Jump to content

Vodafone Καρτοπρόγραμμα


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αλλαγή από Cu σε καρτοπρογραμμα ποια εφαρμογή εμπιστευομαστε,του CU ή της Vodafone;Βλέπω εξαρχής απόκλιση στον αριθμό των GB (περίπου 300-400mb) από τη μια εφαρμογή στην άλλη μετά από αρκετές μέρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλαγή από Cu σε καρτοπρογραμμα ποια εφαρμογή εμπιστευομαστε,του CU ή της Vodafone;Βλέπω εξαρχής απόκλιση στον αριθμό των GB (περίπου 300-400mb) από τη μια εφαρμογή στην άλλη μετά από αρκετές μέρες χρήσης.
Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα παρατηρήσει ποτέ αυτή την απόκλιση στα mbs που αναφέρεις. Ίσως δεν με ενδιέφερε το θέμα τόσο, οπότε δεν κοιτούσα καν. Δεν το είχα ψάξει λοιπόν. Στη θέση σου θα έπαιρνα το 1252 που αναφέρει αναλυτικά να εναπομειναντα και θα συγκρινα μετά από τις εφαρμογές. Λογικά η φωνητική πύλη είναι ακριβής θεωρώ (την είχαμε πιο πριν από τα applications-αλλωστε όλο συστημικα λάθη συνέχεια γεμάτα είναι της βοντα )

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μου έχει βγάλει εδώ και αρκετό καιρό το καρτοσυμβόλαιο με 9 ευρώ (1600 λεπτά, 1600 sms, 8gb).

Με δελεάζει αρκετά αλλά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργούν τα καρτοσυμβόλαια. Θα έχω όλα τα πακέτα που έχω στο φοιτητικό cu? Μπορώ να τα ενεργοποιήσω παράλληλα? Θα βγαίνει λογαριασμός μηναία και θα τον πληρώνω ή θα πρέπει να έχω λεφτά στον λογαριασμό (όπως είναι και στο καρτοκινητό) και θα τα τραβάει από εκεί; Η κάρτα νέων "λειτουργεί" στο καρτοσυμβόλαιο? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν καλά πακέτα στο καρτοσυμβόλαιο. 

Εκτός από τα 1600 +1600+ 8 GB που θα εχεις μηνιαία και χωρίς rollover, έχεις τις εξής επιλογές.

300 λεπτά ομιλίας με 8,90 ευρώ ή 50 προς όλους με 5,90 (χρέωση στον επόμενο λογαριασμό ) 

50 προς όλους με 5,90 με χρέωση στο διαθέσιμο υπόλοιπο.

Ιντερνετ (στον επόμενο λογαριασμό ή στο διαθέσιμο υπόλοιπο 

2GB με  8,50 

1 GB με 5,90 

social Pass 4,50 

Video pass 4,50

chat pass 4,50 

SMS ( στο διαθέσιμο υπόλοιπo) 

120 με 5,90

Διεθνή : 50 προς vodafone Αλβανίας $ Ιταλίας  + 1GB με 7,00 ευρώ και χρέωση στο διαθέσιμό υπόλοιπο.

Με λίγα λόγια : Δεν υπάρχουν καθόλου διεθνή πακέτα ή καλά πακέτα επιπλέον ομιλίας. 

Θα πρέπει να αρκείσαι στα 1600 λεπτά που έχεις κάθε μήνα και στα 8GB 

O λογαριασμός βγαίνει κάθε μήνα και αν θες πληρώνεις με πάγια εντολή με πιστωτική κάρτα. 

Η κάρτα νέων λειτουργεί μόνο στο CU. 

 

 

 

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την υπεραναλυτική εξήγηση. Δεν με συμφέρει τότε γιατί τα έξτρα πακέτα είναι πολύ φτωχά (παρόλο που το κύριο πρόγραμμα είναι δυνατό για τα λεφτά του). Άμα βάζανε τα πακέτα του cu σαν επιλογή παράλληλα, θα ήταν εξαιρετικά 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι,τηλεφωνησα σε καταστημα vodafone για να κανω το κατοκινητο cu kaρτοσυμβολαιο γιατι απο τα κεντρικα ετσι μου ειπανε  και μου ειπε για προσφορα 8γβ +1600'προς ολους+1600 μνμ με 13,74€ και επισης μου ειπε πως θα μου δωσει και 30γβ δωρο.του λεω εχω και double play kai moy leei pvw θα εχει εκπτωση και αυτο 4-5 € για το σταθερο πληρωνω 15,98 δλδ θα παει στα 11,58?Ισχυει κατι τετοιο η δεν μου τα ειπε σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν δικαιούσαι συνδυαστική έκπτωση για κινητά με κάτω από 15€ παγιο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Από όσο ξέρω δεν δικαιούσαι συνδυαστική έκπτωση για κινητά με κάτω από 15€ παγιο. 

Καλησπέρα τελικά με τηλεφωνησανε από τά κεντρικά καί μου κάνανε την εξής προσφορά καρτοπρογραμμα απεριόριστα σταθερά κινητά+600σμσ +8γιγα +30 ΓΙΓΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΏΤΟΥΣ 3 μήνες συν έκπτωση στο σταθερό 1.60€.Ολα αυτά με 12,40€ επειδή είμαι γραμμένος στο gov.gr

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι οκ, αν σού φτάνουν τα 8 gb ίντερνετ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, p_k said:

Είναι οκ, αν σού φτάνουν τα 8 gb ίντερνετ.

Ναι πιστεύω πώς μου φθάνουν, έτσι και αλλιώς μια 12αρα έβαζα το μήνα και δεν ειχα τόσες προσφορές συν έκπτωση στο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα κακό είναι που δεν σε αφήνει τα πληρώσεις με το υπόλοιπο που έχεις κάνει ανανέωση.έβαλα κάρτα 15 ευρώ και δεν με αφήνει να πληρώσω το τρέχων λογαριασμό μου στο καρτοπρογραμμα.Στο chat με είπαν ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσετε για κωδικούς μόνο η πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Από CU και μετά από προσφορά, πήγα σε καρτοπρόγραμμα. Στο CU υπήρχε υπόλοιπο 3+ € το οποίο μεταφέρθηκε στο καρτοπρόγραμμα και λήγει αρχές Οκτώβρη, εφόσον δεν κάνω ανανέωση. Ανανέωση δεν υπάρχει λόγος να κάνω.

Συνεπώς το ποσό αυτό χάνεται με τη λήξη του ή μπορώ να το καταναλώσω-μεταφέρω με κάποιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά έχω μία αντιλογία με ένα φίλο μου και θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Έχω το συγκεκριμένο καρτοπρόγραμμα που δίνει απεριόριστο χρόνο ομιλίας. Γνωρίζω ότι οι κλήσεις είναι 3λεπτες.

Στα ποσά 3λεπτα τελειώνει το απεριόριστο;;;

Ο φίλος μου ισχυρίζεται ότι θα τελειώσω μετά από έναν συγκεκριμένο αριθμό 3λεπτων κλήσεων. 

Ξέρουμε τι πραγματικά ισχύει;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akilleas said:

Παιδιά έχω μία αντιλογία με ένα φίλο μου και θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Έχω το συγκεκριμένο καρτοπρόγραμμα που δίνει απεριόριστο χρόνο ομιλίας. Γνωρίζω ότι οι κλήσεις είναι 3λεπτες.

Στα ποσά 3λεπτα τελειώνει το απεριόριστο;;;

Ο φίλος μου ισχυρίζεται ότι θα τελειώσω μετά από έναν συγκεκριμένο αριθμό 3λεπτων κλήσεων. 

Ξέρουμε τι πραγματικά ισχύει;;;

Εγώ φίλε είτε μίλησα 1 λεπτό είτε 10 δεν έγινε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panbet said:

Εγώ φίλε είτε μίλησα 1 λεπτό είτε 10 δεν έγινε κάτι.

Συμφωνώ, αλλά άλλη είναι η ερώτηση 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, akilleas said:

Συμφωνώ, αλλά άλλη είναι η ερώτηση 

Α οκ, πάντως δεν γράφει κάτι το συμβόλαιο, αν δεν έχεις απάντηση εδώ στειλτους στο chat.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, panbet said:

Α οκ, πάντως δεν γράφει κάτι το συμβόλαιο, αν δεν έχεις απάντηση εδώ στειλτους στο chat.

Εννοείται ότι θα μπω τσατ γιατί έπαιξε και στοιχηματάκι....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akilleas said:

Έχω το συγκεκριμένο καρτοπρόγραμμα που δίνει απεριόριστο χρόνο ομιλίας. Γνωρίζω ότι οι κλήσεις είναι 3λεπτες.

Στα ποσά 3λεπτα τελειώνει το απεριόριστο;;;

🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Απεριόριστα δεν έχεις; τελειώνει το απεριόριστο;

Αν ναι, δεν είναι απεριόριστο, περιορισμένο είναι! 

 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Απεριόριστα δεν έχεις; τελειώνει το απεριόριστο;

Αν ναι, δεν είναι απεριόριστο, περιορισμένο είναι! 

 

Και εδώ συμφωνώ, αλλά με έβαλε σε σκέψεις ένας φίλος μου λέγοντας ότι σίγουρα δεν θα είναι απεριόριστα όπως το δικό του συμβόλαιο  που είναι 3πλάσια τιμή...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akilleas said:

Και εδώ συμφωνώ, αλλά με έβαλε σε σκέψεις ένας φίλος μου λέγοντας ότι σίγουρα δεν θα είναι απεριόριστα όπως το δικό του συμβόλαιο  που είναι 3πλάσια τιμή...

Οπότε περιμένουμε να μάθουμε και εμείς (που ξέρεις καμιά φορά...) 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω απεριόριστα λεπτά σε καρτοκινητο vodafone γιατί 8.000.000' και αφαιρούνται κανονικά πχ 3' όταν μίλησω.

Βέβαια είναι κουφό αφού οι 30 ημέρες έχουν 50.000' !

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλη γραμμή που έχω καρτοπρογραμμα, πληρώνω 11.5€ (λόγω σταθερου).

Τώρα, έστειλα την σταθερή γραμμή αλλού και το καρτοπρογραμμα λήγει. Στο site μου κάνουν προσφορά για 24 μήνες 13.25€. πως να πετύχω την ίδια τιμή? 

ΥΓ. Και το 13.25€ είναι υπό αίρεση διότι έφυγε χθες το σταθερό και το σύστημα τους δεν το έχει πάρει 'χαμπάρι'.

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2022 at 9:00 ΜΜ, andreasomageiras said:

Οπότε περιμένουμε να μάθουμε και εμείς (που ξέρεις καμιά φορά...) 

Μίλησα με εκπρόσωπο στο τσατ και μου είπε ότι είναι απεριόριστα. Δεν υπάρχει κάποια κρυφή πολιτική ορθής χρήσης.

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Εγώ που έχω απεριόριστα λεπτά σε καρτοκινητο vodafone γιατί 8.000.000' και αφαιρούνται κανονικά πχ 3' όταν μίλησω.

Βέβαια είναι κουφό αφού οι 30 ημέρες έχουν 50.000' !

Ίσως επειδή είσαι σε Καρτοκινητό. 

Εγώ έχω καρτοπρόγραμμα και γράφει απεριόριστα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι, αφού λήγει είσαι κομπλέ . Ετοιμάσου να δεχτείς απλά ατελείωτες ανοησίες τύπου "μας τελείωσαν οι sim κάρτες και θα ξαναφερουμε του Αγίου Ποτέ" και άλλα τέτοια αν πας σε κατάστημα και το κάνεις... Καλύτερα δλδ online όλα αυτά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...