Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτά τα έκανα, τώρα αν δω και έχει πάλι θέμα σε κανα μισάωρο θα καταργήσω το apn και θα το ξαναεισάγω

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

και δες εαν η επιλογή για περιαγωγή δεδομένων ειναι ενεργοποιημένη ή απενεργοποιημένη.

Να ειναι ενεργοποιημένη

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

και δες εαν η επιλογή για περιαγωγή δεδομένων ειναι ενεργοποιημένη ή απενεργοποιημένη.

Να ειναι ενεργοποιημένη

 

όπως προείπα τις ρυθμίσεις τις είχα εδώ και ένα χρόνο και δούλευε άψογα. Σήμερα μουλάρωσε και είπα μπας και η q έκανε κάτι και πρέπει να αλλάξω κάτι, εξ'ου και τα screenshot που ανέβασα πιο πάνω να δει κάποιος με note 4 αν θέλει κάτι να σβήσω ή να γράψω

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

όπως προείπα τις ρυθμίσεις τις είχα εδώ και ένα χρόνο και δούλευε άψογα. Σήμερα μουλάρωσε και είπα μπας και η q έκανε κάτι και πρέπει να αλλάξω κάτι, εξ'ου και τα screenshot που ανέβασα πιο πάνω να δει κάποιος με note 4 αν θέλει κάτι να σβήσω ή να γράψω

 

Παρε 8005000200 σε καποια φαση λεει για τις ρυθμισεις internet επιλογη 4 και ακολουθησε της οδηγιες

 

Ειναι χωρις χρεωση το τηλ

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

έσβησα το apn τελικά και το ξαναπέρασα με τα ίδια στοιχεία :wacko: δείχνει κανονικά το σηματάκι αλλά οκ έχω το γνωστό και μη εξαιρετέο πρόβλημα με το κάκιστο σήμα οπότε σέρνεται ο δίας. θενκς για τις απαντήσεις

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Που εισαι και εχεις κακιστο σημα? Οκ, σε σχεση με τις αλλες 2 ειναι ενα κλικ πισω, αλλα κακιστο δε το λες.
Link to comment
Share on other sites

Που εισαι και εχεις κακιστο σημα? Οκ, σε σχεση με τις αλλες 2 ειναι ενα κλικ πισω, αλλα κακιστο δε το λες.

 

 

 

Ακριβως..αλλα ανατολικα που ειμαι η Π.Συνδικα απο την Μεγαλου Αλεξανδρου μεχρι το στρογγυλο εχει αρκετο Edge και ελαχιστο 3G.Καλαμαρια και Βοτση μια χαρα ειναι οπως και Χαριλαου και Πυλαια-Ανω Τουμπα.Απλα στο ΔΑΚ Πυλαιας και στα στενα της Περραιβου εχει αρκετο Edge και το 3G χανεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα προχθές (Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου) αίτημα στη φόρμα επικοινωνίας της Wind, για να λάβω την προσφορά των 1500' προς όλους+1,5 GB με 8 ευρώ, στον Q αριθμό μου. Η απάντηση που έλαβα σήμερα, είναι για γέλια, ως συνήθως:

Αξιότιμε κύριε X,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας και βάσει του αιτήματος με αριθμό 37-3413651132,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν ελέγχου από το αρμόδιο τμήμα η συγκεκριμένη προσφορά πρόκειται για ειδική προσφορά που δεν είναι πλέον διαθέσιμη.

Με εκτίμηση,

X X

WIND Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών

μια από τα ίδια και σε μένα
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν λάβατε τα μηνύματα προσφοράς ή δεν σας απάντησε θετικά η Wind, δοκιμάσατε να στείλετε sms ενεργοποίησης του πακέτου που σας ενδιαφέρει;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια και σε μένα

 

Έστειλα προχθές (Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου) αίτημα στη φόρμα επικοινωνίας της Wind, για να λάβω την προσφορά των 1500' προς όλους+1,5 GB με 8 ευρώ, στον Q αριθμό μου. Η απάντηση που έλαβα σήμερα, είναι για γέλια, ως συνήθως:

Αξιότιμε κύριε X,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας και βάσει του αιτήματος με αριθμό 37-3413651132,θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κατόπιν ελέγχου από το αρμόδιο τμήμα η συγκεκριμένη προσφορά πρόκειται για ειδική προσφορά που δεν είναι πλέον διαθέσιμη.

Με εκτίμηση,

X X

WIND Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών

Αν μου στειλουν και εμενα τετοια απαντηση, θα παρω τις τρεις γραμμες μου και την εκανα.... δεν θα τους νοιαξει, αλλα τα 30+ ευρω που δινω καθε μηνα δεν θα τα ξαναδουν....

μπορουν να κοροιδευουν λιγους για πολυ ή πολλους για λιγο......

Link to comment
Share on other sites

γραψε με μικρα τα στοιχεια (myq αντι για MYQ)

Ονομα: Q-TELECOM

APN: myq

Τυπος APN: default,supl

 

Και εισαι ετοιμος. Note 4 s6 s6 edge δουλευει αριστα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Αν μου στειλουν και εμενα τετοια απαντηση, θα παρω τις τρεις γραμμες μου και την εκανα.... δεν θα τους νοιαξει, αλλα τα 30+ ευρω που δινω καθε μηνα δεν θα τα ξαναδουν....

μπορουν να κοροιδευουν λιγους για πολυ ή πολλους για λιγο......

αλλά ακόμα και να σου δώσουν την προσφορά , τα 30 ευρώ τον μήνα δεν θα τα ξαναδούν , και για αυτό δεν το κάνουν . Προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τους έχω στείλει mail από τη Φόρμα από Δευτέρα το βράδυ. Ακόμα καμία απάντηση... Τους ζήτησα καταρχήν την προσφορά με τα 3€ που δίνουν 200' προς όλους και 1GB σε παρατημένους αριθμούς και αν δε γίνεται αυτή, να μου δώσουν εκείνη με τα 8€ και τα 1500'+1500ΜΒ... Διαφορετικά τους είπα ότι δεν πρόκειται να κάνω ανανέωση στην Q, που λήγει σε 7-8 μέρες το 6μηνο... :p Ίδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα Δευτέρα βράδυ το αίτημα και χθες (σήμερα έλαβα την απάντησή τους), μου ήρθε η εξής καταπληκτική (!!!) προσφορά: "Μόνο για σένα: 100Λ προς όλους μόνο με 3 ευρώ και κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο! Στείλε 13 στο 12410 έως 02/03". Μιλάμε για γελοιότητες. Η συγκεκριμένη "προσφορά", μου έχει έρθει καμία 15αριά φορές αυτή την εβδομάδα. Άλλες τόσες φορές, μου έχει έρθει μήνυμα, που μου υπενθυμίζει (λέτε να το ξεχάσω?) ότι με την πρώτη online ανανέωση 10 ευρώ του μήνα, λαμβάνω 1 GB+1000' προς Q. Ούτε μία προσφορά της προκοπής δε μου έχει έρθει, εδώ και ένα χρόνο περίπου κι'ας είναι το τέταρτο νούμερό μου, στο οποίο δεν καταναλώνω ούτε ένα ευρωλεπτό το μήνα. Έχω λάβει ήδη την απόφασή μου, σχετικά με το συγκεκριμένο αριθμό: Το υπόλοιπό μου (269,88 ευρώ, που είχαν μαζευτεί από την προσφορά του πρώτου θέματος+ συντήρηση του υπολοίπου με μία κάρτα ανά εξάμηνο), λήγει την 1η Ιουλίου. Έως τότε, θα περιμένω μήπως και μου έρθει κάποια καλή προσφορά. Αν δεν έρθει τίποτα, είτε θα χαρίσω ολόκληρο το ποσό στο χαμόγελο του παιδιού και στα παιδικά χωριά SOS (όχι, δεν πρόκειται ν'αφήσω να μου το φάει η Wind, ακόμα κι'αν το έχω για πέταμα), είτε θα το πουλήσω σε τιμή ευκαιρίας, μεταβιβάζοντας βέβαια και τη γραμμή στον αγοραστή. Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

αλλά ακόμα και να σου δώσουν την προσφορά , τα 30 ευρώ τον μήνα δεν θα τα ξαναδούν , και για αυτό δεν το κάνουν . Προφανώς.

μα αν δωσουν τα 1500' &1500ΜΒ με 8 ευρω θα πρεπει να βαζω 10 ευρω αρα Χ3 = 30 ;)

οπως και να εχει η επιλογη ειναι δικη τους, ή με ξεχνανε ή δινουν αυτο που πρεπει... δεν μπορει σε καποιους να ερχεται ακομα και τωρα το μνμ και σε καποιους να μην εχει ερθει ποτε.

Αρχισα να αισθανομαι κοροιδο που βαζω καθε μηνα λεφτα στις καρτες μου....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα Δευτέρα βράδυ το αίτημα και χθες (σήμερα έλαβα την απάντησή τους), μου ήρθε η εξής καταπληκτική (!!!) προσφορά: "Μόνο για σένα: 100Λ προς όλους μόνο με 3 ευρώ και κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο! Στείλε 13 στο 12410 έως 02/03". Μιλάμε για γελοιότητες. Η συγκεκριμένη "προσφορά", μου έχει έρθει καμία 15αριά φορές αυτή την εβδομάδα. Άλλες τόσες φορές, μου έχει έρθει μήνυμα, που μου υπενθυμίζει (λέτε να το ξεχάσω?) ότι με την πρώτη online ανανέωση 10 ευρώ του μήνα, λαμβάνω 1 GB+1000' προς Q. Ούτε μία προσφορά της προκοπής δε μου έχει έρθει, εδώ και ένα χρόνο περίπου κι'ας είναι το τέταρτο νούμερό μου, στο οποίο δεν καταναλώνω ούτε ένα ευρωλεπτό το μήνα. Έχω λάβει ήδη την απόφασή μου, σχετικά με το συγκεκριμένο αριθμό: Το υπόλοιπό μου (269,88 ευρώ, που είχαν μαζευτεί από την προσφορά του πρώτου θέματος+ συντήρηση του υπολοίπου με μία κάρτα ανά εξάμηνο), λήγει την 1η Ιουλίου. Έως τότε, θα περιμένω μήπως και μου έρθει κάποια καλή προσφορά. Αν δεν έρθει τίποτα, είτε θα χαρίσω ολόκληρο το ποσό στο χαμόγελο του παιδιού και στα παιδικά χωριά SOS (όχι, δεν πρόκειται ν'αφήσω να μου το φάει η Wind, ακόμα κι'αν το έχω για πέταμα), είτε θα το πουλήσω σε τιμή ευκαιρίας, μεταβιβάζοντας βέβαια και τη γραμμή στον αγοραστή. Θα δούμε.

 

~270€ υπόλοιπο??!! Το τερμάτισες! :p Εγώ έχω 6,29€ μέσα και λυπάμαι να τα χάσω... :lol: To κακό είναι πως έχω ενεργή και την προσφορά του 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες με 8€, οπότε αν μηδενίσει το υπόλοιπο και χρειαστώ την κάρτα για speedtest ή για ίντερνετ γενικότερα, δε θα λειτουργούν τα ΜΒ... :worry: Αλλά ούτως ή άλλως, τον περισσότερο χρόνο η κάρτα μου της Q "κάθεται" σε ένα παλιό 2G κινητό (αυτό της φωτό μου)... :p

Link to comment
Share on other sites

μα αν δωσουν τα 1500' &1500ΜΒ με 8 ευρω θα πρεπει να βαζω 10 ευρω αρα Χ3 = 30 ;)

οπως και να εχει η επιλογη ειναι δικη τους, ή με ξεχνανε ή δινουν αυτο που πρεπει... δεν μπορει σε καποιους να ερχεται ακομα και τωρα το μνμ και σε καποιους να μην εχει ερθει ποτε.

Αρχισα να αισθανομαι κοροιδο που βαζω καθε μηνα λεφτα στις καρτες μου....

Αν εξακολουθήσεις να πληρώνεις τα ίδια δεν μπορώ να καταλάβω τι έννοια έχει η προσφορά.

Πιστεύω ότι η προσφορά έχει νόημα τότε και μόνο τότε αν πρόκειται να μειώσεις το κόστος. Αν σου φτάνουν τα 10 ευρώ τον μήνα δεν υπάρχει λόγος να λάβεις κάποια προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου στειλουν και εμενα τετοια απαντηση, θα παρω τις τρεις γραμμες μου και την εκανα.... δεν θα τους νοιαξει, αλλα τα 30+ ευρω που δινω καθε μηνα δεν θα τα ξαναδουν....

μπορουν να κοροιδευουν λιγους για πολυ ή πολλους για λιγο......

 

Μα απο τη στιγμη που ζητάς κατι χωρις να εχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά πως ειναι δυνατόν να το απαιτείς κιολας ;;;....

Αν και δεν γνωρίζω κανένα Q να εχει τη φοιτητική ή ειδική προσφορα ...

 

Αν εισαι εν ενέργεια φοιτητής πήγαινε να παρεις ενα νέο f2g. Εσυ δεν εισαι ούτε φοιτητής ζητάς και στο υπάρχον νουμερο την προσφορα ....

Link to comment
Share on other sites

Αν εξακολουθήσεις να πληρώνεις τα ίδια δεν μπορώ να καταλάβω τι έννοια έχει η προσφορά.

Πιστεύω ότι η προσφορά έχει νόημα τότε και μόνο τότε αν πρόκειται να μειώσεις το κόστος. Αν σου φτάνουν τα 10 ευρώ τον μήνα δεν υπάρχει λόγος να λάβεις κάποια προσφορά.

δλδ να μην εχω μια παραπανω ανεση αν θελω να μιλησω πιο πολυ ή να σερφαρω... οκ

Μα απο τη στιγμη που ζητάς κατι χωρις να εχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά πως ειναι δυνατόν να το απαιτείς κιολας ;;;....

Αν και δεν γνωρίζω κανένα Q να εχει τη φοιτητική ή ειδική προσφορα ...

 

Αν εισαι εν ενέργεια φοιτητής πήγαινε να παρεις ενα νέο f2g. Εσυ δεν εισαι ούτε φοιτητής ζητάς και στο υπάρχον νουμερο την προσφορα ....

δεν ξερω για φοιτητικα και τι αλλο εχει, ξερω οτι καποιοι (που δεν ειναι ή δεν εχουν φοιτητικο πακετο, παιρνουν αυτες τις προσφορες.

αν υποθεσω οτι το 1500&1500 ειναι φοιτητικο, το 300' & 1000ΜΒ σιγουρα δεν ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=408

Μόλις είδα τον τίτλο, φοβήθηκα μήπως αφορούσε τα πακέτα των 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μα απο τη στιγμη που ζητάς κατι χωρις να εχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά πως ειναι δυνατόν να το απαιτείς κιολας ;;;....

Αν και δεν γνωρίζω κανένα Q να εχει τη φοιτητική ή ειδική προσφορα ...

 

Αν εισαι εν ενέργεια φοιτητής πήγαινε να παρεις ενα νέο f2g. Εσυ δεν εισαι ούτε φοιτητής ζητάς και στο υπάρχον νουμερο την προσφορα ....

1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ+1500MB MONO ME 8€! MHN ΞEXNAΣ OTI MΠOPEIΣ NA ENEPΓOΠOIEIΣ KAΘE MHNA TO ΠIO OIKONOMIKO ΠAKETO THΣ AΓOPAΣ. ΣTEIΛE SMS 1500 ΣTO 12410

Link to comment
Share on other sites

Μα απο τη στιγμη που ζητάς κατι χωρις να εχεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά πως ειναι δυνατόν να το απαιτείς κιολας ;;;....

Αν και δεν γνωρίζω κανένα Q να εχει τη φοιτητική ή ειδική προσφορα ...

 

Αν εισαι εν ενέργεια φοιτητής πήγαινε να παρεις ενα νέο f2g. Εσυ δεν εισαι ούτε φοιτητής ζητάς και στο υπάρχον νουμερο την προσφορα ....

 

καλο είναι να διαβάζουμε το θέμα και λιγο πιο πισω για να μην γράφουμε τα ίδια. Δεν υπάρχει φοιτητικό στην q, σε κάποιους ήρθε sms με την ειδική προσφορά 1500' και 1,5 γιγα με 8 ευρώ. Το ίδιο γίνεται και με πολλούς (μη φοιτητές) στο f2g (έρχεται σε υπάρχοντα νούμερα με την διαφορά οτι εκεί δίνεται στα 8,5).Γι'αυτό πολλοί το ζητάνε από την φόρμα.Σε κάποιους από εδω (σελ.757) το δώσανε μετά από αίτηση στη φόρμα.Μάλλον μαζευτήκανε πολλές αιτήσεις και άρχισαν να ρίχνουν άκυρο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πληρωνεις 5 ευρω μια φορα, σε καθε ανανεωση(2 το μηνα) σε δινουν 300 λεπτα(προς ολους? 3λεπτη φανταζομαι η χρεωση)?

Πιο καλα και απ το καλα ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...