Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι οι κάρτες από τον Μαρινόπουλο ισχύουν για δύο χρόνια .

Το πρόβλημα είναι ότι δεν γράφουν ημερομηνία λήξης,

μπορούν να χρησιμοποιηθούν (εισαχθούν) δύο χρόνια από την ημερομηνία έκδοσης (η ημερομηνία λήξης συνάγεται λοιπόν ;)).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάρεις κάρτα από περίπτερο , γράφει ημερομηνία λήξης .

Του Μαρινόπουλου δεν γράφει και ο aggelosn αγόρασε 10 κάρτες γιατί προφανώς δεν ήξερε την λήξη.

Βεβαίως αν γνωρίζεις ότι είναι για 2 χρόνια είναι εύκολο να βρείς την λήξη.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι οι κάρτες από τον Μαρινόπουλο ισχύουν για δύο χρόνια .

Το πρόβλημα είναι ότι δεν γράφουν ημερομηνία λήξης,

 

Αν και στα περισσοτερα οντως δεν αναγραφεται, ωστοσο εχω πετυχει ενα που αναφερει ημερομηνια ληξης (τα 2 χρονια). Λογικα στα μηχανακια ειναι η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

στις κάρτες του μαρινόπουλου χρησιμοποιούνται 2 διαφορετικοί (ή και παραπάνω) τρόποι εκτύπωσης που μάλλον έχουν να κάνουν με τα "μηχανάκια" (ταμειακές) που έχει κάθε υποκατάστημα και δεν είναι ίδια σε όλα. Άλλωτε τυπώνουν οι ταμειακές την κάρτα ανανέωσης άλλωτε κάποιο εξειδικευμένο "μηχανάκι" (μοιάζει με πιστωτικής). Οι εκτυπώσεις που παράγουν και τα στοιχεία που αναγράφονται είναι διαφορετικά για το ίδιο πράγμα ανάλογα τι μηχνάνημα θα τυπώσει την ανανέωση. :wacko:

 

Σε αυτές που τυπώνονται από το "εξειδικευμένο μηχανάκι" αναγράφεται ημερομηνία έκδοσης και ότι ισχύει για 2 χρόνια. Χωρίς να το κουράζουμε πολύ το ίδιο ισχύει για όλες, το γράφει δεν το γράφει. :O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα και εγω απο το θεμα την υπαρχουσα προσφορα,και εβαλα 10 ευρω στον μαρινοπουλο και μου τα εκανε 20,αυτα τα 10+10 ευρω μεχρι ποτε ισχυουν? γιατι γραφει στου ορους κατι για 2 εβδομαδες διαρκεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα και εγω απο το θεμα την υπαρχουσα προσφορα,και εβαλα 10 ευρω στον μαρινοπουλο και μου τα εκανε 20,αυτα τα 10+10 ευρω μεχρι ποτε ισχυουν? γιατι γραφει στου ορους κατι για 2 εβδομαδες διαρκεια.

αν καλεσεις την υπηρεσια για το υπολοιπο λογαριασμου, θα δεις οτι τα 20€ (18+ για την ακριβεια) ισχύουν για 6 μηνες, σαν να εβαλες μια "κανονικη" καρτα των 20ε :cool:

Link to comment
Share on other sites

ωραια η σελιδα της myQ

 

πολυ ευκολη τη βρηκα στην επιλογη πακετων και στον ελεγχο της χρήσης.

 

 

Δεν μπορεσα να βρω που εχει τη μουσικη που ακουει αυτος που (με) καλει, λογικα θα εχει.

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πριν από μια βδομάδα δοκίμασα και σε άλλο κατάστημα Wind να κάνω φορητότητα σε Q. Και εκεί μου είπαν τα ίδια, ή να τους πήγαινα το χαρτί που μου δώσανε κατά τη δήλωση του καρτοκινητού ή να πάω στη Vodafone να μου τυπώσουν ένα. Πήγα σε vodafone που είχε παραδίπλα και πάλι έτυχε το ίδιο, δηλαδή να έχουν πρόβλημα και να μην μπορούν να εκτυπώσουν. Ξαναπήγα πίσω και τους εξήγησα πως θα ήθελα να προχωρήσει την αίτηση και αν γίνει λάθος και την απορρίψουν δικό μου το φταίξιμο καθώς έχω βαρεθεί να τρέχω κλπ. Το προχώρησε η υπάλληλος και σήμερα με πήρε τηλέφωνο να πάω να πάρω την κάρτα καθώς όλα πήγανε καλά.

 

Όντως ωραία η εφαρμογή της Q. Και τα πακέτα μια χαρά. Αν και δεν θα το χρησιμοποιήσω άμεσα, αλλά σίγουρα είναι καλό να υπάρχει.

Τώρα θα πάω να δοκιμάσω να δω αν είναι σαν της Wind οι κάρτα SIM που αντιγράφεται. Αν είναι να μην την κόψω την ίδια σε microsim.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,εχω απορίες σχετικά με την κάρτα ανανεώσεις του πρώτου θέματος & τα μηνύματά που διάβασα ποιο επάνω από τα άλλα παιδιά..λοιπόν κάθε 1 του μήνα βαζω 10 ευρώ κάρτα wind ενεργοποιώ το πακέτο ομιλίας που θέλω με 5 ευρώ & με το Log n Win ενεργοποιώ τα 20 μηνύματα προς όλους για 7 ημέρες την εβδομάδα & είμαι άρχοντας !! & μου μένουν άλλα 5 ευρώ για τον επόμενο μηνά,

Τώρα ας πούμε αγοράζω το κουπόνι της εφημερίδας & βαζω 10 ευρω & με το κουπόνι γίνονται 20 ευρω, μπορώ να περάσω 4 μήνες με τα 20 ευρω & να ενεργοποιώ 5 ευρώ το μηνά..? η το κουπόνι έχει μικρή ισχύει .? πχ άκουσα οτι ισχύει για 2 εβδομάδες ,& σε αφήνει να ενεργοποιήσεις εσύ οποίο πακέτο της wind θέλεις ..? η σου βάζει περιορισμό..? Αν κάποιο παιδί το έχει κάνει έτσι η γνωρίζει ας μου απαντήσει ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καθε 3-4 post κανετε την ιδια ερωτηση (για το πρωτο θεμα). Διαβαστε τις τελευταιες 2 σελιδες μηπως και εχει απαντηθει προσφατα η ερωτηση σας. Ελεος πια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,εχω απορίες σχετικά με την κάρτα ανανεώσεις του πρώτου θέματος & τα μηνύματά που διάβασα ποιο επάνω από τα άλλα παιδιά..λοιπόν κάθε 1 του μήνα βαζω 10 ευρώ κάρτα wind ενεργοποιώ το πακέτο ομιλίας που θέλω με 5 ευρώ & με το Log n Win ενεργοποιώ τα 20 μηνύματα προς όλους για 7 ημέρες την εβδομάδα & είμαι άρχοντας !! & μου μένουν άλλα 5 ευρώ για τον επόμενο μηνά,

Τώρα ας πούμε αγοράζω το κουπόνι της εφημερίδας & βαζω 10 ευρω & με το κουπόνι γίνονται 20 ευρω, μπορώ να περάσω 4 μήνες με τα 20 ευρω & να ενεργοποιώ 5 ευρώ το μηνά..?

οχι,οταν βάζεις 10 ευρω δεν μπαινουν 10 μεσα,αλλα 8,93 λογω φορου. Αρα 5 ευρω το πακετο,και για τον 2ο μηνα μενουν λιγοτερα απο 5. Τα ιδια και στην q δεν μπαινουν 20 αλλά 17,86.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω το κουπόνι απο το πρώτο θέμα για την Q.

Στην σελίδα του πρώτου θέματος διάβασα πως ο επιπλέον χρόνος πρέπει να καταναλωθεί εντός 2 βδομάδων.

Εαν δηλαδή αγοράσω 20ευρω (δηλαδή 10 ευρώ) , τα 10ευρώ δώρο θα πρέπει να τα καταναλώσω σε 14 μέρες;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,εχω απορίες σχετικά με την κάρτα ανανεώσεις του πρώτου θέματος & τα μηνύματά που διάβασα ποιο επάνω από τα άλλα παιδιά..λοιπόν κάθε 1 του μήνα βαζω 10 ευρώ κάρτα wind ενεργοποιώ το πακέτο ομιλίας που θέλω με 5 ευρώ & με το Log n Win ενεργοποιώ τα 20 μηνύματα προς όλους για 7 ημέρες την εβδομάδα & είμαι άρχοντας !! & μου μένουν άλλα 5 ευρώ για τον επόμενο μηνά,

Τώρα ας πούμε αγοράζω το κουπόνι της εφημερίδας & βαζω 10 ευρω & με το κουπόνι γίνονται 20 ευρω, μπορώ να περάσω 4 μήνες με τα 20 ευρω & να ενεργοποιώ 5 ευρώ το μηνά..? η το κουπόνι έχει μικρή ισχύει .? πχ άκουσα οτι ισχύει για 2 εβδομάδες ,& σε αφήνει να ενεργοποιήσεις εσύ οποίο πακέτο της wind θέλεις ..? η σου βάζει περιορισμό..? Αν κάποιο παιδί το έχει κάνει έτσι η γνωρίζει ας μου απαντήσει ευχαριστώ!!

 

 

Πολύ το μπερδεύεις .....

Δεν υπάρχει log n win στην Q..... επίσης βάζουμε κάρτα Q με wind δεν δουλεύει.

 

 

Σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω το κουπόνι απο το πρώτο θέμα για την Q.

Στην σελίδα του πρώτου θέματος διάβασα πως ο επιπλέον χρόνος πρέπει να καταναλωθεί εντός 2 βδομάδων.

Εαν δηλαδή αγοράσω 20ευρω (δηλαδή 10 ευρώ) , τα 10ευρώ δώρο θα πρέπει να τα καταναλώσω σε 14 μέρες;

 

Στην σελίδα του πρώτου θέματος γράφει 15 ημέρες.

Στην σελίδα του myphone όλοι γράφουμε ότι ο επιπλέον χρόνος διαρκεί 6 μήνες.

Όποιον θέλεις μπορείς να πιστέψεις. ( Κάλιο myphonόδενε παρά πρωτοθεμαγύρευε)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνησή σου φίλε Vasileios,Να σαι καλά,αν θέλεις σβήσε το μήνυμα μου,κάλο σου βράδυ!!
Link to comment
Share on other sites

Στην ανανέωση μέσω paypal ισχύει κανονικά ο φόρος του 12% της καρτοκινητής τηλεφωνίας;
Link to comment
Share on other sites

Στην ανανέωση μέσω paypal ισχύει κανονικά ο φόρος του 12% της καρτοκινητής τηλεφωνίας;

 

Βεβαίως ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω ότι ισχύει, αφού το διαπίστωσα μέσω της τελευταίας ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι για το "myQ"

 

μπορω να εχω πανω απο εναν αριθμο στο myQ λογαριασμο μου, ή πρεπει να φτιαξω εναν λογαριασμο για καθε αριθμο;

 

 

και μια πιο "παλια" ερωτηση: Πως μπορω να βαλω μουσικη αναμονης (Welcome tones);

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φτιαξεις ξεχωριστο λογαριασμο για το καθε νουμερο,αλλα μεσα στην εφαρμογη android εχει επιλογη να βλέπεις πάνω από ενα νούμερα.Για το άλλο που λες η απάντηση ειναι μαλλον εδω:

http://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/upiresies/music/

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά από συμβόλαιο σε Q, θέλω να ρωτήσω:

 

1) Βάζεις π.χ. κάρτα 10 ευρώ. Αν «ξεχάσεις» να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ομιλίας (π.χ. 3 ευρώ για 60+40 λεπτά ομιλίας), χρεώνεσαι βάσει τιμοκαταλόγου;

 

2) Αν ενεργοποιήσεις μόνο το ανωτέρω πακέτο και θες π.χ. να στείλεις 1-2 SMS τις 30 μέρες, θα γίνει χρέωση βάσει τιμοκαταλόγου;

 

3) Αν κάποιος δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει internet (myQ) ή εφαρμογή στο κινητό, πώς γίνεται η ενεργοποίηση του πακέτου κάθε 30 μέρες; Πάει σε κατάστημα Wind; Αυτοί πώς το ενεργοποιούν το πακέτο; Μέσω τηλεφώνου στη Wind, μάλλον δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά από συμβόλαιο σε Q, θέλω να ρωτήσω:

 

1) Βάζεις π.χ. κάρτα 10 ευρώ. Αν «ξεχάσεις» να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ομιλίας (π.χ. 3 ευρώ για 60+40 λεπτά ομιλίας), χρεώνεσαι βάσει τιμοκαταλόγου;

 

2) Αν ενεργοποιήσεις μόνο το ανωτέρω πακέτο και θες π.χ. να στείλεις 1-2 SMS τις 30 μέρες, θα γίνει χρέωση βάσει τιμοκαταλόγου;

 

3) Αν κάποιος δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει internet (myQ) ή εφαρμογή στο κινητό, πώς γίνεται η ενεργοποίηση του πακέτου κάθε 30 μέρες; Πάει σε κατάστημα Wind; Αυτοί πώς το ενεργοποιούν το πακέτο; Μέσω τηλεφώνου στη Wind, μάλλον δεν γίνεται;

Για τα 2 πρώτα ναι για το τρίτο

Τα αγαπημένα σου πακέτα της Q είναι διαθέσιμα για ενεργοποίηση:

μέσω της σελίδας http://www.myQ.gr

μέσω κλήσης στο 12200 ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες

μέσω του Mobile Application της Q

μέσα στα καταστήματα της WIND

για περισσότερα

http://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/faq/

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά από συμβόλαιο σε Q, θέλω να ρωτήσω:

 

1) Βάζεις π.χ. κάρτα 10 ευρώ. Αν «ξεχάσεις» να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ομιλίας (π.χ. 3 ευρώ για 60+40 λεπτά ομιλίας), χρεώνεσαι βάσει τιμοκαταλόγου;

 

2) Αν ενεργοποιήσεις μόνο το ανωτέρω πακέτο και θες π.χ. να στείλεις 1-2 SMS τις 30 μέρες, θα γίνει χρέωση βάσει τιμοκαταλόγου;

 

3) Αν κάποιος δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει internet (myQ) ή εφαρμογή στο κινητό, πώς γίνεται η ενεργοποίηση του πακέτου κάθε 30 μέρες; Πάει σε κατάστημα Wind; Αυτοί πώς το ενεργοποιούν το πακέτο; Μέσω τηλεφώνου στη Wind, μάλλον δεν γίνεται;

 

Όπως προαναφέρθηκε, τα 1 & 2, ναι.

Το 3, ενεργοποιείς το πακέτο είτε μέσω του κινητού με την εφαρμογή, είτε μέσω υπολογιστή από το site. Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις και μέσω τηλεφώνου η στα καταστήματα, αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις δεν παίρνεις τα μπόνους. Παράδειγμα, με 3 ευρώ παίρνεις 60 λεπτά προς όλους αντί για 60+40 που παίρνεις online. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Πρώτο θέμα σταμάτησε την προσφορά για το διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας των 10€? Κάτι τέτοιο πήρε το αυτί μου...
Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι είναι στην δευτερη σελίδα γιαυτό δεν το βλέπουν.

Η προσφορά συνεχίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Απλα μη σας πουνε πως δεν ισχυει επειδη δεν γραφει τους όρους στην πισω πλευρα. Σε καμια περιπτωση μην το χαψετε.

Σημερα πηγαν να μου το κανουν στα carrefour αλλα δεν ηξεραν δε ρωταγαν :rolleyes:

Τους τα ζητησα ολα εγγραφως μαζι με τα στοιχεια του διευθυντη κλπ και σε 5 λεπτα με εξυπηρετησαν με χιλια συγνωμη καναμε λαθος μας ηρθε απαντηση απο τα κεντρικα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...