Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε αν κυκλοφορούν microsim ή είναι ακόμα με το παλιό σύστημα των κανονικών sim που τις κόβουμε ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν κυκλοφορούν microsim ή είναι ακόμα με το παλιό σύστημα των κανονικών sim που τις κόβουμε ;

 

Κυκλοφορούν σε μορφή mulitsim. Εγώ το Σάββατο άλλαξα δύο παλιές κάρτες sim δωρεάν με την προσδοκία να είναι 4G, όμως τελικά δεν ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα μπερδεύτηκε ο υπάλληλος που σου απάντησε.Στο μήνυμα που έρχεται αφού ενεργοποιησεις την προσφορά γράφει πως θα έχεις 1GB για όλο το 2015.Δε θα είχε νόημα εξάλλου να δώσουν προσφορά 1GB για ένα μήνα 8 ευρώ.

Ε μα ναι! Τι σόι προσφορά θα ήταν; :p

 

[quote=bebes;6031168

η προσφορα αυτη θα ηταν καλη για δευτερη γραμμη πχ σε ταβλετ 3G, με 8€ θα ειχες ιντερνετ μεχρι τελος του χρονου ;)

 

και αυτό παίζει, αν και πιστευώ ότι οι ανάγκες μας σε data αυξάνονται συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!!

Παιδία εγώ πήρα εχθές το βράδυ την εξυπηρέτηση πελάτων και με επιβεβαιώσαν πως αυτοί που ενεργοποιήσαν την προσφορά χωρίς να έχουν λάβει το μύνημα δεν θά εχούν 1GB κάθε μήνα για 1 χρόνο αλλά μόνο για τον επόμενο μήνα.

Οπότε πάλι κάλα που δεν την ενεργοποιήσα. Καθέ εμπόδιο για καλό τελικά!!!!!!!!!!!! :)

ΟΠΟΤΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ! ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΧΑΜΕΝΟΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ!!!!

 

Με προβληματιζουν λιγο αυτες οι απαντησεις και στο facebook. Δεν αποκλειεται βεβαια να ειναι ανενημερωτος υπαλληλος αλλα ειναι γραπτα. Και στα γραπτα πρεπει να ειναι πιο προσεκτικοι στο τι λενε.

 

https://www.facebook.com/Qkiniti/posts/925210130876282

 

https://www.facebook.com/Qkiniti/posts/925807007483261

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πώς απενεργοποιούμε τον τηλεφωνητή;

 

Πληκτρολόγησε ##002#

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

2015 GIGA ΠPOΣΦOPA! AΠO ΣHMEPA KAI KAΘE MHNA MEXPI TO TEΛOΣ TOY 2015 ΘA EXETE ΔΩPO 1GB MOBILE INTERNET!

Μολις ενεργοποιησα τη προσφορα σε καινουργιο νουμερο που πηρα δωρεαν σημερα το πρωι απο καταστημα wind.

Μου ηρθε και το παραπανω μηνυμα επιβεβαιωσης.

Edited by aris1417
Link to comment
Share on other sites

τα νεα νουμερακια τα δινουν δωρεαν wind κ public;

 

ρωτησα στο τσατ της wind κ λενε θελουν 5ε ειτε για wind ειτε για q αν κ καποιοι τα παιρνουν δωρεαν απο οτι γραφουν στο φορουμ,τι να πεις...

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω μια Q card, την οποία δεν χρησιμοποιούσα και πολύ και τελικά την κατέστρεψα προσπαθώντας να την κόψω με sim cutter.

Εχω κάποιο υπόλοιπο μέσα, μπορώ να κάνω φορητότητα αριθμού σε free2go και άν ναι, θα μου δώσουν καινούρια sim και θα κρατηθεί το υπόλοιπο?

Ευχαριστώ.

 

Αν πας σε F2G θα χάσεις το υπόλοιπο.

Να τι μπορεις να κάνεις: Θα πας σε ένα κατάστημα και θα ζητήσεις κάρτα 4G , Αυτήν την εποχή την αλλάζουν δωρεάν όλα τα καταστήματα αν πεις την μαγική λέξη 4G ( γιατι οι παλιές δεν παίζουν με 4G) .

 

 

τα νεα νουμερακια τα δινουν δωρεαν wind κ public;

 

ρωτησα στο τσατ της wind κ λενε θελουν 5ε ειτε για wind ειτε για q αν κ καποιοι τα παιρνουν δωρεαν απο οτι γραφουν στο φορουμ,τι να πεις...

Τα καταστήματα WIND τα δίνουν δωρεάν. Για Public δεν γνωρίζω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε F2G θα χάσεις το υπόλοιπο.

Να τι μπορεις να κάνεις: Θα πας σε ένα κατάστημα και θα ζητήσεις κάρτα 4G , Αυτήν την εποχή την αλλάζουν δωρεάν όλα τα καταστήματα αν πεις την μαγική λέξη 4G ( γιατι οι παλιές δεν παίζουν με 4G) .

Πήγα σε ένα κατάστημα εδώ στην περιοχή μου, που συνεργάζεται με την Wind, (και μετά απο επικοινωνία τους με τα κεντρικά όπως μου είπαν), η προσφορά για δωρεάν αλλαγή sim 4G δέν ισχύει για την επαρχία γιατί δεν υπάρχει καλό σήμα 4G. Τρέχα γύρευε...:mad:

Link to comment
Share on other sites

σχεδον σωστα στο ειπανε.Η προσφορα δωρεαν sim ειναι για Αθηνα-Θεσσαλονικη,γιατι στην επαρχία δεν υπάρχει 4g.
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα WIND τα δίνουν δωρεάν. Για Public δεν γνωρίζω.

 

Σήμερα σε κατάστημα wind Θεσ/νίκης έδωσα €5 για νουμερο Q ( το ποσο μπαίνει στο λογαριασμό σου).( ακόμα δε το τσεκαρα το υπολοιπο, και δεν ασχοληθηκα καθόλου με τη καρτα

λόγω δουλειας,αύριο θα δω τι ακριβως παιζει).

Link to comment
Share on other sites

σχεδον σωστα στο ειπανε.Η προσφορα δωρεαν sim ειναι για Αθηνα-Θεσσαλονικη,γιατι στην επαρχία δεν υπάρχει 4g.

Ε θα πάω σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη να την αλλάξω..., 15 λεπτά μακριά είμαι :p

Link to comment
Share on other sites

noμίζω πως ίσως να μην χρειάζεται για αρκετούς η αντικατάσταση.

πχ εγω αντικατέστησα πριν απο μήνες την κάρτα sim μου λόγω του iphone 6 (nanosim) και τώρα παρατηρώ πως υπάρχει η επιλογή του LTE μέσα στις ρυθμίσεις.

Εαν δεν το υποστήριζε η κάρτα φαντάζομαι πως δεν θα εμφανιζόταν.

Οπότε ελέγξτε το πριν προβείτε στην αντικατάσταση.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι ενεργοποίησα την προσφορά του 1GB για το 2015, χωρίς να έχω λάβει το SMS.

Είχα υπόλοιπο 8,47 ευρώ στο λογαριασμό μου πριν την ενεργοποίηση.

Τώρα έχω, προφανώς, 0,47 ευρώ.

 

Ελπίζω να μην το μετανιώσω, γιατί μερικοί καχύποπτοι λένε ότι θα μας τα φάνε με τη daily χρέωση....

Άντε να δούμε!

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις με καινουργια συνδεση το ενεργοποιησε το πακετο με 8 ευρω;;;

 

Ελεγα να μεταφερω τo cu της μαναςμ σε q γιατι ρουφαει ιντερνετ πολυ οταν ειναι εξω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις με καινουργια συνδεση το ενεργοποιησε το πακετο με 8 ευρω;;;

 

Ελεγα να μεταφερω τo cu της μαναςμ σε q γιατι ρουφαει ιντερνετ πολυ οταν ειναι εξω...

Η προσφορά τα σπάει πραγματικά και από τι διαβάζω ισχύει και για τους νέους;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι απο whatsup ηθελα να ερθω στην q κ πηγα public μου ειπαν οτι αφου κρατησαν τα στοιχεια μου θα με παρουν τηλ. να παω να υπογραψω κ sms δεν μου ρθε που να λεει για το αιτημα φορητοτητας κλπ.

Υπαρχει τροπος να το κανω online κ να παραλαβω απο καταστημα wind την sim καρτα, επειδη δεν θελω να μπλεξω με courier κλπ;

Ευχαριστω

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το support της q παντως! μπραβο τους!

χθες εστειλα στο fb παραπονα για σημα και μολις με πηραν τηλεφωνο για λεπτομερειες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις με καινουργια συνδεση το ενεργοποιησε το πακετο με 8 ευρω;;;

 

Ελεγα να μεταφερω τo cu της μαναςμ σε q γιατι ρουφαει ιντερνετ πολυ οταν ειναι εξω...

 

Μόλις το έκανα. Νούμερο που το πήρα από κατάστημα wind την περασμένη Παρασκευή, και χωρίς υπόλοιπο μέσα, πήγα και έκανα αντικατάσταση κάρτας SIM δωρεάν για 4G, ζήτησα να μου κάνουν μια ανανέωση 11€ και πριν λίγο δοκίμασα να στείλω 100 στο 12000 και αμέσως μου ήρθε το μήνυμα πως θα μου δίνει κάθε μήνα 1gb μέχρι το τέλος 15.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και πιάνει από ότι βλέπω LTE δίκτυο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά ο σειριακός της αριθμός άρχιζει από 89300909.
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω καρτα (νεα συνδεση), εβαλα 10€ και μου εδωσε 500Mb + 1000' προς Q ,εστειλα μηνυμα και πηρα 1Gb καθε μηνα για το 2015....:D
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω καρτα (νεα συνδεση), εβαλα 10€ και μου εδωσε 500Mb + 1000' προς Q ,εστειλα μηνυμα και πηρα 1Gb καθε μηνα για το 2015....:D

Ωραιος!Την ανανεωση την εκανες με καρτα απο περιπτερο;

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω καρτα (νεα συνδεση), εβαλα 10€ και μου εδωσε 500Mb + 1000' προς Q ,εστειλα μηνυμα και πηρα 1Gb καθε μηνα για το 2015....:D

Τι εννοείς? Εμένα στο SMS που ήρθε λέει στείλε "100" στο 12000 με 8€ για ένα Gb κάθε μήνα, για ένα χρόνο...

 

Αλλά έλεγα μην έχει τίποτα ψιλά γράμματα, και ακόμα δεν το ενεργοποίησα...

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...