Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιος!Την ανανεωση την εκανες με καρτα απο περιπτερο;

 

Οχι, η ανανεωση των 10ευρω εγινε απο καταστημα wind που εγινε και η αγορα της sim (μου χρεωσαν 5ευρω την sim....)

Edited by haralabosG
Link to comment
Share on other sites

Οχι, η ανανεωση των 10ευρω εγινε απο καταστημα wind που εγινε και η αγορα της sim (μου χρεωσαν 5ευρω την sim....)

Κανονικα επρεπε να παρεις bonus ανανεωσης για τα 10 ευρω 1gb και οχι 500mb.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα επρεπε να παρεις bonus ανανεωσης για τα 10 ευρω 1gb και οχι 500mb.

 

Μονο εαν γινει online (online ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω πιστωτικής, χρεωστικής και προπληρωμένης κάρτας ή PayPal).Εμενα στο καταστημα η αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Μονο εαν γινει online (online ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω πιστωτικής, χρεωστικής και προπληρωμένης κάρτας ή PayPal).Εμενα στο καταστημα η αγορα...

Αν δεις εδω http://www.wind.gr/gr/q/ananeosi-hronou/offline-ananeosi/ λεει για 1gb

Link to comment
Share on other sites

Οχι, η ανανεωση των 10ευρω εγινε απο καταστημα wind που εγινε και η αγορα της sim (μου χρεωσαν 5ευρω την sim....)

 

Οπως σου ειπε κι παραπανω φιλος, σε αυτη την περιπτωση (ανανεωση 10E απο wind) παιρνεις 1GB data και οχι 500mb

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον τον πρωτο μηνα με την online ανανεωση, συν μπονους για καινουργιους, μπονους προσφορα 2015 κλπ εχω συνολικα 3148mb ! Καθολου ασχημα! Και θα βγει κι ολη η υπολοιπη χρονια τζαμπα με το 1 γιγα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον τον πρωτο μηνα με την online ανανεωση, συν μπονους για καινουργιους, μπονους προσφορα 2015 κλπ εχω συνολικα 3148mb ! Καθολου ασχημα! Και θα βγει κι ολη η υπολοιπη χρονια τζαμπα με το 1 γιγα!

 

Τελικα μετα την εγγραφη στο MyQ σαν συνολο περιπου και εγω εχω για τον πρωτο μηνα ~3100Μb.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Και θα βγει κι ολη η υπολοιπη χρονια τζαμπα με το 1 γιγα!

Ρε παιδιά για να ποια προσφορά μιλάτε; Αυτή με τα 8€ για ένα 1Gb κάθε μήνα για ένα χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

τα νεα νουμερακια τα δινουν δωρεαν wind κ public;

 

ρωτησα στο τσατ της wind κ λενε θελουν 5ε ειτε για wind ειτε για q αν κ καποιοι τα παιρνουν δωρεαν απο οτι γραφουν στο φορουμ,τι να πεις...

 

Στο καταστημα Public των Χανιων παντως τα Q πακετα τα εχουν στο ταμειο διπλα σε σταντ και τα δινουν δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να ποια προσφορά μιλάτε; Αυτή με τα 8€ για ένα 1Gb κάθε μήνα για ένα χρόνο;

 

Ναι αλλα ειναι για 9 μηνες (μεχρι τελους του χρονου), οχι για ενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι για 9 μηνες (μεχρι τελους του χρονου), οχι για ενα χρονο.

Έχεις εξακριβώσει αν λειτουργεί συνδυαστικά μαζί με την ανανέωση των 10€ που δίνει ένα Gb ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εξακριβώσει αν λειτουργεί συνδυαστικά μαζί με την ανανέωση των 10€ που δίνει ένα Gb ακόμα;

 

Ισχύει κανονικά η προσφορά των 1000 mb με την ανανέωση των 10 ευρώ σε κατάστημα ή online σε συνδυασμό με την προσφορά των 8 ευρώ μέχρι το τέλος του 2015. Βέβαια η προσφορά των 1000 mb της ανανέωσης των 10 ευρώ μπορεί ανά πάσα στιγμή να μην ισχύει.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Σήμερα εντελώς τυχαία τσεκαροντας το υπολοιπο που έχω καλεσα 1225 και είδα οτι μου αφαίρεσαν 4,40 ευρώ απο το υπολοιπο μου.Πατώντας την επιλογή 1 στη συνέχεια είδα οτι μου εχουν βάλει bonus ομιλίας 4,40 ευρώ που ισχύουν μεχρι 23 Σεπτεμβρίου χωρίς εγώ να έχω αγοράσει καποιο πακέτο ομιλίας.Πήρα τηλέφωνο στη q και αφού τσέκαραν το λογαριασμό μου μου είπαν ότι πραγματι δεν είναι ενεργοποιημένο απο μένα κάποιο πακέτο και θα το τσεκάρουν αυτοί στέλνοντας κάποιο αίτημα για ανάλυση λογαριασμού!!!Τι είναι αυτό;; Πρώτη φορά μου συμβαίνει...Εχει συμβεί σε κανεναν απο εσάς;;
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα 'χαμε, το να ενεργοποιουνται τα πακετα απο μονα τους μας ελειιπε. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν το βλέπω κάπου μέχρι πότε ισχύει η ενεργοποίηση του πακέτου για το Giga μέχρι τέλος του χρόνου?

Το γραφει στο μηνυμα που εστειλε η Q για την προσφορα.(εως 27/3)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Σήμερα εντελώς τυχαία τσεκαροντας το υπολοιπο που έχω καλεσα 1225 και είδα οτι μου αφαίρεσαν 4,40 ευρώ απο το υπολοιπο μου.Πατώντας την επιλογή 1 στη συνέχεια είδα οτι μου εχουν βάλει bonus ομιλίας 4,40 ευρώ που ισχύουν μεχρι 23 Σεπτεμβρίου χωρίς εγώ να έχω αγοράσει καποιο πακέτο ομιλίας.Πήρα τηλέφωνο στη q και αφού τσέκαραν το λογαριασμό μου μου είπαν ότι πραγματι δεν είναι ενεργοποιημένο απο μένα κάποιο πακέτο και θα το τσεκάρουν αυτοί στέλνοντας κάποιο αίτημα για ανάλυση λογαριασμού!!!Τι είναι αυτό;; Πρώτη φορά μου συμβαίνει...Εχει συμβεί σε κανεναν απο εσάς;;

 

Μόλις τσέκαρα κι εγώ, μέσω της αντίστοιχης mobile εφαρμογής, τους δύο αριθμούς Q που μέχρι πρότινος είχα ''ανενεργούς'' με αρκετά χρήματα μέσα και τους οποίους ''ενεργοποίησα'', λόγω της προσφοράς internet με 8 Ευρώ και είδα ότι στον έναν εξ αυτών μου είχαν αφαιρέσει 4,4, Ευρώ. Εδώ θέλω να επισημάνω ότι τη συγκεκριμένη sim την έχω βάλει σε tablet και πουθενά δεν φαίνεται ποιο bonus έχω ''κερδίσει''. Τηλεφώνησα αμέσως στο κέντρο εξυπηρέτησης κι ένας υπάλληλος μου είπε (αν κατάλαβα καλά, λόγω της σύγχυσής μου) ότι με τα 4,4 ευρώ θα έχω 160 λεπτά ομιλίας για 30 ημέρες! Του είπα ότι θέλω να μου επιστραφούν αμέσως τα χρήματα που ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ μου αφαίρεσαν κι αυτός καθόλα ευγενής είπε ότι θα προωθήσει το αίτημά μου στο αρμόδιο Τμήμα. Επίσης, να σας ενημερώσω ότι προ διμήνου η WIND κατά τον ίδιο τρόπο ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ αφήρεσε από 3 οικογενειακά μου κινητά 30 περίπου Ευρώ πάλι, σχετική καταγγελία, δε, έκανα στις αρμόδιες κατά το νόμο Αρχές και βρίσκεται εν εξελίξει. Φρονώ ότι το ίδιο με μένα θα έχουν ''πάθει'' αρκετοί, πόσω μάλλον αν έχουν την κάρτα sim σε κάποιο tablet, χωρίς τη δυνατότητα της άμεσης τηλεφωνικής ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καρτοκινητα f2g και Q....τι πρεπει να κανω και ποτε για να μη χαθουν τα νουμερα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καρτοκινητα f2g και Q....τι πρεπει να κανω και ποτε για να μη χαθουν τα νουμερα?

 

Μία ανανέωση στον κάθε αριθμό, κάθε 6 μήνες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μία ανανέωση στον κάθε αριθμό, κάθε 6 μήνες.

α...ok τελεια σε ευχαριστω 47!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους ''έκραξα'' στο Facebook και τους έστειλα μήνυμα στο inbox.

 

μου πηραν και μενα και τους τα εχωσα και εγω και τηλεφωνικα και στοπ facebook

και μεσα σε 2 μερες θα εχουν δωσει τα χρηματα πισω .. θυμιζω οτι στο αντιστοιχο που εκαναν στα f2g

ειχαν παρει 8.80 και τοπυς πηρα πισω μετα τη καταγγελια 20!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και πιάνει από ότι βλέπω LTE δίκτυο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά ο σειριακός της αριθμός άρχιζει από 89300909.

 

Και σ'εμενα απο το ίδιο. Βέβαια δεν εχω LTE ακομα στην πολη μου αλλά εμφανίζει το LTE ώς επιλογή (εκτός του 3G) στο μενου.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον τον πρωτο μηνα με την online ανανεωση, συν μπονους για καινουργιους, μπονους προσφορα 2015 κλπ εχω συνολικα 3148mb ! Καθολου ασχημα! Και θα βγει κι ολη η υπολοιπη χρονια τζαμπα με το 1 γιγα!

 

Eγώ ως νέος επίσης, εγγεγραμμένος στο myq και έχοντας ενεργοποιήσει την προσφορά για το 2015, γιατί έχω ~1500;;; Θα έλεγα ότι έγινε καμιά λαλακία και δε μου πέρασαν την προσφορά, αλλά πρώτον μου ήρθε το επιβεβαιωτικό μήνυμα ότι κάθε μήνα θα έχω 1gb και δεύτερον μου έχει αφαιρέσει κανονικά το 8άρι από το υπόλοιπο της κάρτας... Να σημειώσω ότι την ανανέωση δεν την έκανα μόνος online, αλλά στο κατάστημα που ζήτησα το νούμερο, τους είπα να βάλουν και 10 ευρώ μέσα... Να ανησυχώ λέτε; Οχι τίποτα άλλο, αλλά ουσιαστικά για αυτό το πήρα το νουμεράκι... :p

 

Εdit: Ξανάστειλα 100 στο 12000 και μου ήρθε απαντητικό "Η Giga προσφορά είναι ήδη ενεργή"... Άρα;

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...