Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α μάλιστα. Αν κατάλαβα καλά αυτό έχει να κάνει μόνο με τα δεδομένα και τίποτα παραπάνω.

Το βρήκα και στις ρυθμίσεις δεδομένων.

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Αν κατάλαβα καλά αυτό έχει να κάνει μόνο με τα δεδομένα και τίποτα παραπάνω.

Το βρήκα και στις ρυθμίσεις δεδομένων.

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

η πραγματική περιαγωγή έχει να κάνει και με την ομιλία όταν είσαι εξωτερικό

φυσικά

 

αναρωτιέμαι όταν είσαι κοντά στα σύνορα και δεν θέλεις να εχεις ανοικτή την περιαγωγή για ευνόητους λόγους ..

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Αν κατάλαβα καλά αυτό έχει να κάνει μόνο με τα δεδομένα και τίποτα παραπάνω.

Το βρήκα και στις ρυθμίσεις δεδομένων.

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

Ολη η λειτουργια (και της φωνης) ειναι σε κατασταση roaming.Δεν αφορα μονο τα δεδομενα. Απλά οι συσκευες πιθανοτατα για λογους ασφαλειας εχουν τον διακοπτη που βλέπεις ειδικα για τα δεδομενα. Αυτον μπορεις να τον κλεισεις (οποτε δεν εχεις ιντερνετ). Τη γενικη κατασταση roaming για ομιλια και μηνυματα δεν μπορεις να την κλεισεις,ουτε το κανει η εταιρια γιατι αλλιως δεν θα εχεις τηλεφωνο.Με αλλα λογια το "R" θα εμφανιζεται μονιμως εφοσον η συσκευη σου το βγαζει. Η μονη περιπτωση να φυγει,ειναι η wind να αποφασισει να ενταξει την q στην κανονικη λειτουργια δικτυου οπως τα συμβολαια και το f2g. Στην πραξη δεν φαινεται να αλλάζει κατι ιδιαιτερα, οσον αφορα την τελικη εμπειρια του χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που λέτε.

Το περιγράφει σωστά ο kmpatra.

Ιδού η κάρτα μου σε ένα moto e :

 

2d3ed5247a021d41648c98f3a6781b1f.jpg8580f6224b4b2719ad349bf3b67ef220.jpg

 

 

Και στη συνέχεια η ίδια κάρτα σε ένα απλό nokia 222 :

e432b9e8b79b9dced2d9448e55584aba.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

η πραγματική περιαγωγή έχει να κάνει και με την ομιλία όταν είσαι εξωτερικό

φυσικά

 

αναρωτιέμαι όταν είσαι κοντά στα σύνορα και δεν θέλεις να εχεις ανοικτή την περιαγωγή για ευνόητους λόγους ..

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

δεν μου εχει τυχει να βρεθω σε τετοια περιοχη,θεωρητικά ομως και τα δεδομενα εκτιθενται σε κινδυνο χρεωσης,σε μεγαλυτερο βαθμο απ'ότι σε άλλες εταιρίες.Εκτος αν υπαρχει η χειροκινητη αναζητηση δικτυου,που συνισταται γενικα και για την ομιλία σε όλες τις εταιρίες,σε τέτοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

κάτι πρέπει να γίνεται διαφορετικά θα πρεπε να έχει γεμίσει με αναφορές για αυτό το θέμα από άτομα που ζουν παραμεθόρια,δεν και λίγα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιστευω το λυνουν με χειροκινητη αναζητηση.Οι μονιμοι κατοικοι ειδικα,θα εχουν συνηθισει και θα το χειριζονται σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις έβαλα τη sim σε ένα galaxy S5.

Εδώ βγάζει και ειδοποίηση ότι δεν έχουμε internet λόγω κλειστής περιαγωγής δεδομένων. Άρα γενικά λειτουργεί με roaming απλά κάποιες συσκευές διακρίνουν πως πρόκειται για εσωτερικό προφανώς,και δεν υπάρχει ένδειξη.

 

6418f0dde99ba1039f26efa8eb1126c9.jpg7fe07b0bef6fe5f5e38dc975151cb58a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια γρήγορη ερώτηση: Από Wind F2G σε Q χρειάζομαι καινούργια SIM της Q ή μένω με την υπάρχουσα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις καινούρια sim.

Η διαδικασία είναι απλή, γρήγορη και γίνεται σε κατάστημα Wind.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια γρήγορη ερώτηση: Από Wind F2G σε Q χρειάζομαι καινούργια SIM της Q ή μένω με την υπάρχουσα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Χρειάζεται νέα καρτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, επειδή πήγα την προηγούμενη Παρασκευή (όχι προχτές) για να το κάνω απευθείας Q από COSMOTE (αλλά επειδή δεν είχαν κάρτες Q το έκανα F2G) ισχύει ότι θέλει 30 μέρες για να κάνω μεταφορά σε Q από F2G?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως στο ειπαν? Κανονικα η αλλαγη γινεται αμεσα,απο λιγα λεπτα ως λιγες ωρες. Μηπως ομως επειδη ειναι νεα συνδεση,εχουν βαλει οριο 1 μηνα για την αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες Q και να μου δώσουν μια F2G ώστε μετά από 30 μέρες να ξαναπάω και να το κάνω Q.δεν ξερω αν γίνεται να το κάνω και κάτω από 30 μέρες. Είναι νέα σύνδεση στη Wind φορητότητα από COSMOTE

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι δεν έχουν κάρτες Q και να μου δώσουν μια F2G ώστε μετά από 30 μέρες να ξαναπάω και να το κάνω Q.δεν ξερω αν γίνεται να το κάνω και κάτω από 30 μέρες. Είναι νέα σύνδεση στη Wind φορητότητα από COSMOTE

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εγώ πρίν λίγες μέρες που τους ρώτησα για φορητότητα απο κοσμοτε σε Q μου είπαν ότι δεν γίνεται λόγω έλλειψης καρτών σιμ. Καινούριο νούμερο όμως σε Q μου έδωσαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρίν λίγες μέρες που τους ρώτησα για φορητότητα απο κοσμοτε σε Q μου είπαν ότι δεν γίνεται λόγω έλλειψης καρτών σιμ. Καινούριο νούμερο όμως σε Q μου έδωσαν κανονικά.

 

Ισχύει ότι υπάρχει έλλειψη, στην Αθήνα ρώτησα σε 3-4 wind, τελικά είχε μόνο στο Mall Athens στο Μαρούσι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εξηγείται...Εχω κάνει αίτηση από Cosmote σε Q από την προηγούμενη εβδομάδα και μετά το πρώτο τηλέφωνο δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Ο Κουριερ θα ερχόταν Πέμπτη,περίμενα και δεν ήρθε ποτέ και μετά άρχισα τα τηλέφωνα και δεν φαινόταν κάποια αίτηση λέει στο σύστημα και ξανά στο 13800 και στο messenger τους και τίποτα.Εφτασα να κάνω 3 αιτήσεις σε F2G και 1 σε Q και να μην μου λέει κανένας τίποτα.Στο messenger μου ζητάνε λίγο χρόνο για να με ενημερώσουν και μετά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτότυπο countdown με 150 λεπτά προς 3€.

Χωρίς βιασύνη.

 

Επίσης έχουν αξιόλογα "μωβ δώρα":

 

1. 400 λεπτά προς όλους & 1gb για 30 ημέρες με 5€

 

2. 2gb για 30 ημέρες με 3€

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχουν αξιόλογα "μωβ δώρα":

 

1. 400 λεπτά προς όλους & 1gb για 30 ημέρες με 5€

 

2. 2gb για 30 ημέρες με 3€

Το πρώτο είναι για όλους το δεύτερο μόνο για τους μώβ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

EOPTAΣTIKH ΠPOΣΦOPA: 10GB MONO ME 10€ KAI ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 10GB ΣTO 12000 H EΛA ΣE ENA KATAΣTHMA WIND EΩΣ 31/12!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο είναι για όλους το δεύτερο μόνο για τους μώβ

 

Όλες οι μωβ προσφορές είναι μια μορφή των ειδικών προσφορών που παίρναμε με SMS και τώρα εμφανίζονται (όχι όλες) και στην εφαρμογή με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

απο που προκυπτει οτι το πρωτο ειναι για ολους? υπαρχει καποιο μηνυμα που μπορεις να στειλεις για να το παρεις? εμενα σε 2 νουμερα δεν βγάζει τίποτα,ενω στο τρίτο εχει την προσφορα 500' και 50 μηνυματα με 4,44€.
Link to comment
Share on other sites

απο που προκυπτει οτι το πρωτο ειναι για ολους? υπαρχει καποιο μηνυμα που μπορεις να στειλεις για να το παρεις? εμενα σε 2 νουμερα δεν βγάζει τίποτα,ενω στο τρίτο εχει την προσφορα 500' και 50 μηνυματα με 4,44€.

Για μένα λες ?

Αν ναι τα πρώτα εννοώ τα countdown

Και τα δεύτερα είναι τα μώβ

Και όχι το πρώτο από τα μώβ

Επειδη έκανε παράθεση το έγραψα έτσι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...