιο συμφέρον να διαπραγματευτεί ενα καροσυμβόλαιο, ή ενα κανονικό συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας, κρίνει αν μια εταιρία ειναι η οικονομικότερη ή οχι.

 

Εχοντας τη διαχείριση 5 αριθμών Q τα τελευταία χρόνια, εχω να πω οτι σίγουρα δεν ειναι τοσο οικονομική όσο παλιά, αλλά είναι η οικονομικότερη απο τις 6 εταιρίες που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα.

 

Καθώς όλο και περισσότεροι μεταφέρουν τον αριθμό τους σε Q, γλυτώνεις πολλά λεπτα ομιλίας, αφού ουσιαστικα τα 1000 δεν τελειώνουν.

 

Με το 1GB/μηνα για 8 μηνες με 8€ ήμασταν βασιλιάδες. Τωρα που το διέκοψαν πρέπει να εχεις το νου σου στα καουντ νταουν.

 

Με 10€ το μηνα μπορείς να εχεις πολύ ιντερνετ (4GB) και 2-3 ωρες ομιλίας, ή περισσότερο χρόνο ομιλίας και λιγότερο ιντερνετ (1,5 GB).

Παρατηρώντας το ιστορικό των λογαριασμών μου, ειδα οτι ανα 2-3 μηνες γλυτώνουμε και εναν, άρα το κάθε νουμερο κοστίζει 80-100€/έτος.

Εντάξει, είπαμε οικονομία οικονομία, αλλά νομίζω οτι κάποιοι θέλουν τζάμπα.

 

Αν το δίκτυο της Q ειναι ικανοποιητικό για κάποιον, δεν υπάρχει αντίπαλος στο οικονομικό.

 

Αν κάποιος θέλει μεγάλους όγκους δεδομένων και πολλά λεπτα ομιλίας σε συνεχη βάση, τοτε ίσως θα ηταν πιο συμφέρον να διαπραγματευτεί ενα καροσυμβόλαιο, ή ενα κανονικό συμβόλαιο.

 

Πως μπορείς με 10 € να παίρνεις 4 GB internet και 2-3 ώρες ομιλίας; Μες ποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εκμεταλλευόμενος τα countdown ή προσωπικές προσφορές.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς με 10 € να παίρνεις 4 GB internet και 2-3 ώρες ομιλίας; Μες ποιο τρόπο;

 

3GB απο καουντ νταουν και 1 απο την ανανεωση

+ χρονο ομιλιας απο άλλο καουντ νταουν.

 

Εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που κατήργησαν το 1/8/8 βγαίνουν πολυ τακτικα καουντ νταουν με δεδομενα.

 

Παιζουν και προσωπικές προσφορες, αλλά δεν ασχολούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το ίντερνετ για μενα ειναι απιστευτα αργο, οποτε μονο για ομιλία ειναι χρησιμο (αν και εκει εχει καποια θεματακια)
Link to comment
Share on other sites

https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1708937/varia-onomata-sthn-koyrsa-gia-th-wind.html

 

Ηχηρά διεθνή ονόματα επενδυτικών ομίλων, όπως οι*BC Partners*και η*Warburg Pincus,*περιλαμβάνονται στον μακρύ κατάλογο των ενδιαφερόμενων funds για την απόκτηση της Wind Hellas.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, οι δύο βασικοί μέτοχοι της εταιρείας τηλεπικοινωνιών, η Golden Tree Asset Management (που κατέχει το 59,3%) και η Cyrus Capital Partners (ελέγχει το 35,6%), προχωρούν τη διαδικασία πώλησης, με σύμβουλο την J. P. Morgan.

 

Μάλιστα, έχουν ζητήσει*μη δεσμευτικές προσφορές στις 11 Δεκεμβρίου*με αποτέλεσμα τις τελευταίες ημέρες να παρατηρείται μεγάλη κινητικότητα μεταξύ επενδυτικών ομίλων. Κατά τις ίδιες πληροφορίες, η αξία (Enterprise Value) της εταιρείας αποτιμάται μεταξύ*800 εκατομμυρίων και ενός δισεκατομμυρίου ευρώ,*που είναι και η αποτίμηση που θεωρούν λογική οι βασικοί μέτοχοι.

 

Η συγκυρία θεωρείται ιδανική για τους μετόχους της Wind Hellas, καθώς η εταιρεία παρουσιάζει σημαντική βελτίωση των οικονομικών αποτελεσμάτων, ενώ η εγχώρια αγορά τηλεπικοινωνιών θα εμφανίσει και φέτος*θετικούς ρυθμούς ανάπτυξης.*Ταυτόχρονα σύντομα θα απαιτηθούν*νέα κεφάλαια*τόσο για την απόκτηση φάσματος συχνοτήτων, όσο και για την ανάπτυξη των δικτύων πέμπτης γενιάς (5G) στην κινητή τηλεφωνία, αλλά και για την περαιτέρω ανάπτυξη των δικτύων οπτικών ινών στη σταθερή τηλεφωνία.

 

Η προσπάθεια πώλησης της Wind Hellas έρχεται σε μια περίοδο ανακατατάξεων στην αγορά τηλεπικοινωνιών, καθώς βρίσκεται σε εξέλιξη και η συζήτηση για την πώληση της*ForthnetΦΟΡΘ 0,00%/Nova.*Ταυτόχρονα, όπως, προαναφέρθηκε, θα απαιτηθούν σημαντικά πρόσθετα κεφάλαια για την ανάπτυξη των δικτύων νέας γενιάς σε κινητή και σταθερή τηλεφωνία.

 

Οι δύο βασικοί μέτοχοι της Wind Hellas ελέγχουν συνολικά*το 94,6%*της απώτερης μητρικής της εταιρείας, της Crystal Almond Holdings Limited (“Holdco”) με έδρα τις νήσους Guernsey. Είχαν προαναγγείλει το σχέδιο αποχώρησης στο ενημερωτικό δελτίο για το πρόσφατο ομολογιακό δάνειο των 525 εκατ. ευρώ*που είχε παρουσιάσει το Euro2day.gr.

 

Μάλιστα, όπως επισημαίνεται στο ενημερωτικό,*«σ’ αυτή τη φάση, οι μέτοχοί μας προτίθενται, μετά την ολοκλήρωση της έκδοσης (σ.σ. του ομολογιακού) και εάν το επιτρέψουν οι συνθήκες της αγοράς, να διερευνήσουν τις*στρατηγικές επιλογές,*συμπεριλαμβανομένης και της πιθανής πώλησης του ομίλου».

 

Τον δρόμο για την προσπάθεια πώλησης της Wind Hellas άνοιξε η πρόσφατη έκδοση*πενταετούς ομολόγου, ύψους 525 εκατ. ευρώ,*μέσω του οποίου αναχρηματοδοτήθηκε παλαιότερο, και πολύ ακριβότερο, δάνειο, ενώ οι μέτοχοι έλαβαν σημαντικού ύψους μέρισμα που εκτιμάται στα 100 εκατ. ευρώ.

 

Την Πέμπτη η εταιρεία τηλεπικοινωνιών ανακοίνωσε*πως τα συνολικά έσοδα από υπηρεσίες στο τρίτο τρίμηνο του 2019 σημείωσαν άνοδο 5% ετησίως, στα 137,8 εκατ. και το προσαρμοσμένο EBITDA αυξήθηκε κατά 8,5% σε ετήσια βάση, στα 42,3 εκατ. ευρώ. Τα έσοδα σταθερής τηλεφωνίας σημείωσαν ετήσια αύξηση 2,3%, στα 40,9 εκατ. με τις συνολικές επενδύσεις του τριμήνου στα 16,6 εκατ. ευρώ.

 

Η διοίκηση της Wind Hellas ανακοίνωσε, επίσης, διπλασιασμό της βάσης πελατών*Δικτύου Νέας Γενιάς*(NGA) σε ετήσια βάση, με διείσδυση 19,8% στη συνολική βάση της σταθερής. Η πλατφόρμα συνδρομητικής τηλεόρασης Wind Vision προσέλκυσε 13.000 νέους συνδρομητές, διαμορφώνοντας τον συνολικό αριθμό των πελατών της στις 55.000 στο τέλος Σεπτεμβρίου, με διείσδυση 8,9% επί της συνολικής βάσης της σταθερής

 

Γιατι οταν κατακλεβεις την εταιρεια σου, το μονο που καταφερνεις ειναι να εχεις δυσαρεστημενους πελατες. Γιατι αρπαζοντας 100 εκατομμυρια ευρω πριν την πουλησεις, μονο ως πλιατσικο μπορει να θεωρηθει.

Γι αυτο προσπαθουν να βγαλουν απο την μυγα ξυγκι, απολυουν το προσωπικο κλπ.

Ελπιζω οι επομενοι ιδιοκτητες να μην εχουν τα ιδια μυαλα.

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1708937/varia-onomata-sthn-koyrsa-gia-th-wind.html

 

 

Γιατι οταν κατακλεβεις την εταιρεια σου, το μονο που καταφερνεις ειναι να εχεις δυσαρεστημενους πελατες. Γιατι αρπαζοντας 100 εκατομμυρια ευρω πριν την πουλησεις, μονο ως πλιατσικο μπορει να θεωρηθει.

Γι αυτο προσπαθουν να βγαλουν απο την μυγα ξυγκι, απολυουν το προσωπικο κλπ.

Ελπιζω οι επομενοι ιδιοκτητες να μην εχουν τα ιδια μυαλα.

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Κοίτα είναι εμφανές ότι προσπαθούσαν να ανεβάσουν την συνδρομητική βάση της σταθερής για αυτό και το ξεβρακωμα σε τιμές για να κλέψουν όσο ποιο πολλούς συνδρομητές σταθερής.

 

Τα ίδια και από τους μεταπωλητές προνομιακων sim και ιδιαίτερα της Q. 2 με 5 τηλέφωνα την εβδομάδα από διάφορους εξωτερικούς ντίλερ.

 

Είναι φως φανάρι ότι ήθελαν να ανεβάσουν τα νούμερα για να πάει για πώληση. Εξού και η επιθετική αναβάθμιση της γεωγραφικής κάλυψης ώστε να μπορέσουν να το έχουν ως όπλο στην φαρέτρα της διαπραγμάτευσης.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα άσχετα με τον συγκεκριμένο χώρο διαγράφηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι Ουγγαρία και δεν δουλεύει το νούμερο q που έχω.

Πάω να πάρω τηλ και κλίνει κατευθείαν.

Το τηλ είναι 2καρτο και το νούμερο κοσμοτε που έχω δουλεύει μια χαρά.

Παίζει ρόλο που στο q δεν έχω υπόλοιπο χρημάτων;

Έχω να βάλω κάρτα νομίζω 2 μήνες και στις 16-11 μου έληξε το υπόλοιπο

 

Edit

Έστειλα μήνυμα στο messenger και μου απάντησε ότι πρέπει να έχω υπόλοιπο έστω 0.01 λεπτό για δουλεύει το τηλέφωνο

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι Ουγγαρία και δεν δουλεύει το νούμερο q που έχω.

Πάω να πάρω τηλ και κλίνει κατευθείαν.

Το τηλ είναι 2καρτο και το νούμερο κοσμοτε που έχω δουλεύει μια χαρά.

Παίζει ρόλο που στο q δεν έχω υπόλοιπο χρημάτων;

Έχω να βάλω κάρτα νομίζω 2 μήνες και στις 16-11 μου έληξε το υπόλοιπο

 

ΠΩΣ θα καλέσει ΧΩΡΙΣ υπόλοιπο ?

Link to comment
Share on other sites

Μα αν το υπόλοιπο σου είναι μηδενικό , πως να σου επιτρέψει να κάνεις κλήση;;

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορείς να πραγματοποιείς κλήσεις χρησιμοποιώντας λεπτα απο πακετα ομιλίας, εστω και αν το χρηματικο υπόλοιπο ειναο "0".

 

Στο εξωτερικό προφανώς δεν θα ισχύει.

Μα που πας κι εσυ εξω με μηδενικό υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ θα καλέσει ΧΩΡΙΣ υπόλοιπο ?

 

Σωστο αυτό αλλά το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι ούτε δέχομαι κλήσεις

Λέει σε αυτούς που με καλούν ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος

Μπορώ να κάνω on line ανανέωση γι αυτό πήγα με μηδέν υπόλοιπο.

Θα βάλω κάρτα και θα σας πω αν δουλέψει

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορείς να πραγματοποιείς κλήσεις χρησιμοποιώντας λεπτα απο πακετα ομιλίας, εστω και αν το χρηματικο υπόλοιπο ειναο "0".

 

Στην Q αν εχεις 0 υπόλοιπο, μηδενίζονται και το υπόλοιπο των πακετων και αρα δεν μπορείς ούτε και εκει να καλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...