Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα σε καρτοσυμβόλαιο και το πήρα χωρις να έρθει μήνυμα.

Voda Pride 18.6.2022.jpg

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μου ήρθε και εμένα τελικά η πρώτη προσφορά μέσω cu app για αλλαγή.Αξιζει σαν τιμή ή παίζει και φθηνότερα;

IMG_20220712_212014.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Μου ήρθε και εμένα τελικά η πρώτη προσφορά μέσω cu app για αλλαγή.Αξιζει σαν τιμή ή παίζει και φθηνότερα;

IMG_20220712_212014.jpg

Δυνατή προσφορά αλλά το θέμα είναι η δέσμευση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Δυνατή προσφορά αλλά το θέμα είναι η δέσμευση.

Ίσως αυτή τη στιγμή να συμφέρει το CU,αλλά επειδή μέσα σε 1,5 χρόνο δεν ξέρεις τι γίνεται με την 12αρα κάρτα,το παιχνίδι με τους κρυστάλλους κλπ το σκέφτομαι γιατί δεν θέλω να χάσω τον αριθμό έστω και σαν 2ο και μου φάνηκε καλή τιμή απλά δεν ξέρω τι άλλο έρχεται σαν προσφορά σε εσάς. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Just now, George6633 said:

Ίσως αυτή τη στιγμή να συμφέρει το CU,αλλά επειδή μέσα σε 1,5 χρόνο δεν ξέρεις τι γίνεται με την 12αρα κάρτα,το παιχνίδι με τους κρυστάλλους κλπ το σκέφτομαι γιατί δεν θέλω να χάσω τον αριθμό έστω και σαν 2ο.

Μην το κάνεις,εφόσον έχεις συμβολαιο στη πρασινη. Άστο έτσι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Μην το κάνεις,εφόσον έχεις συμβολαιο στη πρασινη. Άστο έτσι.

Μάλλον δίκιο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, pank said:

Εγώ που έχω what's up μπορώ να πάρω αυτή την προσφορά με τα 13+€?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι προσφορες που έρχονται στο app του CU σε κάποιον αριθμό CU που θα έχεις.Δεν ξέρω αν ισχύει και για τα υπόλοιπα καρτοκινητα της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δίνουν απεριόριστα λεπτά, 600 σμς και 8 gb με 19.1€ 

Πιο ακριβο σε σχέση με αυτά που διαβάζω 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.. Εκει που λέει καλέστε με για τηλεφωνική ενημέρωση της συγκεκριμένης προσφοράς,μπορείς να διαπραγματευτεις τις παροχές του πακέτου;Επίσης αν το αφήσεις να λήξει από το app σου έρχεται κάτι καλύτερο ή είναι random; 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2022 at 9:24 ΜΜ, George6633 said:

Μου ήρθε και εμένα τελικά η πρώτη προσφορά μέσω cu app για αλλαγή.Αξιζει σαν τιμή ή παίζει και φθηνότερα;

IMG_20220712_212014.jpg

Εμένα μου ήρθε μια με 9€. Αρκετά ενδιαφέρουσα με τα +100GB, όμως μετά από 12 μήνες μένουν μόνο τα 7... Επίσης, στα ψιλά γράμματα λέει πως στο 12μηνο αυξάνεται +1,50€ το πάγιο, λόγω πληθωρισμού! 🤣

Αν μου δώσει unlimited data μόνιμα και 500 λεπτά + SMS προς όλους με κάτω από 15€, το βάζω αύριο κιόλας. Ακόμα και γι αυτό το "αναξιόπιστο" δίκτυο (pita network), θα αξίζει. Τώρα δίνω 12€ για το φοιτητικό πακέτο.

Screenshot_2022-07-19-22-47-06-581_gr.mobile.vodafone.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να δούμε από Αύγουστο αν ανέβει το ποσό που έχω καρτοπρογραμμα θα κάνω υπαναχώρηση αζημιως παρόλο που έχω 12 μήνες ακόμα σύμβολαιο.16 ευ. Απεριόριστα με 5 gb.τωρα θα ανέβει

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20220629-anakoinosi-timologiakon-allagon/

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2022 at 9:24 ΜΜ, George6633 said:

Μου ήρθε και εμένα τελικά η πρώτη προσφορά μέσω cu app για αλλαγή.Αξιζει σαν τιμή ή παίζει και φθηνότερα;

IMG_20220712_212014.jpg

Τώρα με την αύξηση των πακέτων στο Big Bang να υποθέσω δεν αξίζει αυτή η προσφορά;Λήγει σήμερα και επειδή θέλω να τον χρησιμοποιήσω σαν 2ο αυτόν τον αριθμό ακόμα περισσότερο,το σκέφτομαι μήπως είναι προωθητικές αυτές οι προσφορές και επανέλθουν στα φυσιολογικά συν μήπως πάει η κάρτα στα 15€ κάποια στιγμή.. Οκ υποθετικά σενάρια αλλά δεν γίνεται να το σκεφτώ αλλιώς.. Τα έξτρα πακέτα του καρτοπρογραμματος δεν έχουν πχ unlimited data για μια μέρα και τέτοια,σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εκανα με λιγοτερα χρηματα,προς το παρων δεν μετανοιωσα παντως.Μια χαρα ειναι και ξενοιασα απο το να περιμενω σα το ζητιανακι,καμμια προσφορα ειτε σε data ειτε σε χρονο ομιλιας

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Just now, optostyle said:

Εγω που το εκανα με λιγοτερα χρηματα,προς το παρων δεν μετσνοιωσα παντως.Μια χαρα ειναι και ξενοιασα απο το να περιμενω σα το ζητιανακι,καμμια προσφορα ειτε σε data ειτε σε χρονο ομιλιας

OptoStyle
 

Η τελευταία πρόταση τα λέει όλα, τόσο σωστά και τόσο όμορφα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, optostyle said:

Εγω που το εκανα με λιγοτερα χρηματα,προς το παρων δεν μετανοιωσα παντως.Μια χαρα ειναι και ξενοιασα απο το να περιμενω σα το ζητιανακι,καμμια προσφορα ειτε σε data ειτε σε χρονο ομιλιας

OptoStyle


 

Νομίζω ότι το μήνυμα σου ήταν αυτο που με έπεισε περισσότερο...παρόλο που έχω το unlimited στην πράσινη,θέλω να έχω και αυτό το πρόγραμμα,χρόνο για παιχνίδι με κρυστάλλους κλπ προσωπικά δεν έχω και ίσως στο μέλλον γίνει και βασικός αριθμός αυτός μιας και της πράσινης τον έχουν περισσότεροι από όσο πρέπει (διαφημιστικες,εισπρακτικες και διάφοροι άλλοι και κάπου με κούρασαν οι αποκλεισμοί μιας και άνθρωποι είμαστε όλοι και κάπου θα χρωστάμε έστω και λίγα).Μου έγραψαν ότι μέσα σε 2 εργάσιμες θα σταλεί sms για να αποδεχθώ την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα πριν 18 μήνες μου κάνανε καλή προσφορά και απο Cu καρτοκινητό πήγα σε καρτοπρόγραμμα vodafone με 16,17 €. Τους τελευταίους μήνες το πρόγραμμα άλλαξε σε απεριόριστα λεπτά, 5Gb και 600 sms. 6 Σεπτεμβρίου λήγει το συμβόλαιο και ως προσφορά μου δίνουν τα ίδια, για 2 χρόνια, με κόστος 18,86 € για τον 1ο χρόνο και για τον δεύτερο η τιμή αυξάνεται κατά 1,5 € λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων λένε. Τους είπα οτι θέλω καλύτερη προσφορά αλλά δεν έγινε κάτι. Για να το γυρίσω σε καρτοκινητό θέλουν 20,00 €. Σκέφτομαι να πάω σε What's up, αξίζει. Βρήκα σε διάφορα φόρουμ παλαιότερες συζητήσεις που αναφέρονταν σε περίεργες χρεώσεις οι οποίες τους μείωναν το υπόλοιπο της κάρτας τους ή σε Mb που "εξαφανίζονταν" χωρίς να έχουν κάνει μεγάλη χρήση ίντερνετ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Τι λέτε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelios120 said:

Καλησπέρα. Εμένα πριν 18 μήνες μου κάνανε καλή προσφορά και απο Cu καρτοκινητό πήγα σε καρτοπρόγραμμα vodafone με 16,17 €. Τους τελευταίους μήνες το πρόγραμμα άλλαξε σε απεριόριστα λεπτά, 5Gb και 600 sms. 6 Σεπτεμβρίου λήγει το συμβόλαιο και ως προσφορά μου δίνουν τα ίδια, για 2 χρόνια, με κόστος 18,86 € για τον 1ο χρόνο και για τον δεύτερο η τιμή αυξάνεται κατά 1,5 € λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων λένε. Τους είπα οτι θέλω καλύτερη προσφορά αλλά δεν έγινε κάτι. Για να το γυρίσω σε καρτοκινητό θέλουν 20,00 €. Σκέφτομαι να πάω σε What's up, αξίζει. Βρήκα σε διάφορα φόρουμ παλαιότερες συζητήσεις που αναφέρονταν σε περίεργες χρεώσεις οι οποίες τους μείωναν το υπόλοιπο της κάρτας τους ή σε Mb που "εξαφανίζονταν" χωρίς να έχουν κάνει μεγάλη χρήση ίντερνετ. Ισχύει κάτι τέτοιο; Τι λέτε να κάνω;

Άρα φίλε όπως είπα σε προηγούμενο σχόλιο μου θα γίνει αύξηση από 4 Αυγούστου και μετά,και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα έχω και είμαι 6 μήνες, άλλους 12 θέλω αλλά μπορώ να κάνω υπαναχώρηση αζημιως(Δες πίσω στο σχόλιο μου έχω το link που το λέει η Vodafone).Εγώ αν φύγω προς frog σκέφτομαι.Τωρα το 20 ευρώ να το κάνεις καρτοκινητο ήταν παλιά, τώρα είναι δωρεάν από ότι νομίζω.

Δεν νομίζω να είναι καλή προσφορά όταν θα δίνεις το δεύτερο χρόνο 20 ευρώ για 5 gb.εδώ με 25 έχεις απεριόριστα ΟΛΑ.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, panbet said:

αλλά μπορώ να κάνω υπαναχώρηση αζημιως

Δεν μπορείς γιατί έχεις δέσμευση και η τιμή του αρχικού παγίου δεν θα αλλάξει λόγω αυτής. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, paanos said:

Δεν μπορείς γιατί έχεις δέσμευση και η τιμή του αρχικού παγίου δεν θα αλλάξει λόγω αυτής. 

Σωστά, Μίλησα πριν στο chat και με είπαν δεν θα ανέβει το δικό μου μέχρι να λήξει το συμβόλαιο.Πάντως μετά την λήξει θα ανέβει όπως του stelios120. Μέχρι τότε μπορεί να μας τα δώσουν όλα απεριόριστα η τα κανάλια Vodafone tv και Disney +.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι απαράδεκτοι στην Vodafone. Χρόνια πελάτης και τους ζήτησα καλύτερη προσφορά, η απάντηση ήταν οτι η τιμή είναι η χαμηλότερη και το μόνο που μπορούν κα δώσουν είναι + 1 Gb δώρο. Για μ@κ@κες μας περνάνε; Τελικά θα πάω Cosmote και του χρόνου που λήγει και το άλλο συμβόλαιο θα πάω και εκείνο Cosmote. Γουστάρουν να χάνουν πελάτες

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, stelios120 said:

Πάντως είναι απαράδεκτοι στην Vodafone. Χρόνια πελάτης και τους ζήτησα καλύτερη προσφορά, η απάντηση ήταν οτι η τιμή είναι η χαμηλότερη και το μόνο που μπορούν κα δώσουν είναι + 1 Gb δώρο. Για μ@κ@κες μας περνάνε; Τελικά θα πάω Cosmote και του χρόνου που λήγει και το άλλο συμβόλαιο θα πάω και εκείνο Cosmote. Γουστάρουν να χάνουν πελάτες

Φίλε έπρεπε απεριόριστα όλα να στα δώσουν αλλά από ότι κατάλαβα αν δεν έχεις σταθερό και ιντερνετ δεν σε κάνουν προσφορά, σε ένα άλλο forum ένα παιδί που έχει σταθερό vdsl 100, ίντερνετ και κανάλια full pack μετά από πολλά χρόνια πελάτης του έδωσαν (62 ευρώ όλα μαζί) το κινητό όλα απεριόριστα(ομιλία και data), Δεν λέω ποια εταιρεία είναι, πάντως άλλη που παίρναν τηλ για αυτή την προσφορά του την δίνανε 10 ευρώ παραπάνω.Στην ουσία 15-20 ευρώ θα του βγει το κινητό για ΟΛΑ ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ.

Εγώ θα κάνω υπομονή στη voda μέχρι να λήξει το συμβόλαιο μου.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα , 

Έχει κάνει κανείς ανάλογη μετατροπή από καρτοκινητο σε καρτοσυμβολαιο ?

Ήθελα να ρωτήσω ,αν το κάνω τα λεπτά ομιλίας θα τα μετατρέψουν σε απεριόριστα? (Κάτι είχε πάρει το μάτι μου σε παραπάνω συνομιλία ) η θα εξακολουθήσουν να 1600 για όλη την διάρκεια?

Screenshot_2022-08-16-09-16-43-133_gr.mobile.vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, smetcfu said:

Καλημέρα , 

Έχει κάνει κανείς ανάλογη μετατροπή από καρτοκινητο σε καρτοσυμβολαιο ?

Ήθελα να ρωτήσω ,αν το κάνω τα λεπτά ομιλίας θα τα μετατρέψουν σε απεριόριστα? (Κάτι είχε πάρει το μάτι μου σε παραπάνω συνομιλία ) η θα εξακολουθήσουν να 1600 για όλη την διάρκεια?

Screenshot_2022-08-16-09-16-43-133_gr.mobile.vodafone.jpg

Και εμένα στην αρχή το είχα 1500 λεπτά προς όλους και μετά από δύο μήνες με τα έκαναν απεριόριστα χωρίς να κάνω κάτι εγώ.Και σε άλλους το ίδιο έγινε.Τωρα το δικό σου δεν ξέρω.Παντως είναι καλή προσφορά.ουτε 10 ευρώ.εγω δίνω 16 ευρώ με απεριόριστα και 5 gb.

Από καρτοκινητο ήμουν και εγώ.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...