Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα παιδιά.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ για 2ο κινητό το Ε66 μέσω μιας επιδότησης που είχα απο Wind.Μια απορία έχω.Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τα περιεχόμενα της συσκευασίας γιατί απόσο γνωρίζω στην αρχική συσκευασία περιλαμβάνεται λουράκι,ενώ στο δικό μου δεν υπήρχε...Και δεν με ενδιαφέρει τόσο για το λουράκι,όσο για το μήπως μου έστειλαν ήδη κάποιο ανοιγμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Απ' όσο είδα στο site της nokia.gr το λουράκι ακόμα περιλαμβάνεται μέσα στην συσκευασία. Το κουτί που πήρες ήταν σφραγισμένο ή φαινόταν καμία διπλή ταινία ασφαλείας στο κουτί?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε εμενα ειχε λουρακι φιλε, μην αγχωνεσαι. Κι εγω απο τη Wind το πηρα, ειχε μεσα θηκη, καρτα μνημης, hands free, φορτιστες κτλ, αλλα λουρακι δεν ειχε. Μην αγχωνεσαι...
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο είδα στο site της nokia.gr το λουράκι ακόμα περιλαμβάνεται μέσα στην συσκευασία. Το κουτί που πήρες ήταν σφραγισμένο ή φαινόταν καμία διπλή ταινία ασφαλείας στο κουτί?

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Τώρα που ξανακοίταξα το κουτί έχει τελικά πάνω μια ταινία που γράφει "Sealed" και η οποία όταν μου το παρέδωσαν ήταν σφραγίσμένη όπως μου είπε αυτός που το παρέλαβε για μένα...Anyway τι να πω,πιθανώς να έχουν αλλάξει τα περιεχόμενα και απλά να μην έχει ενημερωθεί το site...Πάντως το λουράκι είναι τελικά χρησιμότερο απόσο νόμιζα,γιατί χωρίς αυτό βγαίνει με δυσκολία το τηλέφωνο απο τη θήκη...

 

 

Ουτε εμενα ειχε λουρακι φιλε, μην αγχωνεσαι. Κι εγω απο τη Wind το πηρα, ειχε μεσα θηκη, καρτα μνημης, hands free, φορτιστες κτλ, αλλα λουρακι δεν ειχε. Μην αγχωνεσαι...

Oκ ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.:)

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ας με βοηθησει καποιος...Το Gps του Ε66 θελει υποχρεωτικα ιντερνετ για να δουλεψει? Την πρωτη φορα που εκανα αναζητηση δορυφορων, χωρις να εχω συνδεθειο στο ιντερνετ, δεν εβρισκε τιποτα. Με το που συνδεθηκα σε ενα ασυρματο βρηκε αμεσως. Εκανα αναζητηση διαφορα σημεια, τα εβρισκε, αλλα δεν μπορει να υπολογισει τη διαδρομη χωρις να συνδεθει στο ιντερνετ. Δεν γινεται να υπολογισει τη διαδρομη χωρις να συνδεθει στο ιντερνετ? Ας μου πει καποιος, ειναι αναγκη...Με το προγραμμα που εχει μεσα το κινητο εμπαινα.
Link to comment
Share on other sites

Κανε αναβαθμιση στην δωρεαν εκδοση μεσω του map loader, περασε και τις φωνες... μετα ρυθμισεις-->απενεργοποιησε την συνδεση στο ιντερνετ...

Πηγαινε σε ανοιχτο χωρο, ανοιξε το slide up και περιμενε κανενα πενταλεπτο χωρις να το κραταω απο πισω γιατι ειναι η κεραια.... και θα σου βρει σημα.... ;)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

* # 7370 # 2 - εισαγάγετε τον κωδικό κλειδώματος του κινητού σας, αν δεν είχε αλλάξει, τότε είναι 12345.

Ετσι θα γινει format στο κινητο, να ξερεις θα χαθουν τα παντα, καντο μηπως δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση.

 

Το έκανα, φυσικά όλα οκ. Όταν έκανα restore από το backup, πάλι τα ίδια με το internet.

Τελικά πάλι format και restore μόνο sms/τηλέφωνα/ημερολόγιο. Προγράμματα & settings με το χέρι και έπαιξε και πάλι σωστά... Άντε να δούμε πότε θα καταφέρουμε να κάνουμε ένα restore της προκοπής στα nokia, τόσα χρόνια τώρα παιδευόμαστε.....

Link to comment
Share on other sites

Κανε αναβαθμιση στην δωρεαν εκδοση μεσω του map loader, περασε και τις φωνες... μετα ρυθμισεις-->απενεργοποιησε την συνδεση στο ιντερνετ...

Πηγαινε σε ανοιχτο χωρο, ανοιξε το slide up και περιμενε κανενα πενταλεπτο χωρις να το κραταω απο πισω γιατι ειναι η κεραια.... και θα σου βρει σημα.... ;)

 

Το εχω φτιαξει φιλε, να'σαι καλα...Κατεβασα το Ovi suite και τους περασα απο εκει τους χαρτες, απενεργοποιησα και τη συνδεση στο internet και ολα κομπλε...

Η χαρτες ισχυουν για παντα ετσι, δεν προκειται να μου ζητησει τιποτα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

θελω να απενεργοποιησω την προφυλαξη οθονης κ να μην εμφανιζει τπτ

 

προς το παρον εμφανιζει το ψηφιακο ρολοϊ το οποιο κολλαει σε συγκεκριμενη ωρα καθε φορα και την ημερομηνια

 

πως γινεται να εμφανιζει μια μαυρη οθονη;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

θελω να απενεργοποιησω την προφυλαξη οθονης κ να μην εμφανιζει τπτ

 

προς το παρον εμφανιζει το ψηφιακο ρολοϊ το οποιο κολλαει σε συγκεκριμενη ωρα καθε φορα και την ημερομηνια

 

πως γινεται να εμφανιζει μια μαυρη οθονη;

 

Διαμορφωση προφίλ και ενεργόποιησε την φωτηνη ενδηξη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 εβδομάδες, έχω διαπιστώσει πως έχει χαμηλώσει ο ήχος που ακούω (τον συνομιλητή μου). Επίσης είναι ελαφρώς παραμορφωμένος. Λες και έχει ξεκολλήσει το μεγάφωνο και έχει φύγει από τη θέση του.

Εννοείται πως μετά από επανεκίνηση, έχω τσεκάρει αν κάποια εφαρμογή τρέχει αλλά δεν τρέχει καμμία.

Τι προτείνετε;

(το έχω 2 χρόνια. Μήπως να πάω να πάρω κανένα άλλο);

Link to comment
Share on other sites

Nokia E66 receives v500.21.009 Firmware Update

http://symbianworld.org/5097-nokia-e66-receives-v500-21-009-firmware-update/

 

NEW FUNTIONALITIES:

Following baselines/functionalities have been upgraded.

• Maps 3.03 Lite which has Free Navigation support

• Music Player upgrade

• Quick Office v6.2 which has Office 2007 support

• Ovi Store upgraded to 1.6.0.18 and Download! removed

• Lotus Notes traveler v8.5.1 -> Localization support is present only for 10 languages.

 

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

• Windows Live removed from the memory card

• Ovi Suite included in Memory card

• CS Helps baseline upgraded to fix localization issues

• Start Up settings baseline upgraded

• Ovi Store Link provided in “Set Up Internet Telephony”

• Download! removed

CALL HANDLING

• Emergency call termination with RSK key corrected

• Corrected Bluetooth link drop when an outgoing call is made in a carkit

CALENDAR/CLOCK

• Fix for Israel written instead of Jerusalem

• Corrected Argentina names issue in World Clock

• Corrected localization issues in world clock

BROWSER

• CMCC Java application download corrected

• Fix provided for accessing a link that has appended space characters

EMAIL

• Fix provided for selecting desired mailbox when multiple mailboxes are configured

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα e66 και έχει την εφαρμογή myview της cosmote...

 

Έχω κάνει κανονικά αναβάθμιση firmware. Για να διαγράψω την παραπάνω εφαρμογή μπορώ μέσω απλού hacking ή πρέπει να κάνω debrand?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σφαιράτο μου φαίνεται ή είναι η ιδέα μου;

Ήδη το βάρυνα πολύ με εφαρμογές και πάει τέλεια...

Επιπλέον μου φαίνεται ότι βελτιώθηκε το σήμα και η αναμονή! Δε το γράφει βέβαια στις βελτιώσεις... Αλλά αυτό καταλαβαίνω!

Αρκετές προσθήκες,πιο γρήγορο και σταθερό :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα e66 και έχει την εφαρμογή myview της cosmote...

 

Έχω κάνει κανονικά αναβάθμιση firmware. Για να διαγράψω την παραπάνω εφαρμογή μπορώ μέσω απλού hacking ή πρέπει να κάνω debrand?

 

Ευχαριστώ.

Θα πρέπει να κάνεις debrand.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει τα ελληνικά στην συγκεκριμένη συσκευή με κάποιους από τους 2 τρόπους που αναφέρονται στο site? Και αν ναι με ποιον από τους 2?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Εδώ και λίγες μέρες έχω αγοράσει το Νόκια Ε66 και θέλω να περάσω τις επαφές από το Samsung Corby!! Γίνεται μέσω Bluetooth? Αν ναι, τότε κάτι πρέπει να κάνω λάθος! Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος μεταφοράς?
:D
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο θυμάμαι, τα samsung υποστηρίζουν συγχρονισμό επαφών μέσω outlook. Συνεπώς κάνεις το sync με το outlook και μετά ακολουθείς την ίδια διαδικασία με το Nokia ovi suite
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει τα ελληνικά στην συγκεκριμένη συσκευή με κάποιους από τους 2 τρόπους που αναφέρονται στο site? Και αν ναι με ποιον από τους 2?

 

 

ναι γίνεται και μέσω bluetooth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Έπεσε στα χέρια μου μια τέτοια συσκευή και θέλεησα να της κάνω update το firmware.

Συνδέοντας το είδα οτι σαν υτελευταίο update μου λέβγαλε την έκδοση 300.21.10 (αν θυμάμαι καλά).

Ψάχνοντας λίγο στο internet είδα οτι υπάρχει και ακόμα μεγαλύτερη έκδοση η 410.21.10 και η 500.21.009 αλλά δεν μπορώ να τις βρω πουθενά να τις κατεβ'ασω.

Υπάρχει περίπτωση να τις βρω κάπου να τις κατεβάσω?

Η συσκευή είναι Ε66 RM-343

Ευχαριστώ εκ των προτέρων γιά το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Nokia E66 receives v500.21.009 Firmware Update

http://symbianworld.org/5097-nokia-e66-receives-v500-21-009-firmware-update/

 

NEW FUNTIONALITIES:

Following baselines/functionalities have been upgraded.

• Maps 3.03 Lite which has Free Navigation support

• Music Player upgrade

• Quick Office v6.2 which has Office 2007 support

• Ovi Store upgraded to 1.6.0.18 and Download! removed

• Lotus Notes traveler v8.5.1 -> Localization support is present only for 10 languages.

 

CHANGES AND IMPROVEMENTS:

• Windows Live removed from the memory card

• Ovi Suite included in Memory card

• CS Helps baseline upgraded to fix localization issues

• Start Up settings baseline upgraded

• Ovi Store Link provided in “Set Up Internet Telephony”

• Download! removed

CALL HANDLING

• Emergency call termination with RSK key corrected

• Corrected Bluetooth link drop when an outgoing call is made in a carkit

CALENDAR/CLOCK

• Fix for Israel written instead of Jerusalem

• Corrected Argentina names issue in World Clock

• Corrected localization issues in world clock

BROWSER

• CMCC Java application download corrected

• Fix provided for accessing a link that has appended space characters

EMAIL

• Fix provided for selecting desired mailbox when multiple mailboxes are configured

Από που μπορώ να την κατεβάσω αυτή την έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά την απάντηση.

To είδα αυτό και το διάβασα.

Απλά όταν τρέχω το software update της Νοkia μου λέει οτι η τελευταία έκδοση γιά την συσκευή μου είναι η 300 (που ήδη την έχω) και οχι η 500 ή έστω η 410.

Ακόμα και σε ΝΟΚΙΑ Center μου είπαν οτι η τελευταλια έκδοση λογισμικού έιναι η 410.

Γι αυτό το λόγο ψάχνω μήπως μπορέσω να τη βρω να την κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιθανότατα συμβαίνει γιατί το product code της συσκευής σου δεν είναι ανάμεσα σε αυτά που αναφέρονται στην πρώτη σελίδα και τα οποία προορίζονται για Ελλάδα,ή είναι branded σε κάποια εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

Στην συσκευή σου ποιος είναι ο αριθμός product code;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω πάρει από την Vodafone.

Όντως όταν βάζω το product code στη σελίδα της Νοκια μου λέει οτι το τεςλευταλιο firmware ειναι το 300.

Δεν υπάρχει τρόπος να κατεβάσω στην συσκευη κάποιο πιο καινούριο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...